*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1961340 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7154 στις: Μάρτιος 05, 2010, 10:36:19 μμ »
παντως απο οτι φανηκε τα σημερινα επεισοδια ηταν πολυ soft σε σχεση μ αυτα που θα ακολουθησουν.....ετοιμαστητε για τα χειροτερα,προβλεπετε μακρυς και δυσκολος ο δρομος..
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:54:04 »

Αποσυνδεδεμένος Isfahan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7155 στις: Μάρτιος 05, 2010, 11:10:53 μμ »
Μαζεύτε πιστοποιητικά,μαζεύτε βαθμούς,αξιολογηθείτε,δώστε εξετάσεις ,ξαναδώστε εξετάσεις,μαζεύτε μόρια,μόρια,μόρια....αυτά θα μας μείνουν στο τέλος!
Πες τα!!!

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7156 στις: Μάρτιος 05, 2010, 11:11:06 μμ »
αραγε θα βρεθει κανεις δημοσιογραφος να τη ρωτησει γιατι για το γιο της ετοιμαζει αλλο μελλον απο οτι τα παιδια του μεσου ελληνα, γιατι δεν εμπιστευεται η υπουργος παιδειας ουτε το ελληνικο σχολειο ουτε το πανεπιστημιο;
μου θυμιζει το μαγειρα στο στρατο στο 228ΤΕ της Χιου που υπηρετουσα, που μολις μαγειρευε και πηγαιναμε να φαμε, ο ιδιος ετρεχε πρωτος στο ΚΨΜ, για να φαει κανενα κρουασαν, αχ ρε σπινουλα τι αηδιες μας εφτιαχνες!!

Αποσυνδεδεμένος Isfahan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7157 στις: Μάρτιος 05, 2010, 11:13:12 μμ »
Πρέπει κάποια στιγμή να ξυπνήσουμε και να δούμε καταματα την αλήθεια: ζητήσανε ποτέ από κάνα δάσκαλο πιστοποιητικό ή έστω επιτυχία στον ΑΣΕΠ για να τον διορίσουν;;; (προφανής απάντηση)Γιατί;;; δίοτι υπάρχει έλλειψη προσωπικού.Σε εμάς όμως υπάρχει πλεόνασμα (για διάφορους λόγους που έχουν αναλυθεί) άρα τι θα κάνουν;;; Θα μας πετάξουν το μπαλάκι με τις δήθεν αξιολογήσεις και τα σχετικά ώστε να μας βγάλουν "ακατάλληλους". Και για να μη πολυλογώ σκεφτείτε και αυτό: είναι δυνατόν με την έλλειψη σε δασκάλους που υπάρχει να διορίσει μόνο όσους έχουν επιτυχία στον ΑΣΕΠ;; θα ξεσηκωθεί το σύμπαν και με το δίκιο τους διότι θα υπάρχει προσώπικό που δε θα μπορεί να αξιοποιηθεί και θα χάνονται επιπλέον διδακτικές ώρες (ήδη χάνονται...) Πρέπει να γίνει ΣΑΦΕΣ ότι η μόνη πιστοποιημένη από τα πανεπιστήμια(=κρατικά ιδρύματα ) διιδακτική επάρκεια είναι το πτυχίο μας και όλα τα υπόλοιπα είναι τεχνητά εμπόδια προκειμένου να μειωθούν οι διορισμοί και να μας καταστήσουν "τεχνητά" υπεύθυνους γι αυτο ....
Έτσι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:54:04 »

Αποσυνδεδεμένος Isfahan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7158 στις: Μάρτιος 05, 2010, 11:15:25 μμ »
τι θα τραγουδάνε... οι μαθητές του χρόνου μετά την εφαρμογή των νέων μέτρων;

http://www.youtube.com/watch?v=V3t-epMEJk4

εμείς τι θα τραγουδάμε;

http://www.youtube.com/watch?v=AL7Q28lPMYo&feature=related


Χαχαχα...Είχα βάλει και γω τις Σουλιώτισσες παλαιότερα...κάτι ήξερα!

