*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 222647 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος derosi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #882 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 09:51:52 μμ »
Υπεύθυνος Έργου για το Πανεπιστήμιο Πειραιά:
Συμεών Ρετάλης, Επίκουρος Καθηγητής Πανεπιστημίου Πειραιά (το site του: http://users.softlab.ece.ntua.gr/~retal/)

Υπεύθυνη Εκπαιδευτικού Υλικού:
Φωτεινή Παρασκευά, Λέκτορας Πανεπιστημίου Πειραιά

Oι παραπάνω καθηγητές είναι του τμήματος Ψηφιακών Συστημάτων Παν. Πειραιά. Εύκολα το βρίσκει κανείς στο www.ted.unipi.gr κάνοντας μετά κλικ στο "Ακαδημαϊκό" κάτω από το προσωπικό.  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #883 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 09:54:01 μμ »
για τα λεφτά τα κάνω όλα,για τα λεφτά! Ή λέτε να ναι τσάμπα το μεταπτυχιακό;μπορεί κιόλας είναι και παιδαγωγοί...
Σας τα λεγα πριν 1 μήνα ,τους παιδαγωγούς να φοβάστε,οχι μου λέγατε είναι καλοί...Παρτε τωρα τους παιδαγωγούς που ενδιαφέρονται για το εμπόριο της εκπαίδευσης μετα τους μαθητές και στους καθηγητές...Ουτε τους κόπους της ωρομισθίας μας δεν σεβάστηκαν...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2009, 10:00:49 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #884 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:15:04 πμ »
Δεν βλέπω να απαντά κανείς από το σύλλογο αποφοίτων. Πρόεδρος, αντιπρόεδρος, γραμματέας, ταμίας, μέλη; Που εξαφανίστηκαν όλοι; Dimpas σαν παλιό μέλος του συλλόγου, αν σου είναι εύκολο, πες τους να απαντήσουν. Ή στο pde ώστε να δούμε όλοι τις απαντήσεις τους, ή στους εκπροσώπους μας.

Γιατί συνάδελφοι των Ψηφιακών Συστημάτων το κλίμα είναι εκρηκτικό. Τώρα μπορείτε να το μαζέψετε. Μετά όχι. Μετά θα αρχίσουν καταλήψεις και κινητοποιήσεις.
Γιατί συνάδελφοι θα βρεθούν πολλοί να σας κατηγορήσουν. Δεν θα σας λένε αποφοίτους Πληροφορικής. Αλλά αποφοίτους της σχολής Αντρέα Λυκουρεντζου.
Γιατί συνάδελφοι η κοινωνία μας πλέον δεν ανέχεται τέτοιες αδικίες.
Γιατί συνάδελφοι θα πολωθούν τόσο πολύ τα πράγματα που θα χρειάζεστε συνοδεία περιπολικών και ΜΑΤ για να πάτε στα σχολεία. Και δεν θα κινδυνεύετε από εμάς. Αλλά από τους γονείς. Βράζουν οι γονείς συνάδελφοι με αυτά  που έχουν γίνει. Κάντε μια βόλτα στα δημοτικά να το διαπιστώσετε. Και όταν πάτε στα σχολεία, θα σας απομονώσουν άπαντες. Διευθυντές, εκπαιδευτικοί, μαθητές. Γιατί δεν ανέχονται την αδικία συνάδελφοι. Και μόνοι σας το είπατε ότι άλλο ζητήσατε και άλλο σας δόθηκε.
Γιατί συνάδελφοι ούτε άνθρωπο δεν θα βρίσκετε για να ανταλλάξετε μια καλημέρα. Αυτή η καθηγητική επάρκεια που πήρατε μήνα Αύγουστο, είναι αυτή που θα σας διώξει από τα σχολεία. Γιατί δεν θα αντέξετε την πίεση, την απομόνωση, τον χλευασμό.
Γιατί συνάδελφοι δεν θα σταματήσουμε να αγωνιζόμαστε μέχρι να δικαιωθούμε. Και είναι ότι χειρότερο αυτός ο εμφύλιος για τον κλάδο.

Και τι θα πείτε συνάδελφοι στα παιδιά του δημοτικού που θα έρχονται δακρυσμένα και θα ρωτούν που είναι ο παλιός δάσκαλος των υπολογιστών; Τον έστειλε σπίτι του ο Λυκουρεντζος γιατί ήταν ανεπαρκής; Πως θα κρυφτείτε από τα παιδιά συνάδελφοι; Εμάς μας ξεγελάσατε και μπράβο σας. Από τα παιδιά πως θα κρυφτείτε; Από τους γονείς;

Επαναλαμβάνω τις ερωτήσεις...

