*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2010  (Αναγνώστηκε 677817 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2912 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 09:35:54 μμ »
Καλημέρα! Οι αποσπασμένοι από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ έχετε τοποθετηθεί σε σχολεία; Κανείς από Β' Αθήνας έχει μάθει τίποτα για το πότε; Όλη μέρα προσκυνάω το site τους και δε βγαίνει κάποια ανακοίνωση.

Σήμερα που πέρασα από εκεί μου είπανε ότι συνεδρίαζε το ΠΥΣΔΕ και μάλλον αύριο θα αναρτηθούν τα αποτελέσματα στο site.
Επιφυλάσσομαι βέβαια...

Βγήκαν οι ειδικότητες που διατίθενται και στην Α΄βάθμια.

http://dide-v-ath.att.sch.gr/
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:03:48 »

Αποσυνδεδεμένος tsilib

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2913 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 09:43:03 μμ »
Αναλόγως με το μέσον που έχεις. Το δεν έχω να σβηστεί από το φόρουμ παρακαλώ. Όλοι όσοι πήραν κάτι έχουν
Αναλόγως με το μέσον που έχεις. Το δεν έχω να σβηστεί από το φόρουμ παρακαλώ. Όλοι όσοι πήραν κάτι έχουν.
Το θεωρω αν μη τι αλλο φτηνο να κατηγορουμε ο ενας τον αλλον, χωρις να γνωριζει την κατασταση. Εχω παρει αποσπαση σε ΑΕΙ, επειδη ημουν και περυσι και μετρησαν εργαστηριακες ασκησεις και εμπειρια, καθως και η καλη συνεργασια με τους καθηγητες, γιατι ουκ ολιγες φορες εμεινα 12ωρο στο πανεπιστημιο για τον ενα, η τον αλλο λογο ακριβως επειδη δεν ειχα μεσο και το μονο που μπορουσα να αποδειξω ειναι οτι ειμαι σκυλι μαυρο στη δουλεια. Ετσι οπως εξελιχθηκαν τα πραγματα θα πληρωνουμε 2 ενοικια και  θα ειμαστε απειρα χιλιομετρα μακρυα για ολη τη χρονια, γι αυτο το λογο και σκεφτομαι την ανακληση, παρολο που θυσιαζω ενα μεταπτυχιακο. Γι αυτο το λογο καλο θα ηταν να βουταμε τη γλωσσα μας στο μυαλο μας πριν μιλησουμε για τον αλλον, τη στιγμη που ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ. Αν ειχα βυσμα δε θα ξημεροβραδιαζομουν στο νετ, στα φορουμ και δε θα διατυπωνα την απορια μου εδω μεσα. Επισης θα ηθελα να σε πληροφορησω, οτι ακριβως επειδη αρνηθηκα να ψηφισω καποιο μεγαλοπαραγοντα μεγαλης παραταξης σε εκλογες, απειληθηκα οτι δε θα δω αποσπαση ουτε ζωγραφιστη. Ελεος πια. Ολοι εχουμε πικρια και προβληματα απο την εξελιξη της φετινης καταστασης, αλλα το να εκτοξευουμε κατηγοριες δεν αρμοζει αν μη τι αλλο στο ηθος που ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να εχει ο εκπαιδευτικος. Πραγματικα λυπαμαι!!!

Αποσυνδεδεμένος antgiov

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν ξεχνώ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2914 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 10:32:23 μμ »
δεν εκτοξεύω κατηγορίες σε κανέναν απλά πρέπει ως εκπαιδευτικοί "μάχιμοι" κάποια στιγμή να πούμε την αλήθεια για τις πελατειακές σχέσεις που έχουν δημιουργήσει οι πολιτικοί εις βάρος μας.
Ειναι ψέματα οι λίστες των υπουργικών και βουλευτικών γραφείων.
Πως κάποιοι μαθαίνουν πριν από κάποιους άλλους;
και στην τελική
Γιατί η γυναίκα μου δεν πήρε απόσπαση; Ε;;; γιατί;
φυσικά και καλά κάνουν και χρησιμοποιούν τις γνωριμίες τους αλλά ας είμαστε ειλικρινείς και η αλήθεια είναι αυτή που γράφω.
ΦΥΣΙΚΑ δεν γενικεύω ο κάθε κανόνας έχει τις εξαιρέσεις του. ΑΥΤΕΣ τις εξαιρέσεις τις πλήρωσαν κάποιοι με πολλά χρόνια μακριά από τις οικογένειες τους (7 χρόνια)
χωρίς απόσπαση στην πορεία αποκτήσαμε και παιδιά πρέπει να αποκτήσουμε και αναπηρία.
ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ
δεν με φάγαν τα λιοντάρια!!!....
θα με φάνε τα σκουλίκια;;;;

