*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1786049 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chrysana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7350 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 10:58:35 πμ »
Καλημερα σε ολους σας! Λοιπον: χθες στις 8 μαθαμε τα ευχαριστα. Στις 10 μας διαβεβαιωσαν οτι απο βδομαδα, αποδεσμευομαστε. Στη 1 μας ειπαν οτι ο ενας εκ των αναπληρωτων αρνηθηκε να παρουσιαστει. Την Δευτερα, δε θελω να σκεφτομαι τι μπορει να συμβει... Ηθελα να ρωτησω το εξης: ξερει καποιος με βαση ποια κριτηρια γινονται οι αποδεσμευσεις? Με τα μορια αποσπασης?Ποιος ειναι ο Νομος; Ρωταω διοτι ειναι τοσο καλα ενημερωμενοι ολοι εδω που μονο οτι δεν θα αποσμευσουν με κριτηριο το υψος και το βαρος, δεν μου εχουν πει!
Ευχαριστω, συναδελφοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:21:33 »

Αποσυνδεδεμένος darmar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7351 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 11:13:33 πμ »
καλημερα
τι να πω και γω που πηρα αποσπαση 01/10 και ακομα δεν εχω αποδεσμευτει!!
τρελλλλλα, παρανοια, αισχος

Αποσυνδεδεμένος THE19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7352 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 11:34:56 πμ »
Δεν αποδεσμεύομαι, επειδή ο Δ/ντης Εκπαιδευσης δε με δήλωσε κενό. Η δικαιολογία του ήταν, ότι δεν εμπιπτω στις αρμοδιότητές του, καθότι η δευτεροβάθμια μ'εχει διαθέσει εξ'ολοκλήρου στην πρωτοβάθμια.Έχω απογοητευθεί εντελώς, ήμουν σίγουρη, ότι θα πηγαινα πια σπίτι μου, στην οικογένειά μου, 1000 και χλμ. μακριά.
Τώρα, 'οσοι είμαστε στην ίδια θέση πρέπει και πάλι να βρούμε τρόπο να διεκδικήσουμε την αποδεσμευσή μας. Σαν πρώτο έχω ήδη στείλει mail στους αιρετούς του ΚΥΣΔΕ και θα διαμαρτηρηθώ έντονα στην τοπική ΕΛΜΕ. Κάντε σαν ξεκίνημα και εσείς το ίδιο, όποιος μάθει κάτι παραπάνω, ας ενημερώσει....θα μας τρελάνουν!!!

Θα πας κατευθειαν στον περιφεριακο ,να κανεις μια αιτηση τους λογους που εχεις και θα παιρνεις τηλ καθε ημερα ,επισης θα δεις ποιοι κοντινοι εχουν ανεση ωραριου

Αποσυνδεδεμένος Helgoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7353 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 12:03:38 μμ »
Καλημερα σε ολους σας! Λοιπον: χθες στις 8 μαθαμε τα ευχαριστα. Στις 10 μας διαβεβαιωσαν οτι απο βδομαδα, αποδεσμευομαστε. Στη 1 μας ειπαν οτι ο ενας εκ των αναπληρωτων αρνηθηκε να παρουσιαστει. Την Δευτερα, δε θελω να σκεφτομαι τι μπορει να συμβει... Ηθελα να ρωτησω το εξης: ξερει καποιος με βαση ποια κριτηρια γινονται οι αποδεσμευσεις? Με τα μορια αποσπασης?Ποιος ειναι ο Νομος; Ρωταω διοτι ειναι τοσο καλα ενημερωμενοι ολοι εδω που μονο οτι δεν θα αποσμευσουν με κριτηριο το υψος και το βαρος, δεν μου εχουν πει!
Ευχαριστω, συναδελφοι!

Δεν ξέρω αν υπάρχει νόμος, στο πυσπε μου όμως έχουν προτεραιότητα οι συναδέλφισσες με παιδιά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:21:33 »

Αποσυνδεδεμένος barbakitsos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • μου λεν αν φύγω από το κύκλο θα χαθώ.....
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7354 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 01:42:52 μμ »
συνάδελφοι και εγω εχω πάρει απόσπαση από 1/10 μετά απο 6 συνεχόμενα χρόνια στην άγονη γραμμή(δ γαμωνήσων) .χρησιμοποίησα χοντρό βύσμα και το λεω και το χαίρομαι.σε κόντρα αυτών που το παίζουν ηθικοί και ιδεολόγοι.μετά από 6 χρόνια εκεί δεν έχω ίχνος τύψεων για αυτό.ας έρθει κάποιος από αυτούς που τρελένονται οταν βλέπουν απόσπάσεις να τα βάλουμε κάτω να τα συγκρίνουμε και να δούμε που υπηρέτησαν αυτοί και πόσα χρόνια; γιατι αλλο Ρόδος άλλο καστελόριζο άλλο κάσος και άλλο σύμη και νίσυρος.άσε που θα δουλέψει και κάποιος αναπληρωτήε παραπάνω. χτες ήρθαν 3 αναπληρωτες αλλά κανείς στον νησί μου. μου είπαν οτι δεν το έδωσαν κενό.επίσης 2 από τα 3 είναι ορφανά απο καθηγητή και το καταλαβαίνω οτι προηγούνται. το τρίτο όμως είναι από αντικατάσταση αποσπασμένου που έγινε πριν 10 μέρες. Και έχω και εγώ την ίδια απορία.Υπάρχει κριτήριο ή όχι;;ο ένας περιμένει 2,5 μήνες και ο άλλος 10 μέρες. Αλλά σε αυτή την γνωστή απαράδεκτη διεύθυνση όλα γίνονται.....το πασοκ έιναι εδω ενωμένο δυνατό...

