*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009  (Αναγνώστηκε 205562 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος amer

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1148 στις: Ιούλιος 22, 2009, 02:49:12 μμ »
εγώ θα συμφωνήσω με τον epistimik και τα σημεία που έχει επισημάνει με έντονο μαύρο. Μάλιστα οι λέξεις Εάν, μετά τα παραπάνω, ταυτίζεται η σειρά κατάταξης των υποψηφίων, θα ληφθούν υπόψη.... μου δίνει να καταλάβω ότι μετρά και η προυπηρεσία. Μπορεί και να είμαι και λάθος....

Μετρά η προυπηρεσία,αλλά είναι όπως τα λέει ο physciense.
Π.χ. 2 άτομα χωρίς μεταπτυχιακό ή ασεπ (με σεμινάριο)-ο ένας 9 μήνες προυπηρεσία και ο δεύτερος 0. Ο δεύτερος προηγείται αν έχει αποκτήσει πρώτος πτυχίο. Αν όμως ο πρώτος αντί για 9 μήνες έχει 10, τότε προηγείται αυτός γιατί εμπίπτει στη φράση που επισημαίνει ο epistimik.Μετράει μεν η προυπηρεσία αλλά σε κάποιους και με ένα εντελώς καινούριο τρόπο. Είδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lang

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1149 στις: Ιούλιος 23, 2009, 01:06:35 πμ »
Χτες 22/6 μετα απο επαφη με το υπουργειο μου ειπαν <<πως συμφωνα με τη λογικη θα μετρησει η προυπηρεσια σε καθε καταταξη (πχ μεταξυ ατομων που εχουν μονο σεμιναριο) οπως συμβαινει και στους υπολοιπους πινακες>>......<<αν ομως διαπιστωσετε μετα την εκδοση των πινακων αναπληρωτων οτι δεν εχει καταχωρηθει η προυπηρεσια η οτι η ταξινομηση μεσα σε καθε καταταξη δεν εχει γινει συμφωνα με την προυπηρεσια τοτε να κανετε ενσταση>>
Τελικά οι κατα τα αλλα ευγενεστατες κυριες της ΕΑ του υπεπθ εδειχναν να μην μπορουν μεχρι τωρα να εξηγησουν και να καθοδηγησουν τους ενδιαφερομενους απο το γεγονος οτι οι ιδιες δεν ειναι οι συντακτες της προκηρυξης. Οι συντακτες πρεπει να ειναι οι νομικοι περι υπουργο-υφυπουργο.

Καλο θα ηταν συναδελφοι να ενοχλουμε καθημερινα την διευθυνση ΕΑ του υπουργειου για να καταφερουμε να εκδοσουν συμπληρωματικη οδηγια αλλα και για να αντιληφθουν τη μαζικοτητα μας σε ενα θεμα που μας αφορα οπως ειναι η προυπηρεσια.
Ιδωμεν αυριο...........


Αποσυνδεδεμένος amer

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1150 στις: Ιούλιος 23, 2009, 01:30:10 πμ »
Χτες 22/6 μετα απο επαφη με το υπουργειο μου ειπαν <<πως συμφωνα με τη λογικη θα μετρησει η προυπηρεσια σε καθε καταταξη (πχ μεταξυ ατομων που εχουν μονο σεμιναριο) οπως συμβαινει και στους υπολοιπους πινακες>>......<<αν ομως διαπιστωσετε μετα την εκδοση των πινακων αναπληρωτων οτι δεν εχει καταχωρηθει η προυπηρεσια η οτι η ταξινομηση μεσα σε καθε καταταξη δεν εχει γινει συμφωνα με την προυπηρεσια τοτε να κανετε ενσταση>>
Τελικά οι κατα τα αλλα ευγενεστατες κυριες της ΕΑ του υπεπθ εδειχναν να μην μπορουν μεχρι τωρα να εξηγησουν και να καθοδηγησουν τους ενδιαφερομενους απο το γεγονος οτι οι ιδιες δεν ειναι οι συντακτες της προκηρυξης. Οι συντακτες πρεπει να ειναι οι νομικοι περι υπουργο-υφυπουργο.

