*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2015  (Αναγνώστηκε 436240 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1666 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 05:05:23 μμ »
Και τότε γιατί χαλιέσαι τόσο?Για το διάβασμά μας?Ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεων και των επιλογών του.Τη γνώμη σου την ακούσαμε και αντιλαμβανόμαστε και το λόγο....Επίσημο δεν υπάρχει κάτι από κανέναν έως σήμερα που μιλάμε.Επίσης υπάρχει και η δήλωση Μητσοτάκη που δεν είναι τυχαία ούτε ειπώθηκε για αστείο,γιατί ως γνωστόν ο συγκεκριμένος ουδέποτε αστειεύτηκε.Ίδωμεν....
Η δήλωση Μητσοτάκη είναι τουλάχιστον ενδεικτική προς τα που πάει το πράγμα. Κάποιοι βέβαια μπορεί να έχουν καλύτερη ενημέρωση από τον Μητσοτάκη(!) και να δείχνουν τυφλή εμπιστοσύνη στον Λοβέρδο. Δικαίωμα του καθενός να νομίζει ότι θέλει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:17:04 »

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1667 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 05:06:56 μμ »
Δεν   Χαλιέμαι καθόλου,γιατί εγω ούτως ή άλλως δεν θα δώσω..αλλα μην ακούω και ότι να ´ ναι.
Μόλις είπε ο Μητσοτάκης πως μένει 1:10(για το 2014) έβγαλαν αμέσως αιρετοί,και τα γνωστά site δεν γίνεται ΑΣΕΠ!ο κ.Καψαλακης μάλιστα όταν τον ρώτησα και εγω αν παίρνει την ευθύνη για αυτα που γράφει ,αρνήθηκε να απαντήσει.
Λοιπόν,δεν προσπαθώ να σας πείσω.Έχετε τις απόψεις σας και εγω την δική μου.Θα φανεί σε λίγες μέρες ποιος έχει δίκιο!

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1668 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 05:12:06 μμ »
Η δήλωση Μητσοτάκη είναι τουλάχιστον ενδεικτική προς τα που πάει το πράγμα. Κάποιοι βέβαια μπορεί να έχουν καλύτερη ενημέρωση από τον Μητσοτάκη(!) και να δείχνουν τυφλή εμπιστοσύνη στον Λοβέρδο. Δικαίωμα του καθενός να νομίζει ότι θέλει.
Συμφωνώ ,αλλά να μη χαλιένται τόσο με αυτούς που βλέπουν και άλλες παραμέτρους και να μη θέλουν ντε και καλά να επιβάλλουν το πιστεύω τους και να μας πουν ότι είμαστε αφελείς που πιστεύουμε όλους τους άλλους πλην του Λοβ και όσων τους βολεύει η διεξαγωγή Ασεπ για να διοριστούν και να λήξει η ομηρία τους...Μακάρι να διοριστούν οι όμηροι, αλλά όχι εκβιάζοντας την άποψή μας και την κρίση μας.Εξάλλου, το αν θα γίνει Ασεπ, δεν αρκεί να το πούμε και να το συμφωνήσουμε όλοι εδώ στο pde.'Άλλοι πρέπει να το συμφωνήσουν και ένας από αυτούς είναι και ο Μητσοτάκης.Εμείς τη δήλωσή του απλά παραθέσαμε και από κει και πέρα είμαστε στην αναμονή.

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1669 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 05:16:14 μμ »
Η ουσία δεν είναι αν θα ανακοινωθεί ΑΣΕΠ για να το παίξει παλικάρι ο Λοβέρδος και να τηρήσει το λόγο του..
Η ουσία θα είναι αν θα κάνει διορισμούς μετά τον ΑΣΕΠ σε βάθος τριετίας..
και επειδή ζήσαμε τον αριθμό διοριστέων από το 2009 μέχρι σήμερα, το θέμα είναι μην επαναληφθεί από το 2015(?) εώς τον μεθεπόόόμενο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:17:04 »

