*

Αποστολέας Θέμα: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 20730 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 08, 2007, 09:59:17 μμ »
Αυτές όμως οι δεκάδες έρχονται με αριθμό μορίων ή τους στέλνει το υπουργείο όπως θέλει?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:08:15 »

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 08, 2007, 10:15:30 μμ »
Με τον αριθμό των μορίων στον ενιαίο πίνακα. Μου ρώτησε μάλιστα η υπάλληλος γιατί βιάζομαι αφού ακόμη δεν έχει βγει ο οριστικός πίνακας.Οκτώβρη -Νοέμβρη, είπε, θα έχει ξεκαθαρίσει το τόπίο.
Αν η διαδικασία είναι έτσι ορθόδοξη και σαφής πως ξεπηδουν απ' το πουθενά ονόματα στον πίνακα που μέσα σε μια χρονιά έχουν πάρει 8+ μόρια ενώ την προηγούμενη χρονιά δεν ήταν καν στον πίνακα??
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος GEMINI 3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • WE ARE THE CHAMPIONS!
    • Προφίλ
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 08, 2007, 10:37:38 μμ »
Η μόνη λύση είναι να απαιτηθεί πανελλαδικά να ανακοινώνονται κατά νομό οι προσλήψεις ωρομισθίων ώστε οι ενδιαφερόμενοι να βλέπουν τα ονόματα και τα μόρια των προσληφθέντων στον ενιαίο πίνακα.Συμφωνώ με την "Σύλλας" ότι εκεί βρίσκεται το ευαίσθητο σημείο και γι' αυτό γίνονται περίεργα στους πίνακες αναπληρωτών προς εξυπηρέτηση οικείων.Πάντα γίνονταν αυτό και με τον παλιό τρόπο πρόσληψης αναπληρωτών. Τότε δεν είχαμε και Ιντερνετ να βλέπουμε τα πάντα!Πάντως μια καλή λύση είναι να παρακολουθείτε στο νομό σας τι γίνεται (αν ο νομός είναι μικρός!). Οι άλλοι η Παναγιά μαζί σας και βοήθειά σας.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 08, 2007, 10:54:45 μμ »
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=2455.0 ναι έχεις δίκιο, pariel, ανέφερες για τους αναπληρωτές. Δεν ήθελα σε καμιά περίπτωση να πω πως 'εγινε κάτι παράνομο, απλά ψάχνουμε να βρούμε αν ανακοινώνονται τα ονόματα όσων ωρομισθίων τοποθετούνται. Εξάλλου αν καλέσουν κάποιον δικό τους δεν θα τον καλούσνα την ιδια μέρα με σας στην Β'βάθμια. Τα ονόματά σας δηλαδή δεν ανακονώθηκαν αφού τοποθετηθηκατε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:08:15 »