Αποσυνδεδεμένος tsilib

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2915 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 10:55:03 μμ »
Και εγω με αυτους τα εχω. Το συστημα και τον τροπο που λειτουργει, γιατι κι εμας φετος βυσματα μας εφαγαν στη στροφη. Δεν τα βαζω με τους συναδελφους ομως. Οι πελατειακες σχεσεις υπαρχουν και θα υπαρχουν και θα αναγκαζουν καποιους που προς στιγμην θεωρουν οτι βολευονται. Γιατι αν μπεις σε αυτο το συστημα, οσο μεγαλο κι αν ειναι το βυσμα σου, παντα θα υπαρχει καποιο μεγαλυτερο και καποια στιγμη θα σε....ξεβολεψει. Και θα εχεις χασει κατι παραπανω απο μια αποσπαση. την αξιοπρεπεια σου, που τοσα χρονια εγλυφες τον εναν και τον αλλο....παραγοντα ή δεν ξερω τι αλλο. Πιστεψε με, εχω δει τοσα πολλα στο χωρο που ειμαι, που εχω σιχαθει τον κλαδο ακομη και τους ανθρωπους. Το ζητημα ειναι ομως οτι ολοι μας εξοργιζομαστε μονο οταν θιγονται τα συμφεροντα μας. Αν με καποιον τροπο καταφερουμε "κατι", τα ξεχναμε ολα και γυρναμε πισω στις ζωουλες μας. Κι ολα τα παραπανω δεν ειναι μομφες εναντιον σου συναδελφε. Γενικα μιλαω. Ευχομαι το καλυτερο για τη γυναικα σου και την οικογενεια σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:03:48 »

Αποσυνδεδεμένος alexcat

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2916 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 11:29:39 μμ »
Καλημέρα! Οι αποσπασμένοι από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ έχετε τοποθετηθεί σε σχολεία; Κανείς από Β' Αθήνας έχει μάθει τίποτα για το πότε; Όλη μέρα προσκυνάω το site τους και δε βγαίνει κάποια ανακοίνωση.

Σήμερα που πέρασα από εκεί μου είπανε ότι συνεδρίαζε το ΠΥΣΔΕ και μάλλον αύριο θα αναρτηθούν τα αποτελέσματα στο site.
Επιφυλάσσομαι βέβαια...

Τελικά ανακοινώθηκαν!!! Μπες στο site να δεις το σχετικό πίνακα. Πρέπει να παρουσιαστούμε αύριο στην Α/θμια στην Αγ. Παρασκεή

Αποσυνδεδεμένος martha8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2917 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 11:32:47 μμ »
Ελπίζω να μην είμαι τελείως εκτός θέματος. Θελω να ρωτήσω κάτι... Ποιοι προηγούνται στις τοποθετήσεις; Αυτοι που θέλουν αποσπαση εντός ΠΥΣΠΕ ή αυτοί που είναι στη διαθεση (κι ας εχουν λιγότερα μόρια);;;;

Αποσυνδεδεμένος Blackrider

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2918 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 11:52:49 μμ »
Ελπίζω να μην είμαι τελείως εκτός θέματος. Θελω να ρωτήσω κάτι... Ποιοι προηγούνται στις τοποθετήσεις; Αυτοι που θέλουν αποσπαση εντός ΠΥΣΠΕ ή αυτοί που είναι στη διαθεση (κι ας εχουν λιγότερα μόρια);;;;
Οι υπεράριθμοι και όσοι είναι στη διάθεση προηγούνται.
Οι αποσπάσεις έπονται (είτε εντός είτε από άλλο ΠΥΣΠΕ).

