*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1524108 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10780 στις: Ιούλιος 10, 2022, 04:46:06 μμ »
400 ββαθμια δεν θα ειναι με τιποτα...550 εχει ακουστει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:32:33 »

Αποσυνδεδεμένος Thndsk35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10781 στις: Ιούλιος 10, 2022, 04:46:50 μμ »
Συμπέρασμα.. βάση των κατανομών που έχουμε  μέχρι τώρα... και αριθμό στην ειδική το 1300:ΕΕΠ-ΕΒΠ=400...ΠΕ=500....ΔΕ=400. Ποιος σοβαρός άνθρωπος θα βγάλει αύριο αυτή την κατανομή;;; Ποιος σοβαρός άνθρωπος... και μάλιστα πριν από 4 μέρες σε συνάντηση με εκπροσώπους της ειδικής έσταζε μέλι για την ειδική.. θα βγει αύριο και από τα 1096 οργανικά ΔΕ ειδικης θα δώσει 400;;;;
Είναι επιβεβαιωμένο ότι είναι μόνο 400; 500+ λέγανε...

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10782 στις: Ιούλιος 10, 2022, 04:49:46 μμ »
500 αβθμια ειδικης
550 βθμια ειδικης
400 ΕΕΠ εβπ...

Κάπως ετσι το αντελήφθη...

Αποσυνδεδεμένος Πυθία

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10783 στις: Ιούλιος 10, 2022, 04:50:42 μμ »
Συνάδελφοι φέτος έχει αλλά κενά γιατί υπήρξαν μεταθέσεις και συντάξεις. Αν λόγω χάρη ( δεν έχω ιδέα) τα Τρίκαλα δεν είχαν κενα για διορισμό πέρυσι και φέτος πήραν μετάθεση πέντε άτομα και άλλα πέντε σύνταξη, προφανώς ανοίγουν 10 θέσεις που και να ήθελαν δεν δόθηκαν πέρυσι. Όλοι οι νεοδιοριστοι λένε μην τυχόν διορίσει αν δεν πάω σπίτι μου. Πέρυσι που από τα 6000+ οργανικά ΠΕ 70 διόρισε μόνο 3700 δεν βγήκε κανένας να διαμαρτυρηθεί για τους υπόλοιπους που έμειναν αδιοριστοι. Τώρα λυπάμαι αλλά δεν θα συνταχθουμε μαζί τους.
Πες τα Χρυσόστομε/η. Όποιος δεν ηθελε να διοριστεί μακριά ας μην διοριζόταν. Δυστυχως δεν μπορουμε να διοριστουμε διπλα στο σπίτι μας. 5 χρόνια στα νησιά έχω γνωρίσει άτομα που δυσκολα πανε στο τόπο τους και αρχίζουν τη ζωή τους εκεί που διορίζονται. Αν υπαρχει οικογένεια στη μέση ας μην δήλωναν περυσι τα παντα όλα και ας περιμεναν φέτος. Ξέρω άτομο περυσι που έβαλε δυο περιοχες γιατί δεν ήθελε να παει Κυκλάδες Δωδεκάνησα και φέτος διορίζεται σπίτι του. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή διορίστηκαν οι περσινοι σταμάτησαν τα παντα και δεν κάνουμε διορισμους. Επίσης ποιος εγγυάται ότι όλοι αυτοί οι περσινοι θα έπαιρναν μεταθέσεις ή αποσπάσεις φέτος???? Αν δεν ήθελαν να πανε μακριά γιατί είχαν οικογένεια και υποχρεώσεις ας περιμεναν και ας πηγαιναν άτομα που πραγματικά το ήθελαν.Δεν μπορουμε να τα έχουμε ολα σε αυτή τη ζωή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:32:33 »

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1578
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10784 στις: Ιούλιος 10, 2022, 04:51:28 μμ »
Είναι επιβεβαιωμένο ότι είναι μόνο 400; 500+ λέγανε...
Μα βάση το 1300 που έγραψε συναδελφος αυτό το συμπέρασμα βγαινει

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10785 στις: Ιούλιος 10, 2022, 04:53:33 μμ »
Μπορει να εινσι και 1400 και κατι 😉

Αποσυνδεδεμένος Πυθία

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10786 στις: Ιούλιος 10, 2022, 04:54:09 μμ »
Είναι επιβεβαιωμένο ότι είναι μόνο 400; 500+ λέγανε...
πολλα λέγανε μήπως θα βγει ο μπρατης???

