*

Αποστολέας Θέμα: Σεμινάρια - Επιμόρφωση για ειδικούς παιδαγωγούς  (Αναγνώστηκε 1050 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Σεμινάρια - Επιμόρφωση για ειδικούς παιδαγωγούς
« στις: Νοέμβριος 12, 2015, 10:44:45 μμ »
Καλό βράδυ!! Απευθύνομαι σε όσους εργάζονται ως ειδικοί παιδαγωγοί είτε στο δημόσιο είτε στον ιδιωτικό τομέα, πέρα από το μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή - μαθησιακές δυσκολίες ποιά πρακτικά σεμινάρια - εκπαιδεύσεις προτείνετε σε όσους θέλουν να ασχοληθούν με την ειδική αγωγή; Ενδιαφέρεται μια φίλη μου για αυτό ρωτάω.Εχω βρει ορισμένα πχ εκπαίδευση στο teacch,στο makaton,pecs,floortime,social stories, portage καθώς και εκπαίδευση στη χρήση σταθμισμένων αξιολογητικων εργαλείων όπως ΠΡ-Η, Α ΤΕΣΤ,ΑΘΗΝΑ ΤΕΣΤ.Σαφως όλα τα παραπάνω για να τα υλοποιησεις προϋποθέτουν να δώσεις αρκετά χρήματα (2000 ευρώ, μπορεί και παραπάνω).Ωστόσο, βλέποντας διάφορα βιογραφικά ειδικών παιδαγωγών (κάποιοι δεν έχουν μεταπτυχιακό) και εργάζονται σε κέντρα ειδικής αγωγής στον ιδιωτικό τομέα, είδαμε με τη φίλη μου ότι είχαν παρακολουθήσει πληθώρα σεμιναρίων και εκπαιδευσεων όπως αυτές που σας ανέφεραν. Βοηθούν όντως στην εργασία του ειδικού παιδαγωγού; Παίζουν καθοριστικό ρόλο για την εύρεση εργασίας;Να ξέρει η κοπέλα, μη δώσει τόσα χρήματα χωρίς αντίκρυσμα. Ευχαριστώ πολύ!
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160464
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 836
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 451
Σύνολο: 456

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.