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 08, 2007, 11:25:02 μμ »
Όχι, δεν ανακοινώθηκαν πουθενά. Μάλιστα ήταν τόσο τυπικός ο  υπεύθυνος κύριος  που περίμενε να έρθει και μια κοπέλα από τις Σέρρες (η τέταρτη που περιμέναμε) μέχρι να μας δείξει τη σειρά μας και τα σχολεία, στα οποία και πάλι τοποθετηθήκαμε ακριβώς με τον αριθμό των μορίων (όποια είχε καλυτερο δεκαδικό πήγε σε καλύτερο). Εγώ είχα την τύχη- ατυχία να πέσω σε δύο σχολεία (ατυχία για τις αποστάσεις που  έκανα καθημερινά, τυχη για τους πολύ καλούς συναδέλφους που γνώρισα σε δύο σχολεία). Πιστεύω όμως ότι πρέπει να παρακολουθείτε διαρκώς τις δευτεροβάθμιες. Εγώ δεν πήγα ποτέ στη δευτεροβάθμια να δω τη σειρά μου (με τα μαθήματα το θεωρούσα χάσιμο χρόνου, μόνο τηλεφωνικά μιλούσα , γι' υτό ίσως δεν πήρα και ποτέ σαφή απάντηση), αλλά ένας γνωστός μου μαθηματικός βρισκόταν καθημερινά σχεδόν από το Σεπτέμβριο στη δευτεροβάθμια και ρωτούσε να μάθει πού βρίσκεται και ήξερε πότε πλησίαζε η σειρά του (βέβαια είχε και πολλά μόρια και περίμενε ότι θα τον καλούσαν). Πάντως, η ουσία είναι ότι δεν τους άφησε σε ησυχία. Ήθελε να ξέρει τι γίνεται και από ότι κατάλαβα δεν του αρνούνταν να του πουν κάθε φορά αν πλησιάζει η σειρά του.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 09, 2007, 12:22:36 πμ »
Αυτό θα κάνουμε, θα τους παρακολουθούμε σε κάθε περιφέρεια κάθε μέρα θα τους τρελάνουμε και θα παρακολουθούμε τη σειρά. Επίσης να πάμε στον συνήγορο του πολίτη να τους αναγκάσει να δίνουν πίνακα ωρομισθίων. Να το απαιτήσουμε και σαν σύλλογος. Ας ξεκινήσουμε λοιπόν. Εγώ είμαι από περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας στη Θεσ/νίκη. Δηλώστε ποιοι είστε από άλλες περιφέρειες και θα παρακολουθείτε να συγκεντρώνουμε στοιχεία. Ποιος είναι από άλλες περιφέρειες, να δηλώνουμε και τους νομούς για να δούμε αν θα έχουμε όσο το δυνατόν καλύτερη εκπροσώπηση.

Αποσυνδεδεμένος ovidius

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
    • Ασεπάδικο2
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 09, 2007, 12:35:28 πμ »
Προσωπικά πιστεύω πως η μόνη λύση για το πρόβλημα είναι η κατάργηση του θεσμού του ωρομίσθιου. Συμμερίζομαι απόλυτα την αγωνία σας για την (α)διαφάνεια στις προσλήψεις, αλλά νομίζω πως οι αγώνες πρέπει να δοθούν προς άλλες κατευθύνσεις και όχι για έναν θεσμό που δίνει μισθό 300 ευρώ (με μεγάλη καθυστέρηση) και ελάχιστα μόρια για τον Πίνακα (ελάχιστα σε σχέση με αυτά που παίρνεις από Εκκλησιαστικά κλπ ή αν ξέρεις το δρομολόγιο της 153ης Σταυροφορίες (που μόνο όσοι συμμετείχαν - και ίσως ούτε καν αυτοί- ήξεραν)
CARPE DIEM

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Απάντηση #49 στις: Αύγουστος 09, 2007, 12:37:25 πμ »
 Εγώ είμαι από Κυκλάδες.Θα τους πάρω και θα ρωτήσω πόσα μόρια είχε ο τελευταίος που κάλεσαν πέρυσι ως ωρομίσθιο.Αυτή νομίζω είναι η πρώτη κίνηση που μπορουμε να κάνουμε σε όσες περισσότερες περιφέρειες μπορούμε.Έτσι θα δούμε περίπου σε ποια σειρά βρίσκονταν αυτοί που προσλήφθηκαν πέρυσι.
 Αυτή η ιδέα σχετικά με το συνήγορο του πολίτη είναι επίσης πολύ σημαντική.Μόνο να μη μείνουμε μόνο στα λόγια.. Αν λειτουργήσουμε οργανωμένα είναι σίγουρο ότι θα πετύχουμε.Δε ζητάμε τίποτα παράλογο ούτε άδικο.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Απάντηση #50 στις: Αύγουστος 09, 2007, 12:41:22 πμ »
Προσωπικά πιστεύω πως η μόνη λύση για το πρόβλημα είναι η κατάργηση του θεσμού του ωρομίσθιου. Συμμερίζομαι απόλυτα την αγωνία σας για την (α)διαφάνεια στις προσλήψεις, αλλά νομίζω πως οι αγώνες πρέπει να δοθούν προς άλλες κατευθύνσεις και όχι για έναν θεσμό που δίνει μισθό 300 ευρώ (με μεγάλη καθυστέρηση) και ελάχιστα μόρια για τον Πίνακα (ελάχιστα σε σχέση με αυτά που παίρνεις από Εκκλησιαστικά κλπ ή αν ξέρεις το δρομολόγιο της 153ης Σταυροφορίες (που μόνο όσοι συμμετείχαν - και ίσως ούτε καν αυτοί- ήξεραν)
[/u]

