*

Αποστολέας Θέμα: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!  (Αναγνώστηκε 38299 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #140 στις: Αύγουστος 04, 2010, 04:04:31 μμ »
Μίλτο, αφού εδώ τα λέει η κοπελιά, τόσους από'κεί πήρε φέτος, τόσους από'δώ, δες το...
Εγώ αυτήν την αντιστοίχιση τη βρήκα πολύ κατατοπιστική κι ενδεικτική για το τι παίζεται...
Δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό...  :( :( :(
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:18:47 »

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #141 στις: Αύγουστος 04, 2010, 04:05:32 μμ »
και απο ότι καταλάβατε συνάδελφοι (στους πραματικούς συναδέλφους απευθύνομαι) για άλλη μια φορά το μεγάλο θύμα των μειώσεων ήταν οι ειδικότητες. ποιός γονιός θα παραπονεθεί αν το παιδί του δεν κάνει αγγλικά, γαλλικά, γερμανικά, γυμναστικά ή πληροφορική? δεν τους καίγεται καρφί? ενώ αν δεν υπάρχουν φιλόλογοι, μαθηματικοί, φυσικοί κτλ οι γονείς θα διαμαρτυρηθούν κι αυτό θα είναι άσχημη εικόνα για το υπουργείο

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #142 στις: Αύγουστος 04, 2010, 04:05:34 μμ »
και απο ότι καταλάβατε συνάδελφοι (στους πραματικούς συναδέλφους απευθύνομαι) για άλλη μια φορά το μεγάλο θύμα των μειώσεων ήταν οι ειδικότητες. ποιός γονιός θα παραπονεθεί αν το παιδί του δεν κάνει αγγλικά, γαλλικά, γερμανικά, γυμναστικά ή πληροφορική? δεν τους καίγεται καρφί? ενώ αν δεν υπάρχουν φιλόλογοι, μαθηματικοί, φυσικοί κτλ οι γονείς θα διαμαρτυρηθούν κι αυτό θα είναι άσχημη εικόνα για το υπουργείο
εμεις τελικα είμαστε ή δεν είμαστε συνάδελφοι;; ;) ;)
είμαι πε03
Χμμμ, τι λέτε;
Εγώ λέω να το ...σκεφτούμε!  :-\ :-\ :-\
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #143 στις: Αύγουστος 04, 2010, 04:08:08 μμ »
Μίλτο, αφού εδώ τα λέει η κοπελιά, τόσους από'κεί πήρε φέτος, τόσους από'δώ, δες το...
Εγώ αυτήν την αντιστοίχιση τη βρήκα πολύ κατατοπιστική κι ενδεικτική για το τι παίζεται...
Δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό...  :( :( :(

