*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010  (Αναγνώστηκε 90988 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kostaspe02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #224 στις: Ιούλιος 15, 2014, 10:04:54 μμ »
Καλησπέρα. Εξάλλου υπάρχουν ακόμα διοριστέοι του ΄08 που περιμένουν, οπότε πως να αφαιρεθούν τα μόρια του ΑΣΕΠ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #225 στις: Ιούλιος 15, 2014, 10:27:47 μμ »
Μ'αρέσουν και οι δύο προτάσεις των kinegiros και debio, δε βλέπω κάτι που να με προβληματίζει προσωπικά. Δεν ξέρω πώς θα προωθηθούν στη ΔΟΕ και την ΟΛΜΕ και αν είναι πρακτικά εφικτή κάποια από τις δύο, δεδομένου ότι ούτε τις δηλώσεις δεν κάνουμε ηλεκτρονικά όπως είπε και ο Landau.  Για έναν περίεργο λόγο, βέβαια, φοβάμαι ότι κάπου θα βρει να βάλει την παραβίαση του πίνακα σε οποιοδήποτε σύστημα κι αν προταθεί...

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #226 στις: Ιούλιος 15, 2014, 10:48:52 μμ »
Οι προτάσεις είναι πολύ καλές, αλλά πολιτική βούληση δεν βλέπω να υπάρχει για να αλλάξει κάτι προς αυτή την κατεύθυνση!
  

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #227 στις: Ιούλιος 15, 2014, 11:01:32 μμ »
Όλες οι προτάσεις που γράφετε ειναι καλές και θα δούλευαν καλύτερα απο το υπάρχον σύστημα. Και υπάρχουν καμία δεκαριά ακόμη πιο εύκολα αξιόπιστα και δίκαια συστήματα. Όπως ομως πολύ σωστά είπαν προηγουμένως και άλλοι, το πρόβλημα ειναι οτι δεν βολεύει στο υπουργείο.
Εγω θα διατυπώσω πιο σκληρή εξήγηση. Με αυτά τα τεχνολογικά συστήματα ειναι πολύ πιο δύσκολο να κάνουν απάτες στο τμήμα διορισμών, και στο γραφείο του υπουργού, γιατι τα κενά θα φαίνονται και στους αναπληρωτές και θα μπορούν να ελεγχθούν.
Δεν βρήκα καμιά παραίτηση των συγκεκριμένων.
Υπάρχουν λίγοι καθηγητές που δεν παρουσιάστηκαν Δ Δωδεκανήσου ( εκεί ειναι?) από διάφορες άλλες ειδικότητες αλλά πως ξέρουμε οτι θα πήγαιναν αγαθονήσι.
Αλλά αφου δεν τοποθετήθηκε κανείς άλλος στο αγαθονησι, τα παιδιά δεν έκαναν καθόλου απο τα άλλα μαθήματα? και γιατι δεν κάλεσαν άλλους?  χιλιάδες βάζουν κουτάκι, μην διαβάζουμε πάλι ψέμματα δεν ήθελε κανείς.
Αρά ο λοβέρδος ειπε ψέμματα ή στο λοβερδο είπαν ψέμματα.
και για μενα η υπόθεση κλείνει σαν μια ξεκάθαρη περίπτωση εξυπηρέτησης=βύσματος
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2014, 11:15:33 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος galois98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μαθηματικός
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #228 στις: Ιούλιος 15, 2014, 11:02:24 μμ »
Όλα καλά και άγια αυτά που λέτε, αλλά κανείς δε νοιάζεται για τους νέους πτυχιούχους που δεν τους δόθηκε καν η ευκαιρία να αποκτήσουν μόρια και τόσους άλλους που δεν τους άφησαν τα αφεντικά τους να δώσουν ασεπ. Αντί να ενωθούμε όλοι οι αδιοριστοι και να απαιτήσουμε αυτά που δικαιούμαστε, παίζουμε το παιχνίδι τους και σκοτωνομαστε μεταξύ μας.διαιρει και βασίλευε.
"θα τραβήξω το δρόμο μου όσο πάει, κανέναν δε θ ' αφήσω εμένα να κερνάει. Θ ' απολυσω κι όποιον με περγελαει, χιλιάδες δυο αλήθειες ο πόνος μου γεννάει... "

