*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4343731 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4984 στις: Αύγουστος 19, 2013, 06:41:14 μμ »
Το πιο ανησυχητικο απο ολα ειναι αυτα τα δυο που εγραψε η bitch μας..
Παράθεση
α. όσοι δεν λάβουν μετάταξη θα βγουν σε διαθεσιμότητα

γ. όσοι έχουν οργανική και κάνουν αίτηση και δεν λάβουν μετάταξη θα βγουν στον τάκο της διάθεσης και των πλεοναζόντων ( ουσιαστικά χάνοντας οικειοθελώς την οργανική τους)....
Εδω αυτο ειναι ολο το ζουμι της υποθεσης.
και λεω..σε ποιαχωρα ζουμε;Δηλαδη να εισαι διορισμενος εδω και εκατονταετιες,να  εχεις οργανικη,να σε ΩΘΕΙ το υπουργειο να κανεις μεταταξη..για να σε απολυσει μετα.Δηλαδη..αυτους τους εγκληματιες ποιος θα τους βαλει μεσα;Ειναι δυνατον αυτοι οι ανθρωποι να αξιολογουν εμας;Ειναι δυνατον να σου στηνει τρικλοποδια για να χασεις την δουλεια σου το ιδιο το υπουργειο;
Την απαντηση την ξερετε βεβαια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:45:08 »

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4985 στις: Αύγουστος 19, 2013, 06:42:27 μμ »
τι ωραια που τα βλεπετε greedo και οι υπολοιποι...

στο δικο μοου νομο που δεν εβγαλε πρωτοβαθμια κενα καθολου να απολυθω απο μονη μου κατευθειαν ε??? κ στο διπλα νομο να παρουν καποιον με τα μισα μορια απο μενα???

λογικοτατο ε???

αν ανήκει σε αυτόν τον νομό, ναι να τον πάρουν.

κ σου ξαναλεω το δικο μου παραδειγμα. οτι συμφωνα με τη δικη σου "λογικη νομου" εμενα επειδη ανήκω σε νομό που δεν εβγαλε καθολου κενο να απολυθω απο μονη μου να τελειωνω.

οτι μας βολευει!!!! γιαυτο φτασαμε εδω που φτασαμε!
Όπως τα λες είναι,δυστυχώς...Κάποιοι ζουν στη κοσμάρα τους εμμένοντας σε θεωρίες που καταστρατηγούν κάθε έννοια ισότητας και ισονομίας για να συνεχίσουν να ζουν στη βόλεψη τους και όλοι οι άλλοι στη μιζέρια μας...

μεγάλη βόλεψη να κάνεις 130 km την ημέρα πήγαινε έλα στην παραμεθόριο...

Αποσυνδεδεμένος coffee_break

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4986 στις: Αύγουστος 19, 2013, 06:43:15 μμ »
Ωραία. Ακυρώνει τις εθελοντικές 900 γιατί και καλά αυτό το πράγμα που κάνει τώρα είναι το ίδιο. Πώς είναι το ίδιο όταν για να διεκδικήσεις μια θέση πρέπει να αυτοχαρακτηριστείς πλεονάζων προσωπικό, να μαντέψεις 2 περιοχές με αρκετές θέσεις ώστε να μην μείνεις απέξω και αν δεν σου κάτσει, να βγεις σε διαθεσιμότητα ή να κληθείς να καλύψεις ό,τι περισσέψει; Γιατί έκανε τις εθελοντικές των Αγγλικών/Γυμναστών και ακύρωσε των νέων ειδικοτήτων; Για τις θέσεις σε γραφεία δε, πάρτι. "Διεκδίκησε τη θέση αν τη θες χαρίζοντας την οργανική σου. Αν την πιάσεις καλώς, αλλιώς θα σε στείλω να γίνεις δάσκαλος στην πέρα ραχούλα!"
Επομένως, το σχέδιο είναι να μην κάνει κανένας αίτηση πέρα από τους πολύ απελπισμένους, οι οποίοι θα μπουν σε λίστα διαθεσιμότητας κυνηγώντας το τζόκερ των 2 περιοχών. Μπράβο ρε, μια χαρά το σκεφτήκατε.

