*

Αποστολέας Θέμα: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019  (Αναγνώστηκε 284501 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #994 στις: Απρίλιος 03, 2019, 08:27:48 μμ »
Συνεχίζεις εκτός από χαζές ερωτήσεις να κάνεις και χαζές διαπιστώσεις και υποθέσεις. Που  φυσικά δεν είναι χαζές αν δεχτούμε τη υπόθεση ότι είσαι σε διατεταγμένη υπηρεσία.  Πρώτον ο υπουργός δεν είπε 15 Μαρτίου, είπε για Μάρτιο. Αν θες ο κόσμος να τρέξει δεν ισχύει καμμιά ημερομηνία από όσες λες, θέλουν να τρέξεις.... Τρέχουν ακόμα και όχι δεν τα είχαν από πριν....
Τα λεφτά είναι πολλά Άρη.
Α και δεν τους νοιάζει για το αν θα πάει ο νούμερο 380 ή ο 1250 από τον πίνακα Γ. Κάποιος θα πάει και αν δεν πάει θα πάει κάποιος άλλος κάποτε. Όσο αφορά τις δημοτικές γελάει ο πλανήτης αν τους νοιάζει ότι δεν πήγε εικαστικός στο Αγαθονήσι.
Βέβαια αν υποθέσουμε ότι είσαι σε υπηρεσία έχεις δίκιο γιατί αλλιώς εκτίθεται το αφεντικό.

Ότι πεις!

http://www.kathimerini.gr/1012563/article/epikairothta/ellada/gavrogloy-ews-15-martioy-h-prokhry3h-gia-ton-diorismo-4500-ekpaideytikwn-mesw-asep

Δικιά σας εφημερίδα δεν είναι αυτή ανεξάρτητε; Και έχω και άλλες αριστερές... αλλά δεν στις δείχνω μην τυχόν και πάθεις καμία αλλεργία.

Επίσης το νομοσχέδιο έλεγε για ένα μήνα από το ΦΕΚ του. Ούτε αυτό το είδες φαντάζομαι. Αν θες ο άλλος να τρέξει το αφήνει φλου...αλλά αυτό θέλει μάλλον πολύ μυαλό για να το αντιληφθείς!

Ο άλλος μαθαίνει μια ξένη γλώσσα και δίνει εξετάσεις σε διάστημα ολίγων μηνών. Να υποθέσω ότι έχεις πάρει πτυχίο ξένης γλώσσας και τα λες αυτά, ως ειδήμων.

Για το κάποτε λέμε. Ότι δεν πάει κόσμος και συνεχεια καλεί και ξανακάλει... Και δεν τον νοιάζει ποιος θα πάει αλλά να πάει κσποιος. Και για να πάει οφείλει να έχει κίνητρο. Ξέρεις μήπως και την σειρά του καθενός όταν θα ισχύσουν τα νέα κριτήρια...

Όσο για το αν ειμαι σε υπηρεσία κάλλιστα μπορεί να το πει κάποιος για σένα... Τι είσαι λοιπόν δεξιός συνδικαλιστής, δεξιός ψηφοφόρος, ή μήπως με λίγα μόρια φοβάσαι μην γίνει οργανική σε ΤΕ στην περιοχή σου και αγχώνεσαι μην βρεθεί άλλος με περισσότερα μόρια, τόσο που κάποιοι βγάλατε και αγχωμενες ανακοινώσεις; Βλέπεις πόσα μπορώ να σου προσαψω ακολουθώντας την δική σου λογική. Όπως αβάσιμα με κατηγορείς μπορώ και εγω να σπείρω υπόνοιες για τα αληθινά σου κίνητρα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:24:10 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #995 στις: Απρίλιος 03, 2019, 08:46:27 μμ »
Για Τα λεφτά τα κάνεις όλα...... Ωραίο άσμα.... Χαλάει το ηθικό πλεονέκτημα του αφεντικού χαχαχα
 ναι δεν τον αφήνεις φλου τον χρόνο.... Γιατί απλά θες να τρέξει γρήγορα και να το πάρει γρήγορα, όσο πιο γρήγορα τόσο περισσότερα λεφτά και είναι πολλά τα λεφτά....  ecdl πατ κιουτ , αγγλικά κλικ κλικ.... σε μια μέρα.... Θέληση να υπάρχει όλα γίνονται....
Αλλά αυτά είναι υποθέσεις ο πραγματικός λόγος είναι αυτός που είπες εσύ, το καθυστερούν γιατί το αφεντικό σου θέλει να καλυφθούν οι κενές θέσεις με αναπληρωτές .....
Ααααα ρε τι άλλο θα διαβάσουμε....
Συνέχιζε να μας διασκεδάζεις....

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #996 στις: Απρίλιος 03, 2019, 08:58:12 μμ »
Να υπενθυμίσω ότι δεν κυβερνάει η ΝΔ...ο αριστερός (ο θεός να τον κάνει...) Σύριζα κυβερνάει ...των 20.000 διορισμών σύμφωνα με τον πρώην υπουργό Φίλη... 8)

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #997 στις: Απρίλιος 03, 2019, 09:17:32 μμ »
Βρες μου ενα πτυχιο αγγλικων που να σου παραδιδουν το πτυχιο μεσα σε 3 μηνες σπιτακι σου....Παντου βλεπετε θεωριες....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:24:10 »

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #998 στις: Απρίλιος 03, 2019, 09:20:15 μμ »
Πτυχιο Αγγλικων...δεν γνωριζω...Μεταπτυχιακα οπως που παραδιδονται σε 9-12 μηνες γνωριζω αρκετα... 8)

Βρες μου ενα πτυχιο αγγλικων που να σου παραδιδουν το πτυχιο μεσα σε 3 μηνες σπιτακι σου....Παντου βλεπετε θεωριες....

