*

Αποστολέας Θέμα: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού  (Αναγνώστηκε 443930 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Απάντηση #1848 στις: Μάιος 03, 2020, 04:24:51 μμ »
Για κάποιον λόγο που ακόμα δεν είναι γνωστός ή κατανοητός τα Βαλκάνια, η Αφρική,  η Λατινική Αμερική και άλλες περιοχές όπου θα περίμενε κανείς την μεγαλύτερη έξαρση ενός επιδημιολογικου φαινομένου την έχουν γλιτώσει πολύ πολύ φθηνά. Αντί να προσπαθήσουμε να καταλάβουμε το γιατί και πώς και να προετοιμαστουμε για την περίπτωση να αλλάξει αυτή η ισορροπία, εμείς πανηγυριζουμε σαν το μυρμήγκι πάνω στον ελέφαντα και προκαλούμε την τύχη μας.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:08:08 »

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Απάντηση #1849 στις: Μάιος 03, 2020, 04:27:18 μμ »
Έτσι ακριβώς είναι.

Απλά ΑΣ σκεφτούμε (πέρα απ΄τις ατομικές Ιδιότητες/πράξεις μας) και τους σκοπούς (επιδιωκόμενο Αποτέλεσμα) και όσων μας έλεγαν/επέβαλλαν:

1) Τον Απρίλη "ΔΕ χρειάζεται μάσκα"
και
2) Τον Μάη "απαιτείται μάσκα"

Όσο επιστημονικό ήταν η "μη επιβολή απαγόρευσης καπνίσματος" τη δεκαετία '70s και '20s και σε ανοικτούς χώρους.

Θα πείτε "επιστημονικό", εεε??
ΟΚ: Σταθείτε να δούμε τα Αποτελέσματα της €πιστήμης (που λένε στο SKAI ότι "αυξήθηκε η εμπιστοσύνη του κοινού στις μικρές χώρες με τα αυστηρά μέτρα που επιβληθηκαν νωρίς σε σχέση με τις μεγάλες χώρες" ) ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ.

Όπως και το πόσο εύκολο είναι να "ξεχάσουμε" σε αυτή τη χώρα και να "καβαλήσουμε" άλλες "αρχές":
Στην ίδια "λογική", όμως: Του "μπαγλαμά" ? > ? : Θα δείξει.

Για κάποιον λόγο που ακόμα δεν είναι γνωστός ή κατανοητός τα Βαλκάνια, η Αφρική,  η Λατινική Αμερική και άλλες περιοχές όπου θα περίμενε κανείς την μεγαλύτερη έξαρση ενός επιδημιολογικου φαινομένου την έχουν γλιτώσει πολύ πολύ φθηνά. Αντί να προσπαθήσουμε να καταλάβουμε το γιατί και πώς και να προετοιμαστουμε για την περίπτωση να αλλάξει αυτή η ισορροπία, εμείς πανηγυριζουμε σαν το μυρμήγκι πάνω στον ελέφαντα και προκαλούμε την τύχη μας.

Ακριβώς
Και έεερρρχεται,
Ως τότε χαριεντιζόμαστε.
Οι "μεγάλες χώρες" θα βγουν κερδισμένες τελικά στην 5ετία, αλλά εμείς "γελάμε" (που τη "γλιτώσαμε" ! ! ).

Όπως και το γιατί ΔΕ βρίσκει τη "δύναμη" η επιστημονική κοινότητα να διερευνήσει την πρωτεομική ανάλυση και θα επιμείνει στα "εμβόλια".
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 03, 2020, 04:31:17 μμ από sapore »

Αποσυνδεδεμένος erisec

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Απάντηση #1850 στις: Μάιος 03, 2020, 04:31:24 μμ »
Για κάποιον λόγο που ακόμα δεν είναι γνωστός ή κατανοητός τα Βαλκάνια, η Αφρική,  η Λατινική Αμερική και άλλες περιοχές όπου θα περίμενε κανείς την μεγαλύτερη έξαρση ενός επιδημιολογικου φαινομένου την έχουν γλιτώσει πολύ πολύ φθηνά. Αντί να προσπαθήσουμε να καταλάβουμε το γιατί και πώς και να προετοιμαστουμε για την περίπτωση να αλλάξει αυτή η ισορροπία, εμείς πανηγυριζουμε σαν το μυρμήγκι πάνω στον ελέφαντα και προκαλούμε την τύχη μας.

