*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1961313 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariael

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10948 στις: Αύγουστος 14, 2010, 06:29:09 μμ »
ειμαι αισιοδοξη ωρες-ωρες οτι θα ερθει η ωρα τους.........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:00:12 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10949 στις: Αύγουστος 14, 2010, 09:18:59 μμ »
 

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=7292

Απελπισμένη Εξουσία!! Πνιγμένη από τα αδιέξοδα της Κυρίας (Αυτού Μεγαλειότητος) προσπαθεί μάταια να ανακόψει το κύμα φυγής που η ίδια και η παρέα της προκάλεσαν!!! Αναίσχυντη, διεφθαρμένη, υποκριτκή, ξεπουλημέμη εξουσία!
Να περιμένουμε και προεδρικό διάταγμα προσωρινής αναστολής του δικαιώματος συνταξιοδοτήσεων;;; Όλα να τα περιμένουμε! ΝΤΡΟΠΗ!!!
ΕΝΑΙ ΑΔΙΣΤΑΚΤ -Η / -ΟΙ

Πρώτα ο μαθητής και στην τάξη με το πι ο καθηγητής! Το υπουργείο θα μπορούσε να βγάλει - αντί για εγκύκλιο - αγγελία τύπου γηροκομείου. Π.χ. "Υπουργείο με πείρα ζητά υπερήλικες εκπαιδευτικούς για τοποθέτηση σε οργανική. Αναλαμβάνουμε και εκπαιδευτικούς μη αυτοεξυπηρετούμενους. Το εξειδικευμένο μας προσωπικό θα παρέχει κάθε φροντίδα ενώ περιμετρικά των αιθουσών θα υπάρχουν στασίδια για ξεκούραστη διδασκαλία. Όλα αυτά σε ένα καταπληκτικό περιβάλλον με 30 μαθητές! ΥΓ Η ύπαρξη κάτι σατανικών αντικειμένων (λεγε με...διαδραστικό πίνακα) δε θα επηρεάσει τη διδασκαλία σας, γιατί εσείς θα επιμείνετε στη διαδραστική βέργα. Σας περιμένουμε!!"

Αυτό να γίνει! Υπάρχει ελπίδααααααα!
Αισιόδοξος; :)
Πάντα!!!  ;) ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10950 στις: Αύγουστος 14, 2010, 10:21:17 μμ »
   

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=7292

Απελπισμένη Εξουσία!! Πνιγμένη από τα αδιέξοδα της Κυρίας (Αυτού Μεγαλειότητος) προσπαθεί μάταια να ανακόψει το κύμα φυγής που η ίδια και η παρέα της προκάλεσαν!!! Αναίσχυντη, διεφθαρμένη, υποκριτκή, ξεπουλημέμη εξουσία!
Να περιμένουμε και προεδρικό διάταγμα προσωρινής αναστολής του δικαιώματος συνταξιοδοτήσεων;;; Όλα να τα περιμένουμε! ΝΤΡΟΠΗ!!!
ΕΝΑΙ ΑΔΙΣΤΑΚΤ -Η / -ΟΙ

Πρώτα ο μαθητής και στην τάξη με το πι ο καθηγητής! Το υπουργείο θα μπορούσε να βγάλει - αντί για εγκύκλιο - αγγελία τύπου γηροκομείου. Π.χ. "Υπουργείο με πείρα ζητά υπερήλικες εκπαιδευτικούς για τοποθέτηση σε οργανική. Αναλαμβάνουμε και εκπαιδευτικούς μη αυτοεξυπηρετούμενους. Το εξειδικευμένο μας προσωπικό θα παρέχει κάθε φροντίδα ενώ περιμετρικά των αιθουσών θα υπάρχουν στασίδια για ξεκούραστη διδασκαλία. Όλα αυτά σε ένα καταπληκτικό περιβάλλον με 30 μαθητές! ΥΓ Η ύπαρξη κάτι σατανικών αντικειμένων (λεγε με...διαδραστικό πίνακα) δε θα επηρεάσει τη διδασκαλία σας, γιατί εσείς θα επιμείνετε στη διαδραστική βέργα. Σας περιμένουμε!!"
[
/quote]
απλά  θεικό!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
γέλασε λίγο το χειλάκι μας....