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7159 στις: Μάρτιος 05, 2010, 11:15:33 μμ »
αραγε θα βρεθει κανεις δημοσιογραφος να τη ρωτησει γιατι για το γιο της ετοιμαζει αλλο μελλον απο οτι τα παιδια του μεσου ελληνα, γιατι δεν εμπιστευεται η υπουργος παιδειας ουτε το ελληνικο σχολειο ουτε το πανεπιστημιο;
μου θυμιζει το μαγειρα στο στρατο στο 228ΤΕ της Χιου που υπηρετουσα, που μολις μαγειρευε και πηγαιναμε να φαμε, ο ιδιος ετρεχε πρωτος στο ΚΨΜ, για να φαει κανενα κρουασαν, αχ ρε σπινουλα τι αηδιες μας εφτιαχνες!!

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7160 στις: Μάρτιος 05, 2010, 11:39:54 μμ »
Πρέπει κάποια στιγμή να ξυπνήσουμε και να δούμε καταματα την αλήθεια: ζητήσανε ποτέ από κάνα δάσκαλο πιστοποιητικό ή έστω επιτυχία στον ΑΣΕΠ για να τον διορίσουν;;; (προφανής απάντηση)Γιατί;;; δίοτι υπάρχει έλλειψη προσωπικού.Σε εμάς όμως υπάρχει πλεόνασμα (για διάφορους λόγους που έχουν αναλυθεί) άρα τι θα κάνουν;;; Θα μας πετάξουν το μπαλάκι με τις δήθεν αξιολογήσεις και τα σχετικά ώστε να μας βγάλουν "ακατάλληλους". Και για να μη πολυλογώ σκεφτείτε και αυτό: είναι δυνατόν με την έλλειψη σε δασκάλους που υπάρχει να διορίσει μόνο όσους έχουν επιτυχία στον ΑΣΕΠ;; θα ξεσηκωθεί το σύμπαν και με το δίκιο τους διότι θα υπάρχει προσώπικό που δε θα μπορεί να αξιοποιηθεί και θα χάνονται επιπλέον διδακτικές ώρες (ήδη χάνονται...) Πρέπει να γίνει ΣΑΦΕΣ ότι η μόνη πιστοποιημένη από τα πανεπιστήμια(=κρατικά ιδρύματα ) διιδακτική επάρκεια είναι το πτυχίο μας και όλα τα υπόλοιπα είναι τεχνητά εμπόδια προκειμένου να μειωθούν οι διορισμοί και να μας καταστήσουν "τεχνητά" υπεύθυνους γι αυτο ....
Έτσι!
Συμφωνω παιδια...αλλα πριν λιγο σε αλλο φορουμ ελεγαν οτι θεωρειται οτι οι δασκαλοι εχουν  ηδη την επαρκεια αυτη...και μαλιστα μεσω παρακολουθησης συγκεκριμενου μεταπτυχιακου στο Παιδαγωγικο παιρνεις και επαρκεια και 3 μορια στον ΑΣΕΠ.Επισης να ενημερωσω οτι το γαλλικο σχεδιο που φαινεται να προωθειται στη χωρα μας (ελπιζω να κανω λαθος)αφορα την παρακολουθηση 217 ωρων μαθημα σε παιδαγωγικα και γυρω στις 60 ωρες σε ταξη απο τις οποιες οι 40 ειναι με εποπτεια.Και παλι τονιζω οτι εγω εψαξα και τα βρηκα αυτα γιατι μονο εκει συμβαινουν(Γαλλια)

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7161 στις: Μάρτιος 05, 2010, 11:47:52 μμ »
Και παλι τονιζω οτι εγω εψαξα και τα βρηκα αυτα γιατι μονο εκει συμβαινουν(Γαλλια)