Συμφωνώ απολύτως. Όποιος θέλει ας πάει να κάνει αίτηση για να ρίξει joker. Αν το πιάσει θα πάει στην πρωτοβάθμια για όσο υπάρχουν τα δημοτικά με αναμορφωμένο πογραμμα. Γιατί μετά θα είναι δύσκολο να απολύσει τις ειδικότητες (και καλά δε χρειάζονται) στο δημοτικό και να προσλάβει δασκάλους αναπληρωτές ή ωρομίσθιους. Αν δεν το πιάσει ... ξέρει που πάει.

Αποσυνδεδεμένος kris_81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4987 στις: Αύγουστος 19, 2013, 06:44:48 μμ »
τα "σενάρια" που ανέφερα ειπώθηκαν από τρία διαφορετικά άτομα σε τρία διαφορετικά γραφεία! Η αίσθηση που όλοι έχουμε ειναι πως το πολύ 3 με 5 άτομα γνωρίζουν στο υπουργείο τι ακριβώς θέλουν να κάνουν και οι υπόλοιποι προσπαθούμε να βγάλουμε άκρη. Γιατί πρώτη φορά σήμερα από αξιόλογους και καρατσεκαρισμενους συναδέλφους της ΚΥ δεν είχα την αίσθηση " ξέρω αλλά δεν μπορώ να σου πω" αλλά την αίσθηση " δεν ξέρω τίποτα" !!

το αν υπάρχει νομοθεσία να εφαρμοστούν τα α, β, γ ειναι πλέον άσχετο καθώς με μία ΠΝΠ * πράξη νομοθ. περιεχομένου * μπορεί να γίνει ο,τιδήποτε οποτεδήποτε.... εδώ εν μία νυκτί απέλυσαν κόσμο καθ ην στιγμήν δεν είχε καν ψηφιστεί η κατάργηση κλάδων!!
Το συμπέρασμα άρα ειναι ένα : η θέση όλων μας είναι επισφαλής!

το ότι ειναι πανελλαδικής κλίμακας πάντως οι αιτήσεις ειναι σαφές. Προβλέπω σφαγή σε αθήνα - θεσσαλονίκη....
Και τα τρία σενάρια και από τους τρεις ή ο καθένας έλεγε κι από ένα σενάριο..??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:45:08 »

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4988 στις: Αύγουστος 19, 2013, 06:48:14 μμ »
Παιδιά ξεκολλήστε. Μην το πιάνουμε πάλι από την αρχή.
Η διαδικασία προφανώς ξεκίνησε για περιφερειακό επίπεδο. Δεν εξηγείται αλλιώς ο τρόπος κατανομής των θεσεων.
Δείτε λίγο την κατανομή στις ΔΔΕ και ΙΕΚ Δωδεκανήσων και θα καταλάβετε. (46(!) σε ΙΕΚ και 27(!) σε ΔΔΕ).

Εγώ αδυνατώ να βρώ με ποιον τρόπο μπορεί να γίνει πανελλαδικά δεδομένου ότι
α) λείπουν 1300 θέσεις
β) υπάρχει το "μαρκάρισμα" ειδικοτητων στις ΔΔΕ.
Αν μπορεί κάποιος να το κάνει και να μας το εξηγήσει, άσχετα τι τον συμφέρει.

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4989 στις: Αύγουστος 19, 2013, 06:53:02 μμ »
Χρήστο εδώ οι μεταθέσεις κάνουν τόσους μήνες για να βγουν, πώς θα κάνουν
τις μετατάξεις σε 1 εβδομάδα. Αν το καταφέρουν πρέπει το υπουργείο να γίνει
Παιδείας και Μαγείας ... χα χα όπως στον Harry Potter.

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4990 στις: Αύγουστος 19, 2013, 06:54:31 μμ »
Εγώ εξακολουθώ να τρελαίνομαι με την ΟΛΜΕ! Έβγαλε μια ανακοίνωση να πάρει πίσω το υπουργείο τη διάταξη... Το Υπουργείο δεν το κάνει.... ΔΕ μπορεί να βγει και να μας δώσει κάποιες εξηγήσεις η ΟΛΜΕ επίσημα μέσω του Νομικού της Συμβούλου; (αν έχει, δε μπορεί να μην έχει...). Κι εγώ θέλω να πάρουν πίσω τη διάταξη αλλά οι μέρες τρέχουν... Ας μας πει η ΟΛΜΕ:
1.Μπορούν (νομικώς) να θέσουν σε διαθεσιμότητα όσους δεν πάρουν μετάταξη.
2. Μπορούν να αφαιρέσουν την οργανική κάποιου ο οποίος έκανε αίτηση και δεν ικανοποιήθηκε.
3. ΠΟΙΟΙ πλεονάζουν σε κάθε νομό

Η ΟΛΜΕ ΠΡΕΠΕΙ να μπορεί να δώσει εξηγήσεις σε αυτά (και σε άλλα βέβαια) ασχέτως αν η θέση της παραμείνει να αποσυρθεί η Υ.Α.

