*

Αποστολέας Θέμα: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι  (Αναγνώστηκε 44348 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #70 στις: Σεπτέμβριος 08, 2006, 01:23:34 μμ »
Ακριβώς, εννοώ την Αίτηση απόσπασης σε άλλους νομούς (λόγο υπεραριθμίας)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:17:21 »

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #71 στις: Σεπτέμβριος 08, 2006, 01:37:26 μμ »
Ακριβώς, εννοώ την Αίτηση απόσπασης σε άλλους νομούς (λόγο υπεραριθμίας)

Μέσα στην ερχόμενη βδομάδα μάλλον θα βγει. Εμάς μας είπαν να επικοινωνήσουμε την Τετάρτη και να ρωτήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #72 στις: Σεπτέμβριος 08, 2006, 02:21:05 μμ »
Προς τους συνάδελφους που μαζεύουν (όπως κι εγώ) πιστοποιητικά προϋπηρεσίας από ΤΕΙ και ΙΕΚ:
Έγραψα και σε άλλο post, για να δεχτεί η δευτεροβάθμια τη βεβαίωση προϋπηρεσίας πρέπει να είναι διατυπωμένη με συγκεκριμένο τρόπο, δηλ. ακριβή αριθμό ωρών και πράξη πρόσληψης-απόλυσης.

Το ΙΕΚ για καλή μας τύχη βγάζει τις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας ακριβώς έτσι (τη δέχτηκαν αμέσως στη δευτεροβάθμια).
Στα ΤΕΙ τώρα, οι βεβαιώσεις δεν βγαίνουν έτσι παρά μόνο κατόπιν ειδικής αίτησης (τουλάχιστον εδώ Κεφαλονιά-ΤΕΙ Ιονίων Νήσων δηλ.-αυτό ισχύει). Σήμερα και χτες κατέθεσα τις αιτήσεις χορήγησης βεβαίωσης και στα 3 τμήματα του ΤΕΙ που δούλεψα (υποβάλεις ξεχωριστά για κάθε τμήμα). Τη δε αίτηση, τη διατύπωσα με τέτοιο τρόπο που να μην υπάρχει καμία περίπτωση να γίνει λάθος και να μου βγάλουν άχρηστη βεβαίωση (επειδή εδώ είναι μικρό το μέρος και με ξέρουν και προσωπικά, έδωσα ανεπίσημα και ένα αντίγραφο της βεβαίωσης του ΙΕΚ ως "μοντέλο"). Πήρα εννοείται αριθμούς πρωτοκόλλου από ΟΛΕΣ τις γραμματείες των τμημάτων, ώστε αν χρειαστεί, να υποβάλω στη Ββάθμια υπεύθυνη δήλωση ότι αναμένω τις βεβαιώσεις κλπ κλπ και να μη κλείσει ο φάκελός μου (απ'οτι μου είπαν στη Ββάθμια, δεν υπάρχει μεγάλη βιασύνη, μετά την άλλη βδομάδα θα ασχοληθούν με ΠΕ19-20).

Όποιος έχει ακόμη απορίες, ας μου γράψει στο μέιλ και αν γνωρίζω θα βοηθήσω 8)
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος bluebell

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #73 στις: Σεπτέμβριος 08, 2006, 06:05:46 μμ »
στο site της δευτεροβαθμιας τησ Βοιωτιας αναφερεται πως υπαρχουν τα κενα για αιτηση αποσπασεις για υπεραριθμους νεοδιοριστους αλλα δεν εμφανιζεται τιποτα στον υπολογιστη. μηπως εχει καποιος καμια πληροφορια σχετικα με τα κενα αυτης της περιοχη για νεοδιοριστους;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:17:21 »

Αποσυνδεδεμένος elephant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #74 στις: Σεπτέμβριος 09, 2006, 05:25:12 μμ »
Καλησπέρα,
θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:
1.Αν κάποιος νεοδιόριστος(π.χ. στο νομό Λακωνίας) πάρει απόσπαση σε άλλο νομό θα πρέπει να υπηρετήσει κάποια στιγμή στη Λακωνία;Η μήπως, επειδη η τοποθέτηση είναι προσωρινή, αυτό δεν είναι υποχρεωτικό;
2.Σ'αυτή την περίπτωση μετράνε τα μόρια του σχολείου στη Λακωνία;
Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #75 στις: Σεπτέμβριος 09, 2006, 06:27:59 μμ »
Καλησπέρα,
θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:
1.Αν κάποιος νεοδιόριστος(π.χ. στο νομό Λακωνίας) πάρει απόσπαση σε άλλο νομό θα πρέπει να υπηρετήσει κάποια στιγμή στη Λακωνία;Η μήπως, επειδη η τοποθέτηση είναι προσωρινή, αυτό δεν είναι υποχρεωτικό;
2.Σ'αυτή την περίπτωση μετράνε τα μόρια του σχολείου στη Λακωνία;
Ευχαριστώ πολύ