-Από τη στιγμή που παραδέχεστε ότι άλλο ζητήσατε και άλλο σας δόθηκε, γιατί δεν έρχεστε μαζί μας να ζητήσουμε αυτό το άλλο για όλους;
-Σύμφωνα με το νόμο, δικαιούστε πλέον να διορίζεστε μόνο εσείς και οι δάσκαλοι στην πρωτοβάθμια. Όταν ανοίξουν τα δημοτικά, με ποιους θα είστε; Με εμάς (ΠΕ19-ΠΕ20) ή με τους δασκάλους;
-Πλέον είστε σχολή υπερπληροφορικης. Θα ζητήσετε να βγείτε από τον κλάδο μας; Και να διεκδικείτε όλους τους διορισμούς μόνο για το τμήμα σας; Είτε στην εκπαίδευση, είτε οπουδήποτε αλλού;

Και είναι ΑΣΕΒΕΙΑ να μην απαντήσει κάποιος. Γιατί η Ελευθερία, ο Αλέξανδρος και ο Λάμπρος έχουν απαντήσει σε χιλιάδες ερωτήσεις μέχρι τώρα. Εσείς γιατί δεν απαντάτε;

Και τέλος εύχομαι να βρεθεί κάποιος και να βγάλει αυτή τη χυδαία ψηφοφορία από το http://dtps.unipi.gr/. Αυτή η διαφοροποίηση, θυμίζει άλλες εποχές. Θυμίζει Χιτλερ και νεοναζί. Και αυτοί για διαφοροποίηση μιλούσαν τότε. Και ωραία μας πετάτε έξω από την εκπαίδευση. Είναι ανάγκη να το πανηγυρίζετε κι’ολας; Είναι αυτό που λένε...
Θέλει ο "σύλλογος" να κρυφτεί και η χαρά δεν τον αφήνει.

Κάνω ακόμα μια φορά έκκληση σε εσένα πρόεδρε των αποφοίτων του ΔΤΨΣ:

Κι αν σου πουν να μας χτυπήσεις, χτύπα μας αλλού
μη σημαδεύεις τον κλάδο μας.
γιατί και εσύ σε αυτόν ανήκεις,
δε θα΄θελες να τον λαβώσεις...

