*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1965943 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vik_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7350 στις: Μάρτιος 08, 2010, 02:51:55 μμ »
βρε παιδια το θεμα ειναι ομως οτι αν γινει κατι τετοιο ..δεν θα εκτεθει μονο αυτη αλλα και οι καθηγητες των ιδιωτικων...ουσιαστικα τους βγαζουμε ανικανους επειδη δεν πηγαν μεσω ασεπ κλπκλπ...σκεφτειτε το λιγο...δεν ειπα οτι στρεφεστε αμεσα προς εκεινους αλλα εμμεσα..


Από που και ως που να εκτεθούν οι καθηγητές των ιδιωτικών??Και γιατί να θεωρηθούν ανίκανοι δεν καταλαβαίνω? Επειδη μόνο με το πτυχίο τους ή μεταπτυχιακό μπόρεσαν να εργαστούν πάνω σε αυτό που σπούδασαν? Έτσι θα έπρεπε να ισχυει για όλους εμάς που προσπαθούμε να δουλέψουμε στο δημόσιο σχολείο.. Είναι δηλαδή νορμάλ να μας βαζουν να δινουμε γραπτές εξετάσεις σε πράγματα που εχουμε σπουδάσει, να δώσουμε κ άλλες εξετάσεις στα παιδαγωγικά (που οι περισσοτεροι έχουμε επίσης διδαχτει) ή να οργώνουμε όλη την Ελλάδα για να μαζέψουμε μόρια?? Είναι τρελό αυτό που γίνεται.. Καταλαβαίνω ότι εχουμε γινει πάρα πολλοι οι καθηγητές και σίγουρα πρέπει να υπάρχει ένας τρόπος επιλογής..αλλά όχι κι έτσι πια...ας βάλει μέσω ασεπ (που τον έχει θεοποιήσει) με σειρά προτεραιότητας βάση προσόντων να τελειώνει το θέμα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:51:49 »

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7351 στις: Μάρτιος 08, 2010, 03:21:17 μμ »
βρε παιδια το θεμα ειναι ομως οτι αν γινει κατι τετοιο ..δεν θα εκτεθει μονο αυτη αλλα και οι καθηγητες των ιδιωτικων...ουσιαστικα τους βγαζουμε ανικανους επειδη δεν πηγαν μεσω ασεπ κλπκλπ...σκεφτειτε το λιγο...δεν ειπα οτι στρεφεστε αμεσα προς εκεινους αλλα εμμεσα..

Ίσως να έχεις δίκιο σε κάποιο βαθμό,αλλά δεν το βλέπω έτσι ούτε θα είχα τέτοια πρόθεση ποτέ. Απλά αυτό που θεωρεί η κοπελιά (Διαμάντω) τόσο τέλειο να δούμε όντως αν ανταποκρίνεται στα λόγια της και σε αυτά που θέλει να βάλει εμάς να υποστούμε. Να δούμε,αυτοί που τόσο εμπιστεύεται έχουν περάσει από τέτοιο κόσκινο που θέλει να περάσει εμάς; Δεν θεωρώ ότι θα τους βγάλουμε ανίκανους,απλά να αποδείξουμε ότι είμαστε εξίσου ικανοί με αυτούς τους εκπαιδευτικούς των ιδιωτικών, γιατί πέρα από πτυχία και μεταπτυχιακά ίσως, δε νομίζω να έχουν όλα αυτά τα πιστοποιητικά επάρκειας που θέλει από εμας. ??? ??? Φυσικά όλα αυτά είναι σε θεωρητικό επίπεδο και υποθέσεις δικές μας,δεν ξέρω πως λειτουργούν στο συγκεκριμένο σχολείο και αν μπορεί να υπάρξει σύγκριση αφού δεν ακολουθεί το ελληνικό πρόγραμμα ο γιος της. Και να ξεκαθαρίσω πως δεν αναφέρομαι στα ελληνικά ιδιωτικά γενικώς αλλά μόνο στο συγκεκριμένο, αλίμονο αν αρχίσει κι εκεί με τα πιστοποιητικά και τις επάρκειες, θα χάσουμε και αυτή τη διέξοδο και δεν θα δουλέψουμε ποτέ!! :( :(
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος nikgre