1.Από όσο ξέρω από γνωστή μου δεν χρειάζεται αν κάνεις τα χαρτιά σου το Νοέμβριο για μετάθεση και μετατεθείς.
2.Μετράνε τα μόρια που είναι περισσότερα από τα 2 (θέση προσωρινής τοποθέτησης ή απόσπασης)
π.χ. θέση π.τ. 8 μόρια - απόσπαση 3 μόρια = 8 μόρια   ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #76 στις: Σεπτέμβριος 10, 2006, 09:43:14 πμ »
Καλησπέρα,
θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:
1.Αν κάποιος νεοδιόριστος(π.χ. στο νομό Λακωνίας) πάρει απόσπαση σε άλλο νομό θα πρέπει να υπηρετήσει κάποια στιγμή στη Λακωνία;Η μήπως, επειδη η τοποθέτηση είναι προσωρινή, αυτό δεν είναι υποχρεωτικό;
2.Σ'αυτή την περίπτωση μετράνε τα μόρια του σχολείου στη Λακωνία;
Ευχαριστώ πολύ

1.Από όσο ξέρω από γνωστή μου δεν χρειάζεται αν κάνεις τα χαρτιά σου το Νοέμβριο για μετάθεση και μετατεθείς.
2.Μετράνε τα μόρια που είναι περισσότερα από τα 2 (θέση προσωρινής τοποθέτησης ή απόσπασης)
π.χ. θέση π.τ. 8 μόρια - απόσπαση 3 μόρια = 8 μόρια   ;) ;)
καλημερα,
αν και δεν ειμαι σιγουρη νομιζω οτι αν παρεις αποσπαση λογω υπεραριθμιας παιρνεις τα μορια του σχολειου που θα πας και οχι της Λακωνιας. καλυτερα να ρωτησεις τη δευτεροβαθμια (ειναι υποχρεωμενοι να σου απαντησουν)

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • Παντού υπάρχει ένας μύθος
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #77 στις: Σεπτέμβριος 10, 2006, 09:33:24 μμ »
στο site της δευτεροβαθμιας τησ Βοιωτιας αναφερεται πως υπαρχουν τα κενα για αιτηση αποσπασεις για υπεραριθμους νεοδιοριστους αλλα δεν εμφανιζεται τιποτα στον υπολογιστη. μηπως εχει καποιος καμια πληροφορια σχετικα με τα κενα αυτης της περιοχη για νεοδιοριστους;

Αυτά πιστεύω ήταν για αυτούς που διορίστηκαν πέρσυ. Οι νεοδιόριστοι θα τοποθετηθούν αύριο.
Αν δεν σου βγαίνουν τα κενά θα είναι γιατί στον browser σου δεν επιτρέπεις τα pop-up.

Τι ειδικότητα είσαι και σε ποιά περιοχή διορίστηκες;


Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • Global Moderator
  • Προχωρημένο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 138
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #78 στις: Σεπτέμβριος 10, 2006, 11:58:08 μμ »
Καλησπέρα,
θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:
1.Αν κάποιος νεοδιόριστος(π.χ. στο νομό Λακωνίας) πάρει απόσπαση σε άλλο νομό θα πρέπει να υπηρετήσει κάποια στιγμή στη Λακωνία;Η μήπως, επειδη η τοποθέτηση είναι προσωρινή, αυτό δεν είναι υποχρεωτικό;
2.Σ'αυτή την περίπτωση μετράνε τα μόρια του σχολείου στη Λακωνία;
Ευχαριστώ πολύ

1.Από όσο ξέρω από γνωστή μου δεν χρειάζεται αν κάνεις τα χαρτιά σου το Νοέμβριο για μετάθεση και μετατεθείς.
2.Μετράνε τα μόρια που είναι περισσότερα από τα 2 (θέση προσωρινής τοποθέτησης ή απόσπασης)
π.χ. θέση π.τ. 8 μόρια - απόσπαση 3 μόρια = 8 μόρια   ;) ;)
καλημερα,
αν και δεν ειμαι σιγουρη νομιζω οτι αν παρεις αποσπαση λογω υπεραριθμιας παιρνεις τα μορια του σχολειου που θα πας και οχι της Λακωνιας. καλυτερα να ρωτησεις τη δευτεροβαθμια (ειναι υποχρεωμενοι να σου απαντησουν)

Συγγνώμη που θα το παίξω λίγο ειδήμων, αλλά λόγω και προσωπικού ενδιαφέροντος γνωρίζω ότι:
1. Αν πάρει απόσπαση λόγω υπεραριθμίας (σε διάθεση ΠΥΣΔΕ) δεν υποχρεωμένος να υπηρετήσει τη θέση καθώς δεν οφείλεται σε υπαιτιότητα του
2. Σε κάθε περίπτωση μετράνε τα μόρια του σχολείου που αποσπάσαι, και όχι αυτού από το οποίο αποσπάσαι.


Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #79 στις: Σεπτέμβριος 11, 2006, 12:06:18 πμ »
Καλησπέρα,
θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:
1.Αν κάποιος νεοδιόριστος(π.χ. στο νομό Λακωνίας) πάρει απόσπαση σε άλλο νομό θα πρέπει να υπηρετήσει κάποια στιγμή στη Λακωνία;Η μήπως, επειδη η τοποθέτηση είναι προσωρινή, αυτό δεν είναι υποχρεωτικό;
2.Σ'αυτή την περίπτωση μετράνε τα μόρια του σχολείου στη Λακωνία;
Ευχαριστώ πολύ

1.Από όσο ξέρω από γνωστή μου δεν χρειάζεται αν κάνεις τα χαρτιά σου το Νοέμβριο για μετάθεση και μετατεθείς.
2.Μετράνε τα μόρια που είναι περισσότερα από τα 2 (θέση προσωρινής τοποθέτησης ή απόσπασης)
π.χ. θέση π.τ. 8 μόρια - απόσπαση 3 μόρια = 8 μόρια   ;) ;)
καλημερα,
αν και δεν ειμαι σιγουρη νομιζω οτι αν παρεις αποσπαση λογω υπεραριθμιας παιρνεις τα μορια του σχολειου που θα πας και οχι της Λακωνιας. καλυτερα να ρωτησεις τη δευτεροβαθμια (ειναι υποχρεωμενοι να σου απαντησουν)

Συγγνώμη που θα το παίξω λίγο ειδήμων, αλλά λόγω και προσωπικού ενδιαφέροντος γνωρίζω ότι:
1. Αν πάρει απόσπαση λόγω υπεραριθμίας (σε διάθεση ΠΥΣΔΕ) δεν υποχρεωμένος να υπηρετήσει τη θέση καθώς δεν οφείλεται σε υπαιτιότητα του
2. Σε κάθε περίπτωση μετράνε τα μόρια του σχολείου που αποσπάσαι, και όχι αυτού από το οποίο αποσπάσαι.



Επιβεβαιώνω.

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #80 στις: Σεπτέμβριος 11, 2006, 06:19:28 μμ »
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΥΠΟΥ - ΥΠΕΠΘ - Αιτήσεις

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟN ΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

    ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

    Αθήνα 11 Σεπτεμβρίου 2006

    Από το Υπουργείο Παιδείας καλούνται οι εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης όλων των κλάδων και ειδικοτήτων που πλεονάζουν, να υποβάλλουν έως και τις 14 Σεπτεμβρίου 2006 και ώρα 14:00 αίτηση με την οποία μπορούν να ζητούν απόσπαση μέχρι πέντε ΠΥΣΠΕ-ΠΥΣΔΕ. Οι αιτήσεις αυτές θα πρέπει να υποβληθούν ηλεκτρονικά μέσω του Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος Διαχείρισης Προσωπικού (Ο.Π.Σ.Δ.Π) στις κατά τόπους Διευθύνσεις και τα γραφεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που υπηρετούν οι εκπαιδευτικοί.

    Τα δικαιολογητικά τα οποία υποβάλλουν οι ενδιαφερόμενοι, αφού ελεγχθούν από τους Προϊσταμένους των Διευθύνσεων και Γραφείων Π.Ε. και Δ.Ε. θα αποσταλούν στη Διεύθυνση Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Τμήμα Γ΄.


Αποσυνδεδεμένος mvsweety

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 11
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #81 στις: Σεπτέμβριος 11, 2006, 11:51:02 μμ »
Καλησπέρα. Ξέρετε που θα βρω τα κενά για τις αποσπάσεις Υπεράριθμων, για κλάδο ΠΕ 11;
Επίσης, τι δικαιολογητικά είναι αυτά που χρειάζονται;

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #82 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 12:03:30 πμ »
Καλησπέρα. Ξέρετε που θα βρω τα κενά για τις αποσπάσεις Υπεράριθμων, για κλάδο ΠΕ 11;
Επίσης, τι δικαιολογητικά είναι αυτά που χρειάζονται;

Τρίτη θα έχουμε νεότερα από τις Διευθύνσεις, θέλω να πιστεύω. Το Δελτίο Τύπου δημοσιεύτηκε Δευτέρα απόγευμα, οπότε δεν υπάρχει ακόμα πλήρη ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος Spiros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #83 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 10:01:20 πμ »
Καλημέρα σε όλους!
Τι γίνεται με τις αποσπάσεις νεοδιόριστων?Τι δικαιολογητικά χρειάζονται?
Αν κάνω αίτηση για απόσπαση τι μόρια θα πάρω?
Θα βγάλουν συγκεκριμένες ΠΥΣΔΕ για τις οποίες θα αιτούμαστε απόσπαση ή όλες τις ΠΥΣΔΕ της Ελλάδας θα δηλώσουμε?
Υπάρχει πιθανότητα να με πάρουν σε μια απο τις 5 ΠΥΣΔΕ που θα δηλώσω?Ή μήπως θα με αποσπάσουν όπου θέλουν αυτοί?
Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 512

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.