*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24μηνου  (Αναγνώστηκε 266578 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #1218 στις: Αύγουστος 02, 2010, 07:13:01 μμ »
Η  ανανέωση  των  πινάκων  έγινε  μετά  τις  ενστάσεις. Και  τη  δική  μου  φετινή  προϋπηρεσία  δεν  την  είχαν  καταχωρήσει , και  κάτι  τέτοιο  έγινε  τώρα , μετά  την  ένσταση  που  κατέθεσα. Μάλιστα από  το  υπουργείο  μου  είπαν ότι σε κάποιες δευτεροβάθμιες  ενώ  αυτές  είχαν  καταχωρίσει  κανονικά τις προϋπηρεσίες , δεν τις είχε  ¨πάρει¨  το  σύστημα. Πιθανόν τέτοιες περιπτώσεις να ήταν οι 5 που αναφέρεται στους φιλολόγους. Όχι όμως κατευθείαν να υπάρχει καχυποψία  και  ειρωνικά  σχόλια  του  τύπου  ¨τους  24μηνίτες  μπόρεσαν  να  τους  αυξήσουν , εκεί δεν τους πείραζε¨. Δηλαδή  αυτοί  που  για  κάποιο  λόγο  από  λάθος  δεν  τους  είχε  καταχωριστεί  η  προϋπηρεσία , δε  θα  έπρεπε  κατά  τη  γνώμη  σας  να  εγραφούν  στους  πίνακες  του  24μήνου , ή  να  διορθωθεί  η  προϋπηρεσία  τους , παρόλο  που  προφανώς  δεν  είχαν  ευθύνη  για  το  λάθος; Κι  αυτό " για  να  είμαστε  λιγότεροι"; Πραγματικά  πιστεύω  ότι το  μεγαλύτερο  κακό  που  έχει  κάνει  η  μείωση  των  διορισμών  είναι  η  εναντίωση  του  καθενός  έναντι  των  υπολοίπων  που  νιώθει  ότι  απειλούν  το  διορισμό  του. Όσο  για  τις  αλχημείες  που  υποπτέονται  κάποιοι  ότι μπορεί να  γίνουν , κάτι τέτοιο  ήταν  πολύ  πιο  εύκολο  να  γίνει  κατά  τη  δημιουργία  των  πινάκων , και  όχι  κατά  την  ανανέωσή  τους  μετά  τις  ενστάσεις , για  προφανείς  λόγους.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2010, 07:19:30 μμ από vasbio »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:48:27 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #1219 στις: Αύγουστος 02, 2010, 07:15:10 μμ »
Ποιο 24μηνο βρε παιδιά!Όσοι ελπίζαμε μέχρι τώρα σε αυτό, έχουμε απογοητευτεί από όλα. Στον ενιαίο πίνακα μας βλέπω  σε καλύτερη θέση. Πάνε και οι επιτυχίες μας στον Ασέπ. Πλήρης απογοήτευση. Καλή τύχη σε όσους ελπίζουν αυτές τις μέρες. Εμείς πάλι που δεν έχουμε ελπίδες... το έχουμε ξαναδεί το έργο χρόνια τώρα. Μια με τον Ασέπ, μια με την αναπλήρωση. Ας εξασφαλίσουμε τουλάχιστον την κανονική αναπλήρωση, να δούμε αν επιβιώσουμε κιόλας την επόμενη χρονιά.
παντως η λογικη λεει οτι ο αριθμος 11000 αφορα και αμω και ακω, αφου ολοι βαφτιστηκαν αναπληρωτες, ολους μαζι τους βαζουν, αλλα μπορει να παρει 4000 ακω και 7000 αμω, ολοι αναπληρωτες θα ειναι, μονο που με 7 ωρες εισαι ωρομισθιος με υποχρεωσεις αναπληρωτη, μεγαλη εφευρεση >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #1220 στις: Αύγουστος 02, 2010, 07:23:49 μμ »
Η  ανανέωση  των  πινάκων  έγινε  μετά  τις  ενστάσεις. Και  τη  δική  μου  φετινή  προϋπηρεσία  δεν  την  είχαν  καταχωρήσει , και  κάτι  τέτοιο  έγινε  τώρα , μετά  την  ένσταση  που  κατέθεσα. Μάλιστα από  το  υπουργείο  μου  είπαν ότι σε κάποιες δευτεροβάθμιες  ενώ  αυτές  είχαν  καταχωρίσει  κανονικά τις προϋπηρεσίες , δεν τις είχε  ¨πάρει¨  το  σύστημα. Πιθανόν τέτοιες περιπτώσεις να ήταν οι 4 που αναφέρεται στους φιλολόγους. Όχι όμως κατευθείαν να υπάρχει καχυποψία  και  ειρωνικά  σχόλια  του  τύπου  ¨τους  24μηνίτες  μπόρεσαν  να  τους  αυξήσουν , εκεί δεν τους πείραζε¨. Δηλαδή  αυτοί  που  για  κάποιο  λόγο  από  λάθος  δεν  τους  είχε  καταχωριστεί  η  προϋπηρεσία , δε  θα  έπρεπε  κατά  τη  γνώμη  σας  να  εγραφούν  στους  πίνακες  του  24μήνου , ή  να  διορθωθεί  η  προϋπηρεσία  τους , παρόλο  που  προφανώς  δεν  είχαν  ευθύνη  για  το  λάθος; Κι  αυτό " για  να  είμαστε  λιγότεροι"; Πραγματικά  πιστεύω  ότι το  μεγαλύτερο  κακό  που  έχει  κάνει  η  μείωση  των  διορισμών  είναι  η  εναντίωση  του  καθενός  έναντι  των  υπολοίπων  που  νιώθει  ότι  απειλούν  το  διορισμό  του. Όσο  για  τις  αλχημείες  που  υποπτέονται  κάποιοι  ότι μπορεί να  γίνουν , κάτι τέτοιο  ήταν  πολύ  πιο  εύκολο  να  γίνει  κατά  τη  δημιουργία  των  πινάκων , και  όχι  κατά  την  ανανέωσή  τους  μετά  τις  ενστάσεις , για  προφανείς  λόγους.

