*

Αποστολέας Θέμα: Απόφαση για διορισμό 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 164712 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 04, 2019, 09:19:38 μμ »
Είτε το πιστεύεις είτε όχι, πιο πολυ απ' όλα με καίει το τριετές κλείδωμα. Γιατί δε με αφήνει να ρεφάρω τις απώλειες που έχω λόγων των μορίων ΑΣΕΠ που χάνω, και αν μείνω εκτός, τελείωσε μετά. Γι αυτό το σύστημα του Γαβρόγλου μου είναι τόσο απεχθές. Αυτό που ήλπιζα/ελπίζω είναι να πάει με το παλιό για ένα χρόνο ακόμα ώστε να έχουν χρόνο να εκδικαστούν οι προσφυγές μας.
Δεκτο διοτι ετσι σε συμφερει οπως καποιον αλλον τον συμφερει το τριετες κλειδωμα και παει λεγοντας.Αλλα μην μας το υπενθυμιζεις καθε τρεις και λιγο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:49:24 »

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 04, 2019, 09:19:57 μμ »
Οκ, η απουσία επιχειρημάτων οδηγεί στην ειρωνεία. Πρόσεξε, δεν μπορώ να πω ότι αποκλείεται να πάρει εξαίρεση, γιατί τα μάτια μου έχουν δει και πιο ανεξήγητα πράγματα, αλλά ότι έχει πάτημα, δεν έχει.
Ξαναλέω λοιπόν. Προκήρυξη θα βγεί σύμφωνα με τον νεο νόμο. Αν θα προλάβει τους πίνακες ή οχι θα το δούμε. Εσυ εξήγησέ μου πως θα συνεννοηθεί το ΑΣΕΠ και με ποιόν.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1693
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 04, 2019, 09:23:35 μμ »
Φταίω εγώ τώρα να θυμίσω σε ορισμένους τις εθελούσιες μετατάξεις του 2013 που είχαν αποφασιστεί, είχαν βγει οι πίνακες μορίων και δεν έγιναν ποτέ;  Με εκπλήσσει που δεν καταλαβαίνετε ότι η απόφαση υπογράφηκε άρον άρον προς άγρα ψήφων... Δεν δεσμεύει κανεναν

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 04, 2019, 09:23:52 μμ »
Δεκτο διοτι ετσι σε συμφερει οπως καποιον αλλον τον συμφερει το τριετες κλειδωμα και παει λεγοντας.Αλλα μην μας το υπενθυμιζεις καθε τρεις και λιγο

Είναι άδικο, είτε με συμφέρει είτε όχι. Μην τα μπερδεύεις. Και οι παλαιοί πίνακες να κλείδωναν, πάλι άδικο θα ήταν - παρόλο που με 'βολεύει'. Το δίκαιο και αυτονόητο είναι να ανανεώνονται κάθε χρόνο με νέα στοιχεία. Το ακόμα πιο δίκαιο θα ήταν νέος γραπτός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:49:24 »

Αποσυνδεδεμένος βερα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 04, 2019, 09:24:02 μμ »
Μεγαλύτερος εκβιασμός  σε προεκλογική περίοδο δεν έχει ξαναγίνει!

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 04, 2019, 09:24:52 μμ »
Η "πλάκα" ξέρετε ποια είναι; Ότι όλοι στέλνουν αναφορά για τα μηνύματα των άλλων.
Δυστυχώς, παρ' ότι το θέμα είναι πολύ σοβαρό και θετικό, θα έλεγα, και οι προθέσεις της δημιουργίας του ήταν "αγνές" δεν μπορείτε να συγκρατηθείτε.

Λυπάμαι.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 04, 2019, 09:30:44 μμ »
Ξαναλέω λοιπόν. Προκήρυξη θα βγεί σύμφωνα με τον νεο νόμο. Αν θα προλάβει τους πίνακες ή οχι θα το δούμε. Εσυ εξήγησέ μου πως θα συνεννοηθεί το ΑΣΕΠ και με ποιόν.