 καλόόόόό..
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Απάντηση #51 στις: Αύγουστος 09, 2007, 12:44:52 πμ »
Προσωπικά πιστεύω πως η μόνη λύση για το πρόβλημα είναι η κατάργηση του θεσμού του ωρομίσθιου. Συμμερίζομαι απόλυτα την αγωνία σας για την (α)διαφάνεια στις προσλήψεις, αλλά νομίζω πως οι αγώνες πρέπει να δοθούν προς άλλες κατευθύνσεις και όχι για έναν θεσμό που δίνει μισθό 300 ευρώ (με μεγάλη καθυστέρηση) και ελάχιστα μόρια για τον Πίνακα (ελάχιστα σε σχέση με αυτά που παίρνεις από Εκκλησιαστικά κλπ ή αν ξέρεις το δρομολόγιο της 153ης Σταυροφορίες (που μόνο όσοι συμμετείχαν - και ίσως ούτε καν αυτοί- ήξεραν)
Πιστεύεις ότι είναι λογικό να απαιτούμε μέσω του συλλόγου την κατάργηση του θεσμού και απο την άλλη τη διαφάνεια στις προσλήψεις των ωρομισθίων, μήπως το ένα αναιρεί το άλλο;

Αποσυνδεδεμένος ovidius

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
    • Ασεπάδικο2
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Απάντηση #52 στις: Αύγουστος 09, 2007, 12:57:07 πμ »
Ναι νομίζω ότι το ένα αναιρεί το άλλο. Γι'αυτό θα προτιμούσα την κατάργηση του θεσμού. Ξαναλέω βέβαια ότι συμμερίζομαι την αγωνία όλων των παιδιών, αλλά ο θεσμός αυτός είναι "της παρηγοριάς", είναι το πιο χαρακτηριστικό δείγμα ελαστικής απασχόλησης (ούτε καν εργασίας). Η λύση είναι : Μαζικοί διορισμοί και κάλυψη των όποων έκτακτων κενών μόνο από αναπληρωτές του Πίνακα (χωρίς τα παραθυράκια). Αυτό το τελευταίο νομίζω ότι χρήζει περισσότερης προσοχής και όχι το πώς θα βελτιώσουμε έναν θεσμό - κατάντια (όπως είναι του ωρομίσθιου)
CARPE DIEM

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Απάντηση #53 στις: Αύγουστος 09, 2007, 01:18:41 πμ »
Ναι, δεν πρέπει να δεχτούμε εξαρχής έναν τέτοιο άθλιο θεσμό, απλά πρέπει να ξέρουμε καλά όλα τα τρωτά σημεία του για να απαιτήσουμε την κατάργησή του. Αν είναι άθλιος απ' όλες τις απόψεις (πληρωμή, μόρια, αδιαφάνεια) τότε θα επιβάλλεται η άμεση κατάργησή του. Συνάδελφοι, θα πρέπει πολύ πριν έρθει η ώρα να καλέσουν ωρομίσθιους να κάνουμε ενέργειες μέσω του συλλόγου για όλα αυτά που έχουμε πει, αλλά και για την κατάργηση του θεσμού.
Ας διευκρινίσουμε όμως πως ακριβώς γίνεται η διαδικασία, για να δούμε τα τρωτά σημεία του και να μπορέσουμε να το καταπολεμήσουμε. Εδώ http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=165.0 ο συντονιστής του φόρουμ λέει ότι το υπουργείο στέλνει τις λίστες και οι Α' και Β'θμιες καλούν τηλεφωνικά. Τι ισχύει τελικά;

