*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013  (Αναγνώστηκε 143537 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariloumarilou2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την παιδεία
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Απάντηση #462 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 10:59:46 μμ »
Μπορούμε τουλάχιστον αυριο να καταλήξουμε στο τελικό κείμενο; Γτάσαμε έως εδώ , μην το αφήσουμε τώρα! κάθε καθυστέρηση είναι εις βάρος μας! Τουλάχιστον να το προωθήσουμε σε ιστοσελίδες για να γίνει ευρέως γνωστό. Και απο Δευτέρα να το πάει κάποιος στο Υπουργείο! Άλλωστε ο τελικός προορισμός αυτής της επιστολής ειναι το Υπουργείο!!!!! Συμφωνείται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:26:23 »

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Απάντηση #463 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 11:07:18 μμ »
Εγώ συμφωνώ στο κείμενο.

Αποσυνδεδεμένος mariloumarilou2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την παιδεία
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Απάντηση #464 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 11:22:26 μμ »
Εγώ συμφωνώ στο κείμενο.
Έμενα μου άρεσαν και οι 3 προτάσεις!
Αν δεν υπάρξουν άλλες...
Στηρίζω όποια αποφασίσετε :)

Συνάδελφοι μέχρι στιγμής είμαστε 3! Είναι δυνατόν; Ακόμα και οι επισκέπτες που βλέπω πιο πάνω μπορούν να συνδεθούν και να μας πουν τη γνώμη τους! άλλωστε συνάδελφοι ανώνυμοι είναστε εδω μέσα! Μια γνώμη χρειαζόμαστε και την ανάγκη να νιώσουμε οτι δεν είμαστε ΜΟΝΟΙ!!!! Αφού υπάρχουμε γιατί να μην κάνουμε και επίσημα γνωστή την παρουσία μας; Μια γνώμη βρε συνάδελφοι...δεν κοστίζει! Συνδεθείτε και πείτε! Όλοι μας καιγόμαστε!!!

Αποσυνδεδεμένος liziee

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Απάντηση #465 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 12:02:17 πμ »
Κι εμένα μου άρεσε της marilou.Ίσως είναι πιο εμπλουτισμένο και με απόψεις που ειπώθηκαν κι από άλλους συναδέλφους.Ας δούμε τι λένε μέχρι αύριο και οι υπόλοιποι συνάδελφοι και να το στείλουμε άμεσα στο Υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:26:23 »

Αποσυνδεδεμένος Marabou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Απάντηση #466 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 01:11:58 πμ »
Πολύ καλή η προσπάθεια συνάδελφοι, εξαιρετικό το κείμενο μπράβο !!

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Απάντηση #467 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 03:19:15 πμ »
mariloumarilou2 κι εγώ θεωρώ ότι το κείμενο είναι πολύ καλό.
Φέτος πέρασα από ένα ΕΠΑΛ και γνωρίζοντας και από άλλες χρονιές ότι στον τομέα οικονομίας τα παιδιά επιλέγουν από τη μια κάτι που τους αρέσει και θέλουν να ακολουθήσουν και από την άλλη ότι ο κορμός των μαθημάτων εξαρτάται από οικονομολόγους καθηγητές, δεν είναι δύσκολο να συμπεράνει κάποιος ότι επικρατεί ένα χάος σε πάρα πολλά σχολεία.
Αυτό ως μια ιδέα, για προσθήκη ίσως.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Hart of Dixie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ09 Οικονομολόγων
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Απάντηση #468 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 08:34:41 πμ »
Καλημέρα συνάδερφοι!
Σας παραθέτω τα στοιχεία επικοινωνίας που θα χρειαστείτε για την κατάθεση του εγγράφου στο ΥΠΑΙΘΠΑ:

Κεντρικό φαξ Υπουργείου: 210-3442365, τηλ στο γραφείο του κεντρικού φαξ του Υπουργείου 210-3443029
Πρωτόκολλο Υπουργού: τηλ. 210-3443641 και φαξ 210-3442887
Διευθυντής Γραφείου Υπουργού: κος Μιχαλολιάκος Δημήτριος, τηλ 210-3443652, φαξ 210-3442887, e-mail: d.michalo@minedu.gov.gr
Γραμματεία Διευθυντή: κα Καραμέτου Ελένη, τηλ 210-3443652, φαξ 210-3442887, e-mail: ekaramet@minedu.gov.gr

Διεύθυνση Προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης:
Αναπληρώτρια Διευθύντρια: κα Σινάνογλου, τηλ. 210-3443050, φαξ 210-3442119, e-mail: t09p5pde@minedu.gov.gr
Πρωτόκολλο Διεύθυνσης Προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: τηλ. 210-3443775, φαξ 210-3442867, e-mail: t09pde@minedu.gov.gr