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7352 στις: Μάρτιος 08, 2010, 03:28:52 μμ »
Με τρελαίνει το γεγονός οτι έχουμε μία υπουργό που μας μισεί!! Και το δείχνει με κάθε τρόπο..Έχετε δει κανέναν υπουργό Υγειας π.χ. να βγαίνει κ έμμεσα να βγάζει άχρηστους τους γιατρούς??? Την έχω σιχαθεί και προσωπικά σκέφτομαι σοβαρά να τα παρατήσω..ψάχνω για ιδιωτικό σχολείο..δεν αξίζει πλεόν να προσπαθείς τόσο πολύ για το δημόσιο σχολείο..
vik έχεις απόλυτο δίκαιο! Μιλά για τους εκπαιδευτικούς (διορισμένους και αδιόριστους) με απαξία! Εμμέσως μας είπε αγράμματους και ανίκανους, γιατί δεν έχουμε πιστοποιητικό που να....πιστοποιεί τις γνώσεις μας! Μωρή επαρμένη! Τί είναι το πτυχίο του (δημόσιου!!!!) Πανεπιστημίου;;; Γιατί δε μας το είπαν νωρίτερα να μην πλήρωναν οι γονείς μας τόσα λεφτά; Στο τέλος θα σπουδάζουμε πιο πολύ από τους γιατρούς! Επίσης αυτά που λέει ακούγονται καταπληκτικά στα αυτιά των περισσότερων που βρίσκονται εκτός εκπαίδευσης. Ο κόσμος ψάχνει αποδιοπομπαίο τράγο για τα δεινά της εκπαίδευσης και με τα λεγόμενα της υπουργού στράφηκαν εναντίον μας. Ήθελε να απενοχοποιήσει το Κράτος και να ξεφορτωθεί τις (διαχρονικές) ευθύνες για την όλη κατάσταση. Και ο κόσμος ακούγοντας ότι φταίνε μόνο οι κακοί εκπαιδευτικοί (που κάθονται Χριστούγεννα, Πάσχα, καλοκαίρι) αρχίζει τα κλαπ, κλαπ, κλαπ!!! Μην την αδικούμε! Μας στήριζε τα προηγούμενα χρόνια και ιδιαίτερα την προεκλογική περίοδο! Τότε που ήθελαν μόνιμους εκπαιδευτικούς, κατάργηση της ωρομισθίας και αξιοπρεπείς Δασκάλους! Το κακό είναι ότι τους πίστεψα! Αυτό δε συγχωρώ στον εαυτό μου! Ακόμα ηχεί στα αυτιά μου "Πού πήγαν τα λεφτά;", "Λεφτά υπάρχουν!", "1 δις στην Παιδεία!"... Το καλό στη Δημοκρατία είναι ότι μπορείς να επανορθώσεις!!
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7353 στις: Μάρτιος 08, 2010, 03:39:57 μμ »
Ουπς! Έχασα νέες δηλώσεις της Διαμαντοπούλου? Φαντάζομαι θα ξεκαθάρισε όλα τα φλέγοντα ζητήματα! ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:51:49 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7354 στις: Μάρτιος 08, 2010, 03:57:55 μμ »
Σε ερώτηση για την διευρυνση της υπηρεσίας των εκπαιδευτικών το καλοκαίρι είπε οτι και αυτό συζητείται
Αυτό δεν πρόκειται να γίνει,γιατί θα είναι μια από τις μετρημένες στα δάχτυλα περιπτώσεις,που σύσσωμη η εκπαιδευτική κοινότητα θα κατέβει στους δρόμους και θα κάνει απεργείες διαρκείας.


