*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1961325 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asimos_alex

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4942 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 09:53:17 πμ »


παντως οι εξετασεις στο ασεπ δεν ειναι απλες,να πεις δε βαριεσαι μωρε θα ξαναδωσω
αναστελει κανεις τη ζωη του για ενα χρονο.
εγω δεν μπορω να το ξαναπερασω ολο αυτο,οντας επιτυχουσα,για να βρισκομαι μονο και μονο σε δουλεια.
θα κανονισω την πορεια μου.περιμενω να δω..αν και τι να περιμενω..βλεπω απο τωρα.
Οι εξετάσεις του ασεπ όχι απλές δεν είναι αλλά  καταστροφικές αν τις πάρει κανείς εντελώς σοβαρά. Μοιάζει με το θρίλερ «τρέξε για τη ζωή σου». Αν γίνει καμιά έρευνα για τις ψυχικές και σωματικές επιπτώσεις που έχει θα βγουν σίγουρα πολλά συμπεράσματα…
Είναι μια τρομερά αγχώδης προσπάθεια που επιβαρύνεται με πλήθος υποχρεώσεων που έχουν οι ενήλικες. Επιδρά  στην καθημερινότητα για πάνω από χρόνο αν προσθέσουμε και την αναμονή των αποτελεσμάτων. Το συναίσθημα της αποτυχίας που βιώνουν οι περισσότεροι είναι οδυνηρό και χρειάζονται αρκετές βδομάδες να ξεπεραστεί.
Είναι γελοίο να δίνει κανείς εξετάσεις παίζοντας και με την υγεία του μεταξύ άλλων για ελάχιστες θέσεις και ασήμαντες πιθανότητες επιτυχίας.

όταν τέλιεωσαν οι εξετάσεις ΑΣΕΠ, επι δυο μήνες ξύπναγα και νόμιζα ότι έχω να διαβάσω , τέτοια φρίκη  ορκίστηκα να μην ξαναζήσω και μετα η επιτυχί α, χωρίς να  την έχω ακόμη αξιοποιήσει.[/i]
[/quote]

συμπερασμα:θα το ξαναζησεις ;D ;D
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:38:14 »

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4943 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 10:18:05 πμ »
οι οαεδίτες διορίζονται μαζικά του χρόνου με το 40%. Οπότε αν σκοπεύει να καθιερώσει το ΑΣΕΠ 100% και να μας βάλει όλους να ξαναδώσουμε το καλυτερο θα ήταν να άλλαζε το σύστημα από του χρόνου κιόλας. Ειδικά αν δε σκοπεύει να διορίσει το 24μηνο. Αλλιώς του χρόνου θα διορίσει τον ορισμό της ευνοιοκρατίας και μετά θα μας βάλει τους υπόλοιπους να ξαναδώσουμε για 2η, 3η, 4η 5η φορά...

αν το εφαρμοζε απο του χρονου θα εθιγε ομως και ολους τους αλλους που ειναι να μπουν ...δεν ειναι λιγο αδικο για εκεινους;; :(

Έχεις δίκιο. Στους φιλολόγους όμως απο τους 160 του 40% οι 96 υπολογίζονται ότι είναι οεαδίτες.

ΔΕΝ ειναι αδικη για ΚΑΝΕΝΑΝ η καταργηση του Πινακα Διορισμων απο του χρονου, ΕΑΝ οι διορισμοι του 40% συνεχισουν να γινονται οχι απο τον Πινακα Διορισμων (οπου μετρα μονο η καθαρη προϋπηρεσια) αλλά απο τον Ενιαιο Πινακα!!! (οπου μετραει η προϋπηρεσια και τα μορια των 2 τελευταιων ΑΣΕΠ). Οσοι εχουν μεγαλη προϋπηρεσια (χωρις ΑΣΕΠ) βρισκονται ουτως ή αλλως ψηλα στον Ενιαιο, αρα θα διοριστουν, χωρις να χανουν το δικαιωμα διορισμου κι ενα σωρο ανθρωποι με ΑΣΕΠ+προϋπηρεσια ή πολλά μορια ΑΣΕΠ.