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #885 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:38:56 πμ »
Συνάδελφε καταρχήν αυτο που λες για την Πρωτοβάθμια απομονώνοντας ένα κομμάτι απο ένα νόμο είναι τελείως λάθος...
Δηλαδή λες ότι δεν θα παίρνουν ωρομίσθιους στα Ολοήμερα παρά μόνο απ το τμήμα μας??Ποιος νόμος το λέει αυτό??Γιατί τέτοια παραπληροφόρηση??Ποιος λέει ότι αν ανοίξουν θέσεις στα δημοτικά θα παίρνουν μόνο απ το τμήμα μας???Δεν ισχύει αυτό σε καμία περίπτωση.
Όταν γίνονται διορισμοί δεν λεει συγκεκριμένα τμήμα λεει ΚΛΑΔΟ!!!Κλάδο ΠΕ19/20!!!!
Χρησιμοιποιείται λέξεις όπως χυδαία,εμετικά, κατηγορείτε,βρίζετε και περιμένετε απαντήσεις???
Εγώ δεν εκπροσωπω κανέναν ούτε σφυρίζω αδιάφορα!΄Το ύφος σας και η εμπάθεια που έχετε ξεπερνάει κάθε όριο....
Επίσης επειδή κι εγώ πάω στα δημοτικά και βλέπω γονείς και μαθητές στο δρόμο και εργάζομαι σε σχολές δεν είδα κανέναν να μου κάνει επίθεση ή να με βρίζει,μόνο εδώ το βλέπω,ούτε απο γονείς ούτε απο συναδέλφους!
Για τις καθυστερήσεις στα σχολεία δεν φταίει το ΔΤΨΣ και το ξέρετε πολύ καλά αυτό οπότε μην δημιουργείται τέτοιο κλίμα!!!
Συνάδελφε δεν είμαι ούτε πρόεδρος του συλλόγου,αλλά οι ερωτήσεις σου είναι ειρωνικές και δείχνουν εμπάθεια.Εσύ μιλάς με ΑΣΕΒΕΙΑ και ισοπεδώνεις τα πάντα,δεν πρόκειται να το συνεχίσω αυτό,έχουν κινηθεί νομικές διαδικασίες και αυτό που γίνεται εδώ μέσα δεν έχει νόημα.
Ξέρεις πολύ καλά ότι για το Θέμα της ΔΟΕ και όσα είπε για τα δημοτικά είπα τη γνώμη μου που είναι ίδια με την δική σου και πολλών άλλων,έστειλα και Mail στους εκπροσώπους ΕΠΕ,ΕΠΥ κτλπ.
 αλλά και πάλι δέχτηκα επίθεση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #886 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:45:01 πμ »
Και επειδή ρωτησα και στο ΥΠΕΠΘ και στην Πρωτοβάθμια της Περιοχής μου,για διορισμούς στην Πρωτοβάθμια αν γίνουν καποια στιγμή στο μέλλον θα γίνουν απ το κλάδο ΠΕ19/20 όχι απο τμήματα χωριστά.
Δεν θα είμαι στο forum για όλη την υπόλοιπη μέρα οπότε τις βρισιές θα τις δω αύριο.
Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος pygmaPE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #887 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 10:04:17 πμ »
Συνάδελφε καταρχήν αυτο που λες για την Πρωτοβάθμια απομονώνοντας ένα κομμάτι απο ένα νόμο είναι τελείως λάθος...
Δηλαδή λες ότι δεν θα παίρνουν ωρομίσθιους στα Ολοήμερα παρά μόνο απ το τμήμα μας??Ποιος νόμος το λέει αυτό??Γιατί τέτοια παραπληροφόρηση??Ποιος λέει ότι αν ανοίξουν θέσεις στα δημοτικά θα παίρνουν μόνο απ το τμήμα μας???Δεν ισχύει αυτό σε καμία περίπτωση.
Όταν γίνονται διορισμοί δεν λεει συγκεκριμένα τμήμα λεει ΚΛΑΔΟ!!!Κλάδο ΠΕ19/20!!!!
Χρησιμοιποιείται λέξεις όπως χυδαία,εμετικά, κατηγορείτε,βρίζετε και περιμένετε απαντήσεις???
Εγώ δεν εκπροσωπω κανέναν ούτε σφυρίζω αδιάφορα!΄Το ύφος σας και η εμπάθεια που έχετε ξεπερνάει κάθε όριο....
Επίσης επειδή κι εγώ πάω στα δημοτικά και βλέπω γονείς και μαθητές στο δρόμο και εργάζομαι σε σχολές δεν είδα κανέναν να μου κάνει επίθεση ή να με βρίζει,μόνο εδώ το βλέπω,ούτε απο γονείς ούτε απο συναδέλφους!
Για τις καθυστερήσεις στα σχολεία δεν φταίει το ΔΤΨΣ και το ξέρετε πολύ καλά αυτό οπότε μην δημιουργείται τέτοιο κλίμα!!!
Συνάδελφε δεν είμαι ούτε πρόεδρος του συλλόγου,αλλά οι ερωτήσεις σου είναι ειρωνικές και δείχνουν εμπάθεια.Εσύ μιλάς με ΑΣΕΒΕΙΑ και ισοπεδώνεις τα πάντα,δεν πρόκειται να το συνεχίσω αυτό,έχουν κινηθεί νομικές διαδικασίες και αυτό που γίνεται εδώ μέσα δεν έχει νόημα.
Ξέρεις πολύ καλά ότι για το Θέμα της ΔΟΕ και όσα είπε για τα δημοτικά είπα τη γνώμη μου που είναι ίδια με την δική σου και πολλών άλλων,έστειλα και Mail στους εκπροσώπους ΕΠΕ,ΕΠΥ κτλπ.
 αλλά και πάλι δέχτηκα επίθεση!


Νομίζω ότι οποιοσδήποτε άλλος στη θέση σου, από σειρά 176 να βρεθείς 1η στον πίνακα διορισμών, μάλλον θα συμφωνούσε μαζί σου, θα ήταν υπεράνω.
Γιάυτό λοιπόν δικαιολογήστε , έστω στο ελάχιστο, κάποιες "τραβηγμένες" αντιδράσεις.
Λίγη ανθρωπιά δε βλάπτει...

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #888 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 10:10:34 πμ »
Συνάδελφε καταρχήν αυτο που λες για την Πρωτοβάθμια απομονώνοντας ένα κομμάτι απο ένα νόμο είναι τελείως λάθος...
Δηλαδή λες ότι δεν θα παίρνουν ωρομίσθιους στα Ολοήμερα παρά μόνο απ το τμήμα μας??Ποιος νόμος το λέει αυτό??Γιατί τέτοια παραπληροφόρηση??Ποιος λέει ότι αν ανοίξουν θέσεις στα δημοτικά θα παίρνουν μόνο απ το τμήμα μας???Δεν ισχύει αυτό σε καμία περίπτωση.
Όταν γίνονται διορισμοί δεν λεει συγκεκριμένα τμήμα λεει ΚΛΑΔΟ!!!Κλάδο ΠΕ19/20!!!!

