*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1961292 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3878 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:31:34 μμ »
δεν εχω ζητησει απο κανεναν να νοιαστει και καλα κανεις!!!
δυστυχως ο καθενας το περναει μονος του και ελπιζει ...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:36:35 μμ από catwoman »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:15:55 »

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3879 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:35:39 μμ »

[...] για να εναντιωθώ σε μια λογική που λέει ότι οι συνδικαλιστές είναι βλάκες ή ..κοιταν την πάρτη τους ή ....είναι κομματόσκυλα ..... ΑΡΑ θα κάνω ότι γουστάρω [...]

[...] πρέπει να καταλάβουμε όλοι ότι είτε πάμε στις εκλογές είτε δεν πάμε είτε βγει αυτό που θέλουμε έιτε όχι .....θα είμαστε μαζί [...]

Το 1ο και το 3ο δεν με νοιάζουν τόσο πολύ όσο με νοιάζει το 2ο.
Ναι, υποστηρίζω ότι πολλοί, όχι όλοι, κοιτούν την πάρτη τους, εφόσον έχουν διοριστεί ή βολευτεί ή έχουν πιάσει την καρέκλα ή δεν τους κουνά κανείς ή... ή... ή...
Να θυμίσω, εξάλλου, ότι το ίδιο το συνδικαλιστικό μας όργανο με δική του πρόταση οδήγησε στην αναγνώριση της προϋπηρεσίας του ΟΑΕΔ και στην ανακατάταξη των πινάκων, την ανεργία πολλών και την μελλοντική ανασφάλεια ακόμη περισσότερων.
Παρόλα αυτά, συνεχίζω να παραβρίσκομαι στις συνελεύσεις της ΕΛΜΕ μου, αν και θιγόμενη.
Δεν είμαστε, επομένως, μαζί;;;
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3880 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:37:33 μμ »
εγω που ειμαι ωρομισθιος ειμαι προφανως αορατος, γιατι στο σχολειο που ρωτησα καποιους συνδικαλιστες μου ειπαν οτι δεν εχω δικαιωμα ψηφου, γι αυτο επιμενω οτι δεν κανω πλακα λεγοντας πως οταν μεγαλωσω θελω να γινω...καθηγητης(ειμαιι μολις 42)

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3881 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:40:18 μμ »
δεν εχω ζητησει απο κανεναν να νοιαστει και καλα κανεις!!!

καλησπερα ομολογω οτι ο λογος του συναδελφου με αφησε αφωνη...μπραβο συναδελφε...ατομα σαν εσενα χρειαζομαστε....

catwoman πιστεψε με σε καταλαβαινω απολυτα αλλα σκεψου οτι ειναι πολλοι στην ιδια θεση με σενα και παρολα αυτα αγωνιζονται για το καλο ολων μας....μου θυμιζεις καποιους που οταν τους μιλας για το περιβαλλον και τις καταστροφικες συνεπειες που θα εχει για τον ανθρωπο σου απαντουν ...και τι με νοιαζει εμενα ,μεχρι να γινουν ολα αυτα εγω θα εχω πεθανει....
οτι αγωνες κανουμε τωρα δεν ειναι ΜΟΝΟ για την παρτη μας αλλα και για τα παιδια που ειναι αυτη τη στιγμη στα παν/μια γεματα ονειρα και θεληση ....μην τους χαντακωνουμε το μελλον...
Ας μην ειμαστε τοσο εγωιστες βρε παιδια...και ξαναλεω σε καταλαβαινω απολυτα ....δεν ειμαι απεναντι σου....διπλα σου ειμαι και εγω οπως και ολοι μας.... :-[
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:15:55 »

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3882 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:45:01 μμ »
εγω που ειμαι ωρομισθιος ειμαι προφανως αορατος, γιατι στο σχολειο που ρωτησα καποιους συνδικαλιστες μου ειπαν οτι δεν εχω δικαιωμα ψηφου, γι αυτο επιμενω οτι δεν κανω πλακα λεγοντας πως οταν μεγαλωσω θελω να γινω...καθηγητης(ειμαιι μολις 42)

Σωστά, συνάδελφε!
Υπεραμύνονται την κατάργηση της ωρομισθίας όχι δίνοντάς σας βήμα για λόγο, αλλά αποκλείοντάς σας από το να διεκδικήσετε το οτιδήποτε!  :o

Η δική μου ΕΛΜΕ αποφάσισε για 1η φορά να δοθεί το δικαίωμα ψήφου στους ωρομίσθιους (θετικό) με αντίτιμο... 15 ευρώ (αρνητικό)!  :o  :o
Σιγά μην έρθει, βρε συνδικαλιστή, ο ωρομίσθιος να σε ψηφίσει με 15 ευρώ (= 2 ώρες μάθημα) που θα πάρει στα χέρια του του χρόνου τα Χριστούγεννα!  :o  :o

