*

Ψηφοφορία

Πώς βρήκατε τη διαδικασία απογραφής;

Δύσκολη
9 (14.1%)
Εύκολη
22 (34.4%)
Εύκολη αλλά με κάποια προβλήματα
32 (50%)
Δεν γνωρίζω: Απογράφηκα μέσω τρίτων
1 (1.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 63

Αποστολέας Θέμα: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων  (Αναγνώστηκε 412160 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1414 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 09:27:30 μμ »
Σήμερα ήρθε και σ εμας από τη δδε ότι πρέπει υποχρεωτικά να κάνουμε επικαιροποίηση των στοιχείων μας και μάλιστα μέχρι 20/9/2011.
Προς το παρόν δεν μπορώ να μπω στο σύστημα....καλά, η σελίδα δεν παίζεται >:(
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:51:57 »

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1415 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 02:55:08 μμ »
Στη δική μου γράφει  ->      Κατάσταση Αίτησης: Εκκρεμεί εκκαθάριση

Καλησπέρα :)
Mόλις μπήκα και έκανα την επικαιροποιηση των στοιχείων μου.
Ευτυχώς τα κατάφερα με την πρώτη αυτή τη φορά!!!
Στην ουσία δεν είδα λάθη, μόνο η ημερομηνια πρόσληψης δεν είχε μπει, ενώ τα τελευταια ερωτήματα: (πχ πού αλλού επιθυμούμε να εκπαιδευτούμε κτλ δεν είναι απαραίτητο να τα συμπληρώσουμε).

Ωστόσο στη βεβαίωση που εκτύπωσα γράφει και σε εμένα: '' Κατάσταση Αίτησης: Εκκρεμεί εκκαθάριση''
Τι σημαίνει, γνωρίζει κανείς;;;
Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;;;
Το βγάζει και σ'εσας ή είμαι μοναδική :o
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1416 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 06:33:19 μμ »


Ωστόσο στη βεβαίωση που εκτύπωσα γράφει και σε εμένα: '' Κατάσταση Αίτησης: Εκκρεμεί εκκαθάριση''
Τι σημαίνει, γνωρίζει κανείς;;;
Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;;;
Το βγάζει και σ'εσας ή είμαι μοναδική :o
Εντάξει είναι.

Δες και εδώ: (σελ. 13) 4. ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΙΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΡΟΓΡΑΦΗΣ
 http://apografi.gov.gr/wp-content/uploads/downloads/2011/09/%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%95%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CE%AE%CF%82-%CE%91%CF%80%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82-v2.3.pdf:

Αποσυνδεδεμένος vasilis1971

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • ΝΟΚΙΑ FOR EVER!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1417 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 08:11:44 μμ »
Δηλαδή  είναι  υποχρεωτικό  να  κάνουμε  επικαιροποιηση  όλοι  όσοι  είχαμε  απογραφεί  μόνοι  μας ή  πρέπει  αυτό  να  γίνει  εάν  συντρέχουν  λόγοι (ολοκλήρωση  μεταπτυχιακού,  γάμος,  παιδιά  κλπ?).  Εκανα  το  καλοκαίρι  εκτύπωση  την ' απόδειξη ' δεν  υπήρρξε  κάποια  μεταβολή  σε  κάτι.  Δεν  μπορώ  όμως  να  μπω  στο  σύστημα  >:( >:( >:(  Είχα κάνει  παλιά κωδικό  στο  taxisnet  αλλά  τον  έχασα  με  αποτέλεσμα  να  μην  έχω  δικαίωμα  εισαγωγής  στο  σύστημα.     Τι  μπορώ  να  κάνω?   

Στη δική μου γράφει  ->      Κατάσταση Αίτησης: Εκκρεμεί εκκαθάριση

Καλησπέρα :)
Mόλις μπήκα και έκανα την επικαιροποιηση των στοιχείων μου.
Ευτυχώς τα κατάφερα με την πρώτη αυτή τη φορά!!!
Στην ουσία δεν είδα λάθη, μόνο η ημερομηνια πρόσληψης δεν είχε μπει, ενώ τα τελευταια ερωτήματα: (πχ πού αλλού επιθυμούμε να εκπαιδευτούμε κτλ δεν είναι απαραίτητο να τα συμπληρώσουμε).