Καλο θα ηταν συναδελφοι να ενοχλουμε καθημερινα την διευθυνση ΕΑ του υπουργειου για να καταφερουμε να εκδοσουν συμπληρωματικη οδηγια αλλα και για να αντιληφθουν τη μαζικοτητα μας σε ενα θεμα που μας αφορα οπως ειναι η προυπηρεσια.
Ιδωμεν αυριο...........


Mίλησες εσύ προσωπικά με άτομο από τη διεύθυνση ειδικής αγωγής και σου ανέφερε τα παραπάνω?Μήπως δεν είχαν διαβάσει την εγκύκλιο ακόμη?


Αποσυνδεδεμένος lang

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1151 στις: Ιούλιος 23, 2009, 05:58:45 πμ »
Είχαν διαβάσει την εγκύκλιο και είχαν την ίδια με μας εύλογη απορία ( σχετικά με την προυπηρεσία).Σήμερα πιστεύω πως θα εχουν καλύτερη ενημέρωση απο τους συντακτες της εγκυκλίου οπότε τηλέφωνα ή επισκέψεις στο υπεπθ απο νωρίς........ Καλημέρα και μην ξεχνατε να μας ενημερώνετε εδώ.

ΥΓ Πηγα ο ίδιος στο υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ALEXAN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1152 στις: Ιούλιος 23, 2009, 04:38:52 μμ »
Ερώτηση  ???

Είμαι ΠΕ03(μαθηματικών). Αξίζει να παρακολουθήσω του χρόνου αυτά τα σεμινάρια 400 ωρών ή ήδη πήγε πολύς κόσμος φέτος οπότε δεν θα έχω καμιά ελπίδα; :)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1153 στις: Ιούλιος 23, 2009, 04:59:51 μμ »
Συνάδελφοι, έχω μπερδευτεί στο εξής σημείο. Αν κάποιος έχει διδακτορικό και δεν είναι επιτυχών στον ΑΣΕΠ και κάποιος άλλος έχει σεμινάριο 400 ωρών και επιτυχία στον ΑΣΕΠ, ποιος πιστεύετε ότι θα μπει πρώτος στον πίνακα?
 

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1154 στις: Ιούλιος 23, 2009, 05:03:21 μμ »
Αυτό είναι ξεκάθαρο, το διδακτορικό είναι πάνω απ όλα. Μη μπερδεύεστε. Μόνο εφόσον υπάρξει ισοβαθμία στους τίτλους σπουδών μετράει ο ΑΣΕΠ κλπ. Όχι σε άλλη περίπτωση. Αν είχαν και οι 2 διδακτορικό και ο 1 ειχε κ επιτυχία ΑΣΕΠ θα ήταν πρωτος αυτός με τον ΑΣΕΠ.
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1155 στις: Ιούλιος 23, 2009, 05:11:51 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Από τη δική μου έρευνα στους πίνακες του προηγούμενου έτους διαπίστωσα ότι πέρσι στον πίνακα των φιλολόγων δεν απορροφήθηκαν άτομα ως αναπληρωτές με ετήσιο σεμινάριο. Συμφωνείτε και εσεις με αυτή την άποψη? Υπάρχει περίπτωση φέτος? Ποια είναι η γνώμη σας?

