*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1959930 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

void

  • Επισκέπτης
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10612 στις: Ιούνιος 30, 2010, 01:58:28 μμ »
1500 νεες αποσπασεις στη Δευτεροβαθμια φετος.Εχει κανεις εικονα απο την περσινη περιοδο για να ξερουμε γενικα σε ποια λογικη κινειται το υπουργειο και αν πραγματοποιει την...απειλη περι δραματικης περικοπης αιτησεων;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:55:56 »

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10613 στις: Ιούνιος 30, 2010, 01:59:33 μμ »
την τακτικη του Παγκαλου (παππου) την εφαρμοζουν τελευταια αλλοι...χαρακτηριστικο παραδειγμα το λιμανι του Πειραια που το εχουν κανει τσιφλικι τους 50 ατομα..αλλα βρισκουν και τα κανουν στο ellada που οι νομοι δεν τηρουνται απο κανεναν..οσο για την γνωμη του Παγκαλου (εγγονου) που αναφερεις ειναι η μονη σωστη αποψη που εχει διατυπωσει στην πολιτικη του σταδιοδρομια..και λιγα λεει μαλιστα...

Έτσι πουλάκι μου... Να πέφτουν οι μάσκες.

Η πρότασή σου για τα...ξερονήσια και την ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ είναι εποικοδομητική, θα ληφθεί σοβαρά υπόψη απ΄τον άξιο εγγονό του παππού...
Κατά τα άλλα εδώ στο ellada είναι πασίγνωστο ότι ο Στάλιν φταίει που ο εμφύλιος δεν...τελείωσε ακόμη.
Όσο για τα τσιφλίκια, κοίτα πως μιλάς μη θυμώσει ο ...Κινέζος.



Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10614 στις: Ιούνιος 30, 2010, 01:59:49 μμ »
Όταν κάνει απεργίες ο κλάδος ,και θα θες συμπαράσταση, γιατί τα ΜΜΕ θα σε ξεσκίζουν και οι δικαστές θα σε βγάζουν παράνομο, τότε να δω τι θα λες.

φιλε μου απεργια σημαινει απεχω απο την εργασια μου..δεν εργαζομαι..δεν δουλευω..σωστα ; ...απεργια δεν σημαινει να καταλαμβανω φασιστικα χωρους δημοσιους και ιδιωτικους προπηλακιζοντας αθωους πολιτες και συναδελφους μου και εμποδιζοντας τους να κανουν ελευθερα αυτο που θελουν...

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10615 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:01:50 μμ »
Έτσι πουλάκι μου... Να πέφτουν οι μάσκες.


μα εγω δεν φοραω ποτε μασκα..λεω ξεκαθαρα την αποψη μου...αλλοι φορανε την μασκα του δημοκρατικου πολιτη και υπερασπιστη των δικαιωματων του λαου και φερονται με τροπο που και ο Παπαδοπουλος θα ζηλευε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:55:56 »

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10616 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:03:10 μμ »
Όταν κάνει απεργίες ο κλάδος ,και θα θες συμπαράσταση, γιατί τα ΜΜΕ θα σε ξεσκίζουν και οι δικαστές θα σε βγάζουν παράνομο, τότε να δω τι θα λες.

φιλε μου απεργια σημαινει απεχω απο την εργασια μου..δεν εργαζομαι..δεν δουλευω..σωστα ; ...απεργια δεν σημαινει να καταλαμβανω φασιστικα χωρους δημοσιους και ιδιωτικους προπηλακιζοντας αθωους πολιτες και συναδελφους μου και εμποδιζοντας τους να κανουν ελευθερα αυτο που θελουν...

Όταν εσύ ελεύθερα προτείνεις καταστολή επίσης ο άλλος ελεύθερα έχει δικαίωμα να υπερασπίσει την ελευθερία του και τα δικαιώματά του στην εργασία και την αξιοπρέπεια.

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10617 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:16:30 μμ »
Έτσι πουλάκι μου... Να πέφτουν οι μάσκες.


μα εγω δεν φοραω ποτε μασκα..λεω ξεκαθαρα την αποψη μου...αλλοι φορανε την μασκα του δημοκρατικου πολιτη και υπερασπιστη των δικαιωματων του λαου και φερονται με τροπο που και ο Παπαδοπουλος θα ζηλευε...