Συνάδελφε, η δική σου περίπτωση μπορεί να είναι απόλυτα καθαρή (διάβασα και στο τόπικ της ειδικότητάς σου χθες σχετικά). Αυτό δε σημαίνει πως δεν αφήνονται περιθώρια για αλχημείες. Δε φταίμε εμείς που είμαστε καχύποπτοι. Δεν είμαστε από τη φύση μας, σε διαβεβαιώ. Ούτε έχουμε τη νοοτροπία να εναντιωθούμε σε συναδέλφους. Προς Θεού!  Ωατόσο και μόνο η αναγνώριση προϋπηρεσίας από οτεκ και αλλού καθώς και άλλες κινήσεις, σε κάνουν να σκέφτεσαι πονηρά και να νιώθεις ανασφαλής.
Επιπλέον φαίνεται πράγματι όχι δικαιολογημένο από πρώτη ματιά να αλλάζουν τα δεδομένα στον πίνακα του 24μηνου κι όχι αντίστοιχα στον πίνακα διορισμών.
Τέλος, έχω την αίσθηση πως δεν κοίταξαν όλες τις ενστάσεις με την ίδια προσοχή γιατί έκανα κι εγώ ένσταση για την επιτυχία του 2000 στον ασέπ κι όμως το λάθος έχει παραμείνει.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος pde_new

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #1221 στις: Αύγουστος 02, 2010, 07:25:02 μμ »
λογικα ετρεξαν τους πινακες που εχουν αμεση σχεση με την πολυαναμενομη εγκυκλιο των διορισμων,ενω των αναπληρωτων δεν επειγει
αρα συντομα θα βγει και η εγκυκλιος

Πολύ λογικό.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2010, 07:37:54 μμ από pde_new »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:48:27 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #1222 στις: Αύγουστος 02, 2010, 07:25:49 μμ »
Παιδιά σας παρακαλώ...
κοιτάξτε λίγο τον ενιαίο των θεολόγων.... από τη θέση 56 μέχρι τη θέση 165 μας βάζει με τα ίδια μόρια ενώ το άθροισμα του καθενός δεν είναι τόσο ...
βοηθήστε λίγο... είναι δυνατόν 109 άτομα με τα ίδια μόρια?
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #1223 στις: Αύγουστος 02, 2010, 07:29:13 μμ »
Παιδιά σας παρακαλώ...
κοιτάξτε λίγο τον ενιαίο των θεολόγων.... από τη θέση 56 μέχρι τη θέση 165 μας βάζει με τα ίδια μόρια ενώ το άθροισμα του καθενός δεν είναι τόσο ...
βοηθήστε λίγο... είναι δυνατόν 109 άτομα με τα ίδια μόρια?