Αποσυνδεδεμένος xrysoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1156 στις: Ιούλιος 23, 2009, 05:14:36 μμ »
καλησπέρα.εχω μπερδευτεί με όλα αυτά.Τη μια μας λενε απο το υπουργείο οτι δεν θα μετρήσει η προυπηρεσια και σήμερα μας λένε πως θα μετρήσει ενώ η ΔΔΕ Γ'Αθήνας μου είπε οτι θα μετρήσει μόνο για να διαχωρίσει τις κατηγορίες 0-10 μήνες και 10-30μήνες. ??? ??? ???
Για παράδειγμα ένας έχει μεταπτυχιακό και 23 μήνες προυπηρεσια ενώ ένας άλλος έχει μεταπτυχιακό και 12 μήνες προυπηρεσία μαζί με επιτυχία ΑΣΕΠ.Ποιός προτασσεται στον πίνακα;;;;;;;;;;;Αν μετρήσει η προυπηρεσία προτάσσεται ο πρώτος αν όχι ο δεύτερος ??? Ποιό θα ισχύσειιιιι τελικά

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1157 στις: Ιούλιος 23, 2009, 05:18:32 μμ »
Τι ερευνα εκανες δηλαδη κ πως εβγαλες αυτο το συμπερασμα;
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος xrysoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1158 στις: Ιούλιος 23, 2009, 05:20:35 μμ »
δεν έκανα έρευνα.πήρα και ρώτησα στο υπουργείο και στη ΔΔΕ. Μήπως σου διέφυγαν τα ερωτηματικάάάά

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1159 στις: Ιούλιος 23, 2009, 05:21:48 μμ »
καλησπέρα.εχω μπερδευτεί με όλα αυτά.Τη μια μας λενε απο το υπουργείο οτι δεν θα μετρήσει η προυπηρεσια και σήμερα μας λένε πως θα μετρήσει ενώ η ΔΔΕ Γ'Αθήνας μου είπε οτι θα μετρήσει μόνο για να διαχωρίσει τις κατηγορίες 0-10 μήνες και 10-30μήνες. ??? ??? ???
Για παράδειγμα ένας έχει μεταπτυχιακό και 23 μήνες προυπηρεσια ενώ ένας άλλος έχει μεταπτυχιακό και 12 μήνες προυπηρεσία μαζί με επιτυχία ΑΣΕΠ.Ποιός προτασσεται στον πίνακα;;;;;;;;;;;Αν μετρήσει η προυπηρεσία προτάσσεται ο πρώτος αν όχι ο δεύτερος ??? Ποιό θα ισχύσειιιιι τελικά

Μπαχαλο γενικα, όποιος πει ότι είναι σιγουρος για την προϋπηρεσία ψέμμα είναι.. Ασε που αυτο το 0-10 10-30 με καταστρεφει γιατι εχω 9 1/2 μηνες  :D :D :D :D :D
Δε μπορει κανεις να μας απαντησει γιατι δεν ειναι αυτοι που εβγαλαν την εγκυκλιο για να ξερουν τι ειχαν στο μυαλο τους..Υπομονη
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1160 στις: Ιούλιος 23, 2009, 05:23:54 μμ »
δεν έκανα έρευνα.πήρα και ρώτησα στο υπουργείο και στη ΔΔΕ. Μήπως σου διέφυγαν τα ερωτηματικάάάά
Δεν το ελεγα σε σεναααααα  :D :D :D :D :D :D :P
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος panagopou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1161 στις: Ιούλιος 23, 2009, 05:30:40 μμ »
από ότι έχω καταλάβει κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά τις εννοούσε ο συντάκτης της εγκυκλίου και ο καθένας κάνει τις δικές του ερμηνείες. Όλα όμως πρέπει να ξεκαθαριστούν, αλιώς πως θα ξέρουμε όταν θα βγουν οι πινακες αν έχει γίνει λάθος ή όχι και να κάνουμε ένσταση. Ή θα γίνει τότε ξεκάθαρο καθώς θα είμαστε πολλοί αυτοί που κατατασσόμαστε στην ίδια κατηγορία. Μπάχαλο!!!!Θα το ξαναπώ "τόσο καιρό για μια εγκύκλιο μπούρδα" Η περσινή ήταν πολύ ξεκάθαρη και φέτος παίζουμε με τις λέξεις.Αντε μην στείλω καμια βαριά κατάρα προς τον Παράδεισο Αμαρουσίου....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160888
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 775
Σύνολο: 801

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.