*

Αποστολέας Θέμα: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24  (Αναγνώστηκε 95388 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giouliver

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #224 στις: Οκτώβριος 19, 2023, 01:32:53 μμ »
Το αύριο δίνει απόδοση 1200.
Λίγα βάζετε, πολλά παίρνετε!🤣

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:50:11 »

Αποσυνδεδεμένος πε84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #225 στις: Οκτώβριος 19, 2023, 04:09:42 μμ »
Καλημέρα σας,
Η ευγενική κυριουλα σήμερα μου είπε ότι θα γίνει μια συνολική φάση για όλους και όχι μόνο γι αυτούς που δεν πήραν, από βδομάδα....τέλος β2 και β3...πάμε για γ !
Έχει γίνει το τηλεφώνημα στην κυριουλα η αγαπημένη μου συνήθεια πλέον.... Αφού ακόμα κι αν με καλέσουν σε επόμενη φάση υπόσχομαι να συνεχίζω να της τηλεφωνώ...😁

Τώρα εμένα γιατί αυτό μου λέει ότι πάει για μετά την 1η Νοεμβρίου η Γ πλέον φάση και δεν θα υπάρξει Β φάση (ή Γ φάση αφού τις συμπτύσσουν σε μια φάση στην ουσία) για τις περισσότερες ειδικότητες.

Επίσης εγώ καταλαβαίνω ότι θα δώσουν τις υποτιθέμενες 2700 θέσεις στην ειδική και για την γενική θα δώσουν τις 1500 + 500 σε όλες πλέον τις ειδικότητες και όχι μόνο σε αυτές που δεν πήραν την προηγούμενη φορά που σημαίνει ότι θα πάρουν τρίχες σε κάθε ειδικότητα για να μην πω τίποτα άλλο.

Ελπίζω η λογική μου, ή το ένστικτο μου αν θέλετε, να είναι λάθος.

Τουλάχιστον η ευγενική κυριούλα είναι όντως ευγενική ή "ευγενική" αν είναι να την παίρνουμε και εμείς να της λέμε μια καλημέρα.  :D :D

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1575
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #226 στις: Οκτώβριος 19, 2023, 04:39:48 μμ »
Τώρα εμένα γιατί αυτό μου λέει ότι πάει για μετά την 1η Νοεμβρίου η Γ πλέον φάση και δεν θα υπάρξει Β φάση (ή Γ φάση αφού τις συμπτύσσουν σε μια φάση στην ουσία) για τις περισσότερες ειδικότητες.

Επίσης εγώ καταλαβαίνω ότι θα δώσουν τις υποτιθέμενες 2700 θέσεις στην ειδική και για την γενική θα δώσουν τις 1500 + 500 σε όλες πλέον τις ειδικότητες και όχι μόνο σε αυτές που δεν πήραν την προηγούμενη φορά που σημαίνει ότι θα πάρουν τρίχες σε κάθε ειδικότητα για να μην πω τίποτα άλλο.

Ελπίζω η λογική μου, ή το ένστικτο μου αν θέλετε, να είναι λάθος.

Τουλάχιστον η ευγενική κυριούλα είναι όντως ευγενική ή "ευγενική" αν είναι να την παίρνουμε και εμείς να της λέμε μια καλημέρα.  :D :D
Για εκεί το πάω και εγώ....

Αποσυνδεδεμένος Giouliver

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #227 στις: Οκτώβριος 19, 2023, 05:11:14 μμ »
Λοιπόν η κυριουλα είναι πράγματι ευγενέστατη και τη βρίσκετε στο τηλ 2103442265 που είναι το τμήμα προσλήψεων ΠΕ85 έως ΠΕ91.
Και το λέω με σιγουριά ότι είναι ευγενέστατη γιατί εγώ τις περισσότερες φορές είμαι έξαλλη και παίρνω κ λέω πολλά από αυτά που γράφετε παραπάνω όπως και διάφορα άλλα ΚΑΘΟΛΟΥ ευγενικά για την τωρινή διοίκηση κι αυτή μου κάνει κουράγιο και μου δίνει κ ευχές!🤣

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:50:11 »

Αποσυνδεδεμένος Giouliver

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #228 στις: Οκτώβριος 19, 2023, 05:15:49 μμ »
Όσο για την φάση, ξεκάθαρα υπάρχει σχέδιο για την κάλυψη των πιο "χτυπητων" στην απουσια τους ειδικοτήτων που σημαίνει ότι αυτοί που περιμέναμε την β2 καλύτερα να την ξεχάσουμε....
Και θεωρώ ότι του χρόνου με τον νέο (φανταστικό) αλγόριθμο θα κλάψουν μανουλες πάλι στους συνήθεις κατακρεουργημενους κλάδους....

