*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17  (Αναγνώστηκε 277175 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geo_vanni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Απάντηση #714 στις: Οκτώβριος 07, 2016, 09:26:14 μμ »
δεν έχω καμία ενημέρωση για αυτό, μόνο την νομοθεσία που εχει βγει και την κοινή λογική,
του χρόνου λοιπόν έχουμε την νέα δομή ενιαίου ειδικού επαγγελματικού γυμνασίου-λυκείου.... πρέπει να βγάλουν νέα ωρολόγια.... σίγουρα θα έχουμε μια μείωση στις τεχνικές που μέχρι και φέτος δούλευαν στα ΕΕΓ και πρώην ΤΕΕ Α' βαθμίδας... αλλά το πρόβλημα θα είναι το πολύ για 1 χρονιά μετά θα στρώνει καθώς θα ανεβαίνουν τάξεις στο λύκειο που θα έχει το πρόγραμμα του εσπερινού επαλ
που το ειδικο λυκειο θα εχει μαθηματα ειδικοτητας απο την β ταξη και μετα, νομιζω στην α' θα εχουν μονο την επιλογη 1-2 προεπαγγελματικων μαθηματων, σωστα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:50:24 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Απάντηση #715 στις: Οκτώβριος 07, 2016, 10:34:24 μμ »
που το ειδικο λυκειο θα εχει μαθηματα ειδικοτητας απο την β ταξη και μετα, νομιζω στην α' θα εχουν μονο την επιλογη 1-2 προεπαγγελματικων μαθηματων, σωστα?

υπάρχει το πρόγραμμα της Α λυκ δεν θα αλλάξει είναι όπως στα εσπερινά επαλ + γυμναστική και κάτι ψιλά, διαλέγουν 3 μαθήματα επιλογής από 3 τομείς + εχει ερευνητική εργασία στην τεχνολογία
το ίδιο θα είναι και για τις άλλες τάξεις του λυκείου ότι και στα εσπερινά επαλ με γυμναστική κλπ

Αποσυνδεδεμένος dimkouk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Απάντηση #716 στις: Οκτώβριος 08, 2016, 10:16:52 πμ »
Οποιος ενδιαφέρεται να διαμαρτυρηθει εξαιτιας της μη καλυψης των κενων στην αττικη ας μου στειλει π.μ

Αποσυνδεδεμένος gagarin_3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • ΠΕ04.05
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Απάντηση #717 στις: Οκτώβριος 08, 2016, 10:56:01 πμ »
οι προσληψεις των πε04 ηταν πολλες στην α φαση ειδικης, ενω στην παραλληλη ηταν ελαχιστες.δεν καταλαβαινω γιατι αυτο το αναφερουμε μονο εγω κι ο Kinegiros, ενω οι υπολοιποι  μιλατε λες και καλεσαν απειρο κοσμο!

Ρε φίλε από τον ίδιο πίνακα δεν παίρνουν τμήματα ένταξης,σμεα και παράλληλη;; Δηλαδή δεν είναι πολύς κόσμος όταν έχει εξαντληθεί πάνω από το 50% των ΠΕ04.50 τέτοια εποχή;

και στην α φαση ειδικης ηταν παρα πολλη επαρχια.δεν υπηρχε πολυς κοσμος στα αστικα κεντρα.ολα αυτα εχουν σημασια.

αυτό δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει, ισχύει και στη γενική, έχει 3 χρόνια τώρα που το υπουργείο δίνει προτεραιότητα στην κάλυψη κενών σε επαρχία και απομακρυσμένες περιοχές, φέτος ίσως λίγο παραπάνω. Προφανώς και έχει σημασία αλλά δεν έχει να κάνει αποκλειστικά ούτε με τους φυσικούς ούτε με την παράλληλη, για όλους ισχύει.