Το είδα έχεις δίκιο!! Τους κόλλησε το εξέλ... Η σειρά κατάταξης όμως μήπως είναι σωστή?
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #1224 στις: Αύγουστος 02, 2010, 07:35:03 μμ »
στο 24 μηνο των φυσικων προστεθηκε μονο ενα ατομο στη θεση 72, με 3 επιτυχιες στον ασεπ!!!, και πτυχιο του 1988, καλο κουραγιο συναδελφισα, καλως ηρθες στο κλαμπ :)

Αποσυνδεδεμένος KYRINIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #1225 στις: Αύγουστος 02, 2010, 07:36:19 μμ »
Εγώ ανέβηκα 25 θέσεις στον Πίνακα Διορισμών... Μήπως επειδή έβγαλαν τις ειδικές κατηγορίες??
 Υπάρχει κάποια πληροφόρηση περίπου μέχρι ποιος αριθμός έχει ελπίδα για διορισμό φέτος???

Αποσυνδεδεμένος oxydo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #1226 στις: Αύγουστος 02, 2010, 07:39:31 μμ »
Παιδιά σας παρακαλώ...
κοιτάξτε λίγο τον ενιαίο των θεολόγων.... από τη θέση 56 μέχρι τη θέση 165 μας βάζει με τα ίδια μόρια ενώ το άθροισμα του καθενός δεν είναι τόσο ...
βοηθήστε λίγο... είναι δυνατόν 109 άτομα με τα ίδια μόρια?



 Θα φτιαχτεί ειναι λάθος του συστήματος.

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #1227 στις: Αύγουστος 02, 2010, 07:40:01 μμ »
Η  ανανέωση  των  πινάκων  έγινε  μετά  τις  ενστάσεις. Και  τη  δική  μου  φετινή  προϋπηρεσία  δεν  την  είχαν  καταχωρήσει , και  κάτι  τέτοιο  έγινε  τώρα , μετά  την  ένσταση  που  κατέθεσα. Μάλιστα από  το  υπουργείο  μου  είπαν ότι σε κάποιες δευτεροβάθμιες  ενώ  αυτές  είχαν  καταχωρίσει  κανονικά τις προϋπηρεσίες , δεν τις είχε  ¨πάρει¨  το  σύστημα. Πιθανόν τέτοιες περιπτώσεις να ήταν οι 4 που αναφέρεται στους φιλολόγους. Όχι όμως κατευθείαν να υπάρχει καχυποψία  και  ειρωνικά  σχόλια  του  τύπου  ¨τους  24μηνίτες  μπόρεσαν  να  τους  αυξήσουν , εκεί δεν τους πείραζε¨. Δηλαδή  αυτοί  που  για  κάποιο  λόγο  από  λάθος  δεν  τους  είχε  καταχωριστεί  η  προϋπηρεσία , δε  θα  έπρεπε  κατά  τη  γνώμη  σας  να  εγραφούν  στους  πίνακες  του  24μήνου , ή  να  διορθωθεί  η  προϋπηρεσία  τους , παρόλο  που  προφανώς  δεν  είχαν  ευθύνη  για  το  λάθος; Κι  αυτό " για  να  είμαστε  λιγότεροι"; Πραγματικά  πιστεύω  ότι το  μεγαλύτερο  κακό  που  έχει  κάνει  η  μείωση  των  διορισμών  είναι  η  εναντίωση  του  καθενός  έναντι  των  υπολοίπων  που  νιώθει  ότι  απειλούν  το  διορισμό  του. Όσο  για  τις  αλχημείες  που  υποπτέονται  κάποιοι  ότι μπορεί να  γίνουν , κάτι τέτοιο  ήταν  πολύ  πιο  εύκολο  να  γίνει  κατά  τη  δημιουργία  των  πινάκων , και  όχι  κατά  την  ανανέωσή  τους  μετά  τις  ενστάσεις , για  προφανείς  λόγους.