Καταρχάς χαίρομαι nikit που απαντάς.
Αν θυμάσαι καλά, στην αρχή λέγατε ότι η Άννα Μαρία Λυκουρεντζου δεν έχει καμιά σχέση με το Λυκουρεντζο. ΨΕΜΑ.
Μετά λέγατε ότι η τροπολογία θα ισχύει μόνο για εσάς του ΔΤΨΣ. ΨΕΜΑ.
Ε, γιατί να σε πιστέψω τώρα για την πρωτοβάθμια; Εγώ πιστεύω ότι μόνο εσείς θα διορίζεστε. Εσείς και οι δάσκαλοι για το μάθημα της πληροφορικής στα δημοτικά.
Γιατι σε καμιά σχολή ΠΕ19-ΠΕ20 δεν αναφέρεται η λέξη πρωτοβάθμια. Ούτε και στην Ασπαιτε το αναφέρει. Μόνο των ψηφιακών συστημάτων μιλά για πρωτοβάθμια.

Χρησιμοιποιείται λέξεις όπως χυδαία,εμετικά, κατηγορείτε,βρίζετε και περιμένετε απαντήσεις???

Η ψηφοφορία για την "διαφοροποίηση" είναι χυδαία και εμετική. Διαφωνείς; Σε παρακαλώ να απαντήσεις. Σε εκφράζει αυτή η ψηφοφορία; Την θεωρείς σωστή;

Εγώ δεν εκπροσωπω κανέναν ούτε σφυρίζω αδιάφορα!΄Το ύφος σας και η εμπάθεια που έχετε ξεπερνάει κάθε όριο....

Έλεος με αυτό το δεν εκπροσωπώ κανένα. Τα ίδια έλεγε και ο Dimpas. Ένας που να σας εκπροσωπεί θα βγει;;; ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ ΘΑ ΒΓΕΙ;;;

Επίσης επειδή κι εγώ πάω στα δημοτικά και βλέπω γονείς και μαθητές στο δρόμο και εργάζομαι σε σχολές δεν είδα κανέναν να μου κάνει επίθεση ή να με βρίζει,μόνο εδώ το βλέπω,ούτε απο γονείς ούτε απο συναδέλφους!

-Αλήθεια που μένεις; Γιατί εδώ στην Αθήνα, γίνεται χαμός. Βράζει όλη η πρωτοβάθμια με το τμήμα σας. Όλοι μα όλοι μιλανε για αδικία. Και δεν θέλουν στα σχολεία τους, εκπαιδευτικούς που αδίκησαν συναδέλφους τους.

Και επειδή ρωτησα και στο ΥΠΕΠΘ και στην Πρωτοβάθμια της Περιοχής μου,για διορισμούς στην Πρωτοβάθμια αν γίνουν καποια στιγμή στο μέλλον θα γίνουν απ το κλάδο ΠΕ19/20 όχι απο τμήματα χωριστά.

Βγες επώνυμα να δεσμευτείς για αυτό που λες. Ας βγει κάποιος επώνυμα να το πει. Τι φοβάστε;

Δεν θα είμαι στο forum για όλη την υπόλοιπη μέρα οπότε τις βρισιές θα τις δω αύριο.
Σας ευχαριστώ.

Ελπίζουμε να απαντήσεις αύριο λοιπόν. Επώνυμα. Σε ευχαριστώ και εγώ.

Αποσυνδεδεμένος carina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #889 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 10:26:34 πμ »
Καλημέρα παιδιά.. Αν κάποιος θέλει, μπορεί να μου πει που βρισκόμαστε;; Διάβασα πως κατατέθηκαν τα ασφαλιστικά μέτρα.. τώρα τι γίνεται; Τι κάνουμε; Τι περιμένουμε;

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #890 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 10:49:27 πμ »
Δεν βλέπω να απαντά κανείς από το σύλλογο αποφοίτων. Πρόεδρος, αντιπρόεδρος, γραμματέας, ταμίας, μέλη; Που εξαφανίστηκαν όλοι; Dimpas σαν παλιό μέλος του συλλόγου, αν σου είναι εύκολο, πες τους να απαντήσουν. Ή στο pde ώστε να δούμε όλοι τις απαντήσεις τους, ή στους εκπροσώπους μας.