Λέμε κάτι διαφορετικό. Εγώ δεν πιστεύω ότι θα βγει προκήρυξη καν. Θα σταλεί το αίτημα, και το θέμα θα παγώσει στην επεξεργασία. Κατόπιν, μετά τις εκλογές το ΑΣΕΠ θα συνεννοηθεί με τη νέα ηγεσία του υπουργείου για το τι θα γίνει με το συγκεκριμένο αίτημα/προκήρυξη. Αλλά παντογνώστης δεν είμαι, ούτε έχω την ικανότητα να προβλέπω το μέλλον. Απλά λέω τη γνώμη μου.


« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 04, 2019, 09:34:54 μμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 04, 2019, 09:40:17 μμ »
Λέμε κάτι διαφορετικό. Εγώ δεν πιστεύω ότι θα βγει προκήρυξη καν. Θα σταλεί το αίτημα, και το θέμα θα παγώσει στην επεξεργασία. Κατόπιν, μετά τις εκλογές το ΑΣΕΠ θα συνεννοηθεί με τη νέα ηγεσία του υπουργείου για το τι θα γίνει με το συγκεκριμένο αίτημα/προκήρυξη. Αλλά παντογνώστης δεν είμαι, ούτε έχω την ικανότητα να προβλέπω το μέλλον. Απλά λέω τη γνώμη μου.
Εγώ δεν λεω την γνώμη μου. Το ΑΣΕΠ εκτελεί και ελέγχει, δεν συνεννοείται. Το τι θες να ελπίζεις ή το τι ελπίζω εγώ δεν ενδιαφέρει κανενα. Δεν είναι ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 04, 2019, 09:49:25 μμ »
επιτέλους...για να δούμε

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 04, 2019, 09:50:50 μμ »
Εγώ δεν λεω την γνώμη μου. Το ΑΣΕΠ εκτελεί και ελέγχει, δεν συνεννοείται. Το τι θες να ελπίζεις ή το τι ελπίζω εγώ δεν ενδιαφέρει κανενα. Δεν είναι ενημέρωση.

Όταν λες ότι θα βγει η προκήρυξη μέχρι τις εκλογές επειδή θα πάρει εξαίρεση λες τη γνώμη σου, για την ακρίβεια εκφράζεις ελπίδα και προσδοκία.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 04, 2019, 09:53:20 μμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 04, 2019, 09:53:10 μμ »
Είναι άδικο, είτε με συμφέρει είτε όχι. Μην τα μπερδεύεις. Και οι παλαιοί πίνακες να κλείδωναν, πάλι άδικο θα ήταν - παρόλο που με 'βολεύει'. Το δίκαιο και αυτονόητο είναι να ανανεώνονται κάθε χρόνο με νέα στοιχεία. Το ακόμα πιο δίκαιο θα ήταν νέος γραπτός.
αδικο που θα κλειδωσουν 3 χρονια αλλα θελεις να παμε με παλιους πινακες χωρις να μπορει ο νεος να καταθεσει πτυχιο φετος...ΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 04, 2019, 09:54:29 μμ »
αδικο που θα κλειδωσουν 3 χρονια αλλα θελεις να παμε με παλιους πινακες χωρις να μπορει ο νεος να καταθεσει πτυχιο φετος...ΟΚ.

Απο την ανάρτηση μου που παραθέτεις, αυτό κατάλαβες;;

Επίσης, εγώ έγραψα το νόμο που λέει για να πάμε με τους παλιους αν δεν είναι έτοιμοι οι νέοι;

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 04, 2019, 09:59:09 μμ »
Όταν λες ότι θα βγει η προκήρυξη μέχρι τις εκλογές επειδή θα πάρει εξαίρεση λες τη γνώμη σου, για την ακρίβεια εκφράζεις ελπίδα και προσδοκία.
Το ΑΣΕΠ είναι υποχρεωμένο να βγάλει την προκήρυξη. Δεν είναι αυτό που ελπίζω. Είσαι λίγο μπερδεμένος.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 04, 2019, 10:01:18 μμ »
Το ΑΣΕΠ είναι υποχρεωμένο να βγάλει την προκήρυξη. Δεν είναι αυτό που ελπίζω. Είσαι λίγο μπερδεμένος.

Σε παρακαλώ, μην κάνεις ότι δεν καταλάβεις. Αυτό που ελπίζεις είναι να βγει πριν τις εκλογές. Δε λέω ότι αποκλείεται να συμβεί, αλλά απέχει πολύ από το να είναι βέβαιο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 572
Σύνολο: 583

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.