για τους 2 μηνες του καλοκαιριου θα κατεβουν στους δρομους (για να τους κατηγορησει η κοινωνια και ως λουφαδορους ) αλλα για τις μειωσεις των θεσεων δεν παει συσσωμη σε αγωνες και κινητοποιησεις γιατι κανει κρυο ή εχουν ιδιαιτερο ή ....ή...ή....δεν θελουν να χασουν το 1 μεροκαματο.
μου αρεσει το θερινο ονειρο της Αννουλας μου......
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος vaseto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Res non verba!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7355 στις: Μάρτιος 08, 2010, 03:58:47 μμ »
αυτο παλι με τους ωρομισθιους που ειπε αληθευει? εγω δεν ειδα δεκαρα στο λογαριασμο για τον δεκεμβρη εως τωρα ... εσεις πληρωθηκατε?
Res

Αποσυνδεδεμένος ----

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 782
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7356 στις: Μάρτιος 08, 2010, 04:09:20 μμ »
Και γεννιέται ένα θέμα απόλυτα ηθικό. Όσοι πρόλαβαν -πρόλαβαν και για αυτούς υπάρχει μια ήπια αντιμετώπιση ,οι περικοπές. Για τους αναπληρωτές που δεν θα επαναπροσληφθούν του χρόνου τους πετάει στην κυριολεξία στο δρόμο. Άντε να ξαναγυρίσεις πάλι πίσω άνεργος και να ξεκινήσεις από το μηδέν ,μέσα σε τόσο δύσκολο περιβάλλον ή να μπεις στην κατάψυξη ενός μεταβατικού που θα σε κάνει να βιώνεις χειρότερα από αυτούς τους 4 μήνες που αναμένουμε ,για μερικά χρονάκια ακόμη…
Τα εξιλαστήρια θύματα για τις ανομίες της Διαμαντοπούλου και των προηγούμενων, θα είναι αυτοί οι κακότυχοι που αγνοώντας το μέγεθος της χυδαιότητας του υπουργείου βασίστηκαν πάνω του. και καταστράφηκαν ,όχι μόνο οικονομικά, αλλά κυρίως ψυχολογικά με αυτό το απίστευτο θέατρο του παραλόγου.
Οι προσλήψεις τόσα χρόνια γίνονταν χωρίς να λαμβάνονται υπόψη τα πραγματικά κενά λέει. Και πρέπει να πληρώσει ωμά ο φουκαράς που ξεσπιτώθηκε για να κάνει τον αναπληρωτή στα βουνά και στα λαγκάδια . Αλλά είναι απαράδεκτοι με όλη την σημασία.
Γλύφουν τους ευρωπαίους για στήριξη και αυτοί συμπεριφέρονται χειρότερα από τον πιο εξαχρειωμένο εργοδότη του Ντίκενς. Και λέγονται σοσιαλιστές από πάνω…

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7357 στις: Μάρτιος 08, 2010, 04:14:10 μμ »
Σε ερώτηση για την διευρυνση της υπηρεσίας των εκπαιδευτικών το καλοκαίρι είπε οτι και αυτό συζητείται
Αυτό δεν πρόκειται να γίνει,γιατί θα είναι μια από τις μετρημένες στα δάχτυλα περιπτώσεις,που σύσσωμη η εκπαιδευτική κοινότητα θα κατέβει στους δρόμους και θα κάνει απεργείες διαρκείας.


