*

Αποστολέας Θέμα: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019  (Αναγνώστηκε 284522 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #700 στις: Μάρτιος 19, 2019, 11:35:36 πμ »
Δεν ασχολείσαι μαζί μου, αλλά όλο απαντάς. Να το κοιτάξεις τώρα , που είναι νωρίς, γιατί αυτά τα πράγματα δεν τα αφήνεις να μεγαλωνουν. Επίσης όταν θα ανοιξετε δικό σας φόρουμ, να θέσετε τους δικούς σας κανόνες.  Εδώ πιστεύουμε στη Δημοκρατία και όλοι έχουν άποψη. Φαντάζομαι ξέρετε τι σημαίνει δημοκρατία, μιας και δηλωνετε φιλόλογος.

Δεν δουλεύω, κέρδισα το τζόκερ. Εσείς που δουλεύετε σκληρά, που βρίσκετε όρεξη να μπαίνετε και να μας γράφετε όλη σας την οικογενειακή και προσωπική κατάσταση, είναι αποριας άξιο!

Τέλος δεν σας κρατάει κανένας εδώ. Αν δεν σας γουστάρει το κουβαδάκι σας και σε άλλη παραλία. Ουδείς αναντικατάστατος. Μέλη εδω, χιλιάδες! Και με μεγαλύτερη προσφορά σε συναδέλφους.

Δεν χρειάζεται να τα σκαμε σε δικηγόρους. Ξέρουμε να διαβάζουμε μια νομοθεσία. Δόξα τω Θεώ!
Ούτε να κάνουμε promotion σε δικηγορικά γραφεία βεβαίως βεβαίως!
Next please!
Δεν νομίζω να έχω εκ του μηδενός κόλλημα μαζί σου...λες;;; τόσο πια;;;
Με ανάγκασες να απαντήσω διότι δεν αφήνω τίποτα αναπάντητο...δικό μου θέμα...δεν με ξέρεις λοιπόν τόσο...
Ξεκόλλα και βρες τι σε ενοχλεί και πάνε δικαστικά. Δεν θα σε αδικήσω καθόλου με επιθέσεις διότι μπορεί να αδικήθηκες και να μην το λες αλλά βαριέμαι τα σεντόνια σου. Όσο για την προσωπική μου και κοινωνική κατάσταση τη δήλωσα με σκοπιμότητα παλαιότερα αλλά πια δεν τη δηλώνω...θες να ξέρεις;;; στείλε προσωπικό μήνυμα.....Αν όχι..δεν με ξέρεις.....και ωρίμασε λίγο. Αν το νέο σύστημα διορισμών δεν σε βολεύει ....δικαστικά πήγαινε ή κάτι άλλο. Πάψε να χρησιμοποιείς το πδε ως μέσο...βρες μια πιο ανδρική λύση φίλε μου.
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:56:45 »

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #701 στις: Μάρτιος 19, 2019, 12:05:36 μμ »
Δεν νομίζω να έχω εκ του μηδενός κόλλημα μαζί σου...λες;;; τόσο πια;;;
Με ανάγκασες να απαντήσω διότι δεν αφήνω τίποτα αναπάντητο...δικό μου θέμα...δεν με ξέρεις λοιπόν τόσο...
Ξεκόλλα και βρες τι σε ενοχλεί και πάνε δικαστικά. Δεν θα σε αδικήσω καθόλου με επιθέσεις διότι μπορεί να αδικήθηκες και να μην το λες αλλά βαριέμαι τα σεντόνια σου. Όσο για την προσωπική μου και κοινωνική κατάσταση τη δήλωσα με σκοπιμότητα παλαιότερα αλλά πια δεν τη δηλώνω...θες να ξέρεις;;; στείλε προσωπικό μήνυμα.....Αν όχι..δεν με ξέρεις.....και ωρίμασε λίγο. Αν το νέο σύστημα διορισμών δεν σε βολεύει ....δικαστικά πήγαινε ή κάτι άλλο. Πάψε να χρησιμοποιείς το πδε ως μέσο...βρες μια πιο ανδρική λύση φίλε μου.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ! ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ;;;;

YΓ. Δεν στέλνω pm σε παντρεμένες. Πάγια αρχή!


Παρακαλώ πολύ μη συγχύζετε το Leviathan. Έχει θείο στη Δίωξη. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Τελευταία φορά ασχολούμαι με εκπρόθεσμα μηνύματα. Και με λιονταράκια, λαγωνικά Κ9 ή μήπως τελικα Ραντανπλαν;

ΥΓ. Εμένα λέτε για σεντόνια, αλλά τα σεμεδάκια με τα άσχετα μηνύματα, μια χαρά πάνε. Εντάξει το καταλάβαμε, καποιοι διοριστήκατε ή θα διοριστείτε. Εχετε να πείτε τίποτα, για τα άτομα που θα συμμετάσχουν στο προσεχή διαγωνισμό;  Εγώ πλέον μόνο με αυτά ασχολούμαι στο παρόν θέμα. Παίξτε μπάλα μόνοι σας!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2019, 02:28:45 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #702 στις: Μάρτιος 19, 2019, 03:30:29 μμ »
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ! ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ;;;;

YΓ. Δεν στέλνω pm σε παντρεμένες. Πάγια αρχή!