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Απάντηση #54 στις: Αύγουστος 09, 2007, 09:06:00 πμ »
Καλημερα σε ολους
Επειδη ετυχε να δω πως δουλευει το συστημα (καποτε ημουν ωρομισθια και ειχα το φοβο οτι δεν θα με καλεσουν ποτε την ειχα στησει καθε μερα διπλα απο τον υπαλληλο- φιλαρακι  που δουλευει το συστημα μεχρι να δω το ονομα μου)
Το συστημα βγαζει τα εικοσι πρωτα ονοματα (συμφωνα με τον πινακα Β) που δηλωσαν τον ΝΟΜΟ και τιποτα αλλο (καθε νομος βλεπει ΜΟΝΟ τους καθηγητες που τον δηλωσαν)- ο υπαλληλος στην οθονη βλεπει μονο 20 ονοματα και τιποτα αλλο---. οι (2) υπαλληλοι τους παιρνουν τηλεφωνο και ρωταν τους καθηγητες αν δεχονται τη θεση
αν πει καποιος ΝΑΙ αυτοματα τον δεσμευουν στο συστημα και παυει πλεον να φαινεται διαθεσιμος στις αλλες του επιλογες
αν καποιος πει ΟΧΙ δεν τον δεσμευουν και φαινεται  διαθεσιμος στις αλλες του επιλογες
(επειδη το συστημα ειναι on line σε πραγματικους χρονους φαινονται ολες οι ενεργειες)
Οταν εξαντλουνται τα πρωτα 20 ονοματα εμφανιζονται τα επομενα 20 ονοματα και παλι απο την αρχη....μεχρι να καλυφτουν τα κενα
ΠΡΟΣΟΧΗ οποιος π.χ. Α αλλαξει γνωμη μπορει μεσα απο το συστημα σε 3 μερες να αποδεσμευτει και να φαινεται παλι διαθεσιμος στις αλλες του επιλογες ---αλλα μεσα σε τρεις ημερες μπορει σε καποιον ΝΟΜΟ να εχουν προσλαβει καποιον καθηγητη π.χ. Β που εχει λιγοτερα μορια απο τον τον Α στον πινακα.
Φυσικα πολλοι καθηγητες λενε ΝΑΙ απο το πρωτο καλεσμα γιατι φοβουνται να μην χασουν τις ωρες.
Μεγαλο ΡΟΛΟ παιζει το  πως οι συναδερφοι δηλωνουν τις προτιμησεις τους (πραγμα που ΜΟΝΟ ικασιες μπορεις να κανεις)
και το αν δεχονται τις πρωτες ωρομισθιες που τους δινονται.

Επειδη εζησα μεγαλες στιγμες αγωνιας (ειχα δηλωσει ωρομισθια μονο ενα νομο και το ονομα μου φανηκε στο συστημα υστερα απο 3 μερες και μετα απο 10 εικοσαδες) σας διαβεβαιωνω οτι  υπαρχει διαφανεια στην ωρομισθια της Α/θμιας & Β/θμιας.
Τωρα με το ΠΔΣ, ενισχυτικες κλπ δεν ξερω τι παιζει (προφανως παιζουν πολλα)
πριν κανετε καποιες ενεργειες σαν συλλογος ενημερωθειτε καλα....---συναδερφοι σας διοριστηκαν με τις ωρομισθιες---

