*

Αποστολέας Θέμα: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 200090 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος i.k.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #70 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 05:07:54 μμ »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!!!  Σκούρα τα πράγματα!! Και δεν μπορώ να βρώ και άλλη δουλειά ρε γαμ#$% >:(  Μα τόσο σκόυρα τα πράγματα??

Έλενα με έναν πρόχειρο υπολογισμό έχεις περίπου 200 άτομα από πάνω σου (περίπου 85 που έχουν μείνει από το Β' πίνακα και 110 από τον Γ').

Είναι η πρωτη φορά που γράφω στο forum και θα ήθελα να σας μεταφέρω τις πληροφορίες που εχω συγκεντρώσει απο συνομιλίες μου με συνδικαλιστές, αλλά και αρκετούς δασκάλους. Εκτιμούν οτι θα δουλέψουν αρκετοι ακόμη εκπαιδευτικοί του κλάδου μας, αλλά αυτο που συνιστούν είναι υπομονή. Δυστυχώς πέσαμε σε μεταβατική περίοδο και καθυστερούν οι διαδικασίες. Το πιο πιθανό είναι να προσληφθούμε οι περισσότεροι με τη νέα χρονιά. Ο μήνας Φεβρουάριος ειναι ενας μηνας που πολλοί βγαίνουν σε σύνταξη.
Όσον αφορά στο ΖΕΠ, είναι το κρυμμενο χαρτί του Υπουργείου. Δεν αποκαλύπτουν πληροφορίες σχετικά με το πότε αναμένεται. Μπορεί να βγει ανά πάσα στιγμή αιφνιδιαστικά.
Αυτά γνωρίζω και ήθελα να μοιραστώ μαζί σας, γιατι όλοι έχουμε τις ίδιες αγωνίες. Πληροφοριακά είμαι στο 380 του μηδενικής.
Εξοπλιστείτε με υπομονή και ολά θα πάνε κατ' ευχήν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:37:36 »

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #71 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 09:17:01 μμ »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!!!  Σκούρα τα πράγματα!! Και δεν μπορώ να βρώ και άλλη δουλειά ρε γαμ#$% >:(  Μα τόσο σκόυρα τα πράγματα??

Έλενα με έναν πρόχειρο υπολογισμό έχεις περίπου 200 άτομα από πάνω σου (περίπου 85 που έχουν μείνει από το Β' πίνακα και 110 από τον Γ').

Είναι η πρωτη φορά που γράφω στο forum και θα ήθελα να σας μεταφέρω τις πληροφορίες που εχω συγκεντρώσει απο συνομιλίες μου με συνδικαλιστές, αλλά και αρκετούς δασκάλους. Εκτιμούν οτι θα δουλέψουν αρκετοι ακόμη εκπαιδευτικοί του κλάδου μας, αλλά αυτο που συνιστούν είναι υπομονή. Δυστυχώς πέσαμε σε μεταβατική περίοδο και καθυστερούν οι διαδικασίες. Το πιο πιθανό είναι να προσληφθούμε οι περισσότεροι με τη νέα χρονιά. Ο μήνας Φεβρουάριος ειναι ενας μηνας που πολλοί βγαίνουν σε σύνταξη.
Όσον αφορά στο ΖΕΠ, είναι το κρυμμενο χαρτί του Υπουργείου. Δεν αποκαλύπτουν πληροφορίες σχετικά με το πότε αναμένεται. Μπορεί να βγει ανά πάσα στιγμή αιφνιδιαστικά.
Αυτά γνωρίζω και ήθελα να μοιραστώ μαζί σας, γιατι όλοι έχουμε τις ίδιες αγωνίες. Πληροφοριακά είμαι στο 380 του μηδενικής.
Εξοπλιστείτε με υπομονή και ολά θα πάνε κατ' ευχήν!