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10951 στις: Αύγουστος 14, 2010, 11:14:32 μμ »
Συνάδελφοι, διάβασα απόψε εδώ για το δελτίο του μεγκα[πα]σόκ της 12ης του μήνα και καλύτερα να μην τα διάβαζα. Νιώθω κι εγώ τέτοια οργή... Αναρωτιέμαι για πόσο θα κρατήσει ακόμη αυτός ο φασισμός, για πόσο θα μας κοπανάνε ακόμη για να σκεπάσουν τα αίσχη τους κι εμείς δε θα βγάζουμε άχνα.
Και όχι, δε μπορώ να αποδεχτώ πως το κάθε τιποτένιο ανδρίκελο είναι φερέφωνο της άποψης που επικρατεί έξω στην κοινωνία για μας.Ο απλός πολίτης έτρεφε πάντα ένα σεβασμό για το δάσκαλο τον παιδιών του.Όταν όμως το ίδιο το υπουργείο που μας εκπροσωπεί μάς διασύρει έτσι, τι περιμένουμε να κάνει η κοινωνία έξω.
Επιτέλους, πρέπει να βρούμε αποτελεσματικούς τρόπους αντίδρασης, να τους κλείσουμε το στόμα. Έτσι όπως το πάνε, σε λίγο θα μπαίνουμε στις τάξεις και οι μαθητές δε θα μας δίνουν καμμιά σημασία και σ' αυτήν την περιφρονητική συμπεριφορά θα έχουν σύμμαχό τους, τον επίσημο πολιτικό φορέα "μας".
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:00:12 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10952 στις: Αύγουστος 14, 2010, 11:53:39 μμ »
.Όταν όμως το ίδιο το υπουργείο που μας εκπροσωπεί μάς διασύρει έτσι, τι περιμένουμε να κάνει η κοινωνία έξω.


Πρόσφατα, τον Ιούλιο συγκεκριμένα-  είχα πάει σε μια δημόσια υπηρεσία για να θεωρήσω το βιβλιάριο της μάνας μου. Ήταν πρωί και η υπάλληλος-χωρίς να γίνει καμία συζήτηση μεταξύ μας- με ρώτησε αν είμαι εκπαιδευτικός! Παραξενεύτηκα που το κατάλαβε και όταν τη ρώτησα, μου είπε πως ΜΟΝΟ εμείς (τα ρεμάλια) οι εκπαιδευτικοί δε δουλεύουμε τα πρωινά. Της είπα πως τον Ιούλιο είναι κλειστά τα σχολεία και ειρωνικά μου απάντησε πως ούτε τον υπόλοιπο χρόνο δουλεύουμε! Είπε μάλιστα πως κανονικά δε θα έπρεπε να με εξυπηρετήσει, αφού στο Λύκειο της κόρης της στην Κηφισιά οι καθηγητές δέχονται τους γονείς μία μέρα την εβδομάδα για λίγα λεπτά! Δεν άντεξα και της απάντησα ήρεμα μεν αλλά της τα έχωσα και στο τέλος το βούλωσε! Της είπα ότι η Διαμαντοπούλου έχει κάνει καλά τη δουλειά της και οι "δημοσιογράφοι", ότι είναι αφελής αν βάζει σε ένα τσουβάλι όλους τους ανθρώπους και αν ισχύει αυτό, τότε κι εγώ την κρίνω ως τεμπέλα, αργόσχολη, αφού είναι δημόσια υπάλληλος! Της μίλησα για εξαίρετους συναδέλφους που κάθονταν ως τις 6 το απόγευμα για να μάθουν ΑΜΙΣΘΙ ελληνικά στα παιδιά από την Αλβανία και για την ΠΔΣ που λειτούργησε άψογα στοσχολείο μου, για τα παιδιά που έκοψαν τα φροντιστήρια και πέρασαν Ιατρική και Νομική και σε άλλες σχολές υψηλόβαθμες! Τίποτα από τα παραπάνω δεν ήταν ψέμα ή υπερβολές. Γενικά της είπα πάρα πολλά και μάλλον πείστηκε γιατό σχεδόν μου ζήτησε συγνώμη. Αυτά! Συγχύστηκα βραδιάτικα που τα θυμήθηκα! Αντε με όλους τους μαλ...ς που έχουμε μπλέξει!!!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος antoniat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10953 στις: Αύγουστος 15, 2010, 12:18:43 πμ »
ειδατε τι καταφεραν!ειμαστε τα μαυρα προβατα.για ολα φταιμε εμεις σε αυτη τη χωρα...για να μπει καποιος απο αυτους που μας κατηγοροιυν,σε μια ταξη και μετα τα ξαναλεμε...