Γιατι πολυ απλα θέλω να σας αποδειξω ότι δεν βγάζει πουθενα να λεει ο ενας εναντίον του άλλου και οτι όλοι έχουν κάτι να πουν για να υποστηρίξουν την ειδικότητά τους. Απλά θέλω να μάθω τις ώρες για να δω σε ένα σχολείο ποσες θέσεις μπορουν να υπάρξουν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:18:47 »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #144 στις: Αύγουστος 04, 2010, 04:08:58 μμ »
Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι δυσανασχετούν με τον τίτλο και πραγματικά με εξαγριώνει τέτοιες ώρες να ακούω σχόλια σαν αυτά που ακούστηκαν παραπάνω. Ενδεικτικά αναφέρω τους φετινούς διορισμούς στους πιο πολυπληθείς κλάδους σε σχέση με πέρυσι
ΠΕ01 πέρυσι 73 άτομα, φέτος 32 (-56.16%)
ΠΕ02 πέρυσι 611 άτομα, φέτος 428 (-29.95%)
ΠΕ03 πέρυσι 268 άτομα φέτος 227 (-15,3%)
ΠΕ04.01 πέρυσι 189 άτομα, φέτος 111 (-41,27%)
ΠΕ04.02 πέρυσι 74 άτομα, φέτος 70 (- 5,4%)
ΠΕ04.04 πέρυσι 46 άτομα, φέτος 41 (- 10.87%)
ΠΕ04.05 πέρυσι 23 άτομα, φέτος 11 (- 52,17%)
ΠΕ05 πέρυσι 122 άτομα, φέτος 10 (- 91.8%)
ΠΕ06, δηλαδη αγγλικών για όσους δεν ξέροθν, πέρυσι 342 άτομα και φέτος 13 (- 96,2%)
ΠΕ07 πέρυσι 120, φέτος 15 (- 87,5%)
ΠΕ11 πέρυσι 436 άτομα, φέτος 23 (- 94,72%)
και πιο σύνομα ΠΕ09 -82,85%  ΠΕ08 -55,77%   ΠΕ10 -61.54% και ΠΕ19,ΠΕ20 -90,2%
ποιός φαίνεται να είναι λοιπόν ο μεγαλύτερος θιγμένος των μειώσεων? όποιος κι αν χάνει διορισμό πονάει το ίδιο,εγώ που χάνω διορισμό και ο κλάδος μου έχει υποστεί μειώσεις 96% πονάω το ίδιο με έναν φιλόλογο που χάνει διορισμό και ο κλάδος του έχει υποστεί μείωση 30%.Αυτο είναι, ή τουλάχιστον πρέπει να είναι σεβαστό και κατανοητό από όλους. Δεν γίνεται λοιπόν  να μπαινει ο κάθε βλάκας εδώ μέσα κ λέει το μακρυ του και το κοντό  του. Θα τρελαθούμε τελείως? Εμείς της αγγλικής δηλαδή που ο κλάδος μας έχει υποστεί την μεγαλύτερη μείωση απο όλους (όπως κ οι άλλοι ξενόγλωσσοι βέβαια αλλά κ οι γυμναστές και της πλήροφορικης) δεν θα πρέπει να στεναχωριόμαστε επειδή κάνουμε ιδίαίτερα? μα ποιος νοημων άνθρωπος μπορει να σκεφτεί κατι τέτοιο? είστε τελείως βλάκες εσείς που ισχυριστήκατε κάτι τέτοιο?
 ποιά ιδιαίτερα θα μου ξεπληρώσουν εμένα τα ατελείωτα χιλιομετρα που έκανα να πηγαίνω απο χωριο σε χωριό 6 χρόνια τώρα επιδιώκοντας διορισμό? τα ιδιαίτερα που κάνω και παίρνω 8ευρώ την ώρα, που την ίδια ώρα στα ίδια παίδια ο φιλόλογος τους παίρνει 18 και ο μαθηματικός 15? συνελθετε λίγο σας παρακαλώ, αφήστε μας στον πόνο μας κ τα προβλήματα μας΄και κάντε κριτική στην δική σας σκέψη και γνώμη πριν την δημοσιεύσετε.

Συμφωνώ!
Οπότε μ' αυτή τη λογική οι μεγάλοι κερδισμένοι είναι οι Χημικοί! :o
Γιατί;;;;  ;)

ΥΓ. Διορθώνω: λιγότεροι χαμένοι είναι οι χημικοί...
     Πως τον λένε εκείνον τον Χημικό σύμβουλο της Διαμαντοπούλου: Στάθα; Σπάθα;

Αποσυνδεδεμένος NENH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #145 στις: Αύγουστος 04, 2010, 04:11:02 μμ »
μα καλά είμαστε σοβαροί τώρα? έχουν καμία σχέση αυτά που μου λες με τον αποκλεισμό στην ουσία της ειδικότητας μου απο τους διορισμους φέτος? είπε κανένας οτι οι αναγκες των καθηγητών της αγγλικής είναι μεγαλύτερες απο αυτές των μαθηματικών? αυτο ισχυει πάντα, κάθε χρονιά, κάθε φορα που γίνονται διορισμοί, δεν είναι κάτι καινούργιο. Η δικιά μου η ειδικότητα φέτος αποκλείστηκε απο τους διορισμούς και δεν επιτρέπω σε κανέναν όσο κι αν είναι σε παρόμοια θέση με την δικιά μου να μου λέει "μην μιλάς κ εσύ, εσύ κάνεις ιδιαίτερα κ τα αρπάζεις χοντρά".
κι όσο για την ερώτηση σου αν είμαστε συνάδελφοι, σαφώς κ είμαστε, αρκεί να υπάρχει αλληλοεκτίμηση, σεβάσμος και κατανόηση

