*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 378034 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
'Αρα, αν καποιοι άνεργοι έχουν παραπάνω μόρια από μένα θα πάρουν εκείνους ούτως η άλλος.
Σωστά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Vicky_02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για ελληνικό γραμματισμό στη ΣΕΚ του ΟΑΕΔ δίνουν βιβλία στον εκπαιδευτικό;
Κάποιος που έχει διδάξει,
μπορεί να μου πει περίπου τι περιείχε η ύλη;

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Το πιο δίκαιο είναι να παίρνουν μόνο ανέργους, και όταν εξαντληθούν οι πίνακες να προσλαμβάνουν ιδιώτες, οι δημόσιοι υπάλληλοι ή οι εργαζόμενοι με σχέση ορισμένου χρόνου στο δημόσιο να πηγαίνουν στο τέλος.
Με εξαίρεση αυτούς που έχουν μόρια και πάνε αξιοκρατικά οι υπόλοιποι είναι θέμα βύσματος, η ανεργία η μη δεν παίζει και πολύ μεγάλο ρόλο, έτσι κι αλλιώς πολλοί άνεργοι είναι μαϊμούδες άνεργοι (ανοίγουν και κλείνουν βιβλία κατά το δοκούν). Το θέμα είναι ποιος είναι πραγματικά άνεργος. Μιλάμε για μεγάλο μαγαζί!

Αποσυνδεδεμένος GameOver

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Ntari ntari mexrei na......
    • Προφίλ
Δεν νομίζω πως είναι σωστό να προσλαμβάνουν μόνο άνεργους. Εγώ ξέρω περιπτώσεις που έχουν μαγαζί στο όνομα της γυναίκας τους η του παιδιού τους και ποτέ είναι άνεργοι και ποτέ όχι. Εγώ δηλαδή που έκανα τα πτυχία μου σφουγκαροπανα και ο άλλος τα έκανε πιτογυρα γιατί να αποκλείεται από την δυνατότητα να διδάξει; θα χαρώ πολύ να μου πάρει κάποιος τέτοιος τη θέση γιατί π.χ. έκανε ένα διδακτορικό παραπάνω. Να του βγάλω το καπέλο, αλλά όχι γιατί είναι κάποιος άνεργος να προέχει έτσι απλά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Γιατί απλά ο ένας δεν έχει δουλειά και ο άλλος έχει. Και μη μου πει κανένας για επίπεδο μόρφωσης και διδασκαλίας από πλευράς των εκπαιδευτικών. Χρόνια στον ΟΑΕΔ γίνεται της Πόπης (να μην το πω κανονικά).

Αποσυνδεδεμένος GameOver

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Ntari ntari mexrei na......
    • Προφίλ
Δεν νομίζω πως αυτο ειναι λύση και αρχή της εκκαθάρισης για αυτόν τον τομέα. Θέλω και εγώ να διδάξω και επιτέλους να κάνω μια περιβόητη προυπηρεσία όπως οι άλλοι και να μην αποκλείωμαι λόγο του ότι έχω μια δουλεια και ας είναι ότι ναναι.

Αποσυνδεδεμένος elep

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Τα ονοματα για τις ωρες του καθενος εχουν εχουν ανεβει στο διαυγεια. Η ημερομηνια της αποφασης είναι σημερινή, η συμβασή μας θα εχει σημερινη ημερομηνια ή απο αυριο και αν;;;

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΣΕΚ Κατερινης και ΣΕΚ Ιωαννινων δεν τα βρισκω.Αν καποιος τα ειδε ας βαλει το link ???

Αποσυνδεδεμένος crispy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΣΕΚ Κατερινης και ΣΕΚ Ιωαννινων δεν τα βρισκω.Αν καποιος τα ειδε ας βαλει το link ???


Δεν πρέπει να έχει ολοκληρωθεί ακόμα το ανέβασμα από όλα τα ΣΕΚ/ΙΕΚ/ΕΠΑΣ

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ

Δεν πρέπει να έχει ολοκληρωθεί ακόμα το ανέβασμα από όλα τα ΣΕΚ/ΙΕΚ/ΕΠΑΣ

Όχι δεν έχει ολοκληρωθεί... Λείπουν αρκετά ακόμη.
Αύριο η συνέχεια...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος iek

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μια ερώτηση μονο ακομη για να λυθεί μια δικιά μου περιέργεια... Δούλευε κάποιος πέρυσι στην επας (εσύ η ο άνεργος); η πειρα μου εχει δειξει πως μια τετοια απόφαση του διευθυντή παραπεμπει μάλλον σε παλιότερη εύρυθμη συνεργασια με τον άνεργο...

Αγαπητέ porcupinetree σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου και κατανοώ την «περιέργεια» σου.
Δεν έχω διδάξει στο παρελθόν στην συγκεκριμένη ΕΠΑΣ. Για τον συνάδελφο από τον πίνακα των ανέργων δεν έχω αξιόπιστες πληροφορίες αν σε προηγούμενη σχολική χρονιά είχε δουλέψει στην συγκεκριμένη ΕΠΑΣ


Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ
Σε εμάς παιδιά αναθέσανε σε 2 ανέργους και 3 ιδιώτες. Καλά εγώ η έκτη. Ατυχία.
Το θέμα είναι πως  κάποιοι  είναι μαιμού άνεργοι.
Γνωρίζει κάποιος αν ο εκπαιδευτής που έχει αναλάβει και σε Ιεκ Παιδείας θεωρήθηκε άνεργος για να προσληφθεί στην Επας?
Αν γνωρίζει κάποιος γιατί έχω επιφυλάξεις..

Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ
Με εξαίρεση αυτούς που έχουν μόρια και πάνε αξιοκρατικά οι υπόλοιποι είναι θέμα βύσματος, η ανεργία η μη δεν παίζει και πολύ μεγάλο ρόλο, έτσι κι αλλιώς πολλοί άνεργοι είναι μαϊμούδες άνεργοι (ανοίγουν και κλείνουν βιβλία κατά το δοκούν). Το θέμα είναι ποιος είναι πραγματικά άνεργος. Μιλάμε για μεγάλο μαγαζί!

Συμφωνώ γιατί όντως κάποιοι είναι μαιμού άνεργοι. Και διδάσκουν και σε άλλα προγράμματα. Μαγαζάκι ο Οαεδ.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Γνωρίζει κάποιος αν ο εκπαιδευτής που έχει αναλάβει και σε Ιεκ Παιδείας θεωρήθηκε άνεργος για να προσληφθεί στην Επας?

Ανεργος θεωρηθηκε. Δεν μπορει ομως να παρει πανω απο 20 ωρες συνολικα σε ΙΕΚ, Δ.ΙΕΚ, Υπουργειο Παιδειας, ΕΠΑΣ, ΣΕΚ, κτλ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160629
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 365
Σύνολο: 380

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.128 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.