*

Αποστολέας Θέμα: 800 οι διοριστεοι τελικα  (Αναγνώστηκε 39588 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Απάντηση #126 στις: Ιούλιος 13, 2011, 03:01:40 μμ »
ουτε στους φιλολογους ειναι τραγικο το νουμερο.εχω ακουσει οτι ειναι πολυ λιγοι οι ασεπιτες που εχουν απομεινει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:27 »

Συνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Απάντηση #127 στις: Ιούλιος 13, 2011, 03:05:29 μμ »
Να πω και εγώ τη γνώμη μου μια και το σαϊτ είναι δημοκρατικό. Τώρα διαβασα για τα διχίλλιαρα και έμεινα........
Μακάρι να πάρουν τόσους πολλούς. Εκτιμώ όμως ότι οι αντικρουόμενες πληροφορίες μπορεί να σημαίνουν ότι αυτή τη στιγμή γίνεται η μεγαλη μάχη για το αν θα γίνει ΑΣΕΠ στο 12 (Αρχή ή τέλος). Ελπίζω να καταλαβαίνετε.
Οι πηγές μου είναι δυο γεωτρήσεις που έχω στα χωράφια. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να έχω και άποψη

Αποσυνδεδεμένος mohitto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Απάντηση #128 στις: Ιούλιος 13, 2011, 03:07:04 μμ »
ουτε στους φιλολογους ειναι τραγικο το νουμερο.εχω ακουσει οτι ειναι πολυ λιγοι οι ασεπιτες που εχουν απομεινει.
Φιλόλογοι:291 όλοι μαζί(ΑΣΕΠ,40%,24μηνο).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2011, 03:19:17 μμ από mohitto »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Απάντηση #129 στις: Ιούλιος 13, 2011, 03:09:45 μμ »
πολυ δυσκολο να γινει ασεπ φετος. εδω λενε πως δε θα γινει ουτε το 2012. υποθετω θα εξαντλησει 60-40, 24μηνιτες, 30μηνιτες, ειδικα σε βασικες ειδικοτητες
Ναι ναι όλους θα τους παρει .Μην ανησυχείς....Σε καποιους δινεις το βοδι και μετα ζητανε και το σταβλο.

Αυτό το πράγμα , να γράφει κάποιος τη γνώμη του είτε θετική είτε αρνητική και να τον λιθοβολούνε μετά δεν το καταλαβαίνω.Έχουμε κάνει το pde  μια απέραντη Βοσνία - Ερζεγοβίνη.Ενα σαιτ δημοκρατικο είναι , όπου ακούγονται αποψεις για να περνάει η ώρα, χαλαρώστε λίγο.
Το πρόβλημα δεν είναι ότι κάποιος λέει τη γνώμη του, αλλά το ότι όλοι επικαλούνται "πηγές" για να αφήσουν να εννοηθεί ότι δεν είναι απλά μία γνώμη, αλλά ότι κάτι ξέρουν που δεν το ξέρουν οι υπόλοιποι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:27 »

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Απάντηση #130 στις: Ιούλιος 13, 2011, 03:10:41 μμ »
Οι πηγές μου είναι δυο γεωτρήσεις που έχω στα χωράφια. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να έχω και άποψη
;D ;D ;D ;D ;D
Μακάρι να ισχύσουν αυτοί οι αριθμοί αλλά μου φαίνεται ότι θα ισχύσουν οι άλλοι που δεν είναι μεγάλοι... >:(
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Απάντηση #131 στις: Ιούλιος 13, 2011, 03:15:10 μμ »
Μια ερώτηση: Μπορεί να κάνει διορισμούς από το 24μηνο στα μέσα της σχολικής χρονιάς;

Αυτή η ερώτηση σχετίζεται με το γεγονός πως από το '12 οι διορισμοί ανεβαίνουν και πάλι στο 1/5. Το τελευταίο το διάβασα στον εφαρμοστικό νόμο.