Το παρακάτω άρθρο είναι μια πιθανή απάντηση στις απορίες σου.

https://www.ethnos.gr/ygeia/98620_oplo-tis-anthektikotitas-ston-koronoio-isos-krybetai-sto-1908-i-ellada-diathetei
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 03, 2020, 04:34:05 μμ από erisec »
ΦΑΡΙΣΑΙΟΣ όποιος θέλει ανοσία αγέλης, αλλά δεν πάει πρώτα ο ίδιος να κολλήσει!
ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ όποιος λέει ότι (απουσία εμβολίου) μπορούμε να σώσουμε υγεία / οικονομία χωρίς ΜΑΖΙΚΑ ΤΕΣΤ ανίχνευσης του ιού.
ΑΦΕΛΗΣ όποιος νομίζει ότι αφού κόλλησε κορονοϊό, δεν ξανακολάει. 30% όσων ανάρρωσαν, δεν έχουν αντισώματα!

Ο ΕΟΔΥ αποφάσισε: ΣΕ ΤΑΞΗ 3Χ3 ΧΩΡΑΝΕ 9 άτομα !!!

Αποσυνδεδεμένος erisec

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Απάντηση #1851 στις: Μάιος 03, 2020, 04:32:43 μμ »
Χωρίς να θέλω να επιβάλλω τίποτα:

THE ROLE OF RELIGION IN HUMAN CULTURAL AND SOCIAL EVOLUTION

ΑΝ και δυσκολεύομαι να φανταστώ ότι έστω το 10% μας θα μπει στον κόπο έστω να το πατήσει.

Παράθεση από: SaporeSuperPaper
     Prospects
    What of religion and the future? For a religion to have a future, it must learn to live with science.

Η επιστήμη είναι επίσης θρησκεία.
Είναι η θρησκεία που υποστηρίζει ότι τα επαναλήψιμα γεγονότα υπάρχουν, ενώ οτιδήποτε είναι μοναδικό και μη επαναλήψιμo δεν υπάρχει. Αν πεις σε ένα επιστήμονα είδα έναν ροζ ελέφαντα να πετάει στον ουρανό, θα σου πει ότι όσο δεν μπορεί να επαναληφθεί η παρατήρηση ενός ροζ ελέφαντα που πετάει στον ουρανό , είναι προφανές ότι δεν υπάρχει αυτός ο ροζ ελέφαντας. Αυτό το δόγμα τους τους έχει οδηγήσει σε πάρα πολλά λογικά αδιέξοδα.

Το παρακάτω βίντεο εξηγεί γιατί η επιστήμη είναι επίσης θρησκεία, μια θρησκεία με 10 δόγματα.

https://www.youtube.com/watch?v=JKHUaNAxsTg
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 03, 2020, 04:55:00 μμ από erisec »
ΦΑΡΙΣΑΙΟΣ όποιος θέλει ανοσία αγέλης, αλλά δεν πάει πρώτα ο ίδιος να κολλήσει!
ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ όποιος λέει ότι (απουσία εμβολίου) μπορούμε να σώσουμε υγεία / οικονομία χωρίς ΜΑΖΙΚΑ ΤΕΣΤ ανίχνευσης του ιού.
ΑΦΕΛΗΣ όποιος νομίζει ότι αφού κόλλησε κορονοϊό, δεν ξανακολάει. 30% όσων ανάρρωσαν, δεν έχουν αντισώματα!