Η άποψή σου είναι η ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ. Και το λες, θα συμφωνήσω, ξεκάθαρα και ΚΥΝΙΚΑ. Όσο για το δεύτερο μέρος της πρότασής σου, με τα ίδια επιχειρήματα η Κυβέρνηση έδειρε συνταξιούχους, χτύπησε μαθητές,φλόμωσε στο χημικό πορείες...
Και να δεις τι μας έχει για μετά... Όταν ο κόσμος δεν θα έχει άλλο δρόμο παρά να κατέβει στο δρόμο.

ΕΓΩ προσπαθώ να σου βγάλω τη μάσκα. Του αγανακτισμένου "δημοκράτη", "αντισταλινικού" κλπ.
Όταν βγαίνουν στη ρούγα οι κράχτες για να ζητήσουν καταστολή, μια μόνο κουβέντα τους πρέπει: ΝΤΡΟΠΗ.
Κι ότι μανδύα δημοκρατικό να φοράνε, εγώ θα λέω "ο βασιλιάς είναι γυμνός"

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10618 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:27:51 μμ »

Η άποψή σου είναι η ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ. Και το λες, θα συμφωνήσω, ξεκάθαρα και ΚΥΝΙΚΑ. Όσο για το δεύτερο μέρος της πρότασής σου, με τα ίδια επιχειρήματα η Κυβέρνηση έδειρε συνταξιούχους, χτύπησε μαθητές,φλόμωσε στο χημικό πορείες...
Και να δεις τι μας έχει για μετά... Όταν ο κόσμος δεν θα έχει άλλο δρόμο παρά να κατέβει στο δρόμο.

ΕΓΩ προσπαθώ να σου βγάλω τη μάσκα. Του αγανακτισμένου "δημοκράτη", "αντισταλινικού" κλπ.
Όταν βγαίνουν στη ρούγα οι κράχτες για να ζητήσουν καταστολή, μια μόνο κουβέντα τους πρέπει: ΝΤΡΟΠΗ.
Κι ότι μανδύα δημοκρατικό να φοράνε, εγώ θα λέω "ο βασιλιάς είναι γυμνός"

εχεις τις αποψεις σου και εχω τις δικες μου...ναι η αποψη μου ειναι η καταστολη ως τελευταια λυση απεναντι στις προκλησεις..οταν π.χ οι 50 πανε να στερησουν τα δικαιωματα των 10.000 να ταξιδεψουν ελευθερα εκει που θελουν...οταν καποιοι κλεινουν τους δρομους και δεν αφηνουν ουτε τα ασθενοφορα με ετοιμοθανατους να περασουν απο τα μπλοκα..εκει το κρατος δεν εχει αλλη λυση...ή προστατεύει την δημοκρατία ,τους νόμους και το δίκιο της πλειοψηφίας ή γινόματσε όλοι όμηροι των μειοψηφιών...με συγχωρείς αλλα εγω διαλέγω το πρωτο...

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10619 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:38:32 μμ »

Η άποψή σου είναι η ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ. Και το λες, θα συμφωνήσω, ξεκάθαρα και ΚΥΝΙΚΑ. Όσο για το δεύτερο μέρος της πρότασής σου, με τα ίδια επιχειρήματα η Κυβέρνηση έδειρε συνταξιούχους, χτύπησε μαθητές,φλόμωσε στο χημικό πορείες...
Και να δεις τι μας έχει για μετά... Όταν ο κόσμος δεν θα έχει άλλο δρόμο παρά να κατέβει στο δρόμο.

ΕΓΩ προσπαθώ να σου βγάλω τη μάσκα. Του αγανακτισμένου "δημοκράτη", "αντισταλινικού" κλπ.
Όταν βγαίνουν στη ρούγα οι κράχτες για να ζητήσουν καταστολή, μια μόνο κουβέντα τους πρέπει: ΝΤΡΟΠΗ.
Κι ότι μανδύα δημοκρατικό να φοράνε, εγώ θα λέω "ο βασιλιάς είναι γυμνός"

εχεις τις αποψεις σου και εχω τις δικες μου...ναι η αποψη μου ειναι η καταστολη ως τελευταια λυση απεναντι στις προκλησεις..οταν π.χ οι 50 πανε να στερησουν τα δικαιωματα των 10.000 να ταξιδεψουν ελευθερα εκει που θελουν...οταν καποιοι κλεινουν τους δρομους και δεν αφηνουν ουτε τα ασθενοφορα με ετοιμοθανατους να περασουν απο τα μπλοκα..εκει το κρατος δεν εχει αλλη λυση...ή προστατεύει την δημοκρατία ,τους νόμους και το δίκιο της πλειοψηφίας ή γινόματσε όλοι όμηροι των μειοψηφιών...με συγχωρείς αλλα εγω διαλέγω το πρωτο...