Στη συναντηση με το σωματειο των Ελαστικα Εργαζομενων Εκπαιδευτικων, οι εκπροσωποι του Υπουργειου ειπαν οτι το 40% θα διατηρηθει στη μεταβατικη περιοδο: αυτο σημαινει οτι οι επιτυχοντες ΑΣΕΠ παλι θα βλεπουν καποιους δεκαδες θεσεις απο κατω τους στον Ενιαιο πινακα να διοριζονται χωρις ΑΣΕΠ, ενω οι ιδιοι με το νεο συστημα δε θα μπορουν πλεον να διοριστουν ποτέ! Αυτο δεν πρεπει να το αφησουμε να περασει: οι διορισμοι του 40% να γινονται απο τον ΕΝΙΑΙΟ ΠΙΝΑΚΑ, ετσι ωστε να μη θιχτουν οι επιτυχοντες ΑΣΕΠ, αλλά ουτε κι οι εχοντες μεγαλη προϋπηρεσια χωρις ΑΣΕΠ! Διαφορετικα, οι μονοι που θιγονται απο το νεο συστημα ειναι οι επιτυχοντες ΑΣΕΠ!!!



Επισης αν οι διορισμοι του 40% και της αναπληρωσης στη συνεχεια , γινονται απο τον ΕΝΙΑΙΟ πινακα αναπληρωτων δεν χρειαζεται 24μηνο,ουτε 30 μηνο.
Παρα μονο ,60% μονιμοι διορισμοι μεσω ΑΣΕΠ , 40% μονιμοι διορισμοι απο τον ΕΝΙΑΙΟ πινακα αναπληρωτων και προσληψεις αναπληρωτων οι επομενοι στην σειρα του 40% απο τον ενιαιο αναπληρωτων.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4944 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 02:24:57 μμ »
Λοιπόν, ξέρω ότι αυτό που θα αναφέρω θα δημιουργήσει αναστάτωση, αλλά είναι λεγόμενα συμβούλου της Υπουργού μετά από τηλεφωνική επικοινωνία. Προφανώς είναι σκέψεις που έχουν και ελπίζω να μην υλοποιηθούν με τίποτα. Έχουμε και λέμε:
  • Η επόμενη χρονιά θα είναι η τελευταία που θα ισχύσει το ισχύον σύστημα
  • Για αναπληρωτές δεν είπε κάτι συγκεκριμένο αφού άφησε να εννοηθεί ότι ενδεχομένως να μη χρειαστούν την επόμενη χρονιά!!!
  • Το καλύτερο απ'όλα: Υπάρχει η σκέψη να γίνουν οι διορισμοί το καλοκαίρι ανάλογα με τις ανάγκες Τι σημαίνει αυτό με απλά λόγια: πχ Είναι να διοριστούν την επόμενη χρονιά 500 φιλόλογοι αλλά τα κενά που προκύπτουν τον Μάιο είναι 400. Ε, θα πάρουν 400 και όχι 500 αφού οι υπόλοιποι 100 θα 'περισσεύουν'. Δεν διευκρίνησε πως θα γίνει η επιλογή αυτών των 400. Για περισσότερες πληροφορίες με παρέπεμψε για τέλη Φλεβάρη 

Ξέρω αυτά που γράφω ότι φαντάζουν εξωπραγματικά, κι εγώ την ίδια εντύπωση είχα όταν μου τα ανέφεραν, αλλά πήρα την κρυάδα όταν επικοινώνησα με τον συγκεκριμένο και ανέφερα πιο συγκεκριμένα για τον κλάδο μου (Πληροφορική). Όταν του είπα ότι είναι να διοριστούμε 100 την επόμενη χρονιά με είπε ότι είμαστε πολλοί και .... θα δούμε τι θα γίνει!!! Το είπα αφού έχουν εγκριθεί τα κονδύλια από τον ΑΣΕΠ και με απάντησε "και τι έγινε;"  ??? ??? ??? ???
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4945 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 02:34:50 μμ »
διακρίνω κάποιου είδους αλαζονεία από τον σύμβουλο (της κακιάς ώρας);

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:38:14 »

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4946 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 02:39:08 μμ »
η ερώτηση μου και η αγωνία μου όχι μόνο δική μου αλλλα και πολλών άλλων είναι : του χρόνου θα διορίσει όλους (όπως έκανε τις προηγούμενες χρονιές) από το 24μηνο και το 30μηνο , δηλαδή θα αδειάσει τους πίνακες ή όσους θέλει  σύμφωνα με τις ανάγκες της υπηρεσίας ;;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4947 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 02:41:49 μμ »
η ερώτηση μου και η αγωνία μου όχι μόνο δική μου αλλλα και πολλών άλλων είναι : του χρόνου θα διορίσει όλους (όπως έκανε τις προηγούμενες χρονιές) από το 24μηνο και το 30μηνο , δηλαδή θα αδειάσει τους πίνακες ή όσους θέλει  σύμφωνα με τις ανάγκες της υπηρεσίας ;;;;;;;;;;;;

