*

Ψηφοφορία

Πώς βρήκατε τη διαδικασία απογραφής;

Δύσκολη
9 (14.1%)
Εύκολη
22 (34.4%)
Εύκολη αλλά με κάποια προβλήματα
32 (50%)
Δεν γνωρίζω: Απογράφηκα μέσω τρίτων
1 (1.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 63

Αποστολέας Θέμα: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων  (Αναγνώστηκε 411474 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #686 στις: Ιούλιος 13, 2010, 05:20:20 μμ »
ΒΟΗΘΕΙΑ: ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΣΤΕΡ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ; ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΙ ΤΙΤΛΟΥ Κ ΣΧΟΛΗ;;;
Ναι! Και μην ξεχάσεις να τσεκάρεις αν το πτυχίο είναι συναφές ή/και αναγνωρισμένο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:25:37 »

Αποσυνδεδεμένος puella

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Lilacs out of the dead land
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #687 στις: Ιούλιος 13, 2010, 05:21:37 μμ »
μερσι. i hate απογραφη...

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #688 στις: Ιούλιος 13, 2010, 05:28:29 μμ »
Ρε παιδιά μόλις πριν λίγο πάω να ξανακάνω απογραφή και πάλι όταν τσεκάρω Φορέας Οργανικής (ίδιος με απασχόλησης) στην προεπισκόπηση έχει κενά τα Οργανικός Φορέας και Υπηρεσία!!!!
Και επαναλαμβάνω μήπως είναι το αυτονόητο ότι δεν τα ξαναγράφουν όταν είναι ίδια με πάνω!!
ΗΜΑΡΤΟΝ πια με τους άθλιους που μας ταλαιπωρούν καλοκαιριάτικα..
Και σε μένα το ίδιο. Τώρα ξανακοίταξα το έγγραφο στο οποίο έχω σώσει την απογραφή. Μου βγάζει φορέα απασχόλησης (Υπουργείο) και υπηρεσία (σχολείο) αλλά όχι φορέα οργανικής ενώ θυμάμαι πως είχα τσεκάρει το 'ίδιος'. Μου φαίνεται θα το αφήσω ως έχει.

θα τρελαθούμε.
Ακούστε ξετσέκαρα το ίδιος με φορέα απασχόλησης...και τον έγγραψα πάλι. μετά πατησα προεπισκόπηση. Μετά γύρισα πίσω από το κουμπί που δίνει η φόρμα  και τώρα τσέκαρα το ίδιος με φορέα απασχόλησης(για φορέα οργανικής) και ως δια μαγείας πατώντας πάλι προεπισκόπηση εμφανίστηκε και ο ίδιος πάλι φορέας οργανικής.

ΠΑΤΕΝΤΕΣ..ΗΜΑΡΤΟΝ

Αποσυνδεδεμένος πε04.04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #689 στις: Ιούλιος 13, 2010, 06:18:11 μμ »
Mόλις επικοινώνησα με το 1500. Τους ρώτησα <<αυτοί που πήραν μετάθεση ποιο σχολείο θα πρέπει να δηλώσουν το παλιό ή το νέο :>>. Μου απάντησαν ότι τους ενδιαφέρει να δηλώσουμε το σχολείο που θα μισθοδοτούμαστε  την ημερομηνία της απογραφής και μέχρι το τέλος του χρόνου για να γίνει διασταύρωση των στοιχείων μας και υπηρεσιακά.Οπότε ορθώς δήλωσα το προηγούμενο σχολείο.

Εγώ δήλωσα τη νέα ΔΙΔΕ και μέσα σε παρένθεση το νέο σχολείο στο οποίο έχω προσωρινή τοποθέτηση.

Λες να μου βάλουν κακό βαθμό ?    :D

Δηλαδη στον φορεα οργανικής (φετος την απεκτησα) να βαλω το περσινο σχολειο που θα με πληρωνει μεχρι τελος χρονιας;



Ε, πια, ας επικοινωνήσουν μαζί μας να μας ρωτήσουν. Εγώ δεν ξαναπογράφομαι.  >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:25:37 »

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 475
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #690 στις: Ιούλιος 13, 2010, 06:54:30 μμ »
τελικα τι θα γίνει με όσους πήραμε μετάθεση; γιατί έχω διαβάσει δύο αντικρουόμενες απόψεις από συναδέρφους που το έψαξαν.
Να δηλώσω το παλιό σχολείο και διευθυνση ή το καινούργιο σχολείο και διεύθυνση;

Αποσυνδεδεμένος Tarzan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #691 στις: Ιούλιος 13, 2010, 07:12:16 μμ »
στις συχνες ερωτήσεις λέει το καινούριο, κάποιοι στο 1500 λένε το παλιό και άλλοι το καινούριο. Οτι και να δηλώσουμε θα μας βρουν ετσι και αλλιως.. άλλωστε ουτε και αυτοι ξέρουν και στη χειρότερη θα πάρουν τηλεφωνο. Εμείς είμαστε καλλυμένοι.
Προσωπικά θα δηλώσω το καινουριο .. 1) εκει ανήκω σήμερα 2) λένε οτι θα ξεκινήσουν με την ενιαία αρχη πληρωμών απο Φθινόπωρο αλλα το πιστεύει κανείς; αμα λένε για φθινόπωρο μαλλον για άνοιξη το βλέπω οπότε θα εχει αλλάξει και η μισθοδοσία.