Να 'σαι καλά! Τα νέα σου μου χρειάζονταν πάρα πολύ...Αν ισχύσουν αυτά θα είναι πολύ καλα!!!(Ειδικά για το ΖΕΠ)...Αρχίζει να φαίνεται ένα φως στο βάθος του τούνελ...
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #72 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 10:26:37 μμ »
Καλησπέρα και πάλι!!!Από που αλλού, από την Λάρισα που έχω κολλήσει πια!!!Μπορεί να μην γράφω συχνά, αλλά τα βράδια διαβάζω όλα τα σχόλιά σας.Εδώ οι απόψεις διίστανται ακόμα και στην πρωτοβάθμια!!!!Άλλοι έλεγαν ότι κενά υπάρχουν και είχαν σταλθεί, αλλά δεν είδα να προσλαμβάνεται κανείς στην Λάρισα!!!Τι να πω;!Τέλος πάντων, θα πάρει αρκετούς ακόμα, κανείς δεν μπορεί να ξέρει, όμως , πόσους. Ούτε καν η ακατανόμαστη, γιατί οι άδειες δίνουν και παίρνουν.Θα δούμε!Καλό βράδυ σε όλους!!!!!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #73 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 11:35:18 πμ »
Καλησπέρα και πάλι!!!Από που αλλού, από την Λάρισα που έχω κολλήσει πια!!!Μπορεί να μην γράφω συχνά, αλλά τα βράδια διαβάζω όλα τα σχόλιά σας.Εδώ οι απόψεις διίστανται ακόμα και στην πρωτοβάθμια!!!!Άλλοι έλεγαν ότι κενά υπάρχουν και είχαν σταλθεί, αλλά δεν είδα να προσλαμβάνεται κανείς στην Λάρισα!!!Τι να πω;!Τέλος πάντων, θα πάρει αρκετούς ακόμα, κανείς δεν μπορεί να ξέρει, όμως , πόσους. Ούτε καν η ακατανόμαστη, γιατί οι άδειες δίνουν και παίρνουν.Θα δούμε!Καλό βράδυ σε όλους!!!!!

Να 'σαι καλά Βασούλα μου! Μακάρι να πάρει αρκετους και να μαστε και εμείς μέσα...
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:37:36 »

Αποσυνδεδεμένος EMERALD

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #74 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 11:49:57 πμ »
 
Είναι η πρωτη φορά που γράφω στο forum και θα ήθελα να σας μεταφέρω τις πληροφορίες που εχω συγκεντρώσει απο συνομιλίες μου με συνδικαλιστές, αλλά και αρκετούς δασκάλους. Εκτιμούν οτι θα δουλέψουν αρκετοι ακόμη εκπαιδευτικοί του κλάδου μας, αλλά αυτο που συνιστούν είναι υπομονή. Δυστυχώς πέσαμε σε μεταβατική περίοδο και καθυστερούν οι διαδικασίες. Το πιο πιθανό είναι να προσληφθούμε οι περισσότεροι με τη νέα χρονιά. Ο μήνας Φεβρουάριος ειναι ενας μηνας που πολλοί βγαίνουν σε σύνταξη.
Όσον αφορά στο ΖΕΠ, είναι το κρυμμενο χαρτί του Υπουργείου. Δεν αποκαλύπτουν πληροφορίες σχετικά με το πότε αναμένεται. Μπορεί να βγει ανά πάσα στιγμή αιφνιδιαστικά.
Αυτά γνωρίζω και ήθελα να μοιραστώ μαζί σας, γιατι όλοι έχουμε τις ίδιες αγωνίες. Πληροφοριακά είμαι στο 380 του μηδενικής.
Εξοπλιστείτε με υπομονή και ολά θα πάνε κατ' ευχήν!

[/quote]

Να σε ρωτησω κατι i.k. αυτο το "αρκετοι εκπαιδευτικοι του κλαδου μας" των συνδικαλιστων εχεις υποψην σου ποσο περιπου ειναι?? Ειναι ας πουμε πανω απο 500 προσληψεις??Γιατι οι λεξεις 'αρκετοι" και "πολλοι" ειναι και λιγο υποκειμενικες...Εσυ που μιλησες μαζι τους καταλαβες κατι παραπανω?

Αποσυνδεδεμένος EMERALD

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #75 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 11:55:50 πμ »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!!!  Σκούρα τα πράγματα!! Και δεν μπορώ να βρώ και άλλη δουλειά ρε γαμ#$% >:(  Μα τόσο σκόυρα τα πράγματα??

Έλενα με έναν πρόχειρο υπολογισμό έχεις περίπου 200 άτομα από πάνω σου (περίπου 85 που έχουν μείνει από το Β' πίνακα και 110 από τον Γ').

Είναι η πρωτη φορά που γράφω στο forum και θα ήθελα να σας μεταφέρω τις πληροφορίες που εχω συγκεντρώσει απο συνομιλίες μου με συνδικαλιστές, αλλά και αρκετούς δασκάλους. Εκτιμούν οτι θα δουλέψουν αρκετοι ακόμη εκπαιδευτικοί του κλάδου μας, αλλά αυτο που συνιστούν είναι υπομονή. Δυστυχώς πέσαμε σε μεταβατική περίοδο και καθυστερούν οι διαδικασίες. Το πιο πιθανό είναι να προσληφθούμε οι περισσότεροι με τη νέα χρονιά. Ο μήνας Φεβρουάριος ειναι ενας μηνας που πολλοί βγαίνουν σε σύνταξη.
Όσον αφορά στο ΖΕΠ, είναι το κρυμμενο χαρτί του Υπουργείου. Δεν αποκαλύπτουν πληροφορίες σχετικά με το πότε αναμένεται. Μπορεί να βγει ανά πάσα στιγμή αιφνιδιαστικά.
Αυτά γνωρίζω και ήθελα να μοιραστώ μαζί σας, γιατι όλοι έχουμε τις ίδιες αγωνίες. Πληροφοριακά είμαι στο 380 του μηδενικής.
Εξοπλιστείτε με υπομονή και ολά θα πάνε κατ' ευχήν!