εφοσον δεν υπαρχουν πολλα περιθορια για προσληψεις λογικα θα (πρεπει )να παρει πρωτα οσους χρειαζεται απο τους πινακες...
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4948 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 02:49:13 μμ »
η ερώτηση μου και η αγωνία μου όχι μόνο δική μου αλλλα και πολλών άλλων είναι : του χρόνου θα διορίσει όλους (όπως έκανε τις προηγούμενες χρονιές) από το 24μηνο και το 30μηνο , δηλαδή θα αδειάσει τους πίνακες ή όσους θέλει  σύμφωνα με τις ανάγκες της υπηρεσίας ;;;;;;;;;;;;

εφοσον δεν υπαρχουν πολλα περιθορια για προσληψεις λογικα θα (πρεπει )να παρει πρωτα οσους χρειαζεται απο τους πινακες...

άρα εαν πάρει μόνο όσους χρειαστεί του χρόνου όπου θα ισχύσει το παλαιό σύστημα, άρα θα υπάρξουν πολλοί με 30μηνο και 24μηνο που δεν θα διοριστούν του χρόνου και θα ..... τι θα γίνει με αυτούς;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4949 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 02:58:55 μμ »
η ερώτηση μου και η αγωνία μου όχι μόνο δική μου αλλλα και πολλών άλλων είναι : του χρόνου θα διορίσει όλους (όπως έκανε τις προηγούμενες χρονιές) από το 24μηνο και το 30μηνο , δηλαδή θα αδειάσει τους πίνακες ή όσους θέλει  σύμφωνα με τις ανάγκες της υπηρεσίας ;;;;;;;;;;;;

εφοσον δεν υπαρχουν πολλα περιθορια για προσληψεις λογικα θα (πρεπει )να παρει πρωτα οσους χρειαζεται απο τους πινακες...

άρα εαν πάρει μόνο όσους χρειαστεί του χρόνου όπου θα ισχύσει το παλαιό σύστημα, άρα θα υπάρξουν πολλοί με 30μηνο και 24μηνο που δεν θα διοριστούν του χρόνου και θα ..... τι θα γίνει με αυτούς;;;;;;

οτι θα γινει και με τους υπολοιπους....καλη ψυχη... ;D ;D  θα δουμε κατσε να μας εμφανισει πρωτα το νομοσχεδιο και μετα πανικοβαλλομαστε ,προς το παρον ας ειμαστε ετοιμοι για τα χειροτερα μπας και γλυτωσουμε κανα εγκεφαλικο... ;) ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4950 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 03:02:47 μμ »
μπα το εγκεφαλικό δεν το γλυτώνουμε με τίποτα >:(,

Αποσυνδεδεμένος turtle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 368
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4951 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 04:21:40 μμ »
Σε μια προσπάθεια να διασώσω ό,τι έχει απομείνει από την ψυχική μου ηρεμία θα μοιραστώ μαζί μου κάποιες σκέψεις σχετικά με το φλέγον ζήτημα. Πριν από λίγο καιρό-περίπου μια βδομάδα- κάποιος συνάδελφος γυμναστής είπε εδώ στο φόρουμ ότι σε συνάντηση που είχαν οι γυμναστές με ειδικό γραμματέα του υπουργείου ειπώθηκε ότι θα πάρουν όλο το 24μηνο για του χρόνου, καθώς και το 60-40. Τώρα άλλοι "σύμβουλοι" σε άλλους συναδέλφους εδώ στο pde διαμηνύουν ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο (προφανώς για το 24μηνο). Στο σχολείο μας συνδικαλιστής που μας επισκέφτηκε μας ενημέρωσε ότι για του χρόνου δε θα αλλάξει κάτι (και αυτό ισχύει για όλους τους 24μηνίτες). Προσωπικά δεν ξέρω πλέον τι να πιστέψω. Αγωνίζομαι όσο μπορώ ενάντια σε όλο αυτό τον παραλογισμό και προσπαθώ να μην παίρνω πολύ σοβαρά τα όσα ακούω, γιατί προφανώς ούτε και οι ίδιοι δεν ξέρουν τι ακριβώς θα γίνει. Γι' αυτό συνιστώ σε όλους ψυχραιμία και μην πάιρνετε και τόσο σοβαρά υπόψη τις φήμες για το τι πρόκειται να γίνει στη μεταβατική περίοδο.