Συνάδελφε, η δική σου περίπτωση μπορεί να είναι απόλυτα καθαρή (διάβασα και στο τόπικ της ειδικότητάς σου χθες σχετικά). Αυτό δε σημαίνει πως δεν αφήνονται περιθώρια για αλχημείες. Δε φταίμε εμείς που είμαστε καχύποπτοι. Δεν είμαστε από τη φύση μας, σε διαβεβαιώ. Ούτε έχουμε τη νοοτροπία να εναντιωθούμε σε συναδέλφους. Προς Θεού!  Ωατόσο και μόνο η αναγνώριση προϋπηρεσίας από οτεκ και αλλού καθώς και άλλες κινήσεις, σε κάνουν να σκέφτεσαι πονηρά και να νιώθεις ανασφαλής.
Επιπλέον φαίνεται πράγματι όχι δικαιολογημένο από πρώτη ματιά να αλλάζουν τα δεδομένα στον πίνακα του 24μηνου κι όχι αντίστοιχα στον πίνακα διορισμών.
Τέλος, έχω την αίσθηση πως δεν κοίταξαν όλες τις ενστάσεις με την ίδια προσοχή γιατί έκανα κι εγώ ένσταση για την επιτυχία του 2000 στον ασέπ κι όμως το λάθος έχει παραμείνει.
Επιμένω πάντως ότι οι αλχημείες είναι πολύ πιο εύκολο να γίνουν με  την  ανακοίνωση  των  πινάκων (μερικές  χιλιάδες  ονόματα  συνολικά) , παρά μετά τις ενστάσεις , που υπάρχουν ελάχιστες διορθώσεις σε  κάθε  κλάδο  που εύκολα μπορεί να εντοπίσει  ο  καθένας... Η  εγκύκλιος πάντως  είναι πολύ  κοντά , πιθανόν  αύριο (ναι , μίλησα το πρωί με  κάποια στο υπουργείο  για το θέμα που με  έκαιγε , αλλά  ρώτησα και αυτό...)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2010, 07:42:28 μμ από vasbio »

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #1228 στις: Αύγουστος 02, 2010, 08:12:47 μμ »
Η  ανανέωση  των  πινάκων  έγινε  μετά  τις  ενστάσεις. Και  τη  δική  μου  φετινή  προϋπηρεσία  δεν  την  είχαν  καταχωρήσει , και  κάτι  τέτοιο  έγινε  τώρα , μετά  την  ένσταση  που  κατέθεσα. Μάλιστα από  το  υπουργείο  μου  είπαν ότι σε κάποιες δευτεροβάθμιες  ενώ  αυτές  είχαν  καταχωρίσει  κανονικά τις προϋπηρεσίες , δεν τις είχε  ¨πάρει¨  το  σύστημα. Πιθανόν τέτοιες περιπτώσεις να ήταν οι 4 που αναφέρεται στους φιλολόγους. Όχι όμως κατευθείαν να υπάρχει καχυποψία  και  ειρωνικά  σχόλια  του  τύπου  ¨τους  24μηνίτες  μπόρεσαν  να  τους  αυξήσουν , εκεί δεν τους πείραζε¨. Δηλαδή  αυτοί  που  για  κάποιο  λόγο  από  λάθος  δεν  τους  είχε  καταχωριστεί  η  προϋπηρεσία , δε  θα  έπρεπε  κατά  τη  γνώμη  σας  να  εγραφούν  στους  πίνακες  του  24μήνου , ή  να  διορθωθεί  η  προϋπηρεσία  τους , παρόλο  που  προφανώς  δεν  είχαν  ευθύνη  για  το  λάθος; Κι  αυτό " για  να  είμαστε  λιγότεροι"; Πραγματικά  πιστεύω  ότι το  μεγαλύτερο  κακό  που  έχει  κάνει  η  μείωση  των  διορισμών  είναι  η  εναντίωση  του  καθενός  έναντι  των  υπολοίπων  που  νιώθει  ότι  απειλούν  το  διορισμό  του. Όσο  για  τις  αλχημείες  που  υποπτέονται  κάποιοι  ότι μπορεί να  γίνουν , κάτι τέτοιο  ήταν  πολύ  πιο  εύκολο  να  γίνει  κατά  τη  δημιουργία  των  πινάκων , και  όχι  κατά  την  ανανέωσή  τους  μετά  τις  ενστάσεις , για  προφανείς  λόγους.