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #229 στις: Ιούλιος 15, 2014, 11:33:08 μμ »
Δεν βρήκα καμιά παραίτηση των συγκεκριμένων.
Υπάρχουν λίγοι καθηγητές που δεν παρουσιάστηκαν Δ Δωδεκανήσου ( εκεί ειναι?) από διάφορες άλλες ειδικότητες αλλά πως ξέρουμε οτι θα πήγαιναν αγαθονήσι.
Αλλά αφου δεν τοποθετήθηκε κανείς άλλος στο αγαθονησι, τα παιδιά δεν έκαναν καθόλου απο τα άλλα μαθήματα? και γιατι δεν κάλεσαν άλλους?  χιλιάδες βάζουν κουτάκι, μην διαβάζουμε πάλι ψέμματα δεν ήθελε κανείς.
Αρά ο λοβέρδος ειπε ψέμματα ή στο λοβερδο είπαν ψέμματα.
και για μενα η υπόθεση κλείνει σαν μια ξεκάθαρη περίπτωση εξυπηρέτησης=βύσματος
σωστα.....δεν πηγαν καθηγητές γιατι δεν εγιναν προσληψεις αναπληρωτων (λιγες με το σταγονομετρο) και οχι γιατι δεν πανε καθηγητές.....ο ακατανομαστος ο Αρβι δεν έστειλε....
εγω πηγαινα Σεπτεμβρη-Οκτωβρη και φετος με πηρε Μαρτιο....και πηγα....και στο Αγαθονησι θα πηγαινα οπως και πολλοι άλλοι......αν γινονταν προσλήψεις....
Συμπέρασμα δεν πηγαν γιατι δεν έστειλαν.....

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #230 στις: Ιούλιος 15, 2014, 11:42:30 μμ »
σωστα.....δεν πηγαν καθηγητές γιατι δεν εγιναν προσληψεις αναπληρωτων (λιγες με το σταγονομετρο) και οχι γιατι δεν πανε καθηγητές.....ο ακατανομαστος ο Αρβι δεν έστειλε....
εγω πηγαινα Σεπτεμβρη-Οκτωβρη και φετος με πηρε Μαρτιο....και πηγα....και στο Αγαθονησι θα πηγαινα οπως και πολλοι άλλοι......αν γινονταν προσλήψεις....
Συμπέρασμα δεν πηγαν γιατι δεν έστειλαν.....
Σώστη είσαι έτσι έγινε και έμενα πέρσι με πήραν Σεπτεμβρη πλήρους στη Δ δωδεκανήσου  και φέτος Δεκέμβρη μειομένου δεν κάλεσαν πολλούς και επιπλέον αργούσαν στις όποιες προσλήψεις.

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #231 στις: Ιούλιος 16, 2014, 12:05:15 πμ »
Πάντως και στις συνεντεύξεις που ακολούθησαν, όχι μόνο δεν  παίρνει πίσω ή έστω να ανασκευάσει τον τρόπο, που ειπώθηκε το θέμα της εντοπιότητας, αλλά συνεχίζει να χρησιμοποιεί τη φράση "παράκαμψη επετηρἰδας". Πώς λοιπόν λέει και ξαναλέει κάτι για το οποίο δεν έχει γίνει ακόμα σύσκεψη;;

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #232 στις: Ιούλιος 16, 2014, 12:27:49 πμ »
Πάντως και στις συνεντεύξεις που ακολούθησαν, όχι μόνο δεν  παίρνει πίσω ή έστω να ανασκευάσει τον τρόπο, που ειπώθηκε το θέμα της εντοπιότητας, αλλά συνεχίζει να χρησιμοποιεί τη φράση "παράκαμψη επετηρἰδας". Πώς λοιπόν λέει και ξαναλέει κάτι για το οποίο δεν έχει γίνει ακόμα σύσκεψη;;
Κάπου λέει οτί δύσκολο να μοριοδοτήθουν ΄στε να γίνει η παράκαμψη του πίνακα που σημαίνει οτι καταλαβαίνει οτι είναι αδικία αλλά μπρόστα στους ψήφους και στην εξουσία δεν υπολογίζει κανέναν.