ελπιζω να βοηθησα

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: (Α)διαφάνεια στις προσλήψεις ωρομισθίων ΠΕ02
« Απάντηση #55 στις: Αύγουστος 09, 2007, 09:10:26 πμ »
Να΄μαι και εγώ πάλι. Συμφωνώ με το ότι πρέπει να διεκδικούμε την κατάργηση του θεσμού των ωρομισθίων.Άλλωστε καταλαβαίνουμε πολύ καλά όλοι πως τέτοιες μορφές εργασίας δε δημιουργήθηκαν για να βοηθήσουν το σχολείο. Είναι ένας τρόπος για να βολευτεί κάποιος κόσμος, για να δικαιολογεί το ότι γινονται ελάχιστοι διορισμοί, για να μας έχει με το καρότο και το μαστίγιο των απειροελάχιστων τελικά μορίων, για να δημιουργούνται διαφορετικές κατηγορίες εκπαιδευτικών για διορισμό, άρα και αντικρουόμενα συμφέροντα...Για όλους αυτούς τους λόγους και γιατί τουλάχιστον έχουμε συμφωνήσει με ποιο τρόπο θα έπρεπε να διοριζόμασταν σαφώς και πρέπει να διεκδικούμε την κατάργηση του θεσμού. Παρόλα αυτά -και είναι κάτι που μπαίνει και ξαναμπαίνει στη συζήτηση- δεν μπορείς με το επιχείρημα ότι δεν το θες να μη μιλάς γι΄αυτό. Και την ιδιωτική εκπαίδευση δε θέλουμε, αλλά ευτυχώς που οι καθηγητές στα φροντιστήρια έχουν σωματείο και μαζί με το αίτημα της κατάργησης της ιδιωτικής εκπαίδευσης διεκδικούν και πετυχαίνουν νίκες στους εργασιακούς τους χώρους. Συνάδελφοι, η αντίφαση αυτή πάντα θα υπάρχει. Νομίζω πως όντως πρέπει να ζητήσουμε διαφάνεια και δημοσίευση των πινάκων των ωρομισθίων. Άλλωστε τα κακώς κείμενα που σίγουρα θα βρούμε μπορούν να λειτουργήσουν υπέρ μας, όχι μόνο για να προσλαμβάνονται αυτοί που "πρέπει", αλλά και για να δείξουμε την κατάντια. Και κατάντια είναι από τη μια να κάνει το ΥΠΕΠΘ 840 μόνιμους διορισμούς για δύο χρόνια και από την άλλη να προσλαμβάνει εκατοντάδες ωρομίσθιους και αναπληρωτές παραδεχόμενο ότι τα κενά είναι πολύ περισσότερα. Όσο για τον τρόπο...είμαστε σε άσχημη συγκυρία την οποία μπορούμε ίσως και να εκμεταλλευτούμε με καποιο τρόπο. Λέγοντας άσχημη συγκυρία εννοώ το γεγονός ότι ακριβώς επειδή άργησαν τα αποτελέσματα όλα θα γίνουν αργοπορημένα και με συνοπτικές διαδικασίες. Ταυτόχρονα, όπως δίχνουν τα πράγματα πάμε για εκλογές και όλοι ασχολούνται με τις "παροχές", ενώ οι δημόσιες υπηρεσίες χαώνονται.Αφήστε που είναι και 15αύγουστος και για να βρεθεί άνθρωπος...
Θα προσπαθήσω να βρω το Στ. Μαρίνη που ήταν ο υπέυθυνος της γραμματείας ωρομισθίων της ΟΛΜΕ για να πάρω μια συμβουλή και εμείς ας ετοιμάσουμε, ίσως, ένα κείμενο για δημοσιοποίηση και αποστολή του προς τις διευθύνσεις δευτεροβάθμιας. Ειλικρινά, δεν ξέρω τι προλαβαίνουμε φέτος και ακόμα πιο ειλικρινά νομίζω ότι ακόμα και αν ήταν Μάιος για κάτι το οποίο είναι τόσο "μελετημένο" από την πλευρά τους σε σχέση με το τι θέλουν να προκαλέσουν πιστεύω ότι πάλι δύσκολα θα προλαβαίναμε. Έχει σημασία πάντως να ξεκινήσουμε. Όσο για τη συνάντησή μας δεν ξέρω αν είναι εφεικτό να γίνει πιο νωρίς. 1/2 Σεπτέμβρη δε θα έχουν προλάβει να γίνουν ειδοποιήσεις και μεταξύ μας διάλογος, 8/9 είναι η ΔΕΘ. Δεν ξέρω αν θέλετε να συζητήσουμε το ΣΚ 15/16, αλλά και πάλι νομίζω ότι καλύτερα να προετοιμαστούμε για 22/23 (εκτός και αν έχουμε εκλογές)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160346
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 786
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 527
Σύνολο: 547

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.