Γιατί συνάδελφοι των Ψηφιακών Συστημάτων το κλίμα είναι εκρηκτικό. Τώρα μπορείτε να το μαζέψετε. Μετά όχι. Μετά θα αρχίσουν καταλήψεις και κινητοποιήσεις.
Γιατί συνάδελφοι θα βρεθούν πολλοί να σας κατηγορήσουν. Δεν θα σας λένε αποφοίτους Πληροφορικής. Αλλά αποφοίτους της σχολής Αντρέα Λυκουρεντζου.
Γιατί συνάδελφοι η κοινωνία μας πλέον δεν ανέχεται τέτοιες αδικίες.
Γιατί συνάδελφοι θα πολωθούν τόσο πολύ τα πράγματα που θα χρειάζεστε συνοδεία περιπολικών και ΜΑΤ για να πάτε στα σχολεία. Και δεν θα κινδυνεύετε από εμάς. Αλλά από τους γονείς. Βράζουν οι γονείς συνάδελφοι με αυτά  που έχουν γίνει. Κάντε μια βόλτα στα δημοτικά να το διαπιστώσετε. Και όταν πάτε στα σχολεία, θα σας απομονώσουν άπαντες. Διευθυντές, εκπαιδευτικοί, μαθητές. Γιατί δεν ανέχονται την αδικία συνάδελφοι. Και μόνοι σας το είπατε ότι άλλο ζητήσατε και άλλο σας δόθηκε.
Γιατί συνάδελφοι ούτε άνθρωπο δεν θα βρίσκετε για να ανταλλάξετε μια καλημέρα. Αυτή η καθηγητική επάρκεια που πήρατε μήνα Αύγουστο, είναι αυτή που θα σας διώξει από τα σχολεία. Γιατί δεν θα αντέξετε την πίεση, την απομόνωση, τον χλευασμό.
Γιατί συνάδελφοι δεν θα σταματήσουμε να αγωνιζόμαστε μέχρι να δικαιωθούμε. Και είναι ότι χειρότερο αυτός ο εμφύλιος για τον κλάδο.

Και τι θα πείτε συνάδελφοι στα παιδιά του δημοτικού που θα έρχονται δακρυσμένα και θα ρωτούν που είναι ο παλιός δάσκαλος των υπολογιστών; Τον έστειλε σπίτι του ο Λυκουρεντζος γιατί ήταν ανεπαρκής; Πως θα κρυφτείτε από τα παιδιά συνάδελφοι; Εμάς μας ξεγελάσατε και μπράβο σας. Από τα παιδιά πως θα κρυφτείτε; Από τους γονείς;

Επαναλαμβάνω τις ερωτήσεις...

-Από τη στιγμή που παραδέχεστε ότι άλλο ζητήσατε και άλλο σας δόθηκε, γιατί δεν έρχεστε μαζί μας να ζητήσουμε αυτό το άλλο για όλους;
-Σύμφωνα με το νόμο, δικαιούστε πλέον να διορίζεστε μόνο εσείς και οι δάσκαλοι στην πρωτοβάθμια. Όταν ανοίξουν τα δημοτικά, με ποιους θα είστε; Με εμάς (ΠΕ19-ΠΕ20) ή με τους δασκάλους;
-Πλέον είστε σχολή υπερπληροφορικης. Θα ζητήσετε να βγείτε από τον κλάδο μας; Και να διεκδικείτε όλους τους διορισμούς μόνο για το τμήμα σας; Είτε στην εκπαίδευση, είτε οπουδήποτε αλλού;

Και είναι ΑΣΕΒΕΙΑ να μην απαντήσει κάποιος. Γιατί η Ελευθερία, ο Αλέξανδρος και ο Λάμπρος έχουν απαντήσει σε χιλιάδες ερωτήσεις μέχρι τώρα. Εσείς γιατί δεν απαντάτε;

Και τέλος εύχομαι να βρεθεί κάποιος και να βγάλει αυτή τη χυδαία ψηφοφορία από το http://dtps.unipi.gr/. Αυτή η διαφοροποίηση, θυμίζει άλλες εποχές. Θυμίζει Χιτλερ και νεοναζί. Και αυτοί για διαφοροποίηση μιλούσαν τότε. Και ωραία μας πετάτε έξω από την εκπαίδευση. Είναι ανάγκη να το πανηγυρίζετε κι’ολας; Είναι αυτό που λένε...
Θέλει ο "σύλλογος" να κρυφτεί και η χαρά δεν τον αφήνει.

Κάνω ακόμα μια φορά έκκληση σε εσένα πρόεδρε των αποφοίτων του ΔΤΨΣ:

Κι αν σου πουν να μας χτυπήσεις, χτύπα μας αλλού
μη σημαδεύεις τον κλάδο μας.
γιατί και εσύ σε αυτόν ανήκεις,
δε θα΄θελες να τον λαβώσεις...



Καλημέρα !