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #233 στις: Ιούλιος 16, 2014, 12:30:47 πμ »
A ναι;;; Ε πάλι καλά, που το αναφέρει.  Μπορεί να μην το είδα από τα νεύρα που έχω με το συγκεκριμένο θέμα.  ;D

Αποσυνδεδεμένος faz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #234 στις: Ιούλιος 16, 2014, 12:31:44 πμ »
Αναπληρωτές κάλεσε αργά στο Αγαθονήσι. Νομίζω ότι το Υπουργείο έστειλε στο Αγαθονήσι φιλόλογο το Νοέμβριο.
Θα αρχίσω να πιστεύω κάποιους που είπαν ότι το πέταξε επίτηδες, για να μας αποπροσανατολίσει και να περάσει κάποια άλλη διάταξη αναίμακτα!  Από την εποχή της ακατανόμαστης ζούμε σε έναν διαρκή εφιάλτη! Έχουμε καταντήσει πειραματόζωα και δυστυχώς αρχίζουμε να το συνηθίζουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2014, 12:37:03 πμ από faz »

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #235 στις: Ιούλιος 16, 2014, 12:33:10 πμ »
A ναι;;; Ε πάλι καλά, που το αναφέρει.  Μπορεί να μην το είδα από τα νεύρα που έχω με το συγκεκριμένο θέμα.  ;D
. Μία ακόμη παρέμβαση είπε, είναι η μοριοδότηση της υπηρεσίας σε ακριτικές περιοχές, νησιωτικές ή σε δυσπρόσιτες περιοχές ορεινών όγκων. Ο Υπουργός επισήμανε ότι το άρθρο 101 του Συντάγματος επιτρέπει τη διαφορετική μεταχείριση αυτών των ανθρώπων για λόγους προστασίας των συγκεκριμένων περιοχών. Επίσης για την προσφορά κινήτρων στους εκπαιδευτικούς ώστε να υπηρετήσουν στις ακριτικές περιοχές είπε ότι αν και είναι τεχνικά δύσκολο εξετάζεται περαιτέρω μοριοδότηση για όσους έχουν καταγωγή γύρω από δυσπρόσιτες ή νησιωτικές περιοχές, ώστε να μπορούν -με παράκαμψη της επετηρίδας που έχει προκαλέσει η μοριοδότηση που είναι κλειστή από το 2010- να πηγαίνουν στις περιοχές επιλογής τους.

Διαβάστε περισσότερα: http://www.alfavita.gr/arthron/%CE%BF-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B5%CE%BD%CE%AC-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B1#ixzz37Zj31gSW
Follow us: @alfavita on Twitter | alfavita.gr on Facebook

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #236 στις: Ιούλιος 16, 2014, 12:36:11 πμ »
A ναι;;; Ε πάλι καλά, που το αναφέρει.  Μπορεί να μην το είδα από τα νεύρα που έχω με το συγκεκριμένο θέμα.  ;D
και εγω είμαι μέσα στα νευρα. από πληρουσ πέρσι στην Νισυρο μειώμενου φέτοσ στην Καβαλα. και του χρόνου αν κάνει ότι θέλει πουθενά για να δουλέψουν οι κάτω από εμάς ....

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόρια εντοπιότητας στους κλειδωμένους πίνακες του 2010
« Απάντηση #237 στις: Ιούλιος 16, 2014, 12:36:25 πμ »
Αναπληρωτές κάλεσε αργά στο Αγαθονήσι. Νομίζω ότι το Υπουργείο έστειλε στο Αγαθονήσι φιλόλογο το Νοέμβριο.

Οι μόνες τοποθετήσεις που βρήκα στο διαύγεια είναι αυτές που έγραψα, και αυτοί δεν παραιτήθηκαν
Στις 27/9 πρόσληψη και τοποθέτηση στις 2/10 ένας φυσικός,
Στις 21/10 πρόσληψη και τοποθέτηση στις 24/10 δυο φιλόλογοι και μία μαθηματικός.
Δεν ξέρω αν πήρε άδεια κάποια από αυτές, αλλά και από την Συμη να πήγαινε πάλι θα έπαιρνε άδεια αν έμενε έγκυος. Εκτός και αν οι ντόπιες δεν πιάνουν....λέω τώρα και εγώ μ@λ@@@ες
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2014, 12:49:02 πμ από gvasilis »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160412
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 746
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 502
Σύνολο: 530

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.361 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.