*

Αποστολέας Θέμα: Κυρώσεις (;;) για τη μη συμμετοχή σε αυτοαξιολόγηση σχολικής μονάδας  (Αναγνώστηκε 74298 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
    • Προφίλ
Ειναι πραγματικα εκβιαστικο! εν τω μεταξυ αν κριθει καποιος ελλιπης σε παραπανω απο 1 κατηγορια, κρινεται εν γενει ελλιπης και ας εχει διδακτορικα, δημοσιευσεις και συγγραφη βιβλιων!

Πολύ Καλός

“ Ενεργός συμμετοχή στις διαδικασίες

αυτοαξιολόγησης της σχολικής μονάδας ”
   

Εκπαιδευτικός ανακοινώνει στον σύλλογο διδασκόντων ότι μπορεί να προσκομίσει

ερωτηματολόγιο για τη δράση «η καταγραφή των απόψεων των γονέων για το

επίπεδο συνεργασίας με το σχολείο». Επίσης, καταθέτει προτάσεις για το πλαίσιο και

τη διαδικασία συλλογής και αξιοποίησης των δεδομένων που θα συγκεντρωθούν.

Οι διευθυντές θα ορίσουν τις ομάδες για την ΑΕΕ


Θα γυρναμε στο σχολειο με μπλοκακι για να λεμε τις σωστες εκφρασεις; απολυτα εξευτελιστικο, για αυτο πρεπει να αντιδρασουμε τωρα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Μας έχουν τυλίξει σε μια κόλλα χαρτί, το πήρατε χαμπάρι;  :-\

guestteacher

  • Επισκέπτης
Κάνεις λάθος, μόνοι μας έχουμε τυλιχτεί...ας μην το αναλύσω.

Αποσυνδεδεμένος meli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συγνώμη, μία απορία:πως αποδεικνύεται (αφού είναι ανώνυμα) ότι τα ερωτηματολόγια τα συμπλήρωσαν όντως οι γονείς και όχι οι ίδιοι οι εκπαιδευτικοί δίνοντας τις απαντήσεις που τους συμφέρουν;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

guestteacher

  • Επισκέπτης
Συγνώμη, μία απορία:πως αποδεικνύεται (αφού είναι ανώνυμα) ότι τα ερωτηματολόγια τα συμπλήρωσαν όντως οι γονείς και όχι οι ίδιοι οι εκπαιδευτικοί δίνοντας τις απαντήσεις που τους συμφέρουν;

Όπως αποδεικνύεται και στις υπόλοιπες μεθοδολογίες εκτός από αυτήν της καταγραφής των στοιχείων που υπάρχουν στα αρχεία (ηλεκτρονικά και μη) του σχολείου...

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
    • Προφίλ
και καποιοι επιμενουν στο να μενουν τυλιγμενοι! στους συλλογους επικρατει το εξης: οι περισσοτεροι δεν εχουν διαβασει λεξη απ το τι ζητανε στην αυτοαξιολογηση και παρολαυτα επιθυμουν διακαως να συμμετασχουν

guestteacher

  • Επισκέπτης
και καποιοι επιμενουν στο να μενουν τυλιγμενοι! στους συλλογους επικρατει το εξης: οι περισσοτεροι δεν εχουν διαβασει λεξη απ το τι ζητανε στην αυτοαξιολογηση και παρολαυτα επιθυμουν διακαως να συμμετασχουν

Εγώ εννοούσα κάτι άλλο αλλά και αυτό σωστό είναι.

Αποσυνδεδεμένος meli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όπως αποδεικνύεται και στις υπόλοιπες μεθοδολογίες εκτός από αυτήν της καταγραφής των στοιχείων που υπάρχουν στα αρχεία (ηλεκτρονικά και μη) του σχολείου...

Τίποτα ουσιαστικό δηλαδή...σε δουλειά να βρισκόμαστε...

