*

Αποστολέας Θέμα: Απόφαση για διορισμό 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 164690 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tskgk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #560 στις: Ιούνιος 09, 2019, 12:50:20 μμ »
Koιταξτε λιγο την παρανοια που εχουμε φτασει... :o :o :o


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:31:00 »

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #561 στις: Ιούνιος 09, 2019, 01:03:44 μμ »
Ρέα συμβαίνουν αυτά στην χώρα μας;Έλα Παναγία μου!Πέφτω από τα σύννεφα!
Έχεις δίκιο συνάδελφε! Βλέπουμε συνομωσίες παντού!

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #562 στις: Ιούνιος 09, 2019, 01:12:30 μμ »
Βρε συνάδελφε, σε ευχαριστώ πολύ, αλλά ο λόγος που προτείνω γραπτό ΑΣΕΠ είναι ιδιοτελής-γιατί τις αηδίες για τις "θυσίες" που πουλανε οι αναπληρωτές -εγώ δεν τις μπορώ.

 Σε 3 χρόνια από τώρα, ότι γίνεται με αυτά τα φανταστικά "μεταπτυχιακά" θα γίνει με τα "διδακτορικά". Αρχικά θα είναι σχετικά ακριβά-τύπου κανα 10,000 και προοδευτικά θα είναι κάνα οχτάρι χιλιάρικα.

Σε 3 χρόνια από τώρα θα ξεκλειδώσουν οι πίνακες θα  είναι ΤΙΓΚΑ κ γενική κ ειδική.

Και θα τα έχουν ΠΑΛΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ!!! πολλοί εκ των οποίων έχουν μαζέψει τους μήνες προυπηρεσίας  από τα σεμινάρια και τα "μεταπτυχιακά-ο -θεός -να τα κάνει", από γενική - μπαρμπάδες στα ΣΔΕ κλπ !!!

Δλδ ΤΙ να το κάνω εγώ που έχω διδακτορικό από καλό πανεπιστήμιο και έχω φτύσει ΑΙΜΑ όταν ο άλλος θα πάει στις γειτονικές χώρες και στη Κύπρο και θα σκάσει ένα 8χιλιαρο?? και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΕΙ. Ο διορισμός του θα παίζεται!

120 μήνες ταβάνι-ΜΟΝΟ από δημόσια ή ιδιωτικά σχολεία + "μεταπτυχιακά", "διδακτορικά", "προφισενσι Αγγλικά-"Ιταλικα", "Βουλγάρικα" "Ρουμάνικα" κλπ ??!?+"σεμινάρια" = διορίζω μόνιμους, ή αναπληρωτές τους ΙΔΙΟΥΣ ΚΑΘΕ χρόνο.

Για να καταλάβετε το ΖΟΡΙ που έχει αυτή η κυβρσηση με τα μεταπτυχιακά στη Κύπρο,  διαβάστε εδώ ΤΙ έλεγε πριν 1-2 εβδομαδες  η ΤΩΡΙΝΗ πρόεδρος του ΔΟΑΤΑΠ-ΔΕΠ του Πολυτεχνείου Κρήτης ?!?!και τα λέει και δημοσίως:

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/288537_proedros-doatap-sto-alfavita-proteraiotita-ta-pms-poy-aforoyn-toys-diorismoys

 Εντομεταξύ εκατοντάδες ΑΜΟΙΡΟΙ , κάποιοι και από τον δικό μου περίγυρο, από κορυφαία πανεπιστήμια του κόσμου περιμένουν ΜΠΑΣ και πάρουν καμιά ανάγνωριση να μπορέσουν να υπογράψουν κάνα έργο και καμία μελέτη-αλλά το ΔΟΑΤΑΠ είχε φόρτο??!?! γιατί υπήρχε η προκ!!! της Ειδικής!!!

Για να μοιράζει ο ΣΥΡΙΖΑ ΜΟΥΦΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ στα πελατάκια του  ότι θα τους διορίσει και στο ΚΑΠΑΚΙ να κάνει πρόωρες εκλογές!? γιατί του έπεσε "ΒΑΡΥ "το πεπόνι από τις ευρωεκλογές?  ;D  ;D  ;D -έχει και ένα κούτελο το αγόρι, μια ευθιξία όσο να πειις!!!

Απαξ και μιλήσει ο λαός γι αυτόν είναι νόμος!!! από το δημοψήφισμα  το θυμόμαστε όλοι άλλωστε!!!

Μπορεί και να σοκαρίστηκε!!! μπορεί να μην είχε ιντερνετ -να μην ήξερε ότι τώρα 10 μήνες βγάζανε το Κουλη μπροστά- και οι δικές του δημοσκοπσεις και των άλλων.



