*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 769482 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dero

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #938 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 10:40:21 μμ »
οι αποφάσεις του ΠΥΣΔΕ ναι, σε καλύπτουν - εκει όμως αναγράφουμε την ημερομηνία πράξης του ΠΥΣΔΕ που μπορεί να διαφέρει απο την ημερομηνία πράξης ανάληψης.

οι πράξεις ανάληψης που συνυποβάλλονται με την αίτηση μετάθεσης για Μουσικό διαβιβαζονται μαζί με όλα τα υπόλοιπα στο ΥΠΑΙΘΠΑ για την τελικη κρίση απο την καλλιτεχνική επιτροπή. Και προφανώς την επικύρωση την κάνει το σχολείο και όχι η ΔΔΕ καθώς το πρωτότυπο ( το πρακτικό δλδ) το έχει το σχολείο και όχι εμείς στις ΔΔΕ. Άρα δεν μπορούμε να πάρουμε τα έγγραφα απο τον φάκελό σας και να τα θεωρήσουμε και να τα στείλουμε εμείς στο υπουργείο. Αν το κάναμε τοτε το προσωπικό σας μητρώο θα έμενε κενό οποτε και πάλι θα έπρεπε να φέρετε νέες επικυρωμένες πράξεις ανάληψης.

Στη σελίδα 25 (κεφάλαιο για τα μουσικά), στην 3η διευκρίνιση λέει ότι οι Διευθύνσεις δεν θα παραλαμβάνουν, μεταξύ άλλων, βεβαιώσεις προϋπηρεσίας. Νόμιζα πως έχουμε μόνο αίτηση με βιογραφικό και επικυρωμένα πτυχία, μεταπτυχιακά, σεμινάρια, γλώσσες κλπ. οτιδήποτε εκτός από τα χαρτιά για τις γενικές μεταθέσεις. Έτσι έκανα πέρυσι και δεν μου είπε κανείς από το γραφείο ότι έχω ελλιπή στοιχεία για την αίτηση για τα μουσικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:47:22 »

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #939 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 10:41:05 μμ »
Ευχαριστώ πολύ bitch. Να είσαι καλά!
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #940 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 10:46:36 μμ »
Οκ Bitch, κατανοητα ολα αυτα, ομως εμενα μου λειπει πραξη αναληψης στο γυμνασιο που τοποθετηθηκα περυσι προσωρινα, οταν πρωτοδιοριστηκα. Με διεθεσαν στην πρωτοβαθμια αποκλειστικα, ανελαβα εκει κ μετα παρουσιαστηκα στο γυμνασιο προσωρινης τοποθετησης γιατι πολυ απλα με τοποθετησαν μετα την διαθεση στην πρωτοβαθμια. Ο διευθυντης του γυμνασιου δε με αφησε να κανω αναληψη στο γυμνασιο γιατι ειχα λεει ηδη αναλαβει στην πρωτοβαθμια. Τι γινεται τωρα;Αααα, η προσωρινη τοποθετηση ηταν σε γυμνασια της Δ περιοχης και τα σχολεια της πρωτοβαθμιας Β κ Γ. Τι κανω τωρα;Θα καταθεσω τις αναληψεις απο την πρωτοβαθμια κ την αποφαση προσωρινης τοποθετησης στο γυμνασιο; Ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #941 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 10:51:33 μμ »
οι αποφάσεις του ΠΥΣΔΕ ναι, σε καλύπτουν - εκει όμως αναγράφουμε την ημερομηνία πράξης του ΠΥΣΔΕ που μπορεί να διαφέρει απο την ημερομηνία πράξης ανάληψης.

οι πράξεις ανάληψης που συνυποβάλλονται με την αίτηση μετάθεσης για Μουσικό διαβιβαζονται μαζί με όλα τα υπόλοιπα στο ΥΠΑΙΘΠΑ για την τελικη κρίση απο την καλλιτεχνική επιτροπή. Και προφανώς την επικύρωση την κάνει το σχολείο και όχι η ΔΔΕ καθώς το πρωτότυπο ( το πρακτικό δλδ) το έχει το σχολείο και όχι εμείς στις ΔΔΕ. Άρα δεν μπορούμε να πάρουμε τα έγγραφα απο τον φάκελό σας και να τα θεωρήσουμε και να τα στείλουμε εμείς στο υπουργείο. Αν το κάναμε τοτε το προσωπικό σας μητρώο θα έμενε κενό οποτε και πάλι θα έπρεπε να φέρετε νέες επικυρωμένες πράξεις ανάληψης.

Στη σελίδα 25 (κεφάλαιο για τα μουσικά), στην 3η διευκρίνιση λέει ότι οι Διευθύνσεις δεν θα παραλαμβάνουν, μεταξύ άλλων, βεβαιώσεις προϋπηρεσίας. Νόμιζα πως έχουμε μόνο αίτηση με βιογραφικό και επικυρωμένα πτυχία, μεταπτυχιακά, σεμινάρια, γλώσσες κλπ. οτιδήποτε εκτός από τα χαρτιά για τις γενικές μεταθέσεις. Έτσι έκανα πέρυσι και δεν μου είπε κανείς από το γραφείο ότι έχω ελλιπή στοιχεία για την αίτηση για τα μουσικά.