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #999 στις: Απρίλιος 03, 2019, 09:44:20 μμ »
Βρες μου ενα πτυχιο αγγλικων που να σου παραδιδουν το πτυχιο μεσα σε 3 μηνες σπιτακι σου....Παντου βλεπετε θεωριες....

νέε έχεις πολλά ακόμα ψωμιά να φας...... δεν μπορώ να κάνω διαφήμιση....

πάντως ο χρόνος εξέτασης είναι ΧΧ λεπτά και τα αποτελέσματα βγαίνουν άμεσα....

τι όχι;.... εντάξει ας πούμε ότι είναι θεωρία και μπορείς να κοιμηθείς ήσυχα το βράδυ .....


Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1000 στις: Απρίλιος 03, 2019, 09:58:58 μμ »
Απο τοτε που βγηκαν τα κριτηρια( θυμασαι ημερομηνια)μεχρι και τωρα που μιλαμε πες μου ποιο πτυχιο αγγλικων εχει εκδοθει;Πες ονομα ,ημερομηνια εξετασεων και ποτε σταλθηκε το χαρτι στον κατοχο.Αλλιως λες αρλουμπες να χαμε να λεγαμε..
Τα μεταπτυχιακα απο τοτε που βγηκαν τα κριτηρια ενας χρονος δεν συμπληρωνεται

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1001 στις: Απρίλιος 03, 2019, 10:00:27 μμ »
kinegiros μήπως εννοείς "Πληρώνονται"άμεσα... ;D ;D ;D

νέε έχεις πολλά ακόμα ψωμιά να φας...... δεν μπορώ να κάνω διαφήμιση....

πάντως ο χρόνος εξέτασης είναι ΧΧ λεπτά και τα αποτελέσματα βγαίνουν άμεσα....

τι όχι;.... εντάξει ας πούμε ότι είναι θεωρία και μπορείς να κοιμηθείς ήσυχα το βράδυ .....

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1002 στις: Απρίλιος 03, 2019, 10:03:57 μμ »
Kpet βρες μου και εσυ ενα μεταπτυχιακο που το αρχισε καποιος τοτε που εγιναν γνωστα τα κριτηρια και εχει τωρα που μιλαμε το χαρτι

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1003 στις: Απρίλιος 03, 2019, 10:07:35 μμ »
Απο τοτε που βγηκαν τα κριτηρια( θυμασαι ημερομηνια)μεχρι και τωρα που μιλαμε πες μου ποιο πτυχιο αγγλικων εχει εκδοθει;Πες ονομα ,ημερομηνια εξετασεων και ποτε σταλθηκε το χαρτι στον κατοχο.Αλλιως λες αρλουμπες να χαμε να λεγαμε..
Τα μεταπτυχιακα απο τοτε που βγηκαν τα κριτηρια ενας χρονος δεν συμπληρωνεται

σιγά μην σου πω... σου έδωσα αρκετά στοιχεία να ψάξεις.... δεν είναι δύσκολο.... ΑΜΕΣΑ βγαίνει η έκδοση του αποτελέσματος.... εντυπωσιακό και δεν το ήξερα και εγώ.... και εμένα ένας γηραιότερος από εμένα μου άνοιξε τα μάτια.... 

από την άλλη μπορεί το αφεντικό απλά να καθυστερεί γιατί θέλει να πάνε αναπληρωτές στο καστελόριζο....  8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1004 στις: Απρίλιος 03, 2019, 10:21:15 μμ »
Φιλε μου υπηρχε ρευμα για Ειδικη Αγωγη εδω και μια 6ετια τουλαχιστον...και πως εμπαινες στην ΕΑ...με μεταπτυχιακο ...βεβαια τοτε υπηρχε και ο 3848 που αναγνωριζε μοριοδοτηση σε αυτα μεταπτυχιακα...αρα με ενα σμπαρο δυο τριγωνακια...
Γιατι τωρα ο παρακατω πανεπιστημιακος λεει αυτο...ας προβληματισει καποιους



Kpet βρες μου και εσυ ενα μεταπτυχιακο που το αρχισε καποιος τοτε που εγιναν γνωστα τα κριτηρια και εχει τωρα που μιλαμε το χαρτι

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1005 στις: Απρίλιος 03, 2019, 10:22:36 μμ »
Χαχα ασε την αμεση εκδοση.Απαντα σε αυτα που σε ρωταω...Πες ποτε εδωσε και ποτε του σταλθηκε το πτυχιο σπιτι για να μπορει να το καταθεσει

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1006 στις: Απρίλιος 03, 2019, 10:23:53 μμ »
Kpet ξερουμε για την μπιζνα της ειδικης.Ολοι το ξερουμε...Ξερουμε ολοι για τα μονοερη ιταλια βουλγαρια.Γνωστα αυτα.Αλλο ερωτημα εκανα

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1007 στις: Απρίλιος 03, 2019, 10:25:41 μμ »
Απο τοτε που βγηκαν τα κριτηρια( θυμασαι ημερομηνια)μεχρι και τωρα που μιλαμε πες μου ποιο πτυχιο αγγλικων εχει εκδοθει;Πες ονομα ,ημερομηνια εξετασεων και ποτε σταλθηκε το χαρτι στον κατοχο.Αλλιως λες αρλουμπες να χαμε να λεγαμε..
Τα μεταπτυχιακα απο τοτε που βγηκαν τα κριτηρια ενας χρονος δεν συμπληρωνεται

Ξενη γλωσσα αμεσα βγαινει ...

Εχει δικιο ο kinegiros

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159985
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 625
Σύνολο: 636

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.