Να σε ρωτησω κατι i.k. αυτο το "αρκετοι εκπαιδευτικοι του κλαδου μας" των συνδικαλιστων εχεις υποψην σου ποσο περιπου ειναι?Εννουν ας πουμε πανω απο 500? Γιατι οι λεξεις "αρκετοι" και "πολλοι" ειναι λιγο υποκειμενικες..Εσυ που μιλησες μαζι τους καταλαβες κατι παραπανω?

Αποσυνδεδεμένος i.k.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #76 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 03:02:29 μμ »
Απέφυγα να γράψω αριθμό γιατί για να είμαι ειλικρινής δε ρωτούσα γενικά τόσο, όσο συγκεκριμένα για τη θέση στην οποία βρίσκομαι (μετά και τη Δ' φάση έχω περίπου 250 άτομα από πάνω μου). Χοντρικά, λοιπόν, μου είπαν οτι καμια 300αριά άτομα θα δουλέψουν στο μέλλον σίγουρα μπορεί όμως με κάποια καθυστέρηση. Από εκεί και πέρα δε γνωρίζω κάτι και δε θέλω να πω ανακρίβειες, γιατι ξέρω πως απο μια πληροφορία μπορεί να επηρεαστεί η ψυχολογία πολλών ατόμων. Ρωτούσα για τον αριθμό που με ενδιαφέρει, οπότε πήρα και τις ανάλογες απαντήσεις.
Αν θέλετε καθαρά την προσωπική μου πρόβλεψη τα άτομα που δούλεψαν και πέρσυ έχουν λόγους να κρατούν την αισιοδοξία τους, ειδικά αν είναι σε καλή σειρά με κάθε επιφύλαξη, γιατί απ'ότι φαίνεται ούτε οι αρμόδιοι δεν μπορούν να κάνουν προβλέψεις. EMERALD ελπίζω να σε διαφώτισα  ;)

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #77 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 04:06:07 μμ »
Προσωπικά δεν το ψάχνω πλέον.Η υγεία μου κλονίστηκε από το άγχος και επειδή όλοι αργά καταλαβαίνουμε ότι δεν αξίζει να χαλάσουμε τον εαυτό μας για τίποτα, εγώ έπαψα να το κοιτά από όλες τις πλευρές το θέμα.Αν με πάρουν, με πήραν.Στην ε, στην στ, στην χ, στην όποια φάση!!!Την ελπίδα την κρατάω, απλά έπαψα να αναλώνομαι!!! ;)
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #78 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 05:56:51 μμ »
Προσωπικά δεν το ψάχνω πλέον.Η υγεία μου κλονίστηκε από το άγχος και επειδή όλοι αργά καταλαβαίνουμε ότι δεν αξίζει να χαλάσουμε τον εαυτό μας για τίποτα, εγώ έπαψα να το κοιτά από όλες τις πλευρές το θέμα.Αν με πάρουν, με πήραν.Στην ε, στην στ, στην χ, στην όποια φάση!!!Την ελπίδα την κρατάω, απλά έπαψα να αναλώνομαι!!! ;)

Και γω μια απ' τα ίδια...Έπαψα να αναλώνομαι και απλά περιμένω χωρίς ωστόσω να μένω αδρανής...
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #79 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 05:59:03 μμ »
Απέφυγα να γράψω αριθμό γιατί για να είμαι ειλικρινής δε ρωτούσα γενικά τόσο, όσο συγκεκριμένα για τη θέση στην οποία βρίσκομαι (μετά και τη Δ' φάση έχω περίπου 250 άτομα από πάνω μου). Χοντρικά, λοιπόν, μου είπαν οτι καμια 300αριά άτομα θα δουλέψουν στο μέλλον σίγουρα μπορεί όμως με κάποια καθυστέρηση. Από εκεί και πέρα δε γνωρίζω κάτι και δε θέλω να πω ανακρίβειες, γιατι ξέρω πως απο μια πληροφορία μπορεί να επηρεαστεί η ψυχολογία πολλών ατόμων. Ρωτούσα για τον αριθμό που με ενδιαφέρει, οπότε πήρα και τις ανάλογες απαντήσεις.
Αν θέλετε καθαρά την προσωπική μου πρόβλεψη τα άτομα που δούλεψαν και πέρσυ έχουν λόγους να κρατούν την αισιοδοξία τους, ειδικά αν είναι σε καλή σειρά με κάθε επιφύλαξη, γιατί απ'ότι φαίνεται ούτε οι αρμόδιοι δεν μπορούν να κάνουν προβλέψεις. EMERALD ελπίζω να σε διαφώτισα  ;)