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1670 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 05:17:21 μμ »
Δεν   Χαλιέμαι καθόλου,γιατί εγω ούτως ή άλλως δεν θα δώσω..αλλα μην ακούω και ότι να ´ ναι
Για αυτό νοιάζεσαι για το διάβασμά μας.Αν ήθελες και συ να δώσεις ,θα κοιτούσες το δικό σου διάβασμα.Ωστόσο χαλιέσαι μήπως, αν δε γίνει Ασεπ, παραμείνεις όμηρη και συ και κάποιοι άλλοι που περιμένετε το διορισμό με αγωνία.Κατανοητό.Τη γνώμη σου την ξέρουμε και σε ευχαριστούμε που μας άνοιξες τα μάτια!Επίσης το ότι από τις δηλώσεις Μητσοτάκη δεν είναι πολύ υπαρκτό το σενάριο διεξαγωγής Ασεπ ,όπως κάποιοι από μας πιστεύουμε,δε σημαίνει ότι δε διαβάζουμε κιόλας.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1387
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1671 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 05:18:22 μμ »
Σήμερα πάντως αιρετοί που θα ήρθαν στο σχολείο μας είπαν ότι ΑΣΕΠ σύντομα δεν πρόκειται να δούμε. Απλά, κατά τη γνώμη μου, ο Λοβ κάνει προεκλογικό αγώνα. Άλλωστε, γι'αυτό ήθελε να ανοίξει τους πίνακες, γιατί ξέρει ότι δεν μπορεί να κάνει ΑΣΕΠ.Παρόλαυτα, αν κάποιοι συνάδελφοι ελπίζουν ότι υπάρχει πιθανότητα να γίνει ΑΣΕΠ, ας προετοιμάζονται. Ίσως ο Λοβ ήθελε να δώσει λίγη δουλεια και στα φροντιστήρια που έμειναν για καιρό στην απ' έξω.

κι αυτοί ψήφους ψάχνουν... Μερικοί δε θέλουν να συνειδητοποιήσουν ότι υπάρχει πιθανότητα διεξαγωγής ασεπ. Ο αιρετός του fb θέλει να διοριστούν οι ψηφοφόροι δάσκαλοι του με την προϋπηρεσία. Μήπως ανακοινωθεί ασεπ μετά τις εκλογές των αιρετών;   Η τριάδα του pde (lasid, typos72, nikolopol) που φαίνεται να ξέρει κάτι παραπάνω που είναι;   
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1672 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 05:20:12 μμ »
Τελικά το pde είναι ανώτερο από τρόικα ,Μητσοτάκη και κυβερνώντες.Αυτό αποφασίζει πριν αποφασίσουν οι έχοντες την εξουσία!!!

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1673 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 05:26:47 μμ »
Δεν   Χαλιέμαι καθόλου,γιατί εγω ούτως ή άλλως δεν θα δώσω..

Χαλιεσαι εδώ και μήνες. Επειδή ο διορισμός σου εξαρτάται απο τη διεξαγωγή ΑΣΕΠ. Με το καλό να διοριστείς. γιατι όμως προϋπόθεση για να διοριστείς εσυ ειναι να ξαναξεσκιστω εγώ και όλοι οι υπόλοιποι στο διάβασμα για να διορίζει 200 άτομα; Άρα όλα αυτά που λες για ΑΣΕΠ ειναι απλά ευχές και οχι πληροφορίες. Αφού μόνη σου λες σε προηγούμενο μήνυμά σου ότι και νΑ γίνει ΑΣΕΠ ειναι απίθανο να διορίσει 10000 άτομα. Άρα για 200 -300 άτομα δεν εχει νόημα να προσπαθήσουν οι νέοι (στον κλάδο μου Πε 02) άρα εμείς οι πιο παλιοί πρέπει να ξαναδιαβάσουμε οολη αυτή την ύλη που εσυ ούτε μπορεις να φανταστείς.

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1674 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 05:37:59 μμ »