Τελευταία φορά ασχολούμαι με εκπρόθεσμα μηνύματα. Και με λιονταράκια, λαγωνικά Κ9 ή μήπως τελικα Ραντανπλαν;

ΥΓ. Εμένα λέτε για σεντόνια, αλλά τα σεμεδάκια με τα άσχετα μηνύματα, μια χαρά πάνε. Εντάξει το καταλάβαμε, καποιοι διοριστήκατε ή θα διοριστείτε. Εχετε να πείτε τίποτα, για τα άτομα που θα συμμετάσχουν στο προσεχή διαγωνισμό;  Εγώ πλέον μόνο με αυτά ασχολούμαι στο παρόν θέμα. Παίξτε μπάλα μόνοι σας!
Μα δεν σε "παίρνει" να ασχοληθείς με όσους θα διοριστούν, γιατί δεν έχεις κάτι να τους προσάψεις! Οι διορισμοί τους είναι δίκαιοι και σύννομοι! Μάλλον, θα το εμπέδωσες, τελικά!
Εξάλλου, είναι η τακτική σου να ασχολείσαι και να γράφεις μόνο για όσα σε συμφέρουν. Τα υπόλοιπα τα προσπερνάς! Κι ας υποτίθεται πως έχεις άποψη για όλα!!!
Ως προς τους διορισμούς της ειδικής αγωγής που θα ακολουθήσουν τον Σεπτέμβριο, μακάρι να γίνουν, γιατί πραγματικά είναι ΑΝΑΓΚΑΙΟΙ!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #703 στις: Μάρτιος 19, 2019, 03:46:57 μμ »
Μα δεν σε "παίρνει" να ασχοληθείς με όσους θα διοριστούν, γιατί δεν έχεις κάτι να τους προσάψεις! Οι διορισμοί τους είναι δίκαιοι και σύννομοι! Μάλλον, θα το εμπέδωσες, τελικά!
Εξάλλου, είναι η τακτική σου να ασχολείσαι και να γράφεις μόνο για όσα σε συμφέρουν. Τα υπόλοιπα τα προσπερνάς! Κι ας υποτίθεται πως έχεις άποψη για όλα!!!
Ως προς τους διορισμούς της ειδικής αγωγής που θα ακολουθήσουν τον Σεπτέμβριο, μακάρι να γίνουν, γιατί πραγματικά είναι ΑΝΑΓΚΑΙΟΙ!

Οκ. Για να ξεκαθαρίσω εγώ μίλησα για το νέο σύστημα διορισμού ως ολότητα

ΥΓ. Αλλά τι να ξέρω εγώ... Εγώ ζωγράφος είναι σε πορτρέτα... Παω να τελειώσω το τελευταίο.... Λέγεται ο Παρτακιας Υποκριτης
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2019, 08:03:39 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:56:45 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #704 στις: Μάρτιος 19, 2019, 03:58:22 μμ »
Οκ. Για να ξεκαθαρίσω εγώ μίλησα για το νέο σύστημα διορισμού ως ολότητα
Δε συμφωνώ με το νέο σύστημα διορισμών, καθώς αγνοεί παντελώς τον αντικειμενικό ΑΣΕΠ!

Καλή επιτυχία στα πορτρέτα σου!
Μόνο που με ανησυχεί το ότι δεν αφιερώνεις πολύ χρόνο στη ζωγραφική, ενώ η Τέχνη απαιτεί θυσίες! Αυτό το ξέρουν όλοι!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2019, 04:05:32 μμ από gia 96 »
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #705 στις: Μάρτιος 19, 2019, 04:00:10 μμ »
Δε συμφωνώ με το νέο σύστημα διορισμών, καθώς αγνοεί παντελώς τον αντικειμενικό ΑΣΕΠ!

Της ειδικής πως θα προσληφθούν; Με άλλο σύστημα;

ΥΓ.  Φιλόλογος ειπαμε σωστά; Επειδή εγώ έχω τελειώσει βοιδοσχολη μπορείτε να μου εξηγήσετε τι σημαίνει: "Ω, δάσκαλε, που δίδασκες και νόμο δεν εκράτεις"
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2019, 04:03:52 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #706 στις: Μάρτιος 19, 2019, 04:09:39 μμ »
Της ειδικής πως θα προσληφθούν; Με άλλο σύστημα;

ΥΓ.  Φιλόλογος ειπαμε σωστά; Επειδή εγώ έχω τελειώσει βοιδοσχολη μπορείτε να μου εξηγήσετε τι σημαίνει: "Ω, δάσκαλε, που δίδασκες και νόμο δεν εκράτεις"
Ποτέ δεν είπα πως είμαι φιλόλογος.
Μόνος σου συμπεραίνεις.