Για το 2 νομιζω οτι μπορουν εφοσον η αιτηση ισοδυναμεί με δήλωση ρύθμισης υπεραριθμιας. Με βαση τα ισχύοντα στις οργανικες υπεραριθμιες αν δεν πιάσει την επιλογη του επιστρέφει στην οργανικη και κατι τέτοιο υποθετω(?)θα ισχύσει και εδω. Εγω βλεπω 2 φάσεις μεταταξεων. Η πρωτη και εθελοντική γινεται αν επιτευχθούν οι μεταταξεις. Αν βεβαια ήθελε να γινουν ολο και περισσότερες θα εδινες 10 επιλογές και οχι μονο 2.
Έστω τωρα οτι κανουν αιτηση και μετατασονται 100 θεολογοι. Οι συνολικοι πλεοναζοντες ειναι 198 και οι θεσεις για μετάταξη που απομένουν ειναι 45. Αξιολογεί ολους τους θεολογους πανελλαδικα με μορια μητσοτακη και οι τελευταίοι 98 φεύγουν. Οι 43 τελευταίοι για διαθεσιμότητα και οι 45 επόμενοι για μετάταξη
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος babba4410

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4991 στις: Αύγουστος 19, 2013, 06:56:00 μμ »
Παράθεση
Αν μπορεί κάποιος να το κάνει και να μας το εξηγήσει

Οι ΔΔΕ έδωσαν ίσα κενά και πλεονάσματα με τη λογική να καλύψουν τους δικούς τους, νομίζοντας ότι θα γίνουν τοπικά. Ο τύπος στο υπουργείο που πρέπει να φάει πολύ ξύλο αποφάσισε να κάνει ανταλλαγή πληθυσμών, διότι μόνο έτσι θα έπειθε κόσμο να μπει σε λίστα πλεονασματικού προσωπικού. Δε θα μου κάνει εντύπωση αν της μετάταξης προηγηθεί και ένα διάστημα διαθεσιμότητας των ονομάτων της λίστας.

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4992 στις: Αύγουστος 19, 2013, 06:57:50 μμ »
Παιδιά ξεκολλήστε. Μην το πιάνουμε πάλι από την αρχή.
Η διαδικασία προφανώς ξεκίνησε για περιφερειακό επίπεδο. Δεν εξηγείται αλλιώς ο τρόπος κατανομής των θεσεων.
Δείτε λίγο την κατανομή στις ΔΔΕ και ΙΕΚ Δωδεκανήσων και θα καταλάβετε. (46(!) σε ΙΕΚ και 27(!) σε ΔΔΕ).

Εγώ αδυνατώ να βρώ με ποιον τρόπο μπορεί να γίνει πανελλαδικά δεδομένου ότι
α) λείπουν 1300 θέσεις
β) υπάρχει το "μαρκάρισμα" ειδικοτητων στις ΔΔΕ.
Αν μπορεί κάποιος να το κάνει και να μας το εξηγήσει, άσχετα τι τον συμφέρει.

Το "λείπουν 1300 θέσεις" δε λέει κάτι.... θα μείνουν στη "διάθεση"
Βέβαια το ότι σε μερικές ειδικότητες σε κάθε νομό είναι τόσα τα πλεονάσματα όσες και οι θέσεις που προσφέρονται κάτι λέει
Από την άλλη μεριά τι νόημα είναι να βγάζει ολόκληρους κλάδους χωρίς προσφερόμενη θέση ή πλεονάζοντες σε νομούς που δεν προσφέρει θέσεις.
Η μεγάλη τρέλα είναι γιατί μια ΔΔΕ να χρειάζεται π.χ. 2 ΠΕ01, 2ΠΕ05, και 3 ΠΕ19/20 και να μη χρειάζεται 7 ΠΕ01 ή 7 ΠΕ19/20? Με ποιο κριτήριο αποφασίζει το υπουργείο τι ειδικότητα θα έχει αυτός που δουλεύει στο πρωτόκολλο ή στα οικονομικά....
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

Αποσυνδεδεμένος guest

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ω ναι!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4993 στις: Αύγουστος 19, 2013, 06:59:16 μμ »
Αν δεν υπάρχει νομίζω η σωστότερη κίνηση από τις ΕΛΜΕ και την ΟΛΜΕ είναι η προσφυγή σε δικηγόρο.