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #146 στις: Αύγουστος 04, 2010, 04:12:41 μμ »
Μίλτο, αφού εδώ τα λέει η κοπελιά, τόσους από'κεί πήρε φέτος, τόσους από'δώ, δες το...
Εγώ αυτήν την αντιστοίχιση τη βρήκα πολύ κατατοπιστική κι ενδεικτική για το τι παίζεται...
Δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό...  :( :( :(

Γιατι πολυ απλα θέλω να σας αποδειξω ότι δεν βγάζει πουθενα να λεει ο ενας εναντίον του άλλου και οτι όλοι έχουν κάτι να πουν για να υποστηρίξουν την ειδικότητά τους. Απλά θέλω να μάθω τις ώρες για να δω σε ένα σχολείο ποσες θέσεις μπορουν να υπάρξουν
Αυτό πες το σ'αυτούς που ξεκίνησαν την επίθεση εναντίον μας, σε μια φάση που θα'πρεπε να μας συμπαραστέκονται...
Εμείς όμως σ'αυτήν τη φάση έχουμε δικαίωμα να φωνάζουμε και να τσιρίζουμε, γιατί μας πετσόκοψαν.
Το 96,2% πώς αλλιώς να το χαρακτηρίσει κανείς;
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #147 στις: Αύγουστος 04, 2010, 04:14:39 μμ »
μα καλά είμαστε σοβαροί τώρα? έχουν καμία σχέση αυτά που μου λες με τον αποκλεισμό στην ουσία της ειδικότητας μου απο τους διορισμους φέτος? είπε κανένας οτι οι αναγκες των καθηγητών της αγγλικής είναι μεγαλύτερες απο αυτές των μαθηματικών? αυτο ισχυει πάντα, κάθε χρονιά, κάθε φορα που γίνονται διορισμοί, δεν είναι κάτι καινούργιο. Η δικιά μου η ειδικότητα φέτος αποκλείστηκε απο τους διορισμούς και δεν επιτρέπω σε κανέναν όσο κι αν είναι σε παρόμοια θέση με την δικιά μου να μου λέει "μην μιλάς κ εσύ, εσύ κάνεις ιδιαίτερα κ τα αρπάζεις χοντρά".
κι όσο για την ερώτηση σου αν είμαστε συνάδελφοι, σαφώς κ είμαστε, αρκεί να υπάρχει αλληλοεκτίμηση, σεβάσμος και κατανόηση
Α, πολύ γρήγορα του έδωσες ...άφεση αμαρτιών, Νένη μου!
Εγώ πάντως ...ακόμα το σκέφτομαι!  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #148 στις: Αύγουστος 04, 2010, 04:15:35 μμ »
μα καλά είμαστε σοβαροί τώρα? έχουν καμία σχέση αυτά που μου λες με τον αποκλεισμό στην ουσία της ειδικότητας μου απο τους διορισμους φέτος? είπε κανένας οτι οι αναγκες των καθηγητών της αγγλικής είναι μεγαλύτερες απο αυτές των μαθηματικών? αυτο ισχυει πάντα, κάθε χρονιά, κάθε φορα που γίνονται διορισμοί, δεν είναι κάτι καινούργιο. Η δικιά μου η ειδικότητα φέτος αποκλείστηκε απο τους διορισμούς και δεν επιτρέπω σε κανέναν όσο κι αν είναι σε παρόμοια θέση με την δικιά μου να μου λέει "μην μιλάς κ εσύ, εσύ κάνεις ιδιαίτερα κ τα αρπάζεις χοντρά".
κι όσο για την ερώτηση σου αν είμαστε συνάδελφοι, σαφώς κ είμαστε, αρκεί να υπάρχει αλληλοεκτίμηση, σεβάσμος και κατανόηση

Πάντως απο τις 5 γραμμες που έγραψες καμία δεν αφορά το πρόσωπό μου εάν έχει κάτσει να διαβάσεις όλες τις προηγούμενες σελίδες. Τώρα γιατί τα αναφέρεις προσωπικά σε μένα δεν σε καταλαβαίνω ??? ???