Δυστυχώς, το μόνο που μπορώ να σου πω είναι: Ζήτω η αξιοκρατία! Πάντως εγώ δε θα ... αγοράσω. Όπως έγραψε και ο εκπαιδευτικός που δεν έχει δει καμμία διαφήμιση στα εκπαιδευτικά δίκτυα για αγορά μεταπτυχιακών, είμαι " βολεμενη" στην Ενισχυτική. Ίσως και την επόμενη χρονιά. Δεν είναι σίγουρο. Παρόλα αυτά μου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος Κοράκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 731
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #563 στις: Ιούνιος 09, 2019, 01:14:44 μμ »
Μην ανησυχείτε θα έρθουν οι άριστοι και θα τα λύσουν όλα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:31:00 »

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #564 στις: Ιούνιος 09, 2019, 01:23:14 μμ »
Μην ανησυχείτε θα έρθουν οι άριστοι και θα τα λύσουν όλα.
Δεν πρόκειται, γιατί απλώς στην πολιτική δεν υπήρξαν, δεν υπάρχουν και ούτε θα υπάρξουν "άριστοι". Με την πολιτική ασχολούνται αποκλειστικά οι "φαύλοι". Ουδείς λόγος ανησυχίας!

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #565 στις: Ιούνιος 09, 2019, 01:36:01 μμ »
Με το νέο σύστημα διορισμού τα μεταπτυχιακά τα απαξιώνει το υπουργείο Παιδείας, και όχι εγώ. Υπάρχουν άξιοι επιστήμονες με μεταπτυχιακό και διδακτορικό! Το πτυχίο μου σίγουρα δεν το πλήρωσα (εκτός και αν κάποιοι πληρώνουν και για αυτό). Και ναι μετά την ψήφιση του περίφημου νομοσχεδίου τα πληρωμένα μεταπτυχιακά είναι γεγονός. Δυστυχώς!!!


 ΦΥσικα και το πληρωσες το πτυχιο σου εαν σπουδασες σε πολη διαφορετικη απο τον τοπο διαμονης σου...Συμφοιτητης μου που εμενε στην πολη που σπουδασε ειχε μηδενικα εξοδα σε σχεση με εμενα που που σπουδασα επαρχια ...κ εκανε δυο μεταπτυχιακα εξ αποστασεως σε γνωστες χωρες και γνωστα μεταπτυχιακα αφου δεν ειχε ξοδευτει πουθενα αλλου κ ειχε τα χρηματα ,με αποτελεσμα να 28 μοριακια μανι μανι....ποσοι μεσα στην κριση δεν στελνουν τα παιδια τους να σπουδασουν επειδη δεν αντεχουν τα εξοδα...εκτος κ αν εννοεις χρημα μονο αυτο που δινεις στα πανεπιστημια..θα μπορουσαν να υπηρχαν εστιες παντου και οντως να ειναι δωρεαν οι σπουδες ..αλλα δεν ειναι ..επισης καποιοι που δεν εχουν καθολου μεταπτυχιακα  μην ξεχνανε  ότι όσοι εχουν  δεν τα εχουν ολοι αγορασει..οτι αποτελουν μειοψηφια δε σημαινει συλλήβδην αποδοκιμασια μεταπτυχιακων και λοιπων προσοντων...θα ηταν προτιμοτερο να απαιτησουν να γινει ξεσκαρταρισμα στα μετατυχιακα   παρα να μην αναγνωριζονται καθολου..δηλαδη να καουν και τα χλωρα με τα ξερα... επισης οσον αφορα τα σεμιναρια γατι να μη μετρουν οσο και τα μετα[τυχιακα της αλλοδαπης??ετσι κ αλλιως 7 μηνης διαρκειας ειναι κια τα δυο ...ασε που τα σεμιναρια γινονται και σε γλωσσα που τουλαχιστον τη γνωριζεις ...

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #566 στις: Ιούνιος 09, 2019, 01:42:12 μμ »
Γραπτό εννοείς;Αφού τον βδελύσσεται η πλειονότητα των εκπαιδευτικών που,εθιμικώ δικαίω,απαιτούν διορισμό με πτυχίο και προϋπηρεσία εις βάρος των συνταγματικών κορόιδων που έδωσαν πολλάκις σε γραπτό διαγωνισμό ανεξάρτητης αρχής.
Να ένας νέος πίνακας: " Συνταγματικά κορόιδα".

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #567 στις: Ιούνιος 09, 2019, 01:47:23 μμ »
Ρέα έτσι είναι.Όλοι αυτοί που δεν μπορούσαν ή δεν ήθελαν να δώσουν γραπτό και απαιτούν διορισμό με...άλλους τρόπους για άλλες καταστάσεις της ζωής τους επιζητούν αξιοκρατία.Πώς λέγεται αυτό που άλλα κελεύει το..συμφέρον της κοιλιάς και άλλα η αδιάφορη πλευρά;Ηθική κατά το δοκούν λέγεται!Και το λένε,το γράφουν και το δείχνουν ΑΝΕΡΥΘΡΙΑΣΤΑ!Αφού όλοι έτσι κάνουν λένε!

Είναι και η απάντηση στο ερώτημα για την κατάντια της χώρας...