πεστα

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4994 στις: Αύγουστος 19, 2013, 07:06:01 μμ »
Παράθεση
Αν μπορεί κάποιος να το κάνει και να μας το εξηγήσει

Οι ΔΔΕ έδωσαν ίσα κενά και πλεονάσματα με τη λογική να καλύψουν τους δικούς τους, νομίζοντας ότι θα γίνουν τοπικά. Ο τύπος στο υπουργείο που πρέπει να φάει πολύ ξύλο αποφάσισε να κάνει ανταλλαγή πληθυσμών, διότι μόνο έτσι θα έπειθε κόσμο να μπει σε λίστα πλεονασματικού προσωπικού. Δε θα μου κάνει εντύπωση αν της μετάταξης προηγηθεί και ένα διάστημα διαθεσιμότητας των ονομάτων της λίστας.

Μα είναι βασικότατο να πει ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΑ ποιοι είναι πλεονάζοντες: οι τελευταίοι σε μόρια που είναι στη διάθεση, οι τελευταίοι σε μόρια που είναι σε διάθεση + όσοι έχουν κριθεί υπεράριθμοι, οι τελευταίοι σε μόρια ασχέτως οργανικής. Ας υποθέσουμε ότι εγώ στη μια περίπτωση είμαι πλεονάζων (δεν έχω οργανική) αλλά στη β' περίπτωση δεν είμαι (περνάω δύο που είχαν οργανική αλλά έχουν κριθεί υπεράριθμοι) Στη μία περίπτωση ΠΡΕΠΕΙ να κάνω αίτηση μετάταξης ενώ στη δεύτερη δε χρειάζεται (αν μάλιστα κάνω αίτηση και πάρω τη θέση τη στερώ από κάποιον που πραγματικά την είχε ανάγκη)
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

Αποσυνδεδεμένος kris_81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4995 στις: Αύγουστος 19, 2013, 07:07:40 μμ »
Παράθεση
Αν μπορεί κάποιος να το κάνει και να μας το εξηγήσει

Οι ΔΔΕ έδωσαν ίσα κενά και πλεονάσματα με τη λογική να καλύψουν τους δικούς τους, νομίζοντας ότι θα γίνουν τοπικά. Ο τύπος στο υπουργείο που πρέπει να φάει πολύ ξύλο αποφάσισε να κάνει ανταλλαγή πληθυσμών, διότι μόνο έτσι θα έπειθε κόσμο να μπει σε λίστα πλεονασματικού προσωπικού. Δε θα μου κάνει εντύπωση αν της μετάταξης προηγηθεί και ένα διάστημα διαθεσιμότητας των ονομάτων της λίστας.

Μα είναι βασικότατο να πει ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΑ ποιοι είναι πλεονάζοντες: οι τελευταίοι σε μόρια που είναι στη διάθεση, οι τελευταίοι σε μόρια που είναι σε διάθεση + όσοι έχουν κριθεί υπεράριθμοι, οι τελευταίοι σε μόρια ασχέτως οργανικής. Ας υποθέσουμε ότι εγώ στη μια περίπτωση είμαι πλεονάζων (δεν έχω οργανική) αλλά στη β' περίπτωση δεν είμαι (περνάω δύο που είχαν οργανική αλλά έχουν κριθεί υπεράριθμοι) Στη μία περίπτωση ΠΡΕΠΕΙ να κάνω αίτηση μετάταξης ενώ στη δεύτερη δε χρειάζεται (αν μάλιστα κάνω αίτηση και πάρω τη θέση τη στερώ από κάποιον που πραγματικά την είχε ανάγκη)
Kαι μπορεί τα μόρια να μην είναι αυτά που ξέρουμε, αλλά τα μόρια Μητσοτάκη... ΑΣΕΠ και επετηρίδα, οπότε καμιά σχέση τα μόρια μετάθεσης...

Αποσυνδεδεμένος guest

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ω ναι!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4996 στις: Αύγουστος 19, 2013, 07:08:47 μμ »
Οι ΔΔΕ έδωσαν ίσα κενά και πλεονάσματα με τη λογική να καλύψουν τους δικούς τους, νομίζοντας ότι θα γίνουν τοπικά.