Ο σύλλογος όπως γνωρίζεις είναι ΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ έχει μία ΥΠΟΣΤΑΣΗ ! 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να απαντά σε εσένα προσωπικά και σε κάθε ανώνυμο που μιλάει πίσω απο ένα ψευδώνυμο σε ένα  forum !

Αν έχετε κάποιο σύλλογο , ή κάποιο νόμιμο πρόσωπο εκπροσώπησης μπορείς να στείλεις μια επώνυμη ερώτηση και να πάρεις μια επώνυμη απάντηση !

Καλώς η κακώς έτσι λειτουργεί το σύστημα , ΕΠΩΝΥΜΑ ΚΑΙ ΓΡΑΠΤΩΣ . . .

Το site το γνωρίζεις δεν έχει παρά να απευθύνεις 

Απο το site Και πίσω απο Ψευδώνυμο ΔΕΝ ΘΑ καταφέρεις τίποτα !

Ελπίσω να σε κάλυψα

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #891 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 11:23:35 πμ »
Καλημέρα !

Ο σύλλογος όπως γνωρίζεις είναι ΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ έχει μία ΥΠΟΣΤΑΣΗ ! 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να απαντά σε εσένα προσωπικά και σε κάθε ανώνυμο που μιλάει πίσω απο ένα ψευδώνυμο σε ένα  forum !

Αν έχετε κάποιο σύλλογο , ή κάποιο νόμιμο πρόσωπο εκπροσώπησης μπορείς να στείλεις μια επώνυμη ερώτηση και να πάρεις μια επώνυμη απάντηση !

Καλώς η κακώς έτσι λειτουργεί το σύστημα , ΕΠΩΝΥΜΑ ΚΑΙ ΓΡΑΠΤΩΣ . . .

Το site το γνωρίζεις δεν έχει παρά να απευθύνεις 

Απο το site Και πίσω απο Ψευδώνυμο ΔΕΝ ΘΑ καταφέρεις τίποτα !

Ελπίσω να σε κάλυψα

Δηλαδή ο σύλλογος σας απαξιεί να μιλήσει με απλούς απόφοιτους πληροφορικής;;; Με αυτούς που δεν έχουν "μπαμπά" τον Λυκουρεντζο;;; Ας μιλήσει με αυτούς που συντονίζουν. Αυτοί που συντονίζουν έχουν βγει επώνυμα. Γιατί δεν μιλάτε με αυτούς; Βέβαια και αυτοί δεν έχουν μπαμπά τον Λυκουρεντζο. Οπότε μάλλον και αυτοί δεν έχουν "υπόσταση".   

Συνάδελφοι κοιτάξτε απάντηση. Ο σύλλογος έχει μια υπόσταση!!! Δεν μας απαντά!!! Εμείς δεν έχουμε υπόσταση. Είμαστε υποκείμενα. Είμαστε ζώα. Μας πετάνε έξω από την εκπαίδευση και μας λένε ότι δεν μιλάνε μαζί μας γιατί δεν έχουμε υπόσταση...

Συνάδελφοι πρέπει να ανεβάσουμε σφυγμούς. Μας κάνουν πλάκα οι των Ψηφιακών Συστημάτων.
Όχι δεν με κάλυψες Dimpas. Ή μάλλον με κάλυψε η αλαζονεία σας. Κρίμα που διαλέγετε την απομόνωση.

