*

Αποστολέας Θέμα: Συνάντηση συλλόγου αναπληρωτών φιλολόγων με τον Υφυπουργό Παιδείας  (Αναγνώστηκε 17306 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Συνάδελφοι καλημέρα.Την Παρασκευή μέλη του συλλόγους μας έχουν συνάντηση με τον Παπαθεοδώρου.Παρακαλώ για το καλό του κλάδου μας- όποιος έχει πληροφορίες για παραβίαση του 10ώρου στη β' ανάθεση της Ιστορίας να μου στείλει π.μ.Ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2012, 10:44:55 πμ από newseditor »
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος eagle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ό,τι δε ζήσαμε είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά!
    • Προφίλ
Ποιά είναι τα αιτήματα που θα συζητηθούν, γιατί έχουμε και πολλά!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2012, 10:45:27 πμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος woman3

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 529
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μήπως θα μπορούσαμε να ενημερωθούμε για τα αιτήματα? Και θα σε παρακαλούσα inw,σαν πρόεδρος που είσαι να μην θέτετε το θέμα πινάκων και διορισμών(όπως στην προηγούμενη συνάντηση) μόνο για όσους έχουν ΑΣΕΠ αλλά και για όσους δεν έχουν αλλά έχουν τόσα χρόνια δουλέψει ως αναπληρωτές , όπως και να δούλεψαν , αυτοί νόμους εκμεταλλευόταν και όποιος και να μπορούσε να εκμεταλλευτεί θα το έκανε.Μην ξεχνάς ότι πολλοί πετάχτηκαν έξω από πολλά συστήματα και είναι και μεγάλοι πια σε ηλικία για να υποστούν και άλλες αλλαγές. Να θέσετε λοιπόν το αίτημά σας και για τις δύο κατηγορίες, ΔΙΚΑΙΑ ΚΑΙ ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙς ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ,  αλλιώς πάλι θα υπάρχει διάσπαση και τα λεγόμενά σας δεν θα είναι αποδεκτά από όλο τον φιλολογικό κλάδο.
Ας ελπίσουμε ότι η ενημέρωσή σας θα ικανοποιήσει όλο το φιλολογικό κλάδο, αλλιώς θα βρεθούν πάλι υποομάδες που θα δρα η καθεμία μόνη της για να υποστηρίξει τα συμφέροντά της και θα οδηγηθούμε σε αδιέξοδο.

Αποσυνδεδεμένος ASPASIAO2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ναι παιδιά να τους συμπεριλάβετε όλους αλλά να αρθούν και αδικίες του τύπου δουλέυουν άλλοι με τρία μόρια και άλλοι με 23, 33 και δεν ξέρω εγώ τι άλλο και με ΑΣΕΠ βλέπουν την αναπλήρωση με κυάλια. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος woman3

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 529
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συμφωνώ , απλά ξεκολήστε από τη λέξη ΑΣΕΠ αυτή καθε αυτή και βάλτε όλοι όσοι κουράστηκαν διαβάζοντας και δουλεύοντας.

Αποσυνδεδεμένος woman3

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 529
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και με το δουλεύοντας εννοώ όλους όσους δούλεψαν με ασε΄π και χωρίς αυτόν και μάλιστα και πολύ μακριά

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Επειδή θα έχω την τιμή να εκπροσωπήσω το σύλλογο θα ήθελα να σας διαβεβαιώσω ότι το πρώτο αίτημα θα είναι η β αναθέσεις και η αύξηση ωραρίου  :).Οι καταγγελίες που έχει η πρόεδρος είναι για γέλια και για κλάματα(κυρίως )!!!

Αποσυνδεδεμένος ASPASIAO2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
θα ξεκολήσουμε όταν μας δοθεί η ευκαιρία να δουλέψουμε

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εχω την εντυπωση οτι η inw   μιλα μονο  για οσους εχουν ασεπ  !    Ας με διαψευσθει!

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
 ;)Καλημέρα σε όλους!Ένα απο τα αιτηματα να αφορα και τους τριτεκνους!Να προσλαμβανονται με κριτηριο την επιτυχια τους στον ασεπ!Εχει ξεφυγει η κατασταση!Ειναι δυνατον να προσλαμβανονται με σειρα 6.000 και?Εμεις κορόιδα ημασταν που κουραστηκαμε με τις εξετασεις και τωρα ειμαστε ανεργοι και αγαμοι?Για μας δεν πρεπει να υπαρξουν κοινωνικα κριτηρια?

Αποσυνδεδεμένος ASPASIAO2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
όχι αγαπητή για εμάς υπήρχε ο νόμς του ΑΣΕΠ που τον παρέκαμπτε όποιος ήθελε και όλοι οι άλλοι εργάζονταν κανονικότατα. Αν δεν αλλάξει αυτό το καθεστώς να δεις πόσοι θα βρεθούνε απέναντι όχι μόνο από το σύλλογο αλλά και από τη Βουλή. Έλεος

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
 >:(Α παιδια και κατι αλλο ξεχασα να γραψω!Διαβασα καπου την προηγουμενη βδομαδα οτι οσοι δουλεψαν ως ωρομισθιοι σε στρατιωτικες σχολες ζητουν να τους αναγνωριστει η προυπηρεσια τους σε σχολεια της δευτεροβαθμιας.Εγινε το μπαχαλο με τους οαεδιτες τωρα τι να πω,ενδεχεται να μας φανε και αλλοι θεσεις!α!!!!Ινω επεμενε για τους ΑΣΕΠΙΤΕΣ!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ανεργοι ειναι πλεον ολοι οι ελληνες οσοι  για το αγαμοι  εχεις να ταισεις μονο την παρτι  σου  ασε  τους τριτεκνους ν α χουν   δουλιτσα
να αντεξουν τις υποχρεωσεις   ενα παιδι εχω και μου φυγε  η μαγκια 

Αποσυνδεδεμένος ASPASIAO2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
και εγώ ένα έχω. Και επειδή επέλεξαν να κάνουν τρία πρέπει οι άλλοι να μη δουλεύουν; Μη τρελαθούμε τώρα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 555
Σύνολο: 563

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.