για τους 2 μηνες του καλοκαιριου θα κατεβουν στους δρομους (για να τους κατηγορησει η κοινωνια και ως λουφαδορους ) αλλα για τις μειωσεις των θεσεων δεν παει συσσωμη σε αγωνες και κινητοποιησεις γιατι κανει κρυο ή εχουν ιδιαιτερο ή ....ή...ή....δεν θελουν να χασουν το 1 μεροκαματο.
μου αρεσει το θερινο ονειρο της Αννουλας μου......
Έχω γράψει και αλλού.Για φλέγον ζήτημα του κλάδου μου,κάναμε απεργία σε έναν ολόκληρο νομό,εγώ και μία ακόμη.
Αλλά για τις θερινές διακοπές είμαι σίγουρη πως το ποσοστό της απεργίας θα εκτοξευτεί,ίσως και στο 100%.Αυτό το θέμα τους αφορά όλους,αναπληρωτές,μόνιμους,ωρομίσθιους(με τη σκέψη ότι και αυτοί θα μονιμοποιηθούν.)
Όμως ακόμη και τα ιδιωτικά δεν κλεινουν το καλοκαίρι?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 08, 2010, 04:15:46 μμ από alexel »
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7358 στις: Μάρτιος 08, 2010, 04:19:01 μμ »
ναι, κλεινουν και πολυ καλα κανουν.
δεν επικροτω μια τετοια αποφαση. Απλως λεω οτι αν καποια στιγμη πανε να κανουν κατι τετοιο, εσεις πιστευετε οτι η κοινωνια θα ειναι ...συμμαχος? γιατι βλεπω οτι ουτε τωρα την εχουμε.....
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7359 στις: Μάρτιος 08, 2010, 04:30:56 μμ »
βρε παιδια το θεμα ειναι ομως οτι αν γινει κατι τετοιο ..δεν θα εκτεθει μονο αυτη αλλα και οι καθηγητες των ιδιωτικων...ουσιαστικα τους βγαζουμε ανικανους επειδη δεν πηγαν μεσω ασεπ κλπκλπ...σκεφτειτε το λιγο...δεν ειπα οτι στρεφεστε αμεσα προς εκεινους αλλα εμμεσα..
Nα πω κι εγω κατι?επειδη εχω μαθητες σε ιδιωτικο γαλλικο σχολειο.οι καθηγητες ειναι Γαλλοι,αρα ανθρωποι με πιστοποιητικο παιδαγωγικης επαρκειας αφου ετσι οριζει το Γαλλικο Συνταγμα.Πιστεψτε με κανουν καταπληκτικη δουλεια και δεν ειναι με κανενα τροπο χαμηλοτερου μορφωτικου επιπεδου απο ολους εμας,Αντιθετα εχουν προγραμμα,κανουν συστηματικη δουλεια και το σχολειο δεν ειναι μπατε σκυλοι αλεστε....το δημοσιο σχολειο αντιθετα,αφησαν καποιοι να ειναι μερος ψυχαγωγιας και απαξιωσης απο τα παιδια...μπορει να μην φταιμε εμεις μονο για το χαλι αυτο  αλλα φταιμε και εμεις...ακομη και που ανεχομαστε πραγματα.Ειμαστε συνυπευθυνοι για ολα!

Αποσυνδεδεμένος Zois

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7360 στις: Μάρτιος 08, 2010, 04:39:04 μμ »
Σχετικά με τις άδειες τα σχολεία δεν κλείνουν μόνο για μας αλλά και για τους μαθητές. Αν οι εκπαιδευτικοί δούλευαν 11 μήνες όπως όλοι οι δημόσιοι ή ιδιωτικοί  υπάλληλοι θα είχαν καεί οι εγκέφαλοι τους ... θα χρειαζόταν αλλαγή μητρικής πλακέτας και μνήμης. Δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα για την περίοδο διακοπών, αφού είναι κατανοητό ακόμη και από τους άσχετους του υπουργείου για το γνωστό "burnout". Ακόμη και στην επιμόρφωση στα ΠΕΚ μας το ανάφεραν. Ούτε για διεύρυνση του ωραρίου το βλέπω πιθανό ... γιατί τότε θα πρέπει εκτός από τον μαθητή να αφήνει και ο εκπαιδευτικός την "τσάντα στο σχολείο"  - με ότι αυτό συνεπάγεται. Δηλαδή να δουλεύει κάποιος 8 -4 πχ και μετά να κάθετε και ένα τρίωρο σπίτι για προετοιμασία κλπ. Αυτό που κατάλαβα ότι ανέφερε κατά κύριο λόγο στην συνέντευξη ήταν η εξάντληση του ωραρίου στο σχολείο, από 8 μέχρι τις 2 δηλαδή και όχι απλά να πηγαίνουν (κυρίως οι "παλιοί") μόνο όταν έχουν μάθημα και να την κάνουν...
Κουράγιο ... και καλό διάβασμα ...