Αποσυνδεδεμένος astron

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4952 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 07:48:40 μμ »
η ερώτηση μου και η αγωνία μου όχι μόνο δική μου αλλλα και πολλών άλλων είναι : του χρόνου θα διορίσει όλους (όπως έκανε τις προηγούμενες χρονιές) από το 24μηνο και το 30μηνο , δηλαδή θα αδειάσει τους πίνακες ή όσους θέλει  σύμφωνα με τις ανάγκες της υπηρεσίας ;;;;;;;;;;;;
Το "σύμφωνα με τις ανάγκες της υπηρεσίας" αφορά μόνον το 24+ΑΣΕΠ. Αυτό σημαίνει πως μπορεί να απορροφήσει απο κάθε κλάδο, από έναν εκπαιδευτικό μέχρι όλους αυτής της κατηγορίας. Από το 30μηνο πρέπει να παίρνει κάθε χρόνο, (το πολύ μέχρι το 2013) σύμφωνα με τον νόμο, το 1/5 του συνόλου των εκπαιδευτικών που ανήκουν στους πίνακες του 30μήνου.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 18, 2009, 07:51:19 μμ από venom »

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4953 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 08:50:26 μμ »
τώρα, μη με βγάλετε κακό......μη βιαστείτε τουλάχιστον!!!

έπεσε από τον 7ο όροφο ο γιος του εισαγγελέα Διώτη....αιτία, καθώς φαίνεται, η έλλειψη πτυχίου...και όμως αξιοκρατικότατα πήρε θέση νομικού συμβούλου του υπουργείου...χρυσοχοϊδη!!!!

ο άντρας της διαμαντοπούλου, στο διοικητικό συμβούλιο της κτηματικής υπηρεσίας....αξιοκρατικότατα!!!!

προς Θεού, το παληκάρι να γίνει καλά....αλλά για ποια αξιοκρατία μιλούν;

ο χρυσοχοϊδης είπε: "καλή τη πίστει...περίμενα το πτυχίο του"........δηλαδή πού είναι ο ΑΣΕΠ;   και ο σύζυγος της Διαμάντως...και αυτός ΑΣΕΠ;
θα μας τρελάνουν εντελώς; ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΟΙ ΡΕΖΙΛΗΔΕΣ!!!


http://www.youtube.com/watch?v=g4KDFMApMmw     :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(



Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4954 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 09:09:53 μμ »
Εκπληκτική και η αρθογραφία υπερ του παιδιού: "Στο κενό βούτηξε ο28χρονος επειδή δεν πήρε το πτυχίο του, αποδεικνύοντας για ακόμα μία φορά πόσο έχουμε ιεροποιήσει τον τίτλο σπουδών και την πίεση που νιώθουν οι νέοι για να σπουδάσουν.."

Είμαι σίγουρη ότι (όταν με το καλό συνέλθει) θα το βολέψουν το παληκάρι σε κάποια καλή θέση. Και τι είναι το πτυχίο στην τελική; Κάτι το φοβερό; Εδώ και η κουτσή κατίνα έχει πάρει πτυχίο, και τι έγινε δηλαδή; (που λέει κι ο Πανάρετος).

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4955 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 09:41:22 μμ »
"Επιστολή προς τους Νομάρχες της χώρας για την επίσπευση της καταβολής των αμοιβών των ωρομίσθιων καθηγητών  της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, απέστειλε η υπ. Παιδείας Αννα Διαμαντοπούλου.
Στην επιστολή η υπουργός επισημαίνει ότι υπήρξε αποδέκτης παραπόνων από ωρομίσθιους καθηγητές της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης με εξαιτίας των καθυστερήσεων στην καταβολή των αμοιβών τους. Παρακαλεί τους Νομάρχες για τις όποιες άμεσες ενέργειες τους που θα διευκολύνουν την εξόφληση των υπολοίπων αμοιβών όλων των ωρομισθίων καθηγητών από τις πιστώσεις που ήδη έχουν αποσταλεί"


Όπου αναφέρεται το όνομα της υπουργού μπορώ να αντικαταστήσω με το όνομα της μάνας μου, που γίνεται αποδέκτης παραπόνων από ωρομίσθιο εκπαιδευτικό και θα μπορούσε να στείλει επιστολή στο νομάρχη και να τον παρακαλέσει... Χαίρομαι που έχουμε μια υπουργό με πλήρη αντίληψη της πραγματικότητας και αποφαστικότητα... Α ρε μάνα, τσάμπα μαζεύεις ελιές, υπουργός παιδείας έπρεπε να γινόσουν!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 18, 2009, 10:09:20 μμ από daimonman »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160683
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 401
Σύνολο: 409

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.