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #892 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:15:35 μμ »
Γιάυτό λοιπόν δικαιολογήστε , έστω στο ελάχιστο, κάποιες "τραβηγμένες" αντιδράσεις.
Αντιδράσεις;Ποιες αντιδράσεις; Εδώ φωνάζει ο κλέφτης για να φοβηθεί ο νοικοκύρης!
Εμένα μία είναι η απορία μου...Για πόσο πουλήθηκαν κάποιοι;Αξιζε τουλάχιστον αυτό που έκαναν;Είναι πολλοί αυτοί που συμμετείχαν και δεν ξέρω αν θα είναι ικανοποιημένοι από τα λάφυρα...
Η περιπτωσή μας, ούτε η πρώτη ούτε η τελευταια αρπαχτή είναι στην εκπαίδευση...
Ξερετε τι λεει ο κόσμος έξω;Μαγκιά τους, αυτή είναι η Ελλάδα, επιβραβευει το κονέ...
Αφού κάποιοι απαξίωσαν τον κλάδο μας τώρα ήρθαν με λάθος τρόπο να τον ξεκαθαρίσουν...
Με την ίδια ευκολία που το υπουργείο ανοίγει σχολές με 4 μαθήματα πληροφορικής και μοιράζει πτυχία, με την ίδια ευκολία έρχεται ένα πρωί και τους πετάει έξω...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 12:32:17 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #893 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:15:41 μμ »
ειλικρινά εγώ δε καταλαβαίνω γιατί έχουμε ανοίξει διάλογο με τους αποφοίτους ψηφιακών συστημάτων του Πειραιά???
είναι απόλυτα ξεκάθαρο ότι έχουμε αντικρουόμενα συμφέροντα??? τι περιμένουμε να συμφωνήσουν μαζί μας???
ο διάλογος μαζί τους είναι προσχηματικός... απλά για να μας ειρωνεύονται με υπεροψία και φυσικά  για να βολιδοσκοπούν τις προθέσεις μας σχετικά με το δικαστικό αγώνα, σπέρνοντας τη διχόνοια!!!! δεν υπάρχει λόγος να μιλήσουμε μαζί τους!!!! να μιλήσουμε με το υπουργείο ναι το καταλαβαίνω!!! αλλά με αυτούς γιατί???? απλά τα πράγματα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 12:38:21 μμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #894 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:36:03 μμ »
Η περιπτωσή μας, ούτε η πρώτη ούτε η τελευταια αρπαχτή είναι στην εκπαίδευση...
Ξερετε τι λεει ο κόσμος έξω;Μαγκιά τους, αυτή είναι η Ελλάδα, επιβραβευει το κονέ...
Αφού κάποιοι απαξίωσαν τον κλάδο μας τώρα ήρθαν με λάθος τρόπο να τον ξεκαθαρίσουν...
Με την ίδια ευκολία που το υπουργείο ανοίγει σχολές με 4 μαθήματα πληροφορικής και μοιράζει πτυχία, με την ίδια ευκολία έρχεται ένα πρωί και τους πετάει έξω...

χθες κάπου πήρε το αυτί μου ότι η σχολή μου "εφαρμοσμένη πληροφορική" μαζί με άλλα 4 τμήματα στον ΑΣΕΠ του 2005 θεωρούνταν αρχικά καθηγητική σχολή..... μετά όμως από αντιδράσεις το υπουργείο τα μάζεψε πίσω!!!!! Ισχύει αυτό??? θα μας ενημερώσει κάποιος που γνωρίζει το θέμα????    

αν ισχύει... αφού είχε αναιρεθεί τότε για εμάς θα μπορούσε να αναιρεθεί και τώρα και για το τμήμα ψηφιακών συστημάτων Πειραιά!!!!!


''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

 και αν όντως αυτό που άκουσα ότι το 2005 ήμασταν καθηγητική σχολή ενώ πλέον όχι είναι κάτι που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί υπέρ μας και στον τωρινό δικαστικό αγώνα!!!
τώρα αν αυτό κινητοποιήσει τους απόφοιτους της εφαρμοσμένης πληροφορικής επιπλέον να κινηθούν σε επίπεδο σχολής .... αυτό είναι ένα άλλο θέμα μιας και στη σχολή έχουμε κάνει σχεδόν 4 υποχρεωτικά ....!!!!!!!
Μακάρι να δοθεί η καθηγητική επάρκεια σε όλους γιατί πιστεύω ότι όλοι οι συνάδελφοι που εργαζόμαστε ωρομίσθιοι είμαστε ίσοι...... όμως αν δε δοθεί σε όλους γιατί να συνεχίσουν να την έχουν μόνο οι ψηφιακών συστημάτων Πειραιά????
αν θέλετε τη γνώμη μου.... ο μόνος τρόπος να καταφέρουμε κάτι είναι αν και μόνο αν αρχίσουν να διεκδικούν οι  ίδιες σχολές την καθηγητική επάρκεια τους!!!! και θα το κάνουν σε κάποια φάση!!!! έτσι κι αλλιώς αν ακυρωθεί η απόφαση, οι απόφοιτοι ψηφιακών συστημάτων αποκλείεται να μείνουν με σταυρωμένα τα χέρια και να το δεχτούν!!!!!!!!!
η καλύτερη λύση για εμένα είναι να ανοίξει η ΑΣΠΑΙΤΕ, να μπορούν να δίνουν πτυχία γενικής αγωγής (για ειδικότητες) και οι ιδιωτικοί σύλλογοι/φορείς σε συνεργασία με τα πανεπιστήμια κατά τρόπο παρόμοιο που δίνουν ήδη πτυχία ετήσιων σεμιναρίων στην ειδική αγωγή!!!!!!
μόνο έτσι θα το έχουμε όλοι  καθηγητική επάρκεια που δε θα μπορεί να αμφισβητηθεί από κανένα συνάδελφο!!!!!!!!
Μην έχουμε αυταπάτες δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση το παιδαγωγικό ινστιτούτο να αναγνωρίσει καθηγητική επάρκεια σε τεχνικές σχολές ή σε όλες ανεξαιρέτως τις σχολές πληροφορικής............ άρα καλύτερα να ανοίξει την πόρτα στα ετήσια σεμινάρια γενικής αγωγής που θα παίρνουν 1000-2000 άτομα τον χρόνο!!! έτσι θα πάρουμε όλοι καθηγητική επάρκεια , η οποία δε θα μπορεί να αμφισβητηθεί από κανένα συνάδελφο στο μέλλον!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 01:40:03 μμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #895 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 01:33:39 μμ »
Ο.Λ.Μ.Ε.
Ερμού & Κορνάρου 2
ΤΗΛ: 210 32 30 073 - 32 21 255
FAX: 210 32 27 382 - 33 11 338
www.olme.gr
e-mail: olme@otenet.gr                                     Αθήνα, 22/6/04