όχι όλες

Αποσυνδεδεμένος mongoose

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4997 στις: Αύγουστος 19, 2013, 07:10:58 μμ »
Με την ΑΠΟΛΥΤΗ τρέλα βέβαια δεν έχουμε ασχοληθεί: Σύμφωνα με τους πίνακες υπάρχουν καμιά 40αριά φιλόλογοι (οι 22 στην Αχαία) και κάτι λίγοι ΠΕ04 (Γεωλόγοι νομίζω) που μετατάσσονται υποχρεωτικά.... ΠΟΥ ΜΕΤΑΤΑΣΣΟΝΤΑΙ ΟΜΩΣ; Καμία θέση δεν προβλέπεται γι'  αυτούς....
Για Αχαϊα αιρετός του εκεί πυσδε έχει πει σε φίλη μου ότι οι συγκεκριμένοι φιλόλογοι θα καλύψουν φέτος λειτουργικά κενά σε σχολεία της αχαιας

και να συμπληρώσω, γι αυτό ακριβώς της είπε με τα μόρια που έχει να μην ελπίζει σε απόσπαση στην αχαια.

Προφανέστατα θα καλύψουν λειτουργικά κενά.... Το ίδιο όμως και οι περισσότεροι συνάδελφοι που φαίνεται να πλεονάζουν (τουλάχιστον στη δική μου περιοχή για κάποιες ειδικότητες είναι ΒΕΒΑΙΟ ότι θα καλύψουν κενά οι πλεονάζοντες και όχι μόνο με τη β' ανάθεση (που και αυτή αναγκαία μας είναι...) Το θέμα είναι ποια Η ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΑ να τους δώσει πλεονάζοντες αφού δεν τους δίνει δικαίωμα να κάνουν αίτηση μετάταξης.
Προφανώς απο λάθος(σκόπιμο η μη) δωθηκαν πλεοναζοντες πε02,04. Ιδιαιτερα οι πρώτοι αποκλείεται να πλεοναζουν. Αλλωστε δωθηκαν επιλεκτικά πλεονασματα απο καποιες διευθύνσεις μονο. Ενω για τους θεολογους έδωσαν πλεονασματα για ολα τα πυσδε ( ο syrvey τον Ιούνιο έδινε σχεδον 700 πλεονασματα ενω τωρα δώσανε 198). Το αλλο εντελώς παράλογο ειναι οτι σε μια διεύθυνση ο syrvey έδινε 9 πλεονασματα φυσικων, ,4χημικων και 3γεωλογων και δωθηκαν μονο τα πλεονασματα των Γεολογων για τους οποίους υπαρχουν 168 οργανικες κενές θεσεις πανελλαδικα. Γι αυτο λεω οτι πρόκειται για λάθος αλλα δεν ξερω αν υπήρχε σκοπιμοτητα

Συμφωνώ στο ότι τα πλεονάσματα όσον αφορά ΠΕ02 και ΠΕ04 είναι επιλεκτικά από κάποιες μόνο Δ/νσεις αλλά από όσο ξέρω οι Δ/νσεις στείλαν όλα τα "πλεονάσματά" τους. Το Υπουργείο έκανε την "επιλογή" ποιά θα εμφανίσει... (Στο "παράδειγμα" που λες στη συγκεκριμένη Δ/νση τα πλεονάσματα που έβγαζε ο αλγόριθμος ήταν 12/9/-2/5 για φυσ/χημ/βιολ/γεωλ αντίστοιχα και η Δ/νση "εκτίμησε" 5/5/-2/3) άρα στο Υπουργείο υπήρχαν διαθέσιμα ΟΛΑ τα πλεονάσματα αλλά κάποιος-κάτι "επέλεξε τι θα εμφανίσει... φυσικά χωρίς  κανένα προφανές νόημα αφού κανένα ΠΕ04 δεν του επιτρέπει να μεταταχθεί...
Και αν είναι ένα αθώο λάθος ας είναι... όμως πιστεύω ότι υπάρχει σκεπτικό... έστω και το πιο ηλίθιο πίσω από όλα αυτά.

Επίσης ΙΓΝΑΤΙΟΣ πως ξέρεις οτι υπάρχουν 168 οργανικές πανελλαδικά;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160232
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 510
Σύνολο: 522

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.