Γιατί δεν ελήφθη η απόφαση οι ωρομίσθιοι να ψηφίσουν δωρεάν;;;  ???
Άρα, συνάδελφε PHYSCIENCE, μήπως κάποιοι συνδικαλιστές κοιτούν την πάρτη τους όντως;;;  ???  ::)
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3883 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:48:34 μμ »
Εσύ είσαι το συνδικαλιστικό σου όργανο.Είσαι το 1/200.000 της άποψης και τόσο δικαιούσαι.Αν το συνδικαλιστικό όργανο υπερψήφισε αυτό ....θα πεις μαλιστα και θα το υποστηρίξεις.Αν μπορείς να του αλλάξεις άποψη έχει καλώς .Για να μην ακούσω κουλά ...είμαι ό άμθρωπος που καταστρέφεται ολοκληρωτικά από την είσοδο των ΟΑΕΔιτων αλλά δεν γίνεται δουλεια αν βγαίνω διασπαστικά να υποστηρίζω..... ότι με συμφέρει και θεωρω δίκαιο.Αυτό γίνεται στις συνελέυσεις....... μετά βλέπω ότι η πλοιοψηφία είπε, και δυναμώνω την φωνή της.Αν κάτι είναι παράνομο υπάρχουν δικαστήρια .

catwoman
Να βολευτώ εγώ ........ γιατί κουράστηκα  ... και κόψτε το λαιμό σας....
Να βολευτώ εγώ γιατι είμαι νέα και τα ξέρω καλύτερα και κόψτε το λαιμό σας...
Να βολευτώ εγώ γιατι είμαι επιτυχών και έχω 24 μήνες και κόψτε το λαιμό σας ...

ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ

και όλοι κόβουν...... το λαιμό τους
Κοιτάξτε ...
http://www.alfavita.gr/ank_b/ank1_12_9_0345.php

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3884 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:48:42 μμ »
δεν μπορεις να καταλαβεις σε τι σημειο απελπισιας ειμαι!!
να παρακαλω απο πρωτοβαθμια να με παρουν σε ολημερο κοντινο (ενω κανονικα λογω 2 παιδιων θα επρεπε να επιλεγω), να υπαρχουν παραπανω ωρες στο πρωινο δημοτικο που δουλευω και να μπορουν να μου τις δωσουν (αλλα οχι θα τις παρει ο μονιμος) για να τρεχω εγω σε 4 σχολεια, να ζητιανευω ωρα ωρα απο ΠΔΣ η οποια κινδυνευει ανα πασα στογμη να σταματησει, να περιμενω μηπως και με καλεσουν στα ΣΔΕ να παρω και απο κει κανενα μοριιο, να αναρωτιεμαι αν θα μαζεψω το γμ το 24μηνο για να διοριστω του χρονου (που ? ισως 2 μερες ταξιδιι απο τα παιδια μου) και να διωχνω και ιδιαιτερα διοτι αν με παρουν στα ΣΔΕ δεν θα εχω ωρες...(περναω με τον αφρατο μισθο του ωρομισθιου)
πριν λιγο καιρο δεν σκεφτομουν ετσι, εκανα υπομονη αλλα βγηκε αλλη κυβερνηση και μου τα ανετρεψε παλι ολα....
δεν ειμαι εγωιστρια, απλα με λυπαμαι!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:51:38 μμ από catwoman »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3885 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:49:32 μμ »
ειμαστε πολιτες γ κατηγοριας η οπως λεμε ποδοσφαιρικα στη γ εθνικη
στη β εθνικη οι αναπληρωτες
και στην α εθνικη οι μονιμοι
αν κυλισουν ομαλα τα πραγματα με το 24μηνο θα ανεβω το σεπτεμβρη 2 κατηγοριες αλλα με τιποτε δεν θα ξεχασω τι σημαινει ωρομισθια.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3886 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:57:03 μμ »
Εσύ είσαι το συνδικαλιστικό σου όργανο.Είσαι το 1/200.000 της άποψης και τόσο δικαιούσαι.Αν το συνδικαλιστικό όργανο υπερψήφισε αυτό ....θα πεις μαλιστα και θα το υποστηρίξεις.Αν μπορείς να του αλλάξεις άποψη έχει καλώς .Για να μην ακούσω κουλά ...είμαι ό άμθρωπος που καταστρέφεται ολοκληρωτικά από την είσοδο των ΟΑΕΔιτων αλλά δεν γίνεται δουλεια αν βγαίνω διασπαστικά να υποστηρίζω..... ότι με συμφέρει και θεωρω δίκαιο.Αυτό γίνεται στις συνελέυσεις....... μετά βλέπω ότι η πλοιοψηφία είπε, και δυναμώνω την φωνή της.Αν κάτι είναι παράνομο υπάρχουν δικαστήρια .