Ωστόσο στη βεβαίωση που εκτύπωσα γράφει και σε εμένα: '' Κατάσταση Αίτησης: Εκκρεμεί εκκαθάριση''
Τι σημαίνει, γνωρίζει κανείς;;;
Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;;;
Το βγάζει και σ'εσας ή είμαι μοναδική :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:51:57 »

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1418 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:09:42 μμ »


Ωστόσο στη βεβαίωση που εκτύπωσα γράφει και σε εμένα: '' Κατάσταση Αίτησης: Εκκρεμεί εκκαθάριση''
Τι σημαίνει, γνωρίζει κανείς;;;
Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;;;
Το βγάζει και σ'εσας ή είμαι μοναδική :o
Εντάξει είναι.

Δες και εδώ: (σελ. 13) 4. ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΙΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΡΟΓΡΑΦΗΣ
 http://apografi.gov.gr/wp-content/uploads/downloads/2011/09/%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%95%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CE%AE%CF%82-%CE%91%CF%80%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82-v2.3.pdf:

Σ' ευχαριστώ πολύ syrrahm, να είσαι πάντα καλά :)
Ελπίζω να μη χρειαστεί να προβούμε και σε....3η φάση απογραφής , γιατί δε θα το αντέξω >:(
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1419 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:13:15 μμ »
vasilis1971, προφανώς , από όσα λες, έκανες επικαιροποίηση των στοιχείων σου!
Αρα δε νομίζω ότι χρειάζεται να ξανακάνεις κάτι , αν δεν έχουν αλλάξει τα στοιχεία σου.
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος myria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επ-Ανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1420 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 09:44:37 μμ »
Καλησπέρα συνάδερφοι. Μπήκα για την επικαιροποίηση των στοιχείων μου(το μόνο που μεταβλήθηκε είναι η κατοικία και τα τηλέφωνα επικοινωνίας) και είδα ότι λείπουν τα πεδία με τις γλώσσες και τους υπολογιστές. Έχει συμβεί κ σε σας αυτό;Είμαι χίλια% σίγουρη ότι είχαν συμπληρωθεί στη φάση της απογραφής πέρυσι.
Ποιός καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη;

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1421 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 10:00:55 μμ »
συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα...θα κάνουν οι νεοδιόριστοι (αυτοι που διορίστηκαν αυτόν τον Αυγουστο) απογραφή ή οχι ;μηπως θα την κάνει εκ μέρους τους η δευτεροβάθμια;

η δ.δ.ε. σου θα κάνει ένα μέρος της απογραφής - και θα στείλει τη βεβαίωση υπαγωγής σου στο υπουργείο για να αναγραφεί στο διοριστήριό σου ο αριθμός καταχώρησης.

εσύ θα πρέπει να μπεις και να προσθέσεις στοιχεια τα οποία δεν προσθέτει η δ.δ.ε. αλλά απλά τα επικυρώνει σε ύστερη φάση.

α) Μέχρι πότε πρέπει να μπούμε, ως τις 20 Σεπτεμβρίου;
β) Πώς θα μπω στην προσωπική μου σελίδα χωρίς κωδικούς;  ???
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1422 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 10:22:47 μμ »
Η Επικαιροποίηση δεν έχει ημερομηνία λήξης ΩΣΤΟΣΟ η επιβεβαίωση των στοιχείων σας και η υπαγωγή σας στον φορέα απο την υπηρεσία σας έχουν ημερομηνία λήξης 27 και 16 σεπτεμβρίου αντίστοιχα. Επομένως καλό είναι όσοι έχετε να κάνετε αλλαγές να μπείτε τοαργότερο ως τις 15 16 για να μπορέσουμε μετά να μπουμε κι εμείς για επιβεβαίωση...αν γίνει επιβεβαίωση μετά δεν έχετε πρόσβαση στα στοιχεια σας παρά μόνο όταν και αν ανοίξει το σύστημα πάλι.
άρα καλό είναι να μπείτε πιο πριν. Καλό είναι να μπείτε γενικώς, ακόμα και αν δεν έχετε κάτι να αλλάξετε , γιατί αυτό θα διευκολύνει εμάς στην επιβεβαίωση - επειδή απο το ιστορικό ενεργειών φαίνεται αν και πότε μπήκατε.
ακόμα λοιπόν και αν δεν έχετε να αλλάξετε κάτι, μπείτε, διαγράψτε πχ τον αφμ σας και ξαναγράψτε τον και πατήστε ενημέρωση. έτσι το σύστημα θα 'περάσει" την αλλαγή και θα σας δούμε στο ιστορικό...
( άντε βρε, κάντε κι εσείς κάτι για μας....)