Ο ΕΟΔΥ αποφάσισε: ΣΕ ΤΑΞΗ 3Χ3 ΧΩΡΑΝΕ 9 άτομα !!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:08:08 »

Αποσυνδεδεμένος dimfil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Απάντηση #1852 στις: Μάιος 03, 2020, 05:02:12 μμ »
Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί από κάποιο συνάδελφο αυτό. Τα σχολεία είναι κλειστά μέχρι 10 Μαϊου με κοινή υπουργική απόφαση των υπουργείων Υγείας και Παιδείας. Η χτεσινή εγκύκλιος αναιρεί μια υπουργική απόφαση;;;Έχουμε χάσει την μπάλα. Φαντάζομαι βέβαια ότι θα βγει υπουργική απόφαση για την επιστροφή μας στα σχολεία, απλά είναι εμφανής η προχειρότητα σε όλες τις ενέργειες.
ΑΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

Αποσυνδεδεμένος dimfil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Απάντηση #1853 στις: Μάιος 03, 2020, 05:06:48 μμ »
Και κάτι ακόμα. Εγω, αν και 45 χρόνων, μάσκα θα φορέσω. Έχω παιδιά, σύζυγο, συναδέλφους με προβλήματα υγείας. Μιας συναδέλφου ο σύζυγος έχει χρόνια αποφρακτική πνευμονοπάθεια, έκανε επέμβαση καρδιάς, θα ήταν ανεύθυνη, λοιπόν, η μη χρήση μάσκας από όλους.
ΑΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Απάντηση #1854 στις: Μάιος 03, 2020, 06:15:24 μμ »
Χαρδαλιάς: "Η μάχη από αύριο θα κρίνει την έκβαση του αγώνα". "Ο ιός είναι εδώ δίπλα μας".

Δικό μου:
Στο 1ο ΜΟΝΟ κατά 5% και στο 2ο ΜΟΝΟ κατά 0,1%.
Καλάααα: Κρίνεται η €πιστήμη.

ΚΑΙ ας περιμένουμε τους επόμενους μήνες.
ΑΝ και πάντα θα έχουν να πουν "κάτι" μετά.

Αποσυνδεδεμένος joannabear

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Απάντηση #1855 στις: Μάιος 03, 2020, 06:23:33 μμ »
Το αν εσυ πιστευεις ο,τι πιστευεις δεν ενδιαφερει κανεναν ουτε και σχολιασε κανεις αυτο. Ουτε και ο Ιησους σχολιαστηκε. Αυτο που σχολιασε ο Leon πολυ ευστοχα ειναι οι δηλωσεις της κυριας Γιαμαρελου (η οποια ειναι και στην επιτροπη) οτι ο ιος δεν μεταδιδεται με τη Θεια Κοινωνια. Η εν λογω δηλωση δεν αποτελει συμπερασμα επιστημονικης ερευνας και η συγκεκριμενη κυρια θα επρεπε να ειναι πιο προσεκτικη στις δηλωσεις της ως μελος της επιτροπης. Εξαλλου οι εκκλησιες εκλεισαν και αυτο τα λεει ολα. Κατα τ αλλα εσυ μπορεις να πιστευεις ο,τι θελεις. Δεν μπορεις ομως να απαγορευεις στον αλλο να εκφραζει τη γνωμη του για το θεμα, καθως εκτιθεσαι και βασει νομου αν δεν το γνωριζεις.
Eυτυχώς που είναι δημοσιευμένα και βλέπει ο καθένας τι και πώς σχολιάστηκε.
Βασικά, δεν σχολιάστηκε απλά ο Ιησούς, η μετάληψη και δεν ξέρω τι άλλο.
ΕΙΡΩΝΕΙΑ ξεκάθαρη, σαρκασμό και κοροϊδία του χειρίστου είδους αποπνέουν τα λεγόμενα του Leon.
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι ο καθένας μπορεί να πιστεύει ό,τι θέλει, τι ακριβώς είπα που είναι αντίθετο σ'αυτό;
Και σε τι από αυτά που είπα, διαφωνείτε; Λέω κάτι παράλογο;
KAΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΕΚΤΙΘΕΜΑΙ ΒΑΣΕΙ ΝΟΜΟΥ ΕΓΩ, αγαπητέ, καθότι τυγχάνει να γνωρίζω τι λέει ο νόμος και ποιος τον τηρεί και ποιος τον παραβιάζει επανειλημμένως.

ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ αναφέρθηκα. Όσο και να μη μου αρέσει τι πιστεύει ο καθένας, ΕΧΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να σέβομαι και να μη διακωμωδώ τα πιστεύω του. ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ. Ας θυμηθούμε και τον αγαπητό Βολταίρο, που μας προτρέπει σχετικώς, για να μιλήσω στη γλώσσα των μη χριστιανών. Προσωπικά στη ζωή μου βλέπω τον ΤΡΟΠΟ και τις ΠΡΑΞΕΙΣ του καθενός. Δεν κολλάω στις ταμπέλες.

Αλλά η ειρωνεία, η ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΕΜΠΑΙΓΜΟΣ, ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ. Αν μη τι άλλο, είναι δείγμα έλλειψης παιδείας, αγωγής, πολιτισμού!
Λένε τόσα εδώ και κει διάφοροι και, ελλείψει επιχειρημάτων προφανώς, έχουν και την απαξίωση έτοιμη! Επιστημονική τεκμηρίωση!

ΕΣΕΙΣ ενοχλείστε που εκφράζω την άποψή μου!
Άσε που δεν είναι απλά άποψή μου, είναι ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ για την απρεπή συμπεριφορά ορισμένων!
Και σας ενοχλεί που επικαλούμαι τα αυτονόητα; Με φιμώνετε; Όχι, δεν θα φιμωθώ από κανέναν και μάλιστα για εξώφθαλμα πράγματα!
Θα λέει ο καθένας όοο,τι θέλει, μη σεβόμενος ούτε την όποια πίστη του καθενός ούτε τους στοιχειώδεις κανόνες συζήτησης και σας ενοχλεί ο αντίλογος;

Δεν θα αναφερθώ στο περιεχόμενο της συζήτησης για πολλούς λόγους.
Όποιοι δεν πιστεύουν στον Ιησού ή στη μετάληψη, με γεια τους με χαρά τους, δεν θα τους κρίνω εγώ. Και δεν είναι ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ στο οποίο αναφέρθηκα!
Μπορώ μια χαρά και γω να ειρωνευτώ και να απαξιώσω τα λεγόμενα πολλών. Το ότι δεν το κάνω, υποδηλώνει αδυναμία;!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2020, 04:14:41 πμ από joannabear »
Και ξαφνικά ανοίγουν τα μάτια σου. Και βλέπεις καθαρά. Και είσαι ελεύθερος.

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Απάντηση #1856 στις: Μάιος 03, 2020, 06:31:35 μμ »
Επιπλέον ο Κοτζαμάνης (υφυπουργός υγείας):
"Υπάρχει σχεδιασμός για τα νησιά με τον τουρισμό, όσον αφορά τις δομές υγείας".

ΟΚ : Θα το δούμε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Απάντηση #1857 στις: Μάιος 03, 2020, 06:35:40 μμ »
joannabear  θα ήθελα την άποψή σου για τα παρακάτω πρόσφατα λεγόμενα 2 γιατρών για το θέμα της θείας κοινωνίας:

Ελένη Γιαμαρέλου: "Το θέμα δεν είναι επιστημονικό, είναι καθαρά θεολογικό.. <...> Θα προσπαθήσω να το κάνω (εννοεί τη θεία κοινωνία) την πρώτη Κυριακή που θα ανοίξουν οι εκκλησίες."

Ηλίας Μόσιαλος: "Η γνώμη μου είναι πως θα πρέπει να αποφευχθεί με τη σημερινή της μορφή, μέχρι να έχουμε ασφαλές εμβόλιο. Θα πρέπει να εξεταστεί εάν μπορεί να γίνει με διαφορετικό και ασφαλή τρόπο."
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος joannabear

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Απάντηση #1858 στις: Μάιος 03, 2020, 06:38:30 μμ »
Ο Leon σαφώς και έχει το αναφαιρετο δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα την άποψη του, με την οποία παρεμπιπτόντως συμφωνώ.
Αν εσύ δεν αντέχεις κάθε αντίθετη θέση σύμφωνα με την κοσμοθεωρία σου, είναι δικό σου θέμα.
Ναι, Ρέα μου, να εκφράζει την άποψή του, όχι να ειρωνεύεται και να απαξιώνει την άποψη και τα πιστεύω των άλλων, επειδή αυτός δεν τα συμμερίζεται!