Υ.Γ. Θεωρώ ότι είμαι σοβαρός απλά τις δύσκολες αυτες ώρες προσπαθω να είμαι και ΨΥΧΡΑΙΜΟΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2010, 04:20:11 μμ από miltos74 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #149 στις: Αύγουστος 04, 2010, 04:19:12 μμ »
Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι δυσανασχετούν με τον τίτλο και πραγματικά με εξαγριώνει τέτοιες ώρες να ακούω σχόλια σαν αυτά που ακούστηκαν παραπάνω. Ενδεικτικά αναφέρω τους φετινούς διορισμούς στους πιο πολυπληθείς κλάδους σε σχέση με πέρυσι
ΠΕ01 πέρυσι 73 άτομα, φέτος 32 (-56.16%)
ΠΕ02 πέρυσι 611 άτομα, φέτος 428 (-29.95%)
ΠΕ03 πέρυσι 268 άτομα φέτος 227 (-15,3%)
ΠΕ04.01 πέρυσι 189 άτομα, φέτος 111 (-41,27%)
ΠΕ04.02 πέρυσι 74 άτομα, φέτος 70 (- 5,4%)
ΠΕ04.04 πέρυσι 46 άτομα, φέτος 41 (- 10.87%)
ΠΕ04.05 πέρυσι 23 άτομα, φέτος 11 (- 52,17%)
ΠΕ05 πέρυσι 122 άτομα, φέτος 10 (- 91.8%)
ΠΕ06, δηλαδη αγγλικών για όσους δεν ξέροθν, πέρυσι 342 άτομα και φέτος 13 (- 96,2%)
ΠΕ07 πέρυσι 120, φέτος 15 (- 87,5%)
ΠΕ11 πέρυσι 436 άτομα, φέτος 23 (- 94,72%)
και πιο σύνομα ΠΕ09 -82,85%  ΠΕ08 -55,77%   ΠΕ10 -61.54% και ΠΕ19,ΠΕ20 -90,2%
ποιός φαίνεται να είναι λοιπόν ο μεγαλύτερος θιγμένος των μειώσεων? όποιος κι αν χάνει διορισμό πονάει το ίδιο,εγώ που χάνω διορισμό και ο κλάδος μου έχει υποστεί μειώσεις 96% πονάω το ίδιο με έναν φιλόλογο που χάνει διορισμό και ο κλάδος του έχει υποστεί μείωση 30%.Αυτο είναι, ή τουλάχιστον πρέπει να είναι σεβαστό και κατανοητό από όλους. Δεν γίνεται λοιπόν  να μπαινει ο κάθε βλάκας εδώ μέσα κ λέει το μακρυ του και το κοντό  του. Θα τρελαθούμε τελείως? Εμείς της αγγλικής δηλαδή που ο κλάδος μας έχει υποστεί την μεγαλύτερη μείωση απο όλους (όπως κ οι άλλοι ξενόγλωσσοι βέβαια αλλά κ οι γυμναστές και της πλήροφορικης) δεν θα πρέπει να στεναχωριόμαστε επειδή κάνουμε ιδίαίτερα? μα ποιος νοημων άνθρωπος μπορει να σκεφτεί κατι τέτοιο? είστε τελείως βλάκες εσείς που ισχυριστήκατε κάτι τέτοιο?
 ποιά ιδιαίτερα θα μου ξεπληρώσουν εμένα τα ατελείωτα χιλιομετρα που έκανα να πηγαίνω απο χωριο σε χωριό 6 χρόνια τώρα επιδιώκοντας διορισμό? τα ιδιαίτερα που κάνω και παίρνω 8ευρώ την ώρα, που την ίδια ώρα στα ίδια παίδια ο φιλόλογος τους παίρνει 18 και ο μαθηματικός 15? συνελθετε λίγο σας παρακαλώ, αφήστε μας στον πόνο μας κ τα προβλήματα μας΄και κάντε κριτική στην δική σας σκέψη και γνώμη πριν την δημοσιεύσετε.