Συνεχίζω να παραβρίσκομαι στις συνελεύσεις της ΕΛΜΕ μου.
Άρα δεν παραιτούμαι.
Διαφωνώ, ναι, αλλά δεν παραιτούμαι. Σε αντίθεση με κάποιους άλλους που αδιαφορούν/απέχουν από τις όποιες συνελεύσεις.
Βέβαια, και η αδιαφορία/αποχή είναι μία μορφή διαμαρτυρίας με συγκεκριμένους αποδέκτες.  ::)
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3887 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:57:34 μμ »
Κακά τα ψέματα όμως.. οι αρχισυνδικαλιστές (δεν λέω για τα μικρά ψάρια) πάντα κάπου βολεύονται, ποτέ δεν πάνε χαμένοι. Επίσης αυτό το "Αν το συνδικαλιστικό όργανο υπερψήφισε αυτό ....θα πεις μαλιστα και θα το υποστηρίξεις" ενισχύει την ιδέα της "δικτατορίας της πλειοψηφίας". Αν διαφωνείς με κάτι που έρχεται σε αντίθεση με τις αρχές σου, δεν το αποδέχεσαι ποτέ και το αντιπαλεύεις όπως μπορείς.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος newone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3888 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:59:11 μμ »
όλα όσα διαβάζω μόνο απογοήτευση μου δημιουργούν και οργή, για την κατάντια μας, για τη ζωή που μας αναγκάζουν να ζούμε, για τα χρόνια των σπουδών μας που μάλλον χαμένα πρέπει να χουν πάει (γιατί που πας ρε καραμήτρο με ένα πτυχίο που λέει και η υπουργός μας!!) και για το μέλλον μας που βρίσκεται στα χέρια του καθενός και που το διαχειρίζεται με όποιον τρόπο τον/την συμφέρει! αίσχος!!

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3889 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 09:01:37 μμ »
Εντάξει.. είναι τραγικοί οι τύποι..
Ευτυχώς ΔΕΝ με εκπροσωπούν και ούτε πρόκειται.

δεν μπορεί αγαπητέ συνάδελφε, όλο και κάποιο από τα τόσα πολλά γκρουπούσκουλα θα βρείς να σε καλύψει.
Κι αν δε βρείς, έλα να φτιάξουμε το δικό μας, είναι τόσο εύκολο, εσύ θα είσαι ο αρχηγός  (ή Πρόεδρος, αν προτιμάς) κι εγώ ο Γενικός Γραμματέας της Συντονιστικής Επιτροπής!

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3890 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 09:04:59 μμ »
Κακά τα ψέματα όμως.. οι αρχισυνδικαλιστές (δεν λέω για τα μικρά ψάρια) πάντα κάπου βολεύονται, ποτέ δεν πάνε χαμένοι. Επίσης αυτό το "Αν το συνδικαλιστικό όργανο υπερψήφισε αυτό ....θα πεις μαλιστα και θα το υποστηρίξεις" ενισχύει την ιδέα της "δικτατορίας της πλειοψηφίας". Αν διαφωνείς με κάτι που έρχεται σε αντίθεση με τις αρχές σου, δεν το αποδέχεσαι ποτέ και το αντιπαλεύεις όπως μπορείς.

μην πας μακρυα τον Πολυζογοπουλο τον θυμαστε; ειχε κατεβει υποψηφιος με το Πασοκ...κατα τα αλλα προεδρος της ΓΣΕΕ .....ο σωστος συνδικαλιστης πρεπει να ειναι ανιδιοτελης.....που σημαινει οτι εξαιτιας της φυσης μας δυσκολο να βρεις σημερα τετοιον... :( :(
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3891 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 09:06:58 μμ »
Εντάξει.. είναι τραγικοί οι τύποι..
Ευτυχώς ΔΕΝ με εκπροσωπούν και ούτε πρόκειται.

δεν μπορεί αγαπητέ συνάδελφε, όλο και κάποιο από τα τόσα πολλά γκρουπούσκουλα θα βρείς να σε καλύψει.
Κι αν δε βρείς, έλα να φτιάξουμε το δικό μας, είναι τόσο εύκολο, εσύ θα είσαι ο αρχηγός  (ή Πρόεδρος, αν προτιμάς) κι εγώ ο Γενικός Γραμματέας της Συντονιστικής Επιτροπής!

Λες; Άσε.. εδώ σκεφτόμουν να ιδρύσω κόμμα με φίλους μου, γιατί έχω αηδιάσει με όλα αυτά. Αλλά μετά το σκέφτηκα καλύτερα και κατάλαβα ότι αν μπλέξεις με σ..τά, γίνεσαι το ίδιο!
Θα έρθει η κατάλληλη εποχή κάποτε...
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160679
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 390
Σύνολο: 398

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.