Αποσυνδεδεμένος gpap93

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10787 στις: Ιούλιος 10, 2022, 05:00:45 μμ »
Εσυ δηλαδή πως θα χαρακτήριζες το φαινόμενο κάποιος με θεση 4000 στον πίνακα των ΠΕ70 να διοριστεί εκεί που ήθελε ο 2500;
Από την αλλά εγώ ως ΑΜΕΑ και με παιδί, θα δηλώσω μόνο Αττική γτ δεν μπορώ να φύγω μακριά από την οικογένειά μου. Αν όμως κάποιος δηλώσει φέτος Κυκλάδες, διοριστεί και μετά του κάνουν το χατίρι και τον φέρουν Αττική δεν θα είναι άδικο; Το καλοκαίρι θα πληρωθεί και εγώ θα είμαι άνεργος.
Το αναφέρω όχι για να πω πως έχεις άδικο. Απλά για να δείξω πως δεν υπάρχει μόνο άσπρο ή μαύρο. Σε κάθε σύστημα πάντα θα υπάρχει κάποιος που νιώθει αδικία (και μάλιστα και από τις δύο πλευρές).
Το πιο σωστό για μένα θα ήταν, όταν έγινε αναφορά για υπηρέτηση 2 ετών να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες. Από τη στιγμή που δεν έγινε αποδεκτή η αλλαγή ξέρει ο καθένας τι τον περιμένει και πράττει αναλόγως.
Δεν νομίζω να διαφωνεί κάνει στα παραπάνω....
Επίσης, να σημειώσω πως ο @mts.ag πρέπει να είναι από τα καλύτερα παιδιά εδώ στο forum

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2022, 05:03:16 μμ από gpap93 »

Αποσυνδεδεμένος Thndsk35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10788 στις: Ιούλιος 10, 2022, 05:11:15 μμ »
Πες τα Χρυσόστομε/η. Όποιος δεν ηθελε να διοριστεί μακριά ας μην διοριζόταν. Δυστυχως δεν μπορουμε να διοριστουμε διπλα στο σπίτι μας. 5 χρόνια στα νησιά έχω γνωρίσει άτομα που δυσκολα πανε στο τόπο τους και αρχίζουν τη ζωή τους εκεί που διορίζονται. Αν υπαρχει οικογένεια στη μέση ας μην δήλωναν περυσι τα παντα όλα και ας περιμεναν φέτος. Ξέρω άτομο περυσι που έβαλε δυο περιοχες γιατί δεν ήθελε να παει Κυκλάδες Δωδεκάνησα και φέτος διορίζεται σπίτι του. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή διορίστηκαν οι περσινοι σταμάτησαν τα παντα και δεν κάνουμε διορισμους. Επίσης ποιος εγγυάται ότι όλοι αυτοί οι περσινοι θα έπαιρναν μεταθέσεις ή αποσπάσεις φέτος???? Αν δεν ήθελαν να πανε μακριά γιατί είχαν οικογένεια και υποχρεώσεις ας περιμεναν και ας πηγαιναν άτομα που πραγματικά το ήθελαν.Δεν μπορουμε να τα έχουμε ολα σε αυτή τη ζωή.
Δε νομίζω πως πολλοί θα θελαν να πάνε μακριά και να τους πιάσουν τα κενά οι επόμενοι. Απλώς κάποιοι θέλουν και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Και να μην υπηρετήσουν μακριά και να διοριστούν στον τόπο τους.

Αποσυνδεδεμένος Popinikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10789 στις: Ιούλιος 10, 2022, 05:16:12 μμ »
Παιδιά με όλα αυτά τα νούμερα που έχουν διαρρεύσει, είμαστε μέσα στο σύνολο των 8500+?Έχει κάποιος συγκεντρωτικά τις ενδεχόμενες κατανομές?

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10790 στις: Ιούλιος 10, 2022, 05:21:21 μμ »
4900 αβθμια γενικης
2000 βθμια γενικής
1400 ειδική συνολικα
250 μουσικά σχολεία

Στο περίπου ΟΛΑ... Αν ήξερα ακριβώς δεν θα ήμουνα εδώ μέσα αλλά παραλία...