Αποσυνδεδεμένος ppaio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7361 στις: Μάρτιος 08, 2010, 04:42:16 μμ »
Απο το esos.gr τα παρακατω :

*Οι εξετάσεις του ΑΣΕΠ για τους εκπαιδευτικούς θα δίνουν από εδώ και στο εξής μεγαλύτερο βάρος στο παιδαγωγικό σκέλος.

*Οι επιτυχόντες μία φορά στο ΑΣΕΠ θα κατοχυρώνουν για εύλογο χρονικό διάστημα δικαίωμα διορισμού.

*Οι υφιστάμενοι πίνακες διορισμού (60-40) καταργούνται και γίνονται πλέον ενιαίοι. Από αυτούς θα διορίζονται όλοι κατά σειρά.

*Τα σεμινάρια επιμόρφωσης για τις νέες παιδαγωγικές μεθόδους θα καταλήγουν μέσα από μια μορφή εξετάσεων σε πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας, που καθίσταται πλέον υποχρεωτικό για όλους τους εκπαιδευτικούς.

Αυτα τα ειπε η υφυπουργος.

Εγω προσωπικα μπερδεμενα τα βλεπω. παρολο αυτα δειχνει που παει το πραγμα. Ερχονται
σουπερ ντουπερ ανατροπες ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 08, 2010, 04:44:18 μμ από ppaio »

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7362 στις: Μάρτιος 08, 2010, 04:49:46 μμ »
Δε νομίζω ότι υπάρχει αντίρρηση ότι όλοι έχουμε μερίδιο ευθύνης όχι μόνο για το πως κατάντησε το σχολείο σήμερα,αλλά για όλα τα θέματα. Δεν έχουμε όμως τόσο μεγάλο μερίδιο όσο θέλουν να μας φορτώσουν. Η ανοχή και η απραγία μας μας έφεραν σε αυτό το σημείο αλλά είναι τραγικό λάθος να ρίχνουν το βάρος μόνο στους εκπαιδευτικούς πιστεύω για όλα τα κακώς κείμενα της ελληνικής εκπαιδευσης. :-\

Καλά αυτό για το καλοκαίρι είναι από τα πιο κουλά που ακούστηκαν τελευταία!! Δηλαδή τί στο καλό θα κάνουμε καλοκαιριάτικα με 40 βαθμούς στα σχολεία; Σαν κινέζικο βασανιστήριο είναι! ;D  Γίνεται πουθενά αλλού στον κόσμο αυτό και δεν το έχω πάρει χαμπάρι; ??? ??? Η Ελλάδα μάλλον πρωτοπορεί! Με τούτα και με εκείνα θα τον πετύχουν τον στόχο τους, δεν θα υπάρχουν εκπαιδευτικοί να θέλουν να εργαστούν στο δημόσιο σχολείο πλέον... :-\ :-\ ::) ::)

Αλήθεια,άκουσε κανείς για τη σκέψη που κυκλοφόρησε να πληρώνουν οι μαθητές παράβολο για τις πανελλήνιες;  :o :o
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7363 στις: Μάρτιος 08, 2010, 04:50:43 μμ »
Παράθεση
*Οι εξετάσεις του ΑΣΕΠ για τους εκπαιδευτικούς θα δίνουν από εδώ και στο εξής μεγαλύτερο βάρος στο παιδαγωγικό σκέλος.



Δηλαδη ο επομενος ΑΣΕΠ θα θελει πιστοποιητικο επαρκειας. Ποτε θα προλαβουν να οργανωσουν την αποκτηση του  αν ο διαγωνισμος γινει δεκεμβριο 2010  ???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 577
Σύνολο: 589

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.