Ποιας...δημοκρατίας; Του ΔΝΤ;

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10620 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:40:12 μμ »

Η άποψή σου είναι η ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ. Και το λες, θα συμφωνήσω, ξεκάθαρα και ΚΥΝΙΚΑ. Όσο για το δεύτερο μέρος της πρότασής σου, με τα ίδια επιχειρήματα η Κυβέρνηση έδειρε συνταξιούχους, χτύπησε μαθητές,φλόμωσε στο χημικό πορείες...
Και να δεις τι μας έχει για μετά... Όταν ο κόσμος δεν θα έχει άλλο δρόμο παρά να κατέβει στο δρόμο.

ΕΓΩ προσπαθώ να σου βγάλω τη μάσκα. Του αγανακτισμένου "δημοκράτη", "αντισταλινικού" κλπ.
Όταν βγαίνουν στη ρούγα οι κράχτες για να ζητήσουν καταστολή, μια μόνο κουβέντα τους πρέπει: ΝΤΡΟΠΗ.
Κι ότι μανδύα δημοκρατικό να φοράνε, εγώ θα λέω "ο βασιλιάς είναι γυμνός"



εχεις τις αποψεις σου και εχω τις δικες μου...ναι η αποψη μου ειναι η καταστολη ως τελευταια λυση απεναντι στις προκλησεις..οταν π.χ οι 50 πανε να στερησουν τα δικαιωματα των 10.000 να ταξιδεψουν ελευθερα εκει που θελουν...οταν καποιοι κλεινουν τους δρομους και δεν αφηνουν ουτε τα ασθενοφορα με ετοιμοθανατους να περασουν απο τα μπλοκα..εκει το κρατος δεν εχει αλλη λυση...ή προστατεύει την δημοκρατία ,τους νόμους και το δίκιο της πλειοψηφίας ή γινόματσε όλοι όμηροι των μειοψηφιών...με συγχωρείς αλλα εγω διαλέγω το πρωτο...

'Ελα ρε χέρι-χέρι  8)
Και αυτή την προπαγάνδα ότι δεν αφήνουν ετοιμοθάνατους σε ασθενοφόρα να περάσουν, αλλού..
Καταστολή χρειάζεται η κυβέρνηση για τα αντιλαϊκά της μέτρα και τς φασιστικές μεθόδους επιβολής που επιχειρεί.-
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10621 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:46:11 μμ »

'Ελα ρε χέρι-χέρι  8)
Και αυτή την προπαγάνδα ότι δεν αφήνουν ετοιμοθάνατους σε ασθενοφόρα να περάσουν, αλλού..
Καταστολή χρειάζεται η κυβέρνηση για τα αντιλαϊκά της μέτρα και τς φασιστικές μεθόδους επιβολής που επιχειρεί.-

οι φασιστικες -οπως λες - μεθοδοι επιβολης της κυβερνησης δεν διαφερουν καθολου μα καθολου απο τις φασιστικες μεθοδους επιβολης της παλαιολιθικης αποψης ''νομος ειναι το δικιο του εργατη''...μην σου πω οτι ειναι και ηπιοτερες....

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10622 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:48:02 μμ »
εχεις τις αποψεις σου και εχω τις δικες μου...ναι η αποψη μου ειναι η καταστολη ως τελευταια λυση απεναντι στις προκλησεις..οταν π.χ οι 50 πανε να στερησουν τα δικαιωματα των 10.000 να ταξιδεψουν ελευθερα εκει που θελουν...οταν καποιοι κλεινουν τους δρομους και δεν αφηνουν ουτε τα ασθενοφορα με ετοιμοθανατους να περασουν απο τα μπλοκα..εκει το κρατος δεν εχει αλλη λυση...ή προστατεύει την δημοκρατία ,τους νόμους και το δίκιο της πλειοψηφίας ή γινόματσε όλοι όμηροι των μειοψηφιών...με συγχωρείς αλλα εγω διαλέγω το πρωτο...
Και σ΄ανώτερα...Εσύ ο Πάγκαλος ο Καρατζαφέρης και τα παπαγαλάκια τους στν TV. Γιατί ως γνωστον δημοκρατία σημαίνει να ψηφίζεις κάθε τέσσερα χρόνια κι ύστερα να ανταλλάσσεις απόψεις στο ίντερνετ, βρίζοντας όσους κατεβαίνουν στο δρόμο να υπερασπιστούν τις συντάξεις τους, τη δουλειά τους, το ψωμί των παιδιών τους. Και τι απόψεις! Όποιος δεν κάθεται καλά...ξύλο. Πολύ σωστή άποψη και από παιδαγωγικής πλευράς...