Αποσυνδεδεμένος Tarzan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #692 στις: Ιούλιος 13, 2010, 07:17:57 μμ »
Μόλις πήρα το 1500 απο περιέργεια και μου είπαν να δηλώσω το καινούριο σχολείο!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mabos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #693 στις: Ιούλιος 13, 2010, 08:15:13 μμ »
Mόλις επικοινώνησα με το 1500. Τους ρώτησα <<αυτοί που πήραν μετάθεση ποιο σχολείο θα πρέπει να δηλώσουν το παλιό ή το νέο :>>. Μου απάντησαν ότι τους ενδιαφέρει να δηλώσουμε το σχολείο που θα μισθοδοτούμαστε  την ημερομηνία της απογραφής και μέχρι το τέλος του χρόνου για να γίνει διασταύρωση των στοιχείων μας και υπηρεσιακά.Οπότε ορθώς δήλωσα το προηγούμενο σχολείο.

Αν έχουμε πάρει μετάθεση γράφουμε τη νέα υπηρεσία μας

Αποσυνδεδεμένος lena98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #694 στις: Ιούλιος 13, 2010, 09:03:40 μμ »
Μόλις πήρα το 1500 απο περιέργεια και μου είπαν να δηλώσω το καινούριο σχολείο!!!!!!
Όταν πήρα το μεσημέρι το 1500 και μένα στην αρχή μου απάντησε αμέσως το νέο σχολείο. Όταν της εξήγησα ότι είμαι σε διάθεση ΠΥΣΔΕ με προσωρινή τοποθέτηση σε σχολείο από το οποίο θα μισθοδοτούμαι από τις αρχές του χρόνου ενώ μέχρι το τέλος του χρόνου θα μισθοδοτούμαι από το παλιό σχολείο που ανήκει σε άλλη ΔΙΔΕ , μου ζήτησε να περιμένω λίγα λεπτά και στη συνέχεια ήρθε στο τηλέφωνο άλλη συνάδελφός της και αφού της εξήγησα το πρόβλημα μου απάντησε ότι καλώς δήλωσα το παλιό σχολείο και ότι τους ενδιαφέρει το σχολείο που μισθοδοτούμαστε τη στιγμή της απογραφής μας και μέχρι το τέλος του χρόνου για να γίνει η διασταύρωση και υπηρεσιακά με την απογραφή που κάνουν και οι εκκαθαριστές των σχολείων. Επικονώνησα με τη διευθύντρια του παλιού μου σχολείου όπου μου είπε ότι απέγραψε όλους όσους μισθοδοτούνται από το σχολείο μέχρι το τέλος του χρόνου και συνεπώς έτσι και μένα.Αυτό της είπαν και από τη ΔΙΔΕ που ανήκει το σχολείο.  Τα συμπεράσματα δικά σας . Δεν αντέχω άλλο με την απογραφή. Αυτό που κατάλαβα είναι αυτό που γράφει και κάποιος άλλος συνάδελφος τους ενδιαφέρει απλώς να απογραφούμε ότι ελλιπές ή ανακριβές  στοιχείο υπάρχει θα επικοινωνήσουν μαζί μας .....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2010, 09:14:02 μμ από lena98 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #695 στις: Ιούλιος 13, 2010, 09:31:12 μμ »
Παιδιά, με συγχωρείτε αν φανώ άσχετη, αλλά όσοι είμαστε απολυμένοι, ωρομίσθιοι ή αναπληρωτές και παίρνουμε επίδομα ανεργίας αυτό το διάστημα, είμαστε υποχρεωμένοι να απογραφούμε;
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος mabos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #696 στις: Ιούλιος 13, 2010, 09:32:20 μμ »
Μόλις πήρα το 1500 απο περιέργεια και μου είπαν να δηλώσω το καινούριο σχολείο!!!!!!
Όταν πήρα το μεσημέρι το 1500 και μένα στην αρχή μου απάντησε αμέσως το νέο σχολείο. Όταν της εξήγησα ότι είμαι σε διάθεση ΠΥΣΔΕ με προσωρινή τοποθέτηση σε σχολείο από το οποίο θα μισθοδοτούμαι από τις αρχές του χρόνου ενώ μέχρι το τέλος του χρόνου θα μισθοδοτούμαι από το παλιό σχολείο που ανήκει σε άλλη ΔΙΔΕ , μου ζήτησε να περιμένω λίγα λεπτά και στη συνέχεια ήρθε στο τηλέφωνο άλλη συνάδελφός της και αφού της εξήγησα το πρόβλημα μου απάντησε ότι καλώς δήλωσα το παλιό σχολείο και ότι τους ενδιαφέρει το σχολείο που μισθοδοτούμαστε τη στιγμή της απογραφής μας και μέχρι το τέλος του χρόνου για να γίνει η διασταύρωση και υπηρεσιακά με την απογραφή που κάνουν και οι εκκαθαριστές των σχολείων. Επικονώνησα με τη διευθύντρια του παλιού μου σχολείου όπου μου είπε ότι απέγραψε όλους όσους μισθοδοτούνται από το σχολείο μέχρι το τέλος του χρόνου και συνεπώς έτσι και μένα.Αυτό της είπαν και από τη ΔΙΔΕ που ανήκει το σχολείο.  Τα συμπεράσματα δικά σας . Δεν αντέχω άλλο με την απογραφή. Αυτό που κατάλαβα είναι αυτό που γράφει και κάποιος άλλος συνάδελφος τους ενδιαφέρει απλώς να απογραφούμε ότι ελλιπές ή ανακριβές  στοιχείο υπάρχει θα επικοινωνήσουν μαζί μας .....

