*

Αποστολέας Θέμα: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012;  (Αναγνώστηκε 792385 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1036 στις: Ιούνιος 23, 2011, 10:09:14 μμ »
δε θα βιωσουμ ετο καλοκαιρι με γνωμονα τον ασεπ και τις προθεσεις ολων των ανευθυνοϋπευθυνων!μεχρι και αμερικη παμε :)
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:41:22 »

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1037 στις: Ιούνιος 23, 2011, 10:25:59 μμ »
Εγώ πάντως το υλικό το έχω σε pdf και όπου παο με laptop.δεν θα με πιάσει στον ύπνο η διαμάντω. ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1038 στις: Ιούνιος 23, 2011, 10:35:44 μμ »
και γω θα ξεκινησω διαβασμα γιατι υποψιαζομαι πως οι ερωτησεις αυτη τη φορα για το κλαδο μου ( ΠE02 ) θα ειναι του τυπου : " Να αναφερετε ΟΛΕΣ τις αγροτικες μεταρρυθμισεις απο την εποχη του Νεάντερταλ μεχρι το star war !
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1039 στις: Ιούνιος 23, 2011, 10:48:12 μμ »
Είμαστε σε περίοδο λίγο πριν την ψήφιση του μεσοπρόθεσμου Μνημονίου. Η κυβέρνηση θα κάνει το παν να αποδείξει ότι πασχίζει να κάνει οικονομία και συμμάζεμα των δημοσιονομικών, για να πείσει τελικά τον λαό να βάλει και αυτός πάλι πλάτη για την κοινή προσπάθεια. Μην πολύπαιρνεται στα σοβαρά αυτά που ακούτε αυτές τις μέρες. Μετά την ψήφιση του μεσοπρόθεσμου, γιατί μην γελιόμαστε θα ψηφιστεί, θα μπορέσουμε να δούμε τις πραγματικές προθέσεις της κυβέρνησης και τις δυνατότητες της για προσλήψεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:41:22 »

Αποσυνδεδεμένος Έλλη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1040 στις: Ιούνιος 24, 2011, 12:20:11 πμ »
Παιδιά, καλησπέρα

Είμαι νέα στο φόρουμ, συγχωρήστε με για τυχόν λάθη. Από όσα καταλαβαίνω σε σχέση με το νομικό πλαίσιο, στους όσους -ελάχιστους- διορισμούς που θα γίνουν δεν θα περιλαμβάνονται επιτυχόντες του ΑΣΕΠ, ακόμη κι αν βρίσκονται σε απόσταση αναπνοής από τους διοριστέους, σωστά; Δηλαδή, εάν σε κάποια ειδικότητα, έχει εξαντληθεί ο πίνακας των διοριστέων, ακόμη και αν υπάρχει πίνακας επιτυχόντων, θα αντλήσουν από τον ενιαίο πίνακα προϋπηρεσίας; Τι γίνεται όμως στην περίπτωση που και από εκεί έχει εξαντληθεί το 40%; Έπεται 24μηνο + ΑΣΕΠ (στο οποίο δεν διευκρινίζεται ποσοστό;).

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1041 στις: Ιούνιος 24, 2011, 12:34:11 πμ »
mk75 αν μπορείς στείλε μου και εμένα το υλικό σου για το ΑΣΕΠ γιατί θέλω να πάω για διακοπές στον Άγιο Μαυρίκιο και αγχώθηκα τώρα ,μήπως γυρίσω άρον άρον .... ;)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1042 στις: Ιούνιος 24, 2011, 02:11:06 πμ »
Παιδιά, καλησπέρα

Είμαι νέα στο φόρουμ, συγχωρήστε με για τυχόν λάθη. Από όσα καταλαβαίνω σε σχέση με το νομικό πλαίσιο, στους όσους -ελάχιστους- διορισμούς που θα γίνουν δεν θα περιλαμβάνονται επιτυχόντες του ΑΣΕΠ, ακόμη κι αν βρίσκονται σε απόσταση αναπνοής από τους διοριστέους, σωστά; Δηλαδή, εάν σε κάποια ειδικότητα, έχει εξαντληθεί ο πίνακας των διοριστέων, ακόμη και αν υπάρχει πίνακας επιτυχόντων, θα αντλήσουν από τον ενιαίο πίνακα προϋπηρεσίας; Τι γίνεται όμως στην περίπτωση που και από εκεί έχει εξαντληθεί το 40%; Έπεται 24μηνο + ΑΣΕΠ (στο οποίο δεν διευκρινίζεται ποσοστό;).
Το 24μηνο δεν έχει κανονικό δικαίωμα διορισμού. Προσλαμβάνεται αναλόγως τις ανάγκες.