Κι όταν οι συνάδελφοί μας πήγαν στη ΝΕΤ ξύλο έφαγαν.
Μάλλον δεν περνούν αρκετές ώρες στο ίντερνετ για να εμπεδώσουν καλά την άποψή σου περί δημοκρατίας...

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10623 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:51:01 μμ »
Να συμφωνησω οτι πολλα μετρα ειναι αδικα και σκληρα. Απο την αλλη την βλεπω στην χθεσινη απεργια καμια 10000-20000 στους δρομους ενω τα μετρα θιγουν εκατομυρια. Στους εκπαιδευτικους 100 ατομα μεσο ορο στις κινητοποιησεις ενω θιγονται χιλιαδες (ετσι λενε τελικα) ενω καποιοι προσπαθουν να μας πεισουν για το αντιθετο εδω μεσα. Προσωπικα πιστευω οτι ο κοσμος εχει αποδεχτει τις θυσιες προ του φοβου της τελικης χρεωκοπιας και του επακολουθου κοινωνικου κανιβαλισμου. Αλλιως δεν μπορω να το εξηγησω.

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10624 στις: Ιούνιος 30, 2010, 03:02:44 μμ »
Να συμφωνησω οτι πολλα μετρα ειναι αδικα και σκληρα. Απο την αλλη την βλεπω στην χθεσινη απεργια καμια 10000-20000 στους δρομους ενω τα μετρα θιγουν εκατομυρια. Στους εκπαιδευτικους 100 ατομα μεσο ορο στις κινητοποιησεις ενω θιγονται χιλιαδες (ετσι λενε τελικα) ενω καποιοι προσπαθουν να μας πεισουν για το αντιθετο εδω μεσα. Προσωπικα πιστευω οτι ο κοσμος εχει αποδεχτει τις θυσιες προ του φοβου της τελικης χρεωκοπιας και του επακολουθου κοινωνικου κανιβαλισμου. Αλλιως δεν μπορω να το εξηγησω.

Βαθυστόχαστη ανάλυση. Copy paste "ενημερωτικής" τηλεοπτικής εκπομπής .

Αλήθεια εσύ που ήσουνα; Στους 100; Μπα, δεν νομίζω.
Ευτυχώς που συμφωνείς ότι τα μέτρα είναι άδικα και σκληρά.
Αλλά κι ευτυχώς που έχεις καλές πηγές που σου λένε την αλήθεια για το πλήθος των διαδηλωτών. Και καλούς γκαλοπατζήδες που σου λένε ότι ο κόσμος έχει αποδεχτεί τις ¨θυσίες¨. Λες και μας ρωτήσανε πριν μας σφάξουν. Και μάλιστα τις έχει αποδεχτεί γιατι φοβάται τον γείτονά του τον κανίβαλο...όταν χεωκοπήσουμε. Λες κι εμάς τους ανεργομισοεργαζόμενους δεν μας έχουν χρεωκοπήσει.

Δεν θέλεις να εξηγήσεις. Να σπείρεις ηττοπάθεια θέλεις.
Και άρχισες τον κανιβαλισμό... Της ελπίδας.
Στην υγειά σου.

Αποσυνδεδεμένος EXINOS-02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10625 στις: Ιούνιος 30, 2010, 03:06:09 μμ »
Προσωπικα πιστευω οτι ο κοσμος εχει αποδεχτει τις θυσιες προ του φοβου της τελικης χρεωκοπιας και του επακολουθου κοινωνικου κανιβαλισμου.

το τί έχει αποδεχτεί ο κόσμος και το τί όχι θα φανεί σε λίγο καιρό....
όσο αφορά την εκπ/ση πιστεύω ότι όλες οι εκπ/κές μεταρρυθμίσεις της Διαμαντοπούλου είναι σε λάθος κατεύθυνση...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160504
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 504
Σύνολο: 522

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.