*

Αποστολέας Θέμα: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 200119 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #364 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:00:25 μμ »
ο υποδιευθυντής μέχρι τώρα με τι ωράριο δούλευε; με μειωμένο; γτ ν πάρει τώρα το ζεπ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:07:28 »

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #365 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:01:37 μμ »
Μόλις μου απάντησε ο Καψαλάκης σε προσωπικό μηνυμα στο facebook  και μοθ είπε οτι δεν πιστευει οτι θα πάρουν ατομα για ΖΕΠ! >:( >:(   Τα συμπερασματα δικα σας
τι???????????Που το βασιζει αυτο δηλαδη?Παντως στο σχολειο της μανας μου σημερα τους ειπαν 2 τμηματα Ζεπ , το ενα θα το παρει ο υποδιευθυντης και το αλλο αναπληρωτης..Αρα?Παιδια μηπως τους δωσαμε πολλη αξια?

Δε μαρεσει που το ενα θα το παρει ο υποδιευθυντης..Ελπιζω να μη χαθουν με παρομοιο τροπο πολλες θεσεις

Αυτό με προβλημάτισε κι εμένα. Δηλαδή ο υποδιευθυντής μέχρι τώρα πώς δικαιολογούσε τις ώρες του;
Αυτοι εχουν μειωμενο ωραριο..Για να συμπληρωσει ωρες μαλλον..Ομως αφου εχουν 500 πιστωσεις και τα σχολεια ειναι 1000 , τα αλλα 500 πρεπει να τα δωσουν σε μονιμους..

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #366 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:06:10 μμ »
τώρα γράψανε στο fb για 500 άτομα παράλληλη κ ζεπ μαζί. πόσα άτομα θα πάρουν πια στην παράλληλη. ηδη πήραν 630 αν δεν κάνω λάθος κ ζεπ 6. έλεος

Αποσυνδεδεμένος elena_kfx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #367 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:07:21 μμ »
    Aπο  Facebook  Petros Pitsiavas
Ανακοινώνω με επιφύλαξη:
Αναμένεται το προσεχές διάστημα παραλληλη στηριξη και ζεπ περίπου 500 άτομα ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΟΜΩΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΡΓΕΙΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:07:28 »

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #368 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:08:40 μμ »
    Aπο  Facebook  Petros Pitsiavas
Ανακοινώνω με επιφύλαξη:
Αναμένεται το προσεχές διάστημα παραλληλη στηριξη και ζεπ περίπου 500 άτομα ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΟΜΩΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΡΓΕΙΟ
Δεν εννοει μαζι...Εννοει παραλληλη και 500 ατομα Ζεπ..οπως τα ξεραμε..Προσεχες διαστημα ρε παιδια ειναι και οι γιορτες..

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #369 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:11:27 μμ »
απο τη στιγμη που προχτες με τις τοσες αλλαγες στην κυβερνηση ειπαν απο το υπουργειο θα βγει ζεπ και θα παρει πολλα ατομα μη σκατε. οι πιστωσεις υπαρχουν. αφου ξεκινησαν να δινουν τις περιοχες. αν δε βγει αυτη τη βδομαδα ας βγει την αλλη εκει θα τα χαλασουμε. τοσο περιμεναμε!!!! μη σας χαλαει η διαθεση με το παραμικρο. βλεπεται οσα ατομα πηραν τηλ. τους ειπαν θα βγει και θα ναι μεγαλη. οπως περιμενουμε και την κανονικη φαση.ψυχραιμια!!!!

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #370 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:12:03 μμ »
Να παίρναμε ξανά τηλ στο υπουργείο στο τμήμα γ το ζεπ; να μην ελπίζουμε άδικα  2103443605

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #371 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:14:50 μμ »
    Aπο  Facebook  Petros Pitsiavas
Ανακοινώνω με επιφύλαξη:
Αναμένεται το προσεχές διάστημα παραλληλη στηριξη και ζεπ περίπου 500 άτομα ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΟΜΩΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΡΓΕΙΟ

Ο ίδιος που το λέει αυτό το πρωι έγραψε στο φεις του Μπράτη ότι του είπαν απ'το υπουργείο πως δεν υπάρχουν άλλες πιστώσεις για παράλληλη  :o