Συμφωνώ!
Οπότε μ' αυτή τη λογική οι μεγάλοι κερδισμένοι είναι οι Χημικοί! :o
Γιατί;;;;  ;)

ΥΓ. Διορθώνω: λιγότεροι χαμένοι είναι οι χημικοί...
     Πως τον λένε εκείνον τον Χημικό σύμβουλο της Διαμαντοπούλου: Στάθα; Σπάθα;
Γιατί, τι έχει αυτή η λογική; Τετράγωνη τη βρίσκω!
Πλάκα-πλάκα αυτό που λες το'χω σκεφτεί, βασικά το σκέφτομαι από χθες το βράδυ... Τυχαίο; Ε, μα ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!  >:(
Υ.Γ.: Μάλλον ...Χατζάρα τονε λένε...
       Ο καθένας που μπαίνει σε τέτοια πόστα κοιτά να ευνοήσει τους δικούς του.
       ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ και σ'όποιον αρέσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2010, 04:21:05 μμ από Joanna Bear ΠΕ06 »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #150 στις: Αύγουστος 04, 2010, 04:20:46 μμ »
Καθόλου τυχαίο! Βγάζει μάτι μάλιστα!  >:(

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #151 στις: Αύγουστος 04, 2010, 04:21:54 μμ »
Συγγνώμη...δεν διάβασα όλη την κουβέντα,αλλά ανέφερε κανείς πως το Υπουργείο φέτος είπε (αν το πιστέψουμε) πως τους κλάδους που είναι σε 2 βαθμίδες θα τους αξιοποιήσει πλήρως;; Δηλαδή όσοι αγγλικοί,γαλλικοί κ.τ.λ δεν συμπληρώνουν ωράριο π.χ στη Β'θμια θα τους στείλει να συμπληρώσουν ωράριο στην Α'θμια. Και οι ξενόγλωσσοι τόσα χρόνια ήταν πάντα υπεράριθμοι με αποτέλεσμα στη Β΄θμια να καταλήγουν να διδάσκουν ιστορία!!!!! Αυτό ήταν καιρός να σταματήσει!!
Δεν λέω πως καλώς θα γίνει η τόσο μεγάλη μείωση προσλήψεων των ξενόγλωσσων (αν γίνει) γιατί όλα αυτά τα παιδιά έχουν κάνει κόπους όπως όλοι μας τόσα χρόνια,αλλά λέω πως υπάρχει λογική εξήγηση......λογικότατη θα έλεγα!
Βέβαια στην πορεία πιστεύω πως θα αναγκαστεί να πάρει αναπληρωτές απ'αυτές τις ειδικότητες εφόσον δεν καλυφθούν τα κενά.
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #152 στις: Αύγουστος 04, 2010, 04:22:50 μμ »
Καθόλου τυχαίο! Βγάζει μάτι μάλιστα!  >:(
Το ιδιο και με τους γυμναστές μέχρι πέρσι

Αποσυνδεδεμένος NENH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #153 στις: Αύγουστος 04, 2010, 04:24:13 μμ »
milto δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα, ή τουλάχιστον δεν ήταν αυτή η πρόθεση μου, απλά τα νεύρα μου, όπως κ των περισσοτέρων υποθέτω αυτές τις μέρες είναι σε άσχημη κατάσταση. αυτό ακριβώς το μήνυμα θέλω να περάσω κι εγώ, ότι δεν βγάζει πούθενα να μαλώνουμε αναμεταξύ μας και να ερχόμαστε σε αντιπαράθεση για ένα θέμα που μας αφόρα όλους. για αυτόν ακριβως τον λόγο είπα ότι όσο πονάω εγώ πο δεν διορίζομαι και ο κλάδος μου κατακρεουργήθηκε πονάει κ ενας φιλόλογος που ο κλάδος του ήταν σε καλύτερη μοίρα.αυτό λέω απο την αρχή, δεν γίνεται να μας παίρνουν τον διορισμό μέσα απο τα χέρια κ να χεις κ τους άλλους να σου λένε "εσύ τα αρπάζεις οπως κ να χει, μη μιλάς"

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160805
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 732
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 749
Σύνολο: 750

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.