*

Αποστολέας Θέμα: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011  (Αναγνώστηκε 245448 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #630 στις: Αύγουστος 05, 2010, 09:25:38 πμ »
Ετσί είπε, αλλά τι είναι το αρκετούς για την Αννούλα;Και για ποιες ειδικότητες μιλάει; Mόνο για δασκαλους είπε πως θέλουν πολλούς...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:59:11 »

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #631 στις: Αύγουστος 05, 2010, 09:26:19 πμ »
Είπε κάτι συγκεκριμένο; ???
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #632 στις: Αύγουστος 05, 2010, 09:46:18 πμ »
Είπε κάτι συγκεκριμένο; ???

Όταν λες συγκεκριμένο τί εννοείς?
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #633 στις: Αύγουστος 05, 2010, 10:04:27 πμ »
Μου έκανε εντύπωση το εξής:
Είπε πώς στη μεταβατική περίοδο θα διοριστούν όλοι όσοι το δικαιούνται,οι διοριστέοι ΑΣΕΠ και οι 24μηνίτες.Δεν έκανε αναφορά στο 40%.
Τυχαίο?
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:59:11 »

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #634 στις: Αύγουστος 05, 2010, 11:04:16 πμ »
Αυτά. Ελπίζω να βοηθάνε κάπως. ΞΑΝΑΤΟΝΙΖΩ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΑΘΗ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ. ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΗ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής στον Farmak . Από τον πίνακα αναπληρωτών δεν θα πρέπει να αφαιρέσουμε και όσους ανήκουν στις ειδικές κατηγορίες οι οποίοι διορίζονται φέτος(κάπου 60 άτομα δηλαδή) .29 είναι πάνω πάνω στον πίνακα. Φυσικά δεν ζητώ να κάνεις εσύ αυτή τη δουλειά αλλά νομίζω μπορεί ο καθένας να υπολογίζει λίγα νουμερα πιο πάνω στον τελικό πίνακα του υπουργείου.

Αποσυνδεδεμένος iroz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #635 στις: Αύγουστος 05, 2010, 11:18:12 πμ »
Ωραίο σενάριο αυτο Liav! Να κανω κι εγω μια ελπιδοφόρα ερωτησούλα; Υπάρχει περίπτωση να κληθεί κάποιος στην οργανική του και να την αρνηθεί;Να μη θέλει πχ να πέι οπουδήποτε και αν δε μπορει να πάει να αρνηθεί ή να μην παρουσιαστεί;Και μετα ποιος θα τον αντικαταστήσει;θα γινουν επαναδιορισμοί;

Αποσυνδεδεμένος iroz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #636 στις: Αύγουστος 05, 2010, 12:32:30 μμ »
Μηπως ξέρει κάποιος που θα βρω τις περιφέρειες αναλυτικά; Πχ τι ειναι η Β Χιου, Β Λεσβου κτλ;

Αποσυνδεδεμένος Tery

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #637 στις: Αύγουστος 05, 2010, 12:41:15 μμ »
Μηπως ξέρει κάποιος που θα βρω τις περιφέρειες αναλυτικά; Πχ τι ειναι η Β Χιου, Β Λεσβου κτλ;

http://moriade.comli.com/ πήγαινε στο χάρτη στο κάτω μέρος της σελίδας και κάνε κλικ στο νομό. Sorry Λάθος, εσύ ανήκεις στην πρωτοβάθμια
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2010, 12:44:15 μμ από Tery »

Αποσυνδεδεμένος iroz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #638 στις: Αύγουστος 05, 2010, 12:53:58 μμ »
Οκ βρήκα και τα δικά μας.Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #639 στις: Αύγουστος 05, 2010, 02:19:16 μμ »
Συγχαρητήρια σε όλους όσους διορίζονται και καλή τοποθέτηση...... Είμαι πάρα πολύ προβληματισμένη φέτος με τις περιοχές που έχουν δώσει για τους νηπιαγωγούς.... Δεν ξέρω τι να κάνω.... Ακόμα δεν έχω κάνει αίτηση.... Μόνο μία ή δύο περιοχές από όλες αυτές ίσως με βολεύουν περισσότερο, αλλά δεν είναι καθόλου σίγουρο αν θα περάσω εκεί.... Είμαι περίπου στους 50 πρώτους του ΑΣΕΠ, αλλά προηγείται το 24μηνο και το 40%, επομένως έχω λίγες πιθανότητες να περάσω εκεί που θα ήθελα .... Αν το ρισκάρω, χάνω τον διορισμό μου για φέτος....και του χρόνου κανείς δεν μου εγγυάται τι θα γίνει, ή αν η περιοχή που θέλω θα έχει κενό.....  :(  >:(  :o  Να το ρισκάρω??? Εσείς τι περιοχές δηλώσατε??? Ξέρω πχ. πως η Κρήτη έχει τα περισσότερα κενά, θα πάρει τους περισσότερους, και δίνει πολλά μόρια, αλλά εμένα δεν με βολεύει...πρέπει οπωσδήποτε να ξεσπιτωθώ.....  >:(  :(  Όλα του γάμου δύσκολα....Μα να μην βάλουν καθόλου ηπειρωτική Ελλάδα φέτος??? Ούτε Αττική,ούτε Πελοπόννησο, ούτε Αιτωλοακαρνανία κλπ. Μόνο νησιά και μακριά???  >:(  Καλή τοποθέτηση σε όλους!!!!!!!!!!!!!!!!  :)
εγω θα σου προτεινα να ανοιξεις νεο τοπικ με τιτλο "εμεις οι διορισμενοι και οι περιοχες μας"
οπως σωστα ειπε και το stroumfaki, ειναι απρεπεια απεναντι στους εκπαιδευτικους που δεν διοριστηκαν ενω ειχαν κατοχυρωμενο δικαιωμα, να βγαινεις να μας λες τον πονο σου για τις περιοχες!
ειδικα εσυ που σε ολη την προ-εγκυκλιου περιοδο ειχες κανει ρεκορ σε Post.....θελοντας να μοιραστεις με ολους τους υπολοιπους εκπαιδευτικους την αγωνια σου συλλογικα!
ολοι οι εκπαιδευτικοι που εχουν κατοχυρωσει διορισμο αξιζουν συγχαρητηρια, γιατι το κατεκτησαν με κοπο!
anyway....καλη τοποθετηση να εχεις....