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #372 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:15:52 μμ »
εγω καταλαβαινω οτι το παιδι εννοει ζεπ+παραλληλη 500 ατομα. οτι τ φανει πλεον.. ενας χαμος γινεται αντε να δουμε μεχρι τελος της εβδομαδας μπας κ βγει τιποτα παντως καλυτερα ειναι να μη στηριζομαστε σε πληροφοριες που ακουμε γιατι απο την τρελα πλεον δεν απεχουμε πολυ... δυσκολο μ φαινεται να βγουν ολες αυτες οι φασεις αυτη την εβδομαδα προσωπικα πιστευω παλι τελος τ μηνα να εχουμε νεα για να γλιτωσουν κ τον νοεμβρη. πληροφοριακα παντως βγηκε κ η αποφαση κ ο νομος για την καταργηση των γραφειων εκπαιδευσης βαλτε ποσοι δασκαλοι θα επιστρεψουν στα θρανια λοιπον...
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #373 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:17:26 μμ »
    Aπο  Facebook  Petros Pitsiavas
Ανακοινώνω με επιφύλαξη:
Αναμένεται το προσεχές διάστημα παραλληλη στηριξη και ζεπ περίπου 500 άτομα ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΟΜΩΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΡΓΕΙΟ

Ο ίδιος που το λέει αυτό το πρωι έγραψε στο φεις του Μπράτη ότι του είπαν απ'το υπουργείο πως δεν υπάρχουν άλλες πιστώσεις για παράλληλη  :o
έχεις δίκιο το τσέκαρα και εγώ . πριν κανένα δίωρο του είπαν από το υπουργείο ότι δεν έχουν άλλες πιστώσεις. κπς είχε πει ότι θα παίρνανε 500 άτομα μέσω εσπα κ 400 από τον κρατικό προυπ. , νομίζω νηπ/γος ήταν αλλά το είχε γράψει εδώ

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #374 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:21:39 μμ »
εγω καταλαβαινω οτι το παιδι εννοει ζεπ+παραλληλη 500 ατομα. οτι τ φανει πλεον.. ενας χαμος γινεται αντε να δουμε μεχρι τελος της εβδομαδας μπας κ βγει τιποτα παντως καλυτερα ειναι να μη στηριζομαστε σε πληροφοριες που ακουμε γιατι απο την τρελα πλεον δεν απεχουμε πολυ... δυσκολο μ φαινεται να βγουν ολες αυτες οι φασεις αυτη την εβδομαδα προσωπικα πιστευω παλι τελος τ μηνα να εχουμε νεα για να γλιτωσουν κ τον νοεμβρη. πληροφοριακα παντως βγηκε κ η αποφαση κ ο νομος για την καταργηση των γραφειων εκπαιδευσης βαλτε ποσοι δασκαλοι θα επιστρεψουν στα θρανια λοιπον...

Πολλά γραφεία έχουν κλείσει απ' τον Οκτώβρη και ήδη έχουν επιστρέψει από φέτος.

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #375 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:24:47 μμ »
Παιδιά άλλο το ζεπ άλλο αυτό με τα γραφεία. Υπάρχουν πιστώσεις για να πάρει άτομα αναπληρωτές , αυτοί στα γραφεία είναι μόνιμοι.

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #376 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:25:06 μμ »
ο καθενας παντως για να τρομοκρατει τον κοσμο λεει οτι του κατεβει.αναφερομαι για το ζεπ. ολα καλα θα πανε. σιγουρα δε θα βγουν ολα μαζι μακαρι να συνεβαινε αλλα στην Ελλαδα ζουμε.πιστευω αυτο το μηνα θα βγουν ομως και ζεπ και ε φαση. το ζεπ αλλωστε ξεκινησε δινοντας περιφερεις κτλ. αισιοδοξια παιδια και υπομονη!!!!

Αποσυνδεδεμένος vincent

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Με λατρεύει η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #377 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:28:39 μμ »
Στο υπουργείο που πήρα μου είπαν οτι θα βγουν,αλλά να περιμένουμε ακόμα λίγες μέρες.Πήρα και στην Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Δυτικής Ελλάδας και μίλησα με το τμήμα που είναι υπεύθυνο για τα Ζεπ.Μου είπε οτι και οι 29 θέσεις που έχει βγάλει η περιφέρεια θα καλυφθούν,πολύ απλά γιατί το υπουργείο τους είπε να βγάλουν τόσες θέσεις,έτσι ακριβώς μου το είπε.Μάλιστα την Παρασκευή τους πίεζαν να τα στείλουν,άρα υπολογίζει οτι σύντομα θα γίνουν προσλήψεις.Και αυτή ξέρει για 500 δασκάλους συνολικά.
The song maker says, "It ain't so bad"
The dream maker's gonna make you mad
The spaceman says, "Everybody look down"
It's all in your mind...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160690
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 400
Σύνολο: 425

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.