για να μη μιλησω για τη γενικη αγωγη, που ειμαστε χρονια αναπληρωτες και μειναμε ανεργοι με ποσα μορια εμεις οι φυσικοι.δηλαδη οι φυσικοι φετος δεν πρεπει να δουλεψουν καπως?κλεφτες θα γινουμε;

Αν οι φυσικοί χρειάζεται να γίνετε κλέφτες, εμείς τι να πούμε;;Δες λίγο την αναλογία προσλήψεων/κενών  στα αρχεία του φόρουμ και θα καταλάβεις..Στην ειδική τουλάχιστον δουλεύετε όλοι, είδες και με τις χθεσινές προσλήψεις τι έγινε..για να μη πιάσουμε το θέμα των διορισμών τόσα χρόνια!




Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:50:24 »

Αποσυνδεδεμένος physicos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Απάντηση #718 στις: Οκτώβριος 08, 2016, 02:14:28 μμ »
ειμαι φιλη και να μιλας καλυτερα.
προφανως εχεις νευριασει αλλα εγω δε σου φταιω.κι εγω εχω νευριασει γιατι καλει ελαχιστο κοσμο στην αττικη και ενω ειμαι σε καλη σειρα προφανως θα μεινω ανεργη φετος.δεν τα βαζω ομως με τον κοσμο.και για τη γενικη δεν ξερω τι κλαδος εισαι αλλα φετος εμεις οι φυσικοι ειμαστε χαλια.και με τεραστια προσπαθεια τοσων χρονων δε δουλευουμε εκει καθολου.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Απάντηση #719 στις: Οκτώβριος 08, 2016, 03:16:02 μμ »
ειμαι φιλη και να μιλας καλυτερα.
προφανως εχεις νευριασει αλλα εγω δε σου φταιω.κι εγω εχω νευριασει γιατι καλει ελαχιστο κοσμο στην αττικη και ενω ειμαι σε καλη σειρα προφανως θα μεινω ανεργη φετος.δεν τα βαζω ομως με τον κοσμο.και για τη γενικη δεν ξερω τι κλαδος εισαι αλλα φετος εμεις οι φυσικοι ειμαστε χαλια.και με τεραστια προσπαθεια τοσων χρονων δε δουλευουμε εκει καθολου.

συναδέλφισα δυστυχώς το πρόβλημα με τις διαθέσεις μονίμων θα ξεκινήσει από τα αστικά κέντρα...εκεί ξέρουν ότι υπάρχουν ώρες που περισσεύουν και το τρενάρουν. Βέβαια δεν είναι νέο φαινόμενο και παλιότερα γινόταν αυτό αλλά τώρα είναι περισσότερο εμφανές. Δυστυχώς είναι μεγάλο ρίσκο να βάζεις μόνο μια περιοχή όπως η Αθήνα ακόμα και αν έχεις καλή θέση.
Σου εύχομαι να προσληφθείς το συντομότερο σε επόμενη φάση.

Αποσυνδεδεμένος physicos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Απάντηση #720 στις: Οκτώβριος 08, 2016, 03:34:55 μμ »
Σε ευχαριστώ.εβαλα κι Εύβοια και Βοιωτία και Κόρινθο άλλα τίποτα. Και  β Πειραιά. Το κακό είναι ότι άκουσα τον υπουργό που είπε ότι θα πάρει πολλούς ειδική αγωγή και φαντάστηκα οτι θα έπαιρνε και πιο κοντά. Αλλά πάει. .και που να βρω αλλού δουλειά. .