Αποσυνδεδεμένος eam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #640 στις: Αύγουστος 05, 2010, 03:15:25 μμ »
Μου έκανε εντύπωση το εξής:
Είπε πώς στη μεταβατική περίοδο θα διοριστούν όλοι όσοι το δικαιούνται,οι διοριστέοι ΑΣΕΠ και οι 24μηνίτες.Δεν έκανε αναφορά στο 40%.
Τυχαίο?

Καθόλου τυχαίο αφου όταν της είπαν οτι κάποιοι άνθρωποι είχαν μπει σε μια σείρα με τον παλιο νόμο,αυτή είπε: σειρά τι είναι αυτό,τι εννοείται;Μας δουλεύει δηλαδή η κυρία.Αλλά και ο δημοσιογράφος την βρήκε αμέσως την λύση σε άλλη φαση της συζήτησης,για να μειώσετε τις προσλήψεις να αυξηθει το ωράριο...

Αποσυνδεδεμένος gogo85

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #641 στις: Αύγουστος 05, 2010, 03:23:59 μμ »
συγγνώμη να ρωτήσω ο επόμενος ασεπ δεν ηταν κανονικά να γινει το 2012??

Αποσυνδεδεμένος FOTINISER

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #642 στις: Αύγουστος 05, 2010, 05:26:36 μμ »
καλησπέρα από ένα καινούργιο μέλος που παρακολουθεί τις συζητήσεις σας εδώ και αρκετό καιρό.Σήμερα μπήκα στο πειρασμό να γίνω μέλος και εγώ γιατι μου έρχεται να σκάσω. είμαι και μέσα στο 40% που υποτίθεται ότι θα διόριζε σε δύο χρόνια. Μετα από δύο μέρες κατάλαβα ότι δεν πρόκειται να διοριστούμε και για αυτό συνεχίζω σε άλλα. θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν τελικά στο καινούργιο πίνακα που θα δημιουργηθεί μετά από τον πρώτο διαγωνισμό του Ασεπ , θα μπούμε εμείς που έχουμε πετύχει στο προηγούμενο διαγωνισμό με την συνολική βαθμολογία , δηλ π.χ 77,88 ή θα ισχύσει κάτι άλλo;

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #643 στις: Αύγουστος 05, 2010, 05:40:02 μμ »
καλησπέρα από ένα καινούργιο μέλος που παρακολουθεί τις συζητήσεις σας εδώ και αρκετό καιρό.Σήμερα μπήκα στο πειρασμό να γίνω μέλος και εγώ γιατι μου έρχεται να σκάσω. είμαι και μέσα στο 40% που υποτίθεται ότι θα διόριζε σε δύο χρόνια. Μετα από δύο μέρες κατάλαβα ότι δεν πρόκειται να διοριστούμε και για αυτό συνεχίζω σε άλλα. θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν τελικά στο καινούργιο πίνακα που θα δημιουργηθεί μετά από τον πρώτο διαγωνισμό του Ασεπ , θα μπούμε εμείς που έχουμε πετύχει στο προηγούμενο διαγωνισμό με την συνολική βαθμολογία , δηλ π.χ 77,88 ή θα ισχύσει κάτι άλλo;

Γεια σου FOTINISER. Καταρχήν μην δίνεις ακριβή νούμερα εάν δεν θέλεις να αποκαλύψεις προσωπικά δεδομένα. Με την καθαρή βαθμολογία των γραπτών του ΑΣΕΠ μπαίνουμε στους πίνακες. Τα επιπλέον προσόντα ή προϋπηρεσία υπολογίζονται με το νέο νόμο διαφορετικά πλέον και προστίθενται και αυτά στην καθαρή βαθμολογία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32297
  • Τελευταία: tt777
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160101
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 564
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 374
Σύνολο: 376

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.141 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.