ΥΓ. Η παρέμαβασή μου έχει σαν στόχο το έναυσμα για μια μεγαλύτερη ποικιλία σεναρίων, γιατί έχουμε πέσει σε καλοκαιρινές επαναλήψεις των χειμερινών σήριαλ...  :) :) 8)

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Απάντηση #132 στις: Ιούλιος 13, 2011, 03:27:23 μμ »
Μια ερώτηση: Μπορεί να κάνει διορισμούς από το 24μηνο στα μέσα της σχολικής χρονιάς;

Αυτή η ερώτηση σχετίζεται με το γεγονός πως από το '12 οι διορισμοί ανεβαίνουν και πάλι στο 1/5. Το τελευταίο το διάβασα στον εφαρμοστικό νόμο.

ΥΓ. Η παρέμαβασή μου έχει σαν στόχο το έναυσμα για μια μεγαλύτερη ποικιλία σεναρίων, γιατί έχουμε πέσει σε καλοκαιρινές επαναλήψεις των χειμερινών σήριαλ...  :) :) 8)
Πανο μετακινησε το γραφειο πιο κοντα στο κλιματιστικο και κανε συχνα διαλειματα μεταξυ διδακτικης και παιδαγωγικων...

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Απάντηση #133 στις: Ιούλιος 13, 2011, 03:31:58 μμ »
Μια ερώτηση: Μπορεί να κάνει διορισμούς από το 24μηνο στα μέσα της σχολικής χρονιάς;

Αυτή η ερώτηση σχετίζεται με το γεγονός πως από το '12 οι διορισμοί ανεβαίνουν και πάλι στο 1/5. Το τελευταίο το διάβασα στον εφαρμοστικό νόμο.

ΥΓ. Η παρέμαβασή μου έχει σαν στόχο το έναυσμα για μια μεγαλύτερη ποικιλία σεναρίων, γιατί έχουμε πέσει σε καλοκαιρινές επαναλήψεις των χειμερινών σήριαλ...  :) :) 8)
Πανο μετακινησε το γραφειο πιο κοντα στο κλιματιστικο και κανε συχνα διαλειματα μεταξυ διδακτικης και παιδαγωγικων...

Πήγαινε να ποτίσεις τις ελιές σου πρώτα,   ::)  γιατί θα ξεραθούν με την ζέστη και μετά ξανασκέψου την σοβαρότητα της ερώτησης μου...  8)
Παιδαγωγικά και διδακτική τα "πάιζω στα δάχτυλα", η Βιολογία με ζορίζει...   :o

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Απάντηση #134 στις: Ιούλιος 13, 2011, 03:33:14 μμ »
δε νομιζω οτι ο καθενας απο εμας λεει ο,τι θελει για να κερδισει τις εντυπωσεις η για να κανει τον εξυπνο. καλο θα ειναι ο,τι μαθαινουμε να το αναφερουμε και να ενημερωνομαστε ολοι. αυτο νομιζω οτι θελει και το pde.
αν ειναι να κοροιδευομαστε και να ειρωνευομαστε μεταξυ μας, τοτε δεν εχει νοημα να ασχολουμαστε με το pde.
εγω αυτο που ανεφερα μου το ειπαν απο το υπουργειο. αν με κοροιδεψαν αυτοι, τοτε σας κοροιδεψα κι εγω...τι αλλο να πω; επιτηδες το εκανα;
θελω να τονισω οτι το χιουμορ δεν ενοχλει...

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Απάντηση #135 στις: Ιούλιος 13, 2011, 03:37:38 μμ »
Μια ερώτηση: Μπορεί να κάνει διορισμούς από το 24μηνο στα μέσα της σχολικής χρονιάς;

Αυτή η ερώτηση σχετίζεται με το γεγονός πως από το '12 οι διορισμοί ανεβαίνουν και πάλι στο 1/5. Το τελευταίο το διάβασα στον εφαρμοστικό νόμο.

ΥΓ. Η παρέμαβασή μου έχει σαν στόχο το έναυσμα για μια μεγαλύτερη ποικιλία σεναρίων, γιατί έχουμε πέσει σε καλοκαιρινές επαναλήψεις των χειμερινών σήριαλ...  :) :) 8)
Πανο μετακινησε το γραφειο πιο κοντα στο κλιματιστικο και κανε συχνα διαλειματα μεταξυ διδακτικης και παιδαγωγικων...