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
για μια ακόμα φορά .....έκπληκτος ο κλάδος ανακαλύπτει τα αυτονόητα.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το θέμα είναι ποιος θα ζητήσει τα ντοκουμέντα (ερωτηματολόγια, συνεντεύξεις ή ότι άλλο) του πορίσματος που στο τέλος θα προσκομμίσει κάθε σχολική μονάδα.
Κατά τη γνώμη μου κανένας προς το παρόν. Όμως, τα ντοκουμέντα τα κρατάμε γιατί ποτέ δεν ξέρεις.
Εδώ μας έβαλαν να προσκομμίσουμε αντίγραφα πτυχίων....
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Το θέμα είναι ποιος θα ζητήσει τα ντοκουμέντα (ερωτηματολόγια, συνεντεύξεις ή ότι άλλο) του πορίσματος που στο τέλος θα προσκομμίσει κάθε σχολική μονάδα.
Κατά τη γνώμη μου κανένας προς το παρόν. Όμως, τα ντοκουμέντα τα κρατάμε γιατί ποτέ δεν ξέρεις.
Εδώ μας έβαλαν να προσκομμίσουμε αντίγραφα πτυχίων....

Στην ανώνυμη έρευνα που είναι και σωστή έρευνα δεν χρειάζονται ντοκουμέντα υπογεγραμμένα...είσαι και παλιά  :P .... έκθεση ιδεών δεν έιχες κάνει στο σχολείο;  ;D
Αφού όλα τα σχολεία θα βγουν θεσπέσια, εξαίσια κ.τ.λ.
Αν δείτε ακόμα και κάτι αρνητικό να γράψεις θα περάσει από την κρίση του συλλόγου και του διευθυντή....
Α εγώ επειδή τους συναντώ στην θάλασσα το καλοκαίρι τις σχέσεις μου δεν τις χαλάω...

Αποσυνδεδεμένος meli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
για μια ακόμα φορά .....έκπληκτος ο κλάδος ανακαλύπτει τα αυτονόητα.

Έκπληξη μου προκαλεί που ορισμένοι συνάδελφοι είναι υπέρ της αυτο-αξιολόγησης της σχολικής μονάδας αλλά φοβούνται να δώσουν ερωτηματολόγια στους γονείς...

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αγαπητέ guestteacher, εννοείται ότι όλοι θα βγούμε εξαιρετικοί. Βιάστηκες λιγάκι να παρερμηνεύσεις.
Εννοείται πως δεν θα κάτσω να γράψω ότι βλέπω στα ερωτηματολόγια (με έβαλαν και συντονίστρια τρομάρα μου).
Ομως, για να είμαστε καλυμμένοι-επειδή ποτέ δεν ξέρεις-τα ντοκουμέντα τα φυλάς προς απόδειξη ότι δοθηκαν στους μαθητές και συμπληρώθηκαν από τους ίδιους κι όχι από μένα πχ. Τώρα, το αν θα τα διαβάσει κάποιος, γι'αυτό δεν αμφιβάλλω  8)
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Αγαπητέ guestteacher, εννοείται ότι όλοι θα βγούμε εξαιρετικοί. Βιάστηκες λιγάκι να παρερμηνεύσεις.
Εννοείται πως δεν θα κάτσω να γράψω ότι βλέπω στα ερωτηματολόγια (με έβαλαν και συντονίστρια τρομάρα μου).
Ομως, για να είμαστε καλυμμένοι-επειδή ποτέ δεν ξέρεις-τα ντοκουμέντα τα φυλάς προς απόδειξη ότι δοθηκαν στους μαθητές και συμπληρώθηκαν από τους ίδιους κι όχι από μένα πχ. Τώρα, το αν θα τα διαβάσει κάποιος, γι'αυτό δεν αμφιβάλλω  8)

sorry λόγω ταχύτητας βιάστηκα...εγώ αλλάζω κάθε χρόνο σχολείο οπότε θα τα στείλω με courier άμα τα ζητήσουν...όπως τόσα και τόσα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 744
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 729
Σύνολο: 730

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.