Αποσυνδεδεμένος evοula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7355 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 03:08:32 μμ »
παιδιά δεν ξέρω σε ποιους νομούς είστε εσείς αλλά στη βοιωτία γελάνε κι οι πέτρες με τα χάλια μας....μας διέθεσαν άρον άρον από β/θμια σε α/θμια ( ΠΕ06 ), μετά μας ζήτησαν πίσω αλλά βέβαια παραμείναμε α/θμια..τώρα πήραμε απόσπαση,,,ήρθαν αναπληρωτές για β/θμια αλλά για μας λέει δύσκολο.....και όλοι οι αιρετοί το μακρύ τους και το κοντό τους και άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.....
εγώ πάντως λέω να κινηθώ νομικά....

Αποσυνδεδεμένος FIREFOX

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7356 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 05:39:17 μμ »
Επτακόσιες πενήντα (750) προσλήψεις αναπληρωτών στην Π.Ε.
ΡΕΠΟΡΤΑΖ:esos.gr
Μας ενημερώνει ο Β. Παληγιάννης
Με βάση την ενημέρωση από τις αρμόδιες υπηρεσίες του υπουργείου Παιδείας, το προσεχές διάστημα θα προσληφθούν μέσω ΕΣΠΑ επτακόσιοι πενήντα (750) εκπαιδευτικοί στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση.
Πιο συγκεκριμένα θα προσληφθούν:
     Τετρακόσιοι πενήντα (450) εκπαιδευτικοί για Τάξεις Υποδοχής.
     Εκατό (100) εκπαιδευτικοί για Ολοήμερο.
     Διακόσιοι (200) εκπαιδευτικοί σε σχολεία ΕΑΕΠ.     
ΧΘΕΣΙΝΑ ΞΥΝΑ ΣΤΑΦΥΛΙΑ !!!ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΑΞΕΙΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ;

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7357 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 06:02:16 μμ »
παιδιά δεν ξέρω σε ποιους νομούς είστε εσείς αλλά στη βοιωτία γελάνε κι οι πέτρες με τα χάλια μας....μας διέθεσαν άρον άρον από β/θμια σε α/θμια ( ΠΕ06 ), μετά μας ζήτησαν πίσω αλλά βέβαια παραμείναμε α/θμια..τώρα πήραμε απόσπαση,,,ήρθαν αναπληρωτές για β/θμια αλλά για μας λέει δύσκολο.....και όλοι οι αιρετοί το μακρύ τους και το κοντό τους και άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.....
εγώ πάντως λέω να κινηθώ νομικά....

ποιά είσαι? κι εγώ είμαι Βοιωτία στην ίδια φάση με εσένα! (ΠΕ06)
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος noname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 460
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7358 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 06:06:29 μμ »
αποσπάσεις πε70 θα γίνουν?

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΑ06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τέρας υπομονής
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7359 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 07:28:05 μμ »
Κι εγώ χάρηκα που είδα στο νομό μου αναπληρωτή αλλά δήλωσε άρνηση  εντός 1 ώρας. Από τον ίδιο νομό επίσης είχε παραιτηθεί και την προηγούμενη χρονιά. Κανονικά δεν έπρεπε να είχε αποκλειστεί; Χαρά μίας ώρας!! Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση ξέρει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7360 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 08:03:14 μμ »
Συνάδελφοι μεγάλο παιχνίδι παίζουν και οι αιρετοί σε βάρος μας. Σε νομό της Στερεάς Ελλάδας αποσπασμένος συνάδελφος δεν αποδεσμεύεται παρότι επέστρεψε από γονική άδεια ίδια ειδικότητα, την οποία τοποθέτησαν σε σχολείο δίπλα στο σπίτι της ( το Σεπτέμβριο είχε κριθεί υπεράριθμη) και με λίγες ώρες!!!!!!! Με παρέμβαση της αιρετού γιατί δεν μπορεί να ταλαιπωρείται μάνα με τρία παιδιά και να πηγαίνει 10 χιλιόμετρα μακριά.... ο συνάδελφος περιμένει 1,5 μήνα... αλλά τον θεωρούν ξένο και δεν τους νοιάζει.....

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7361 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 08:39:08 μμ »
 Οι αιρετοί γενικά παίζουν παιχνίδια, όπως και οι συνάδελφοί τους της κεντρικής πολιτικής σκηνής! Το θέμα είναι οτι την πληρώνουμε εμείς.  >:(
  

Αποσυνδεδεμένος mpa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7362 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 08:56:16 μμ »
Κι εγώ χάρηκα που είδα στο νομό μου αναπληρωτή αλλά δήλωσε άρνηση  εντός 1 ώρας. Από τον ίδιο νομό επίσης είχε παραιτηθεί και την προηγούμενη χρονιά. Κανονικά δεν έπρεπε να είχε αποκλειστεί; Χαρά μίας ώρας!! Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση ξέρει κανείς;

Κανονικά δε θα πρεπε να ΄ναι τ όνομα του στους πίνακες αναπληρωτών φέτος. Είσαι σίγουρη οτι είναι ο ίδιος?

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΑ06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τέρας υπομονής
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7363 στις: Δεκέμβριος 08, 2013, 06:34:38 μμ »
Ναι είναι  ο ίδιος!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160664
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 969
Σύνολο: 979

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.