αν είχατε κωδικούς και τους χάσατε απευθυνθείτε είτε στο λογιστή σας είτε στη Δ.Ο.Υ.  Δεν μπορείτε να μπείτε χωρίς κωδικούς -ωστοσο  μπορείτε να πάτε στη δδε ή στο γραφείο που σας έχουν υπαγάγει και να μπουν απο κει στην σελίδα επιβεβαιωση απογραφής και να δούν τι έχετε γράψει - να το δείτε δηλαδή μαζί. Αν θέλετε να αλλάξετε κάτι, μπορούν να το αλλάξουν αυτοί απο εκεί.  Αλλά μην πλακώσετε όλοι στις δδε - έχουμε κι άλλες δουλειές να κάνουμε πολύ πιο επείγουσες.. :P :P :P

μπορεί να λείπουν πεδία που είχατε εισαγάγει σε πρωθύστερη φάση είτε γιατί ξεχάσατε να τα αποθηκεύσετε είτε γιατί έγινε έλεγχος απο την υπηρεσία στην οποία ανήκετε κα τα στοιχεία αυτά δεν βρέθηκαν - οποτε τα διέγραψαν. πχ αν ειχατε βάλει proficiency  αλλά αυτό δεν υπάρχει στον ατομικό σας φάκελο ( για να το επιβεβαιώσει η υπηρεσία ) θα τοδιαγράψουν ...
η αίτησή σας θα φαίνεται ότι εκκρεμεί εως ότου επιβεβαιωθεί απο τη δδε ή το γραφείο...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος myria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επ-Ανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1423 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 10:33:23 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ bitch. Οπότε υποθέτω θα πρέπει να υποβάλλω αντίγραφα πτυχίων ξένων γλωσσών στη διεύθυνση που ανήκω κ θα διορθωθεί. Για τους υπολογιστές υπάρχει στον ατομικό μου φάκελο η πιστοποίηση ωστόσο δε φαίνεται να το επιβεβαίωσαν.
Αυτό με μετάταξη σε άλλους φορείς κ ιδέες κλπ δεν το συμπληρώνουμε ε;

Καλή δύναμη με την άχαρη αυτή δουλειά.
Ποιός καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1424 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 10:35:32 μμ »
εσύ θα το εισάγεις για τις ξένες γλώσσες απλά στο 'καπάκι" θα τους πας και τα αντίστοιχα πιστοποιητικά... και θα διορθώσεις και τους υπολογιστές επίσης...

τα πεδία με την μετάταξη όχι δεν είναι υποχρεωτικά να τα συμπληρώσεις.

τέλος, μπορεί να φαίνεται άχαρη δουλειά αλλά δεν είναι πάντα....εντάξει, χαρτούρα έχει αλλά είναι ωραίο στο τέλος της μέρας να λες ' άκουσα και δύο ευχαριστώ" ρε παιδί μου.... :) :) :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1425 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 10:37:13 μμ »
εμένα μάλλον δεν με έχουν απογράψει από τη ΔΔΕ. Διορίστηκα πέρυσι τον Αύγουστο. Αύριο θα πάρω τηλέφωνο να ξαναμιλήσω. Υπάρχουν συγκεκριμένοι υπάλληλοι που ήταν επιφορτισμένοι με αυτή την εργασία; Μου φαίνεται ότι δε θα βγάλω άκρη.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1426 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 10:42:45 μμ »
κανονικά ΠΡΕΠΕΙ να  έχουν ορίσει συγκεκριμένο υπάλληλο...  πες τους ότι πρόκειται όχι για απλή υπαγωγή στον φορέα αλλά για νέα απογραφή και προσθήκη υπαλλήλου. πες τους και σε ποιό σχολείο ήσουν πέρισυ γιατί μπορει να ανήκεις ακόμα σε άλλο γραφείο και να μη σε έχουν αλλάξει - οπότε να μη σε βλέπουν στα αρχεια της δδε...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1427 στις: Σεπτέμβριος 13, 2011, 10:59:49 μμ »
Μόλις μπήκα με το ΑΦΜ μου κ τον αριθμό ειδοποίησης της φορολογικής δήλωσης του 2010 (όπως λέει, δηλαδή, στην 1η σελίδα) κ με βρήκα, μόνο όμως το ΑΦΜ μου, το ονοματεπώνυμο κ το όνομα πατρός κ όλα τα άλλα πεδία κενά.
Τι κάνω;  ???
Απογράφομαι μόνη μου συμπληρώνοντας τα πεδία ή να τηλ αύριο στη Β/θμιά μου να ρωτήσω;
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161096
  • Σύνολο θεμάτων: 19227
  • Σε σύνδεση σήμερα: 471
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 421
Σύνολο: 430

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.