Στην ειδική, θα μπορούσε, τόσα χρόνια να είχε διεξαχθεί γραπτός ΑΣΕΠ. Από τη στιγμή που δεν έγινε, όμως, ναι, με άλλα κριτήρια. Και οι μέχρι τώρα πίνακες των αναπληρωτών με άλλα κριτήρια δεν είχαν προκύψει για την κάθε μία από τις δύο κατηγορίες (γενική παιδεία - ειδική αγωγή);
Εξάλλου, δεν υπάρχει καμία ανάγκη να μεταπηδούν εκπαιδευτικοί από την ειδική στη γενική παιδεία! Υπάρχει;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2019, 04:14:33 μμ από gia 96 »
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #707 στις: Μάρτιος 19, 2019, 04:18:28 μμ »
 :o :o :o

Παράθεση
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι Φιλόλογος, έχω σειρά 800 περίπου στον πίνακα των αναπληρωτών, πέρυσι με προσέλαβαν αναπληρώτρια, αρχικά μειωμένου ωραρίου και αργότερα πλήρους ( μία συνάδελφος πήρε άδεια ) και θα ήθελα, αν κάποιος συνάδελφος  με περισσότερη πείρα γνωρίζει, να μου πει αν υπάρχουν ελπίδες να προσληφθώ ως ΑΚΩ φέτος, γιατί σκέφτομαι να δηλώσω αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου μόνο κοντά στο σπίτι μου ( πέρυσι βρισκόμουν 305 χλμ. μακριά από το σπίτι μου και δε θέλω να ξαναπεράσω τα ίδια, ειδικά με παιδί 4 σχεδόν ετών ). Ευχαριστώ.

https://www.pde.gr/index.php?topic=25791.msg576695#msg576695




Ποτέ δεν είπα πως είμαι φιλόλογος.
Μόνος σου συμπεραίνεις.

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #708 στις: Μάρτιος 19, 2019, 04:23:21 μμ »
Ποτέ δεν είπα πως είμαι φιλόλογος.
Μόνος σου συμπεραίνεις.

Στην ειδική, θα μπορούσε, τόσα χρόνια να είχε διεξαχθεί γραπτός ΑΣΕΠ. Από τη στιγμή που δεν έγινε, όμως, ναι, με άλλα κριτήρια. Και οι μέχρι τώρα πίνακες των αναπληρωτών με άλλα κριτήρια δεν είχαν προκύψει για την κάθε μία από τις δύο κατηγορίες (γενική παιδεία - ειδική αγωγή);
Εξάλλου, δεν υπάρχει καμία ανάγκη να μεταπηδούν εκπαιδευτικοί από την ειδική στη γενική παιδεία! Υπάρχει;

Υπάρχει νομοσχεδίο. Αλλά είναι σεντόνι, μπορείτε να το διαβάσετε; Τελικά είσαστε φιλόλογος ή όχι;

ΥΓ. Εδώ παπάς, εκεί παπάς, που είναι ο παπάς;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2019, 04:27:23 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #709 στις: Μάρτιος 19, 2019, 04:24:24 μμ »
:o :o :o

https://www.pde.gr/index.php?topic=25791.msg576695#msg576695
Είσαι σίγουρος πως μιλούσα για εμένα; Μπορεί για κάποιο πολύ δικό μου πρόσωπο και να ήθελα να το παρουσιάσω έτσι!
Και σε πληροφορώ πως προσωπικά δεν έχω κουνηθεί να πάω ως αναπληρώτρια όχι για 305 χλμ. μακριά, αλλά ούτε για τα μισά! Δεν άξιζε! Ρώτησε κι άλλους εδώ μέσα που το ξέρουν!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #710 στις: Μάρτιος 19, 2019, 04:25:48 μμ »
Υπάρχει νομοσχεδίο. Αλλά είναι σεντόνι, μπορείτε να το διαβάσετε; Τελικά είσαστε φιλόλογος ή όχι;
Είπα την άποψή μου, την οποία την έχω ξαναπεί!

Και από σεντόνια, ευτυχώς, μας τα έδειξες!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #711 στις: Μάρτιος 19, 2019, 04:32:24 μμ »
Είπα την άποψή μου, την οποία την έχω ξαναπεί!

Και από σεντόνια, ευτυχώς, μας τα έδειξες!

Είσαι φιλόλογος ή όχι;

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2895
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #712 στις: Μάρτιος 19, 2019, 05:05:30 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2019, 07:21:31 μμ από Leon21 »

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #713 στις: Μάρτιος 19, 2019, 08:08:34 μμ »
Είσαι φιλόλογος ή όχι;

Συγνώμη για την παρέμβαση. Καν€να σεντόνι:

ΑΠΛΑ η άποψή μου (χωρίς κανένα offence σε gies κ theodores):

ΟΞΩ ΟΙ ΦΟΛΟΛΟΓΟΙ ΑΠ'ΤΗΝ ΤΥΠΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ: ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΚΑΝΟΥΝ.
Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.
Και χωρίς καμιά διάθεση "υπεράσπισης" καν€νός (πχ Leviathan).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160001
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 494
Σύνολο: 507

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.