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #568 στις: Ιούνιος 09, 2019, 02:06:24 μμ »
Koιταξτε λιγο την παρανοια που εχουμε φτασει... :o :o :o



Το πλέον εύστοχο σχόλιο που εχεις κάνει!
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #569 στις: Ιούνιος 09, 2019, 02:07:44 μμ »
Έτσι όπως την βλέπω την κατάσταση και αφού όλοι θα έχουν σιγά σιγά ακαδημαϊκά προσόντα και προϋπηρεσία παράλληλα ο μόνος τρόπος να ξεχωρίσει κάποιος και να διεκδικήσει θέση διορισμού φαίνεται να είναι ο γραπτός ασεπ.. Γιατί όπως είπα και νωρίτερα οι θέσεις είναι πολύ λιγότερες από τους ενδιαφερόμενους σε ολους τους κλάδους.. Επίσης να μην υποτιμάμε το δημογραφικό και τη μείωση του μαθητικού πληθυσμού τα επόμενα χρόνια.. Κάποιοι λένε βέβαια ότι ίσως σωθεί λίγο η κατάσταση από τα προσφυγοπουλα.. Πάντως ίσως εκεί ποντάρουν και οι κυβερνήσεις.. Σου λέει έχω Εσπα και με βολεύει θα μειωθούν και τα παιδιά οπότε θα χρειαστεί να κάνω πολύ λιγότερους διορισμούς σε μια 5τια..

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #570 στις: Ιούνιος 09, 2019, 02:17:12 μμ »
Ρέα έτσι είναι.Όλοι αυτοί που δεν μπορούσαν ή δεν ήθελαν να δώσουν γραπτό και απαιτούν διορισμό με...άλλους τρόπους για άλλες καταστάσεις της ζωής τους επιζητούν αξιοκρατία.Πώς λέγεται αυτό που άλλα κελεύει το..συμφέρον της κοιλιάς και άλλα η αδιάφορη πλευρά;Ηθική κατά το δοκούν λέγεται!Και το λένε,το γράφουν και το δείχνουν ΑΝΕΡΥΘΡΙΑΣΤΑ!Αφού όλοι έτσι κάνουν λένε!

Είναι και η απάντηση στο ερώτημα για την κατάντια της χώρας...
Ευτυχώς που διαθέτουμε χιούμορ , για να αυτοσαρκαζομαστε.

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #571 στις: Ιούνιος 09, 2019, 02:22:55 μμ »
Δάφνη εγώ δε πιστεύω ότι έχεις διδακτορικό...

Δεν πειράζει μωρέ συνάδελφε, καλή καρδιά -έτσι κι αλλιώς σε αυτή η χώρα το έχω-δεν το έχω το ίδιο που μου πάει.

Σαν να μην έχω είναι  ;D

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2019, 02:25:15 μμ από Δάφνη87 »

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #572 στις: Ιούνιος 09, 2019, 02:27:39 μμ »
Δεν πειράζει μωρέ συνάδελφε, καλή καρδιά -έτσι κι αλλιώς σε αυτή η χώρα το έχω-δεν το έχω το ίδιο που μου πάει.

Σαν να μην έχω είναι  ;D

Και όπως έγραψα πριν, σε λίγο θα έχετε όλοι από ένα !

Απλά εγώ και κάτι άλλοι ΗΛΙΘΙΟΙ για να το πάρουν παρολίγο να μπουν στο τρελοκομείο, ενώ οι άλλοι θα το πάρουν με κούριερ!!

Θα μεταφράζει ο Τιούτορ τα paper και θα τους τα διαβάζει και θα κάνουν τα πειράματα!!!

Και σε 3 χρονάκια ΤΣΟΥΠ:  Ντοκτορατσιονε Σπεσιαλτσονε Εντουκατσιονε- Παπαρατσιόνε / Πι έιτσ Ντι Ιν Σπέσιαλ Ετζουκέισιο,  Γιουνιβέρσιτι οβ Κάτω Γούλα Σάιπρους =40 μοριάκια

Αλλά θα τα έχουμε ΟΟΟΛΟΙ!!! και θα διοριστούν αυτοί που θα έχουν την προυπ!!!

Οπότε γι αυτό λέω ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΓΡΑΨΕΙ. Και μετά ΑΝ γράψει ας μπαίνουν ακαδημαικά + προυπ. ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ.



Ούτως ή άλλως διδακτορικό και μεταπτυχιακό για να σε προσλάβουν (πιθανόν) αναπληρώτρια είναι πρωτοποριακό. Μόνο στην Ελλάδα συμβαίνει (και αυτό). Κρίμα!

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #573 στις: Ιούνιος 09, 2019, 02:28:59 μμ »
Δεν πειράζει μωρέ συνάδελφε, καλή καρδιά -έτσι κι αλλιώς σε αυτή η χώρα το έχω-δεν το έχω το ίδιο που μου πάει.

Σαν να μην έχω είναι  ;D



Δάφνη87 εχεις απολυτο δικιο. το διδακτορικο πραγματι ειναι κατι ξεχωριστο και συγχαρητηρια που το εχεις! οσοι δεν το εχουν επιχειρήσει δεν ξερουν... ουτε τι κοπο θελει ουτε τι τροπο και γι αυτο μιλουν αστοχα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 472
Σύνολο: 477

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.