Δεν χρειάζεται να πάει κάποιος στο Υπουργείο για να καταθέσει ο έγγραφο. Μπορεί να γίνει και μέσω φαξ. Αρκεί βέβαια να τηλεφωνήσει στη συνέχεια στο πρωτόκολλο και να ζητήσει να του πουν τον αριθμό πρωτοκόλλου ή ακόμη καλύτερα να ζητήσει να του στείλουν με φαξ την πρώτη σελίδα του πρωτοκολλημένου εγγράφου. Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κατατεθεί στο πρωτόκολλο του Υπουργού και να κοινοποιηθεί στη Διεύθυνση Προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης - Τμήμα Α'. Ενδεχομένως και στην ένωση οικονομολόγων εκπαιδευτικών δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης όπως επίσης και στην ΟΛΜΕ. Το ιδανικό βέβαια θα ήταν το έγγραφο να έχει τη σφραγίδα της ένωσης οικονομολόγων. Επίσης, πρέπει να αναφέρονται τα ονόματα και τα στοιχεία επικοινωνίας των συντακτών του εγγράφου.

Ελπίζω να βοήθησα...κυρίως ελπίζω να έχει αποτέλεσμα η προσπάθεια...

Αποσυνδεδεμένος tarara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Απάντηση #469 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 09:39:50 πμ »
προσπαθω εδω και 3 ημερες να βρω e mail των αιρετων στα πυσδε της αττικης.... αλλα δεν μπορω να βρω απολυτως τιποτα... κρυμμενα τα εχουν;
μπορει καποιος να μας γραψει αν εχει καποια απο αυτα;... εχω σκοπο να τους στειλω καποια μηνυματακια....

Αποσυνδεδεμένος marivita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Απάντηση #470 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 09:44:38 πμ »
Καλημερα παιδια. Συμφωνω και εγω με το τελικο κειμενο της mariloumarilou2.Ειναιπολυ καλο και εμπλουτισμενο με τα πρεποντα στοιχεια.Επιτελους ο κλαδος μας αρχιζει να διεκδικει αυτα που του στερουν εδω και χρονια.ΚΑΛΗ ΜΑς ΑΡΧΗ!!!

Αποσυνδεδεμένος cthulhu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Απάντηση #471 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 11:18:47 πμ »
Υπέροχα! Καταλήγουμε λοιπόν στην επιστολή της marilou. Περιμένουμε το μεσημέρι τα τελευταία νέα από το papaki που θα επικοινωνήσει με υπουργείο και αποφασίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος mariloumarilou2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την παιδεία
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Απάντηση #472 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 11:34:35 πμ »
Καλημερα παιδια. Συμφωνω και εγω με το τελικο κειμενο της mariloumarilou2.Ειναιπολυ καλο και εμπλουτισμενο με τα πρεποντα στοιχεια.Επιτελους ο κλαδος μας αρχιζει να διεκδικει αυτα που του στερουν εδω και χρονια.ΚΑΛΗ ΜΑς ΑΡΧΗ!!!
προσπαθω εδω και 3 ημερες να βρω e mail των αιρετων στα πυσδε της αττικης.... αλλα δεν μπορω να βρω απολυτως τιποτα... κρυμμενα τα εχουν;
μπορει καποιος να μας γραψει αν εχει καποια απο αυτα;... εχω σκοπο να τους στειλω καποια μηνυματακια....
Καλημέρα συνάδερφοι!
Σας παραθέτω τα στοιχεία επικοινωνίας που θα χρειαστείτε για την κατάθεση του εγγράφου στο ΥΠΑΙΘΠΑ:

Κεντρικό φαξ Υπουργείου: 210-3442365, τηλ στο γραφείο του κεντρικού φαξ του Υπουργείου 210-3443029
Πρωτόκολλο Υπουργού: τηλ. 210-3443641 και φαξ 210-3442887
Διευθυντής Γραφείου Υπουργού: κος Μιχαλολιάκος Δημήτριος, τηλ 210-3443652, φαξ 210-3442887, e-mail: d.michalo@minedu.gov.gr
Γραμματεία Διευθυντή: κα Καραμέτου Ελένη, τηλ 210-3443652, φαξ 210-3442887, e-mail: ekaramet@minedu.gov.gr

Διεύθυνση Προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης:
Αναπληρώτρια Διευθύντρια: κα Σινάνογλου, τηλ. 210-3443050, φαξ 210-3442119, e-mail: t09p5pde@minedu.gov.gr
Πρωτόκολλο Διεύθυνσης Προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης: τηλ. 210-3443775, φαξ 210-3442867, e-mail: t09pde@minedu.gov.gr

Δεν χρειάζεται να πάει κάποιος στο Υπουργείο για να καταθέσει ο έγγραφο. Μπορεί να γίνει και μέσω φαξ. Αρκεί βέβαια να τηλεφωνήσει στη συνέχεια στο πρωτόκολλο και να ζητήσει να του πουν τον αριθμό πρωτοκόλλου ή ακόμη καλύτερα να ζητήσει να του στείλουν με φαξ την πρώτη σελίδα του πρωτοκολλημένου εγγράφου. Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κατατεθεί στο πρωτόκολλο του Υπουργού και να κοινοποιηθεί στη Διεύθυνση Προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης - Τμήμα Α'. Ενδεχομένως και στην ένωση οικονομολόγων εκπαιδευτικών δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης όπως επίσης και στην ΟΛΜΕ. Το ιδανικό βέβαια θα ήταν το έγγραφο να έχει τη σφραγίδα της ένωσης οικονομολόγων. Επίσης, πρέπει να αναφέρονται τα ονόματα και τα στοιχεία επικοινωνίας των συντακτών του εγγράφου.