Συνάδελφε, η δική σου περίπτωση μπορεί να είναι απόλυτα καθαρή (διάβασα και στο τόπικ της ειδικότητάς σου χθες σχετικά). Αυτό δε σημαίνει πως δεν αφήνονται περιθώρια για αλχημείες. Δε φταίμε εμείς που είμαστε καχύποπτοι. Δεν είμαστε από τη φύση μας, σε διαβεβαιώ. Ούτε έχουμε τη νοοτροπία να εναντιωθούμε σε συναδέλφους. Προς Θεού!  Ωατόσο και μόνο η αναγνώριση προϋπηρεσίας από οτεκ και αλλού καθώς και άλλες κινήσεις, σε κάνουν να σκέφτεσαι πονηρά και να νιώθεις ανασφαλής.
Επιπλέον φαίνεται πράγματι όχι δικαιολογημένο από πρώτη ματιά να αλλάζουν τα δεδομένα στον πίνακα του 24μηνου κι όχι αντίστοιχα στον πίνακα διορισμών.
Τέλος, έχω την αίσθηση πως δεν κοίταξαν όλες τις ενστάσεις με την ίδια προσοχή γιατί έκανα κι εγώ ένσταση για την επιτυχία του 2000 στον ασέπ κι όμως το λάθος έχει παραμείνει.
Επιμένω πάντως ότι οι αλχημείες είναι πολύ πιο εύκολο να γίνουν με  την  ανακοίνωση  των  πινάκων (μερικές  χιλιάδες  ονόματα  συνολικά) , παρά μετά τις ενστάσεις , που υπάρχουν ελάχιστες διορθώσεις σε  κάθε  κλάδο  που εύκολα μπορεί να εντοπίσει  ο  καθένας... Η  εγκύκλιος πάντως  είναι πολύ  κοντά , πιθανόν  αύριο (ναι , μίλησα το πρωί με  κάποια στο υπουργείο  για το θέμα που με  έκαιγε , αλλά  ρώτησα και αυτό...)


Έχει δίκιο ο συνάδελφος, τα "περίεργα" μπορούν πιο εύκολα να γίνουν πριν τις ενστάσεις.
Τώρα εν αναμονή εγκυκλίου, υπομονή και ηρεμία.

Αποσυνδεδεμένος aegeanworld

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #1229 στις: Αύγουστος 02, 2010, 08:22:42 μμ »
συναδελφοι εχω παθει σοκ. με εχουν κατεβασει παρα πολλες θεσεις στο ΠΕ01. Δεν μου εχουν μετρησει αρκετη προυπηρεσια. Δεν καταλαβαίνω!!!

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #1230 στις: Αύγουστος 02, 2010, 08:33:44 μμ »
συναδελφοι εχω παθει σοκ. με εχουν κατεβασει παρα πολλες θεσεις στο ΠΕ01. Δεν μου εχουν μετρησει αρκετη προυπηρεσια. Δεν καταλαβαίνω!!!

θες να πεις πως προϋπηρεσία που ήταν περασμένη προηγούμενα, τώρα έχει αφαιρεθεί;
ο πίνακας των θεολόγων παρουσιάζει πράγματι "χοντρό" πρόβλημα!!
ήδη έχει επισημανθεί από πολλούς στο forum!!!


Αποσυνδεδεμένος aegeanworld

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #1231 στις: Αύγουστος 02, 2010, 08:37:30 μμ »
η προυπηρεσία μου ενω ειχε περαστει κανονικά στις 23/7 τώρα σχεδον δεν υπάρχει. Δεν είναι δυνατον τέτοιες ωρες , τετοια λάθη!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32303
  • Τελευταία: RISA
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160376
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 487
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.