                                                                                    Α.Π.: 960

                                                                                    ΠΡΟΣ:

-                     την Υπουργό Εθν. Παιδείας και Θρησκευμάτων

κ. Μ. Γιαννάκου
-                     τον Υφυπουργό Εθν. Παιδείας
και Θρησκευμάτων
κ. Γ. Καλό
-                    τον Γ. Γραμματέα του ΥΠΕΠΘ
κ. Α. Καραμάνο

                                                                        -           τα κόμματα της Βουλής

8.      Τέλος, επιθυμούμε με ιδιαίτερη έμφαση να επισημάνουμε το γεγονός ότι με το ν.3194/03 (παραγρ. 2  και 7 του άρθρου 8) καταργήθηκε ουσιαστικά η υποχρεωτική παιδαγωγική κατάρτιση, ακόμα και στις περιπτώσεις που αυτή υπήρχε. Γι’ αυτό επαναφέρουμε το αίτημά μας για ουσιαστική παιδαγωγική εκπαίδευση  και κατάρτιση για όλες τις ειδικότητες των εκπαιδευτικών. Απαιτούμε επειδή το θέμα της παιδαγωγικής κατάρτισης των εκπαιδευτικών είναι αρκετά σοβαρό και έχει άμεση σχέση με την ποιότητα της παρεχόμενης εκπαίδευσης, να γίνει ουσιαστικός και σε βάθος διάλογος με την ΟΛΜΕ. Επιπλέον, επειδή, παρά την επιφύλαξή μας, με αυτή τη ρύθμιση του ν.3194/03 χαρακτηρίστηκαν ως καθηγητικές σχολές των οποίων οι πτυχιούχοι διορίζονται στην εκπαίδευση στους κλάδους ΠΕ1-8, ΠΕ11, ΠΕ15-16, ΠΕ17 (ΑΣΠΑΙΤΕ) μέχρι να επιλυθεί με ενιαίο τρόπο το θέμα αυτό ζητάμε, να ενταχθούν στις καθηγητικές σχολές (του ν.3194/03 -παρ. 2 άρθρ.8) και τα Πανεπιστημιακά Τμήματα Πληροφορικής, για το διορισμό καθηγητών στον κλάδο ΠΕ19 Πληροφορικής, εφόσον, με βάση την ύπαρξη παιδαγωγικών μαθημάτων στο πρόγραμμα σπουδών, υπάρχουν και σχετικές δικαστικές αποφάσεις που τους δικαιώνουν. Σε αντίθετη περίπτωση δημιουργούνται σοβαρές στρεβλώσεις στους διορισμούς καθηγητών πληροφορικής.


Αυτά ζητούσε η ολμε από το 2004..Το υπουργείο δεν αναγνώρισε τον κλαδο πληροφορικής ως καθηγητικό για να πληρώνουμε στην ασπαίτε και για να έρχονται και να περνάνε τις ντροπολογίες!!!
Ας πάμε τα κορόιδα να μάθουμε ισπανικά τώρα για να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε  ελέφαντες...


Σημείωση:Το τμήμα της ντροπολογίας δεν είχε προλάβει να βγάλει καλά καλά τους πρώτους αποφοίτους του...

geok salonika τα γνώριζες αυτά(δικαιούσουν παιδαγωγικό από τότε  χωρίς κόπο και χρήμα) αλλα βιαζόσουν να διοριστείς και μπήκες στην ασπαίτε...Δεν σου φταίω εγώ...Μην μας λες παραμυθάκια ότι το σύστημα ήταν έτσι επειδή έτσι σε βολευει....Να λες όλη την αλήθεια στους συναδέλφους...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 01:55:02 μμ από apostolis_veria »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 367
Σύνολο: 371

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.