Δεν αμφισβητώ τα παραπάνω ως γεγονότα, ωστόσο η υπηρεσία απογραφής ΔΕΝ αναφέρει στις συνήθεις ερωτήσεις κάτι περί σχολείου μισθοδοσίας. Είναι ξεκάθαροι: Καθηγητής στη διάθεση ΠΥΣΔΕ γράφει τη νέα Δ/νση Β/θμιας του στο κουτάκι. Δεν λένε να αναφέρουμε ούτε σχολείο μισθοδοσίας, ούτε σχολείο προσωρινής τοποθέτησης. Ο δικός μας διευθυντής στο σχολείο μας ξεκαθάρισε ότι η οργανική στο παλιό σχολείο δεν ισχύει από 1 Ιουλίου 2010 (εφόσον μετατέθηκες).

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #697 στις: Ιούλιος 13, 2010, 09:33:19 μμ »
Είχα ολοκληρώσει την απογραφή μου πριν τις 12 Ιουλίου.
Είχα επιλέξει:
Φορέας απασχόλησης: Δ/νσεις Αθμιας κ Βθμιας
Υπηρεσία                 :το σχολείο από το οποίο μισθοδοτούμαι (και θα μισθοδοτούμαι μέχρι το τέλος του χρόνου). Στο σχολείο αυτό έχω προσωρινή τοποθέτηση και είμαι σε διάθεση Πυσδε χωρίς οργανική.
Κλάδος                    :Φιλολόγων

Αφού προστέθηκαν χτες κάποιες νέες συχνές ερωτήσεις στις FAQ, διαπίστωσα ότι τα παραπάνω πεδία έπρεπε να τα συμπληρώσω αλλιώς. Έστειλα σήμερα στις 3 το απόγευμα e-mail στη δ/νση apografi@opengov.gr ρωτώντας αν πρέπει να επαναλάβω την απογραφή.
Η απάντηση μου στάλθηκε πριν από λίγο. Πρέπει να την επαναλάβω.
Γι' αυτό αν έχετε κι εσείς απορίες , μπορείτε να κάνετε χρήση του e-mail.
Scripta manent.  ;)

Αποσυνδεδεμένος mabos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #698 στις: Ιούλιος 13, 2010, 09:37:14 μμ »
Είχα ολοκληρώσει την απογραφή μου πριν τις 12 Ιουλίου.
Είχα επιλέξει:
Φορέας απασχόλησης: Δ/νσεις Αθμιας κ Βθμιας
Υπηρεσία                 :το σχολείο από το οποίο μισθοδοτούμαι (και θα μισθοδοτούμαι μέχρι το τέλος του χρόνου). Στο σχολείο αυτό έχω προσωρινή τοποθέτηση και είμαι σε διάθεση Πυσδε χωρίς οργανική.
Κλάδος                    :Φιλολόγων

Αφού προστέθηκαν χτες κάποιες νέες συχνές ερωτήσεις στις FAQ, διαπίστωσα ότι τα παραπάνω πεδία έπρεπε να τα συμπληρώσω αλλιώς. Έστειλα σήμερα στις 3 το απόγευμα e-mail στη δ/νση apografi@opengov.gr ρωτώντας αν πρέπει να επαναλάβω την απογραφή.
Η απάντηση μου στάλθηκε πριν από λίγο. Πρέπει να την επαναλάβω.
Γι' αυτό αν έχετε κι εσείς απορίες , μπορείτε να κάνετε χρήση του e-mail.
Scripta manent.  ;)

Όταν έστειλες ερώτημα σου στο εν λόγω e-mail, τους ανέφερες και τον κωδικό που έλαβες με το πέρας της απογραφής ή μονάχα ονοματεπώνυμο; Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #699 στις: Ιούλιος 13, 2010, 09:43:04 μμ »


Όταν έστειλες ερώτημα σου στο εν λόγω e-mail, τους ανέφερες και τον κωδικό που έλαβες με το πέρας της απογραφής ή μονάχα ονοματεπώνυμο; Ευχαριστώ
Όχι, κωδικό δεν έβαλα, ενώ το όνομα φαίνεται  από τα "Εισερχόμενα > Από: όνομα " .

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160731
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 401
Σύνολο: 411

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.