αν κοιτάξεις την διευκρίνιση προσεκτικά αναφέρει ότι δεν θα πρέπει οι ΔΔΕ να παραλαμβάνουν δικαιολογητικά που δεν κρίνονται απαραίτητα για την διαμόρφωση κρίσης για τους εκπαιδευτικούς που αιτούνται μετάθεσης στα μουσικά. Η βεβαίωση  προϋπηρεσίας θεωρείται βασικό για το αν θεμελιώνεται η 5ετής διδακτική υπηρεσία.
Εμείς πάντως τις στέλνουμε , τώρα τι να σου πω, αν τα δέχτηκαν οκ, είναι λιγότερη χαρτουρα για όλους.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:47:22 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #942 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 10:54:34 μμ »
Οκ Bitch, κατανοητα ολα αυτα, ομως εμενα μου λειπει πραξη αναληψης στο γυμνασιο που τοποθετηθηκα περυσι προσωρινα, οταν πρωτοδιοριστηκα. Με διεθεσαν στην πρωτοβαθμια αποκλειστικα, ανελαβα εκει κ μετα παρουσιαστηκα στο γυμνασιο προσωρινης τοποθετησης γιατι πολυ απλα με τοποθετησαν μετα την διαθεση στην πρωτοβαθμια. Ο διευθυντης του γυμνασιου δε με αφησε να κανω αναληψη στο γυμνασιο γιατι ειχα λεει ηδη αναλαβει στην πρωτοβαθμια. Τι γινεται τωρα;Αααα, η προσωρινη τοποθετηση ηταν σε γυμνασια της Δ περιοχης και τα σχολεια της πρωτοβαθμιας Β κ Γ. Τι κανω τωρα;Θα καταθεσω τις αναληψεις απο την πρωτοβαθμια κ την αποφαση προσωρινης τοποθετησης στο γυμνασιο; Ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση!

στάσου λίγο να το καταλάβω
διοριζεσαι στην Δ περιοχή.
Αμέσως μετά διατίθεσαι ολικά σε σχολεία πρωτοβάθμιας ( στην ιδια περιοχή μετάθεσης με την περιοχή διορισμού; Αναφέρεις πως τα δημοτικά ειχαν λιγότερα μόρια, ομως μιλας για την μοριοδότηση της Α΄/θμιας ή για την κοντινοτερη σχολική μονάδα δευτεροβάθμιας;)
Για πες και θα σου πω.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #943 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 11:04:31 μμ »
Τα περισσοτερα μορια τα εχει το γυμνασιο που τοποθετηθηκα προσωρινα...Περυσι τον Ιουνιο βεβαια πηγα στη δευτεροβαθμια κ ειδα οτι μου περασαν τα περισσοτερα μορια, του γυμνασιου.Ομως με απασχολει το οτι δεν εχω αναληψη απ το γυμνασιο. Εχω μονο την αποφαση προσωρινης τοποθετησης κ την αποφαση διαθεσης στην πρωτοβαθμια...

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #944 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 11:06:19 μμ »
Η διαθεση γραφει οτι τοποθετηθηκα στην πρωτοβαθμια της δ περιοχης, εγω ομως δουλευα στη β κ στη γ (λιγοτερα μορια) . Στη δ δεν ειχε κενο ουτε για δειγμα, ουτε σε δευτεροβαθμια, ουτε σε πρωτοβαθμια...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #945 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 11:19:53 μμ »
είσαι οκ τότε, δεν πειράζει για την ανάληψη, καλύπτεσαι απο την απόφαση τοποθέρτησης και κατόπιν διάθεσης, μην ανησυχείς.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #946 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 11:23:15 μμ »
Ευχαριστώ πολύ!Είσαι ο Γιώργος Αυτιάς των εκπαιδευτικών! ;D (Με την καλή έννοια!Από πλευράς γνώσης του αντικειμένου!) Καληνύχτα!

Αποσυνδεδεμένος LDP1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #947 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 11:23:41 μμ »
Στα υπηρεσιακά στοιχεία ,στο πεδίο ''περιοχή μετάθεσης'',βάζουμε τη νέα περιοχή;;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #948 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 11:28:10 μμ »
το κόβουμε στη μέση - ως 24/12 βάζουμε την παλιά περιοχή μετάθεσης και μετά ως 31/8 τη νέα.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος LDP1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #949 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 11:40:20 μμ »
bitch,δεν κατάλαβα,στα υπηρεσιακά στοιχειά της αίτησης, γράφουμε το σχολείο της οργανικής (οργανική θέση) και την περιοχή μετάθεσης που αυτό ανήκει..σωστά;; τη νέα περιοχή ή την παλιά;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #950 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 11:46:58 μμ »
bitch,δεν κατάλαβα,στα υπηρεσιακά στοιχειά της αίτησης, γράφουμε το σχολείο της οργανικής (οργανική θέση) και την περιοχή μετάθεσης που αυτό ανήκει..σωστά;; τη νέα περιοχή ή την παλιά;

οργανική θέση : σχολείο οργανικής ( αν έχεις οργανική ) Αν δεν έχεις γράφεις Διάθεση ΠΥΣΔΕ
περιοχή μετάθεσης - την τωρινή ( νέα ) περιοχή μετάθεσης

στις υπηρετήσεις θα χωρίσεις την φετινή υπηρέτηση στα δύο - μία με την παλιά περιοχή μετάθεσης και μία με την καινουρια. Έτσι θα έχεις πχ
1/9/12  εώς 24/12/12 Α Λέσβου -ΠΥΣΔΕ (αν εισαι σε διάθεση) Γ/σιο Τάδε
25/12/12 έως 31/8/13 Λέσβου ΔΕ - ΠΥΣΔΕ Γ/σιο Τάδε

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος LDP1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #951 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 11:53:24 μμ »
Ευχαριστώ bitch, είσαι χαρισματική!!!Στο παράδειγμα σου ''πέτυχες'' και το ΠΥΣΔΕ(Λέσβου) όπου ανήκω.....είσαι φοβερή και πολύτιμη ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160796
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 417
Σύνολο: 435

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.