Χαλιεσαι εδώ και μήνες. Επειδή ο διορισμός σου εξαρτάται απο τη διεξαγωγή ΑΣΕΠ. Με το καλό να διοριστείς. γιατι όμως προϋπόθεση για να διοριστείς εσυ ειναι να ξαναξεσκιστω εγώ και όλοι οι υπόλοιποι στο διάβασμα για να διορίζει 200 άτομα; Άρα όλα αυτά που λες για ΑΣΕΠ ειναι απλά ευχές και οχι πληροφορίες. Αφού μόνη σου λες σε προηγούμενο μήνυμά σου ότι και νΑ γίνει ΑΣΕΠ ειναι απίθανο να διορίσει 10000 άτομα. Άρα για 200 -300 άτομα δεν εχει νόημα να προσπαθήσουν οι νέοι (στον κλάδο μου Πε 02) άρα εμείς οι πιο παλιοί πρέπει να ξαναδιαβάσουμε οολη αυτή την ύλη που εσυ ούτε μπορεις να φανταστείς.
Δηλαδή μου λες  να μην μας διορίσει για να μην διαβάσεις;θα σου πω κάτι απλό:υπάρχει πιθανότητα να μην γίνει ποτε ΑΣΕΠ;υπάρχει πιθανότητα να γίνουν ποτε διορισμοί στο μέλλον χωρίς ΑΣΕΠ;χωρίς να διαβάσεις;κάποτε θα γίνει ΑΣΕΠ αυτο βάλτε το καλα στο μυαλό σας.Όσο για την ομηρία μας,οι μόνοι που δεν ευθυνόμαστε είμαστε εμείς και λυπάμαι που απο θύματα μας αντιμετωπίζετε ως θύτες.θα ήθελες εσυ να δώσεις ΑΣΕΠ,να είσαι διοριστεος και αδιοριστος 5 χρονια;λίγο σεβασμός παρακαλώ στο θέμα αυτο.(δεν εννοώ ΑΣΕΠ)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2014, 05:40:32 μμ από fantastic06 »

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1675 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 05:38:35 μμ »

Χαλιεσαι εδώ και μήνες. Επειδή ο διορισμός σου εξαρτάται απο τη διεξαγωγή ΑΣΕΠ. Με το καλό να διοριστείς. γιατι όμως προϋπόθεση για να διοριστείς εσυ ειναι να ξαναξεσκιστω εγώ και όλοι οι υπόλοιποι στο διάβασμα για να διορίζει 200 άτομα; Άρα όλα αυτά που λες για ΑΣΕΠ ειναι απλά ευχές και οχι πληροφορίες. Αφού μόνη σου λες σε προηγούμενο μήνυμά σου ότι και νΑ γίνει ΑΣΕΠ ειναι απίθανο να διορίσει 10000 άτομα. Άρα για 200 -300 άτομα δεν εχει νόημα να προσπαθήσουν οι νέοι (στον κλάδο μου Πε 02) άρα εμείς οι πιο παλιοί πρέπει να ξαναδιαβάσουμε οολη αυτή την ύλη που εσυ ούτε μπορεις να φανταστείς.
++++++++++++++++++++
Ασεπ για 200 το πολύ 300 φιλολόγους σε μια 3ετια ίσως και παραπάνω.Δε βλέπουμε το χάλι στους αναπληρωτές?Τόσο ονειροπόλοι είμαστε?Εδώ δε θα φτάσουμε ούτε τους 500 οι αναπληρωτές πε 02 φέτος.Το νούμερο λέει πολλά, τόσο αυτό των φετινών προσλήψεων όσο και των περσινών.Ένας τέτοιος Ασεπ θα είναι η κοροϊδία όλων των εποχών.....

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1676 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 05:48:15 μμ »
Δηλαδή μου λες  να μην μας διορίσει για να μην διαβάσεις;θα σου πω κάτι απλό:υπάρχει πιθανότητα να μην γίνει ποτε ΑΣΕΠ
Να σας διορίσει εύχομαι χωρίς να εύχεσαι να ταλαιπωρούνται οι υπόλοιποι για το τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1677 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 05:51:05 μμ »
Μακάρι να είναι όλα εύκολα για όλους !

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1678 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 05:57:10 μμ »
Δεν βρισκω συναδελφοι λογο συζητησης πια...ο καιρος θα δειξει...μπορουμε ολοι να περιμενουμε....τοσο καιρο περιμενουνε καποιοι.(νεοι-παλιοι-διοριστεοι-εν αναμονη διοριστεοι-υποψηφιοι)... ολα θα φανουν στο επομενο διαστημα... δεν υπαρχει λογος για μεταξυ μας αντιδικιες για τιποτα...ουτε για το τι ειπε ο κουλης ουτε ο λοβ ουτε κανενας....οπως και να εχει σε λιγο καιρο θα υπαρξει ξεκαθαρη απαντηση...

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1679 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 06:00:23 μμ »
Είσαι σίγουρος ότι θα υπάρξει σύντομα ξεκάθαρη απάντηση; Έτσι θα μας έχουν μέχρι το καλοκαίρι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160275
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 830
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 450
Σύνολο: 472

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.185 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.