Τυχεροί όσοι έχουν βύσμα στο Υπουργείο αυτές τις κρίσιμες ημέρες...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2022, 05:27:35 μμ από Logikos-3 »

Αποσυνδεδεμένος vour4school

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10791 στις: Ιούλιος 10, 2022, 05:21:35 μμ »
.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10792 στις: Ιούλιος 10, 2022, 05:24:41 μμ »
Από την αλλά εγώ ως ΑΜΕΑ και με παιδί, θα δηλώσω μόνο Αττική γτ δεν μπορώ να φύγω μακριά από την οικογένειά μου. Αν όμως κάποιος δηλώσει φέτος Κυκλάδες, διοριστεί και μετά του κάνουν το χατίρι και τον φέρουν Αττική δεν θα είναι άδικο; Το καλοκαίρι θα πληρωθεί και εγώ θα είμαι άνεργος.
Το αναφέρω όχι για να πω πως έχεις άδικο. Απλά για να δείξω πως δεν υπάρχει μόνο άσπρο ή μαύρο. Σε κάθε σύστημα πάντα θα υπάρχει κάποιος που νιώθει αδικία (και μάλιστα και από τις δύο πλευρές).
Το πιο σωστό για μένα θα ήταν, όταν έγινε αναφορά για υπηρέτηση 2 ετών να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες. Από τη στιγμή που δεν έγινε αποδεκτή η αλλαγή ξέρει ο καθένας τι τον περιμένει και πράττει αναλόγως.
Δεν νομίζω να διαφωνεί κάνει στα παραπάνω....
Επίσης, να σημειώσω πως ο @mts.ag πρέπει να είναι από τα καλύτερα παιδιά εδώ στο forum

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν ο νόμος σου δίνει το δικαίωμα να αποσπαστείς κατ' εξαίρεση ως ΑΜΕΑ, ίσως είναι καλύτερα να δηλώσεις τα πάντα και να ζητήσεις να αποσπαστείς στην Αττική. Πρέπει να το δεις, πριν αποφασίσεις.

Ο mtsag είναι από τα παλιά μέλη του φόρουμ και η δική μου άποψη είναι πολύ θετική. Κρίμα που δεν μπορέσαμε να βρεθούμε από κοντά με κάποια μέλη, παρόλο που διαβάζουμε όσα γράφουν τόσα χρόνια. Κάποια στιγμή ίσως μπορέσουμε να κάνουμε μια συνάντηση μελών.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #10793 στις: Ιούλιος 10, 2022, 05:25:41 μμ »
Από την αλλά εγώ ως ΑΜΕΑ και με παιδί, θα δηλώσω μόνο Αττική γτ δεν μπορώ να φύγω μακριά από την οικογένειά μου. Αν όμως κάποιος δηλώσει φέτος Κυκλάδες, διοριστεί και μετά του κάνουν το χατίρι και τον φέρουν Αττική δεν θα είναι άδικο; Το καλοκαίρι θα πληρωθεί και εγώ θα είμαι άνεργος.
Το αναφέρω όχι για να πω πως έχεις άδικο. Απλά για να δείξω πως δεν υπάρχει μόνο άσπρο ή μαύρο. Σε κάθε σύστημα πάντα θα υπάρχει κάποιος που νιώθει αδικία (και μάλιστα και από τις δύο πλευρές).
Το πιο σωστό για μένα θα ήταν, όταν έγινε αναφορά για υπηρέτηση 2 ετών να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες. Από τη στιγμή που δεν έγινε αποδεκτή η αλλαγή ξέρει ο καθένας τι τον περιμένει και πράττει αναλόγως.
Δεν νομίζω να διαφωνεί κάνει στα παραπάνω....
Επίσης, να σημειώσω πως ο @mts.ag πρέπει να είναι από τα καλύτερα παιδιά εδώ στο forum

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο ακριβως που γράφεις έχω πει ότι είναι για μένα το μοναδικό σοβαρό επιχείρημα στο να μη μειωθεί η διετία. Ότι δηλαδή κάποιοι πήραν αποφάσεις και μπορεί να μη δήλωσαν περιοχές με δεδομένη τη διετή παραμονή. Γενικα, απο τη στιγμή που γίνονται ετήσιοι διορισμοί θέλει ετήσια παραμονή στην οργανικη. Τώρα φυσικά δεν γίνεται να αλλάξει. Αλλα δεν μπορω να διαβάζω πρωί πρωί σαχλαμάρες ότι ‘ντράπηκε και η ντροπη’ επειδή καποιος θεωρεί άδικο να διοριστεί στον τόπο συμφερόντων του άτομο 1000 και βάλε θέσεις πιο κάτω στον πίνακα.

ΥΓ Ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2022, 05:29:29 μμ από mts.ag »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160634
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 369
Σύνολο: 386

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.