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10954 στις: Αύγουστος 15, 2010, 01:09:28 μμ »
Παιδιά το Πρώτο Θέμα λέει πως θα πάει η Διαμάντω στο υγείας ...Κοιτάξτε μην πάθουμε τίποτα και πάμε σε νοσοκομείο ,θα μας ζητήσουν ΑΣΕΠ ...αλλιώς θα πάμε σαν το σκυλί στο αμπέλι!!!

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10955 στις: Αύγουστος 15, 2010, 01:53:12 μμ »
Το VETO πάντως έλεγε ότι η Διαμαντοπούλου είναι αμετακίνητη!
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10956 στις: Αύγουστος 15, 2010, 01:56:29 μμ »
Το VETO πάντως έλεγε ότι η Διαμαντοπούλου είναι αμετακίνητη!

Πλούσιοι επείνασαν και επτώχευσαν...Αυτή η κυβέρνηση δύσκολα θα γλιτώσει τη λαϊκή οργή. Μια σπίθα μόνο χρειάζεται και τότε ποιος τους σώζει.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10957 στις: Αύγουστος 15, 2010, 02:09:27 μμ »
Παιδιά το Πρώτο Θέμα λέει πως θα πάει η Διαμάντω στο υγείας ...Κοιτάξτε μην πάθουμε τίποτα και πάμε σε νοσοκομείο ,θα μας ζητήσουν ΑΣΕΠ ...αλλιώς θα πάμε σαν το σκυλί στο αμπέλι!!!

 ;D ;D ;D ;Όσοι έχουν πολλαπλούς...ασεπ, θα έχουν καλύτερο ράντζο στο διάδρομο!!!Αξιοκρατία παντού!!! Εγώ, πάλι, δε θέλω η Αννούλα να πάει ούτε στο Υγείας ούτε στο Οικονομίας! Στα τσακίδια και στον αγύριστο θέλω να πάει! Ζητάω πολλά;;;
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10958 στις: Αύγουστος 15, 2010, 03:51:44 μμ »

Εγώ, πάλι, δε θέλω η Αννούλα να πάει ούτε στο Υγείας ούτε στο Οικονομίας! Στα τσακίδια και στον αγύριστο θέλω να πάει! Ζητάω πολλά;;;


οχι, πολλα δε ζητας !! Ζητας....δύσκολα !!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10959 στις: Αύγουστος 15, 2010, 03:55:58 μμ »

Εγώ, πάλι, δε θέλω η Αννούλα να πάει ούτε στο Υγείας ούτε στο Οικονομίας! Στα τσακίδια και στον αγύριστο θέλω να πάει! Ζητάω πολλά;;;


οχι, πολλα δε ζητας !! Ζητας....δύσκολα !!

Μπα Μάρκο....το ΥΠΕΠΘ είναι μια καρέκλα που όσοι πέρασαν από κει και δεν το διαχειρίστηκαν σωστά μετά τραγουδούσαν: "Ανέβηκα στην πιπεριά να κόψω ένα πιπέρι κι η πιπεριά τσακίστηκε και μου 'κοψε το χέρι..."
Κοινώς....πίσω έχει η αχλάδα την ουρά!! ;) ;) ;)
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10960 στις: Αύγουστος 15, 2010, 03:58:13 μμ »
και αυτη η "ουρα" ολο μεγαλωνει χρονο με το χρονο με μας τους αδιοριστους, ωρομισθιους κλπ κλπ
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10961 στις: Αύγουστος 15, 2010, 07:23:04 μμ »
Στο πολιτισμού να πάει γιατί είναι για τα πανηγύρια!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160681
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 388
Σύνολο: 404

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.