Αποσυνδεδεμένος Allex

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #229 στις: Οκτώβριος 19, 2023, 06:40:16 μμ »
Όσο για την φάση, ξεκάθαρα υπάρχει σχέδιο για την κάλυψη των πιο "χτυπητων" στην απουσια τους ειδικοτήτων που σημαίνει ότι αυτοί που περιμέναμε την β2 καλύτερα να την ξεχάσουμε....
Και θεωρώ ότι του χρόνου με τον νέο (φανταστικό) αλγόριθμο θα κλάψουν μανουλες πάλι στους συνήθεις κατακρεουργημενους κλάδους....

Εδώ ΠΕ84, να πάρω και εγώ την ευγενική κυρία;
Το δικό μας νούμερο δεν απαντά σήμερα. Να μην μιλήσω για κάλυψη κενών έτσι; Όσους πήρε Α φάση και γεια σας!

Αποσυνδεδεμένος Giouliver

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #230 στις: Οκτώβριος 19, 2023, 07:38:52 μμ »
Παίζει να είναι η ίδια σε όλα τα τηλέφωνα!! Παρτην φυσικά...εγώ ποτέ δεν της λέω ειδικότητα έτσι κι αλλιώς...
Απλά ρωτάω για τα κοτσομπολια της ημέρας!🤣
Εδώ ΠΕ84, να πάρω και εγώ την ευγενική κυρία;
Το δικό μας νούμερο δεν απαντά σήμερα. Να μην μιλήσω για κάλυψη κενών έτσι; Όσους πήρε Α φάση και γεια σας!

Αποσυνδεδεμένος Loyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #231 στις: Οκτώβριος 19, 2023, 10:25:18 μμ »
Κατι που θα  φανει ασχετο  αλλα μια πολυ καλη   δασκαλα που με  τις  μεθοδους  της   προσελκυει τα παιδια ..... μιλαει  για μας που   το μονο που   μας ενδιαφερει   αν   πε?   και  πε??  θα παρουν τοσες θεσεις για  διαβαστε λιγο https://www.elassonanews.gr/i-neari-larisaia-daskala-dimotikou-scholeiou-pou-egine-viral-vinteo/?fbclid=IwAR2XrTJaM9v6ungHclBcQozqCe5FMThlKnXQ_umiYjoIBIEtI3dyX5TD6-A

Αποσυνδεδεμένος Legetos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #232 στις: Οκτώβριος 19, 2023, 10:43:32 μμ »
Θέλω να καταθέσω κάτι χωρίς πρόθεση να προσβάλλω κάποιον.   Κάπου πήρε το μάτι μου ότι ξεκίνησαν και οι ειδικές προσκλήσεις για κάποιες ειδικοτητες. Περναει ο καιρός δεν έχει αποκατασταθεί  το πρόβλημα των κενών στο μαθησιακο επιπεδο και άρχισαν και τις ειδικές προσκλήσεις.  Μήπως είναι αρκετά προκλητικό ενώ έχουν πάει όλα πίσω να τρέχουν κανονικά όλα τα άλλα όπως οι τρίτες αναθέσεις και οι ειδικές προσκλήσεις;
Επίσης για ποιο λόγο είναι στελεχωμένα σε καλύτερο βαθμό σχολεια ειδικών κατηγοριών. Μήπως έχει χαθεί ο προσανατολισμος; Φοβόμαστε μη χάσουμε το δέντρο και αφήνουμε ολόκληρο το δάσος στο έλεος του Θεού;
Ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 19, 2023, 10:49:25 μμ από Legetos »