Αποσυνδεδεμένος gravix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Απάντηση #721 στις: Οκτώβριος 08, 2016, 04:34:03 μμ »
Σε ευχαριστώ.εβαλα κι Εύβοια και Βοιωτία και Κόρινθο άλλα τίποτα. Και  β Πειραιά. Το κακό είναι ότι άκουσα τον υπουργό που είπε ότι θα πάρει πολλούς ειδική αγωγή και φαντάστηκα οτι θα έπαιρνε και πιο κοντά. Αλλά πάει. .και που να βρω αλλού δουλειά. .
Δυστυχώς για να περιορίσεις τις πιθανότητες να είσαι άνεργη θα πρέπει να δηλώσεις ΠΑΝΤΟΥ με ότι αυτό συνεπάγεται. Σου εύχομαι  να προσληφθείς σε επόμενη φάση......
Πάντως αρκετοί  μόνιμοι συνάδελφοι της γενικής στο σχολείο αρχίζουν και ψάχνονται για το θέμα με τα τμήματα ένταξης ενώ άλλοι που δεν την έχουν ψιλιαστεί ακόμα με ρωτούν τι προσόντα χρειάζεται για να δουλέψεις στην ειδική αγωγή .Του χρόνου που θα το έχουν πάρει χαμπάρι όλοι ότι δεν θα χρειάζεται ΚΑΝΈΝΑ ΠΡΟΣΟΝ προβλέπεται μεγάλο πανηγύρι ειδικά στα μεγάλα αστικά κέντρα που οι πλεονάζοντες είναι τραγικά πολλοί....

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Απάντηση #722 στις: Οκτώβριος 08, 2016, 05:01:03 μμ »
μια ερωτηση.ειμαστε δυο ατομα που πηραμε το μεταπτυχιακο ειδ αγωγης ταυτοχρονα και εχουμε το ιδιο βαθμο πτυχιου(οχι βαθμο μεταπτυχιακου,αλλα του πρωτου πτυχιου),ποιος προηγειται στον πινακα?

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Απάντηση #723 στις: Οκτώβριος 08, 2016, 05:50:05 μμ »
μια ερωτηση.ειμαστε δυο ατομα που πηραμε το μεταπτυχιακο ειδ αγωγης ταυτοχρονα και εχουμε το ιδιο βαθμο πτυχιου(οχι βαθμο μεταπτυχιακου,αλλα του πρωτου πτυχιου),ποιος προηγειται στον πινακα?
Νομίζω η ημερομηνία κτήσης του βασικού πτυχίου

Αποσυνδεδεμένος gagarin_3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • ΠΕ04.05
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Απάντηση #724 στις: Οκτώβριος 08, 2016, 06:03:42 μμ »
ειμαι φιλη και να μιλας καλυτερα.
προφανως εχεις νευριασει αλλα εγω δε σου φταιω.κι εγω εχω νευριασει γιατι καλει ελαχιστο κοσμο στην αττικη και ενω ειμαι σε καλη σειρα προφανως θα μεινω ανεργη φετος.δεν τα βαζω ομως με τον κοσμο.και για τη γενικη δεν ξερω τι κλαδος εισαι αλλα φετος εμεις οι φυσικοι ειμαστε χαλια.και με τεραστια προσπαθεια τοσων χρονων δε δουλευουμε εκει καθολου.

 ο κλάδος μου αναφέρεται κάτω από το όνομα, σε αντίθεση με το φύλο σου..   :( δεν έχω νευριάσει, δεν κατάλαβα από που προκύπτει αυτό, προσπάθησα να αναδείξω μια διαφορετική οπτική του ζητήματος με αφορμή το αρχικό σου μήνυμα. Καλή συνέχεια εύχομαι και δουλειά για όλο το ΠΕ04 που φέτος δοκιμάζεται.

Αποσυνδεδεμένος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Απάντηση #725 στις: Οκτώβριος 10, 2016, 12:34:41 μμ »
εχει γινει ενημερωση πινακων για τις προσληψεις ειδικης της Παρασκευης;

Αποσυνδεδεμένος <PE02>-

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Απάντηση #726 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 08:50:59 μμ »
εχει γινει ενημερωση πινακων για τις προσληψεις ειδικης της Παρασκευης;

Ξέρουμε ειδικότητες..? Είναι σίγουρο για Παρασκευή..?

Αποσυνδεδεμένος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Δευτεροβάθμιας 2016-17
« Απάντηση #727 στις: Οκτώβριος 11, 2016, 11:14:38 μμ »
Ξέρουμε ειδικότητες..? Είναι σίγουρο για Παρασκευή..?
εννουσα για τις προσληψεις που γιναν στις 07-10-2016 δεν αναννεωθηκαν οι πινακες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160723
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 331
Σύνολο: 334

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.