Σ' ευχαριστούμε i.k. για τις πληροφορίες σου...
Εγώ έχω 300 άτομα πάνω μου(οριακά στο νούμερο που έδωσες) μετά από όλες τις φάσεις...Συμφωνώ μαζί σου ότι όσοι δουλέψαμε πέρισυ(στις πρώτες φάσεις) έχουμε λόγο να ελπίζουμε...
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #80 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 06:00:54 μμ »
http://www.pde.gr/index.php?page=3441

Αφορά τη Δευτεροβάθμια...Έχουμε όμως λόγο να ελπίζουμε σε ανάλογη απόφαση και για την Πρωτοβάθμια...
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος EMERALD

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #81 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 09:11:28 μμ »
Απέφυγα να γράψω αριθμό γιατί για να είμαι ειλικρινής δε ρωτούσα γενικά τόσο, όσο συγκεκριμένα για τη θέση στην οποία βρίσκομαι (μετά και τη Δ' φάση έχω περίπου 250 άτομα από πάνω μου). Χοντρικά, λοιπόν, μου είπαν οτι καμια 300αριά άτομα θα δουλέψουν στο μέλλον σίγουρα μπορεί όμως με κάποια καθυστέρηση. Από εκεί και πέρα δε γνωρίζω κάτι και δε θέλω να πω ανακρίβειες, γιατι ξέρω πως απο μια πληροφορία μπορεί να επηρεαστεί η ψυχολογία πολλών ατόμων. Ρωτούσα για τον αριθμό που με ενδιαφέρει, οπότε πήρα και τις ανάλογες απαντήσεις.
Αν θέλετε καθαρά την προσωπική μου πρόβλεψη τα άτομα που δούλεψαν και πέρσυ έχουν λόγους να κρατούν την αισιοδοξία τους, ειδικά αν είναι σε καλή σειρά με κάθε επιφύλαξη, γιατί απ'ότι φαίνεται ούτε οι αρμόδιοι δεν μπορούν να κάνουν προβλέψεις. EMERALD ελπίζω να σε διαφώτισα  ;)

i.k. σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες..Εγω μετα τη δ φαση εχω απο πανω μου κοντα στα 600 ατομα..τ διπλα απο σενα αρα δεν εχω ελπιδες..Παντως ναι καμια 300 ατομα θα παρει λογικα..και τα 600 ατομα που εχω εγω απο πανω μου μαλλον δεν θα ηταν "αρκετες " προσληψεις αλλα "παρα μα παρα πολλες" για τα σημερινα μας δεδομενα..Ευχαριστω παντως..

Αποσυνδεδεμένος EMERALD

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #82 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 09:16:50 μμ »
http://www.pde.gr/index.php?page=3441

Αφορά τη Δευτεροβάθμια...Έχουμε όμως λόγο να ελπίζουμε σε ανάλογη απόφαση και για την Πρωτοβάθμια...

Μακαρι να βγει και για μας..Δεν ειχαν βγει και για μας παλιοτερα κατι τετοιοι πινακες με σχολεια ή κανω λαθος??
Γυρω στα 75 σχολεια μετρησα δηλωθηκαν για τη δευτεροβαθμια..

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #83 στις: Νοέμβριος 05, 2011, 12:23:01 μμ »
http://www.pde.gr/index.php?page=3441

Αφορά τη Δευτεροβάθμια...Έχουμε όμως λόγο να ελπίζουμε σε ανάλογη απόφαση και για την Πρωτοβάθμια...

Μακαρι να βγει και για μας..Δεν ειχαν βγει και για μας παλιοτερα κατι τετοιοι πινακες με σχολεια ή κανω λαθος??
Γυρω στα 75 σχολεια μετρησα δηλωθηκαν για τη δευτεροβαθμια..

Απ' ότι θυμαμαι είχαν βγει και για εμάς και για την Β/θμια...Οπότε για να υπάρχει μια κινητικότητα για ΖΕΠ στην Β/θμια, ίσως υπάρξει και για μας...
Always look on the bright side of life...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 905
Σύνολο: 905

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.