Αποσυνδεδεμένος martha8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2919 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 11:57:40 μμ »
Ελπίζω να μην είμαι τελείως εκτός θέματος. Θελω να ρωτήσω κάτι... Ποιοι προηγούνται στις τοποθετήσεις; Αυτοι που θέλουν αποσπαση εντός ΠΥΣΠΕ ή αυτοί που είναι στη διαθεση (κι ας εχουν λιγότερα μόρια);;;;
Οι υπεράριθμοι και όσοι είναι στη διάθεση προηγούνται.
Οι αποσπάσεις έπονται (είτε εντός είτε από άλλο ΠΥΣΠΕ).

Το είδα και εγώ κάπου και δεν μπορούσα να το πιστέψω!!!! Αν το ήξερα δε θα είχα ζητήσει οργανική. Πήρα οργανική με σκοπο να παω με αποσπαση στο σχολείο που ήμουν για να παρω την τάξη μου και τελικά τοποθετήθηκαν συνάδελφοι που ήταν στη διάθεση με λιγότερα μόρια απο μένα!!! Δεν το ήξερα πριν αυτό!!!!  :(
Σε ευχαριστώ πάααρα πολύ πάντως!

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2920 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 09:23:20 πμ »
Μα , εγώ δεν είχα ζητήσει Πρωτοβάθμια  >:( !!! Τι να κάνω εκεί ως πληροφορικάριος ? Να φροντίζω τα φωτοτυπικά ??  ;D

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2921 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 09:39:31 πμ »
Petzi, έκανες ένσταση; Στην Α Αθηνών έστειλαν μαζικά κόσμο στην πρωτοβάθμια χωρίς να το έχουν δηλώσει και έκαναν όλοι ένσταση, ένας από τους αιρετούς είπε ότι οι αιρετοί θα στηρίξουν τις ενστάσεις όλων των συναδέλφων...δεν ξέρω αν θα βγει κάτι, αλλά τουλάχιστον κάνε την ένσταση...

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2922 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 10:28:22 πμ »
Petzi, έκανες ένσταση; Στην Α Αθηνών έστειλαν μαζικά κόσμο στην πρωτοβάθμια χωρίς να το έχουν δηλώσει και έκαναν όλοι ένσταση, ένας από τους αιρετούς είπε ότι οι αιρετοί θα στηρίξουν τις ενστάσεις όλων των συναδέλφων...δεν ξέρω αν θα βγει κάτι, αλλά τουλάχιστον κάνε την ένσταση...

Η εντολή για τη διάθεση στην πρωτοβάθμια δόθηκε από την περιφέρεια και δεν είναι θέμα οποιασδήποτε διεύθυνσης.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος marylou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε 70
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2923 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:43:01 μμ »
εμαθε κανεις ποσοι περιμενουν για την γ φαση αποσπασεων απο πυσπε σε πυσπε; η τελευταια των μοικανων εμεινα;

Αποσυνδεδεμένος sofaki86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2924 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:47:57 μμ »
εμείς οι νεοδιόριστοι... οι σύζυγοι ενστόλων που περιμένουμε συνυπηρέτηση... εσύ νεοδιόριστη είσαι ή έχεις κάνει αίτηση επανεξέτασης;

Αποσυνδεδεμένος marylou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε 70
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2925 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 03:20:32 μμ »
εμείς οι νεοδιόριστοι... οι σύζυγοι ενστόλων που περιμένουμε συνυπηρέτηση... εσύ νεοδιόριστη είσαι ή έχεις κάνει αίτηση επανεξέτασης;

ειμαι διορισμενη εδω και πεντε χρονια. εκανα δυο φορες αιτηση επανεξετασης φετος αλλα τιποτα!!! δεν καταλαβαινω τι συμβαινει

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32303
  • Τελευταία: RISA
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160381
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 29
Επισκέπτες: 567
Σύνολο: 596

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.