Αποσυνδεδεμένος Fraoulitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #233 στις: Οκτώβριος 19, 2023, 10:53:05 μμ »
Ποια είναι τα σχολεία ειδικών κατηγοριών;


Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1575
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #234 στις: Οκτώβριος 19, 2023, 10:58:40 μμ »
Θέλω να καταθέσω κάτι χωρίς πρόθεση να προσβάλλω κάποιον.   Κάπου πήρε το μάτι μου ότι ξεκίνησαν και οι ειδικές προσκλήσεις για κάποιες ειδικοτητες. Περναει ο καιρός δεν έχει αποκατασταθεί  το πρόβλημα των κενών στο μαθησιακο επιπεδο και άρχισαν και τις ειδικές προσκλήσεις.  Μήπως είναι αρκετά προκλητικό ενώ έχουν πάει όλα πίσω να τρέχουν κανονικά όλα τα άλλα όπως οι τρίτες αναθέσεις και οι ειδικές προσκλήσεις;
Επίσης για ποιο λόγο είναι στελεχωμένα σε καλύτερο βαθμό σχολεια ειδικών κατηγοριών. Μήπως έχει χαθεί ο προσανατολισμος; Φοβόμαστε μη χάσουμε το δέντρο και αφήνουμε ολόκληρο το δάσος στο έλεος του Θεού;
Ευχαριστώ!
Εννοείς την ειδική πρόσκληση για ΠΕ25.... εδώ στην προηγούμενη φάση υπήρξε πρόβλημα κάλυψης για 150 νοσηλευτές αν δεν κάνω λάθος...

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2264
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #235 στις: Οκτώβριος 19, 2023, 11:02:24 μμ »
Κατι που θα  φανει ασχετο  αλλα μια πολυ καλη   δασκαλα που με  τις  μεθοδους  της   προσελκυει τα παιδια ..... μιλαει  για μας που   το μονο που   μας ενδιαφερει   αν   πε?   και  πε??  θα παρουν τοσες θεσεις για  διαβαστε λιγο https://www.elassonanews.gr/i-neari-larisaia-daskala-dimotikou-scholeiou-pou-egine-viral-vinteo/?fbclid=IwAR2XrTJaM9v6ungHclBcQozqCe5FMThlKnXQ_umiYjoIBIEtI3dyX5TD6-A

Εννοείται πως ιδανικά έτσι πρέπει να είμαστε όλοι μας. Όταν όμως παίζεται η επιβίωση η δικιά σου και των παιδιών σου δεν μπορείς να σκεφτείς κάτι άλλο. Αν λύσεις το πρόβλημα αυτό ναι μπορείς να κάνεις "παπάδες". Μέχρι τότε όμως;

Αποσυνδεδεμένος πε84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #236 στις: Οκτώβριος 19, 2023, 11:05:43 μμ »
Παίζει να είναι η ίδια σε όλα τα τηλέφωνα!! Παρτην φυσικά...εγώ ποτέ δεν της λέω ειδικότητα έτσι κι αλλιώς...
Απλά ρωτάω για τα κοτσομπολια της ημέρας!🤣

😂😂😂 Αυτό θα ήθελα να είμαι μπροστά να το δω χαχα... Μόνο στην ιδέα γελάω του πως θα είναι αυτό το τηλεφώνημα χαχαχαχαχα...

Αποσυνδεδεμένος Legetos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση Αναπληρωτών 2023-24
« Απάντηση #237 στις: Οκτώβριος 20, 2023, 12:48:32 πμ »
Εννοείς την ειδική πρόσκληση για ΠΕ25.... εδώ στην προηγούμενη φάση υπήρξε πρόβλημα κάλυψης για 150 νοσηλευτές αν δεν κάνω λάθος...

Δεν εννοώ τίποτα άσχημο. Είπα απλά ότι έχουμε μία β φαση που δεν ολοκληρώθηκε ποτέ ενώ όλες οι άλλες διαδικασίες προχωρούν κανονικά. Σκέψου κοινωνικά και όχι προσωπικά..
Άλλωστε πρόβλημα κάλυψης έχουν όλες οι ειδικότητες.

Μακάρι να τελειώσουν δίκαια και σύντομα όλα  για όλους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 757
Σύνολο: 769

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.