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1043 στις: Ιούνιος 24, 2011, 12:32:59 μμ »
mk75 αν μπορείς στείλε μου και εμένα το υλικό σου για το ΑΣΕΠ γιατί θέλω να πάω για διακοπές στον Άγιο Μαυρίκιο και αγχώθηκα τώρα ,μήπως γυρίσω άρον άρον .... ;)

Εγώ που βρίσκομαι ήδη σε διακοπές τι να κάνω? Αφήνω πετσέτες, αντιηλιακά, ομπρέλες θαλάσσης, βόλτες, εκδρομές και επιστρέφω στη βάση μου για να κλειστώ για 20η χρονιά (βάλε σχολικά χρονια, πανεπιστημιο, μεταπτυχιακα, ΑΣΕΠ κ.α.) στο δωματιο του γραφείου μου λιώνοντας στο διάβασμα?  :D

Για αυτό όποιος έχει σίγουρη πληροφορία να μας ενημερώσει! Να μην επιστρέφω άρον άρον χωρίς λόγο!

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1044 στις: Ιούνιος 24, 2011, 12:36:15 μμ »
και γω θα ξεκινησω διαβασμα γιατι υποψιαζομαι πως οι ερωτησεις αυτη τη φορα για το κλαδο μου ( ΠE02 ) θα ειναι του τυπου : " Να αναφερετε ΟΛΕΣ τις αγροτικες μεταρρυθμισεις απο την εποχη του Νεάντερταλ μεχρι το star war !

Εύχομαι οι υποψίες σου να μην επαληθευτούν διότι ομολογώ το εύρος των γνώσεων μου δεν είναι τόσο μεγάλο!  :D
(Αν και άτομο με χιλιάδες ενδιαφέροντα  :) ).

Αποσυνδεδεμένος mike78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1045 στις: Ιούνιος 24, 2011, 12:37:02 μμ »
Αν είναι να.. διοριστούν επιλαχόντες/επιτυχόντες, ας μη γίνει ΑΣΕΠ ούτε το '13. Αλλιώς, αν είναι να διορίζει (βέβαια και το ίδιο το θέμα διορισμού είναι επισφαλές  :D ) από διάφορους άσχετους πίνακες, τότε ας κάνει και αύριο τον διαγωνισμό!
Καθένας για την πάρτη του τελικά σε αυτόν τον παρτακίστικο κλάδο, όποτε τους γράφω όλους κι εγώ και λαμβάνω τα μέτρα μου από Αύγουστο.
Όποιος επιλαχών ενδιαφέρεται, να επικοινωνήσει για να οργανώσουμε το θέμα. Οι λοιποί να μην ενοχλήσουν παρακαλώ.-
Συμφωνώ

Αποσυνδεδεμένος MPORELI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1046 στις: Ιούνιος 24, 2011, 12:43:17 μμ »
εδω κινδυνευει να μη διοριστει το 24μηνο τι επιλαχοντες λετε... τι αλλο θα ακουσουμε...

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1047 στις: Ιούνιος 24, 2011, 01:08:41 μμ »
Aν το τελικό νούμερο είναι 800,αυτοί δεν καλύπτουν ούτε το 60-40.Οπότε τι επιλαχόντες?

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1048 στις: Ιούνιος 24, 2011, 01:15:13 μμ »
Μα δεν λέμε για φέτος.. που στην καλύτερη να πάρει τους εναπομείναντες ασεπίτες+40%.
Αν όμως δεν γίνει αρχές '12 ο διαγωνισμός, τότε αν χρειαστεί το '12 να προσλάβει κάποια λίγα άτομα (λέμε τώρα), να ξέρουμε τι προβλέπεται.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1049 στις: Ιούνιος 24, 2011, 01:18:29 μμ »
mk75 αν μπορείς στείλε μου και εμένα το υλικό σου για το ΑΣΕΠ γιατί θέλω να πάω για διακοπές στον Άγιο Μαυρίκιο και αγχώθηκα τώρα ,μήπως γυρίσω άρον άρον .... ;)

Εγώ που βρίσκομαι ήδη σε διακοπές τι να κάνω? Αφήνω πετσέτες, αντιηλιακά, ομπρέλες θαλάσσης, βόλτες, εκδρομές και επιστρέφω στη βάση μου για να κλειστώ για 20η χρονιά (βάλε σχολικά χρονια, πανεπιστημιο, μεταπτυχιακα, ΑΣΕΠ κ.α.) στο δωματιο του γραφείου μου λιώνοντας στο διάβασμα?  :D

Για αυτό όποιος έχει σίγουρη πληροφορία να μας ενημερώσει! Να μην επιστρέφω άρον άρον χωρίς λόγο!

μπορεις να παρεις τα ψυχοπαιδαγωγικα στην παραλια και να λιωσεις στην ξαπλωστρα  ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160550
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 759
Σύνολο: 772

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.