Επίσης, ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ! Πολλώ μάλλον όταν θίγονται και χλευάζονται πράγματα ιερά (για κάποιους έστω)!

ΕΓΩ δεν αντέχω κάθε αντίθετη θέση; Ή ΑΥΤΟΙ που διακωμωδούν τη δική μου;

Τι περίμενες; Να δεχτώ αδιαμαρτύρητα τον σαρκασμό και τον εμπαιγμό; ΟΧΙ, δεν είμαι από αυτούς!
ΟΠΩΣ ΣΕΒΟΜΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥΣ, τα ενστερνίζομαι ή όχι, ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΤΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟΙ!

Κι αν δεν αντέχουν τον αντίλογο, να φέρονται πιο κόσμια, να μην προκαλούν και να εμμένουν στην επιχειρηματολογία τους, ΕΑΝ διαθέτουν φυσικά!
Και ξαφνικά ανοίγουν τα μάτια σου. Και βλέπεις καθαρά. Και είσαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Απάντηση #1859 στις: Μάιος 03, 2020, 06:42:36 μμ »
Ναι, Ρέα μου, να εκφράζει την άποψή του, όχι να ειρωνεύεται και να απαξιώνει την άποψη και τα πιστεύω των άλλων, επειδή αυτός δεν τα συμμερίζεται!

Επίσης, ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ! Πολλώ μάλλον όταν θίγονται και χλευάζονται πράγματα ιερά (για κάποιους έστω)!

ΕΓΩ δεν αντέχω κάθε αντίθετη θέση; Ή ΑΥΤΟΙ που διακωμωδούν τη δική μου;

Τι περίμενες; Να δεχτώ αδιαμαρτύρητα τον σαρκασμό και τον εμπαιγμό; ΟΧΙ, δεν είμαι από αυτούς!
ΟΠΩΣ ΣΕΒΟΜΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥΣ, τα ενστερνίζομαι ή όχι, ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΤΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟΙ!

Κι αν δεν αντέχουν τον αντίλογο, να φέρονται πιο κόσμια, να μην προκαλούν και να εμμένουν στην επιχειρηματολογία τους, ΕΑΝ διαθέτουν φυσικά!

Μα εκφράζεις ελεύθερα τη γνώμη σου. Ο Leon αναφέρθηκε στη μετάληψη. Η θέση της εκκλησίας και της Γιαμαρέλου , κάθε άλλο παρά επιστημονική μπορεί να χαρακτηριστεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 03, 2020, 07:51:42 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος joannabear

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Απάντηση #1860 στις: Μάιος 03, 2020, 06:44:39 μμ »
Ο καθένας μπορεί να πιστεύει όπου θέλει ή να μην πιστεύει πουθενά και είναι πράγματι αδιάφορο για τον άλλον τι κάνει ο διπλανός του, όπως έγραψες κι εσύ. Το να ειρωνεύεται όμως κάποιος τα πιστεύω ή τα μη πιστεύω του άλλου δεν είναι αδιαφορία, δεν είναι σεβασμός, είναι πρόκληση.
Οι ειρωνείες αρχίζουν εκεί που τελειώνουν τα επιχειρήματα, αν υπήρξαν ποτέ σε μερικούς!
ΑΥΤΑ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!
Και ξαφνικά ανοίγουν τα μάτια σου. Και βλέπεις καθαρά. Και είσαι ελεύθερος.

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω κορωνοϊού
« Απάντηση #1861 στις: Μάιος 03, 2020, 06:49:21 μμ »
"Μένουμε ασφαλείς" το νέο μότο/αφήγημα με διαφήμιση από τη Βίκυ Σταυροπούλου (ηθοποιό, όπως του "Μένουμε σπίτι")
από τη νέα βδομάδα,
μας "μαθαίνει" να φτιάξουμε μάσκα ξεπατικοσούρα από το youtube από άλλους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 942
Σύνολο: 947

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.