Ελπίζω να βοήθησα...κυρίως ελπίζω να έχει αποτέλεσμα η προσπάθεια...
mariloumarilou2 κι εγώ θεωρώ ότι το κείμενο είναι πολύ καλό.
Φέτος πέρασα από ένα ΕΠΑΛ και γνωρίζοντας και από άλλες χρονιές ότι στον τομέα οικονομίας τα παιδιά επιλέγουν από τη μια κάτι που τους αρέσει και θέλουν να ακολουθήσουν και από την άλλη ότι ο κορμός των μαθημάτων εξαρτάται από οικονομολόγους καθηγητές, δεν είναι δύσκολο να συμπεράνει κάποιος ότι επικρατεί ένα χάος σε πάρα πολλά σχολεία.
Αυτό ως μια ιδέα, για προσθήκη ίσως.

Πολύ καλή η προσπάθεια συνάδελφοι, εξαιρετικό το κείμενο μπράβο !!
Κι εμένα μου άρεσε της marilou.Ίσως είναι πιο εμπλουτισμένο και με απόψεις που ειπώθηκαν κι από άλλους συναδέλφους.Ας δούμε τι λένε μέχρι αύριο και οι υπόλοιποι συνάδελφοι και να το στείλουμε άμεσα στο Υπουργείο.
Συνάδελφοι η παρουσία, η συμπαράσταση και οι πληροφορίες  ΟΛΩΝ που συλλέγουμε είναι αν μη τι άλλο καίριες ΟΛΕΣ!!!!    Να προσθέσω και εγώ με τη σειρά μου, ύστερα απο την πληροφορία της Hart of Dixie οτι υπάρχει ένωσης οικονομολόγων,(πραγματικά δεν το γνώριζα τοσα χρόνια) οτι η διε'υθυνση τους και τα στοιχεία τους είναι εδώ:http://www.eoede.gr/ .
όταν καταλήξουμε στο κείμενο με τις όποιες αλλαγές/προσθήκες , να το στείλουμε και εκεί.
Τώρα κάτι άλλο πολύ σημαντικό που τόνισε και η Hart of Dixie , τα στοιχεία που θα πρέπει να βάλουμε στο κάτω μέρος της επιστολής......τι θα κάνουμε εκεί; προτάσεις; Να πάει μέσω της  ένωσης οικονομολόγων που έχει καταστατικό; να το αποστείλουμε εκεί με κοινοποίση απο εμάς και να το προωθήσουν αυτοί; θα το τρέξουν το θέμα απο μόνοι τους ή..... ;;;;;;;
Να το αποστείλλουμε, ίσως, καλυτερα εμείς ως Συντονιστική Ομάδα Αδιορίστων Αναπληρωτων Οικονομολόγων στο Υπουργείο με βάση τα στοιχεία που ανεφερε πριν η συνάδελφος Hart of Dixie με κοινοποίηση , μαζί πάντα με άλλες διευθύνσεις, και στην ένωση οικονομολόγων;
Κοινοποίηση που αλλού;;;
όποιος άλλος συνάδελφος σκφτεί όποια άλλη απορία, πληροφορία ή ότι άλλο το λέει για να πάμε συντονισμένα! :)

Αποσυνδεδεμένος cthulhu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Απάντηση #473 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 12:15:34 μμ »
Μπορούμε να το στείλουμε στην ένωση οικονομολόγων να το προωθήσουν αυτοί, ή να το στείλουμε εμείς με τα ονόματά μας. θα πρέπει όμως να το υπογράψουμε όλοι και αυτό ίσως είναι λίγο δύσκολο.

Αποσυνδεδεμένος liziee

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Απάντηση #474 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 02:46:04 μμ »
Καλύτερα το κείμενο να σταλεί μέσω της Ένωσης Οικονομολόγων,μέσω ενός πιο επίσημου φορέα από το να σταλεί απλά ως κείμενο που έχει τα ονόματα 5-10 ατόμων από εμάς.

Αποσυνδεδεμένος mariloumarilou2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την παιδεία
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013
« Απάντηση #475 στις: Οκτώβριος 19, 2012, 04:23:21 μμ »
Με μλια γρήγορη ματιά στο site της ένωσης οικονομολογων είδα οτι έχει να ανανεωθεί με νέα απο τον Ιούλιο....... :o :-\

Ας το αποφασίσουμε που θα σταλεί και τι άλλες προσθέσεις ή μικροαλλαγές στο κείμενο θα γίνουν και το στέλνουμε μέσα απο το mail που φτιάξαμε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 511

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.