Πήγαινε να ποτίσεις τις ελιές σου πρώτα,   ::)  γιατί θα ξεραθούν με την ζέστη και μετά ξανασκέψου την σοβαρότητα της ερώτησης μου...  8)
Παιδαγωγικά και διδακτική τα "πάιζω στα δάχτυλα", η Βιολογία με ζορίζει...   :o

ΠΕ04 εισαι; Εχετε και εσεις διαβασμα....

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Απάντηση #136 στις: Ιούλιος 13, 2011, 03:39:32 μμ »
Επειδή από την πολλή σκέψη αρχίζουμε και το καίμε, ξεκινώ σε λίγο, και ως ειδήμων περί της χρείας της παιδείας, δίνω τη γνώμη μου και την εκλεκτή μου άποψη, και, παρακαλώ όλους εσάς που έχετε γνωστούς στο υπουργείο, να τους τη μεταβιβάσετε, να την εξετάσουν, να την εγκρίνουν και να την εφαρμόσουν.....



Επανέρχομαι εντός ολίγου, μετά πολλής περισκέψεως και ενσυνειδήτου μαλακίας.....

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Απάντηση #137 στις: Ιούλιος 13, 2011, 03:40:16 μμ »
Μια ερώτηση: Μπορεί να κάνει διορισμούς από το 24μηνο στα μέσα της σχολικής χρονιάς;

Αυτή η ερώτηση σχετίζεται με το γεγονός πως από το '12 οι διορισμοί ανεβαίνουν και πάλι στο 1/5. Το τελευταίο το διάβασα στον εφαρμοστικό νόμο.

ΥΓ. Η παρέμαβασή μου έχει σαν στόχο το έναυσμα για μια μεγαλύτερη ποικιλία σεναρίων, γιατί έχουμε πέσει σε καλοκαιρινές επαναλήψεις των χειμερινών σήριαλ...  :) :) 8)
Πανο μετακινησε το γραφειο πιο κοντα στο κλιματιστικο και κανε συχνα διαλειματα μεταξυ διδακτικης και παιδαγωγικων...

Πήγαινε να ποτίσεις τις ελιές σου πρώτα,   ::)  γιατί θα ξεραθούν με την ζέστη και μετά ξανασκέψου την σοβαρότητα της ερώτησης μου...  8)
Παιδαγωγικά και διδακτική τα "πάιζω στα δάχτυλα", η Βιολογία με ζορίζει...   :o

ΠΕ04 εισαι; Εχετε και εσεις διαβασμα....
ΠΕ04.01
Άστα...  :(

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Απάντηση #138 στις: Ιούλιος 13, 2011, 03:46:00 μμ »
Επειδή από την πολλή σκέψη αρχίζουμε και το καίμε, ξεκινώ σε λίγο, και ως ειδήμων περί της χρείας της παιδείας, δίνω τη γνώμη μου και την εκλεκτή μου άποψη, και, παρακαλώ όλους εσάς που έχετε γνωστούς στο υπουργείο, να τους τη μεταβιβάσετε, να την εξετάσουν, να την εγκρίνουν και να την εφαρμόσουν.....



Επανέρχομαι εντός ολίγου, μετά πολλής περισκέψεως και ενσυνειδήτου μαλακίας.....
[/b]

Περιμένουμε..., μην αργείς...

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: 800 οι διοριστεοι τελικα
« Απάντηση #139 στις: Ιούλιος 13, 2011, 03:48:23 μμ »
Επειδή από την πολλή σκέψη αρχίζουμε και το καίμε, ξεκινώ σε λίγο, και ως ειδήμων περί της χρείας της παιδείας, δίνω τη γνώμη μου και την εκλεκτή μου άποψη, και, παρακαλώ όλους εσάς που έχετε γνωστούς στο υπουργείο, να τους τη μεταβιβάσετε, να την εξετάσουν, να την εγκρίνουν και να την εφαρμόσουν.....



Επανέρχομαι εντός ολίγου, μετά πολλής περισκέψεως και ενσυνειδήτου μαλακίας.....
[/b]

Περιμένουμε..., μην αργείς...
Το καλό πράγμα αργεί να γίνει 8)
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 684
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 366
Σύνολο: 371

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.