και θα εξακολουθήσουν να συμβαίνουν μόνο εκεί

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7162 στις: Μάρτιος 05, 2010, 11:49:00 μμ »
εχω τον ιουνιο 2140 ωρες στην ταξη, ειναι αρκετες γ..ω την τρελα μου; 2130/87.5=24.34 μηνες

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7163 στις: Μάρτιος 05, 2010, 11:49:23 μμ »
Συμφωνω παιδια...αλλα πριν λιγο σε αλλο φορουμ ελεγαν οτι θεωρειται οτι οι δασκαλοι εχουν  ηδη την επαρκεια αυτη...και μαλιστα μεσω παρακολουθησης συγκεκριμενου μεταπτυχιακου στο Παιδαγωγικο παιρνεις και επαρκεια και 3 μορια στον ΑΣΕΠ.Επισης να ενημερωσω οτι το γαλλικο σχεδιο που φαινεται να προωθειται στη χωρα μας (ελπιζω να κανω λαθος)αφορα την παρακολουθηση 217 ωρων μαθημα σε παιδαγωγικα και γυρω στις 60 ωρες σε ταξη απο τις οποιες οι 40 ειναι με εποπτεια.Και παλι τονιζω οτι εγω εψαξα και τα βρηκα αυτα γιατι μονο εκει συμβαινουν(Γαλλια)

πως δηλαδή λειτουργουν οι διορισμοι αλλα και τα ίδια τα σχολεία στη Γαλλια;;;;;

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7164 στις: Μάρτιος 05, 2010, 11:51:03 μμ »
εχω τον ιουνιο 2140 ωρες στην ταξη, ειναι αρκετες γ..ω την τρελα μου; 2130/87.5=24.34 μηνες
αρα εφοσον συμπληρώνεις το 24μηνο θα μπεις στο μεταβατικό στάδιο διορισμού μέσα σε διετία. Καλά τα λέω;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7165 στις: Μάρτιος 05, 2010, 11:55:45 μμ »
εχω τον ιουνιο 2140 ωρες στην ταξη, ειναι αρκετες γ..ω την τρελα μου; 2130/87.5=24.34 μηνες
αρα εφοσον συμπληρώνεις το 24μηνο θα μπεις στο μεταβατικό στάδιο διορισμού μέσα σε διετία. Καλά τα λέω;;;;;;
πιο μεταβατικο, ξερει κανεις ποσους θα προσλαμβανει; και μου λεει κανεις ξεκαθαρα οτι θα διοριστω σιγουρα και οτι οσους θεμελιωσουν με το νομο το δικαιωμα διορισμου, θα τους παρει;
ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΘΑ ΠΑΜΕ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ; ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7166 στις: Μάρτιος 05, 2010, 11:56:49 μμ »
εχω τον ιουνιο 2140 ωρες στην ταξη, ειναι αρκετες γ..ω την τρελα μου; 2130/87.5=24.34 μηνες
αρα εφοσον συμπληρώνεις το 24μηνο θα μπεις στο μεταβατικό στάδιο διορισμού μέσα σε διετία. Καλά τα λέω;;;;;;
πιο μεταβατικο, ξερει κανεις ποσους θα προσλαμβανει; και μου λεει κανεις ξεκαθαρα οτι θα διοριστω σιγουρα και οτι οσους θεμελιωσουν με το νομο το δικαιωμα διορισμου, θα τους παρει;
ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΘΑ ΠΑΜΕ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ; ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ

Κανόνες αναγνωρίζουν οι ... κανονικοί ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7167 στις: Μάρτιος 06, 2010, 12:07:34 πμ »
και τα δικαστηρια, δεν στεκει πουθενα το να μη διορισει αυτους που επρεπε με νομο..νομικος δεν ειμαι αλλα εχουν αρκετους στο υπεπθ, καποιος θα τους το πει ,αλλιως θα γινει δικαστικα,και με αναδρομικους μισθους, εστω αυτους τους κολοβους που αφησαν, δεν τους γλιτωνουν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160684
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 412
Σύνολο: 426

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.