*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3152435 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3304 στις: Δεκέμβριος 31, 2014, 12:40:39 μμ »
Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα!απο αυτους που εχουν κανει την εργασια του 510 μπορει να μου εξηγησει καποιος πως κανουμε τα αποτελεσματα και τους πινακες?θελει μονι πινακες ή και τα ραβδογραμματα το ιδιο ειναι?στους πινακες τι πρεπει να βαλουμε μονο το μεσο ορο?και για τις ερωτησεις που δε θα κανουμε πινακες π.χ. τα δημογραφικα στοιχεια παλι θα σχολιασουμε με 2-3 γραμμες?εχω μπερδευτει παρα πολυ...οποιος μπορει ας μου εξηγησει.
Ευχαριστω εκ των προτερων!

Καλημέρα και χρόνια πολλά :)Εγώ δεν έκανα πουθενά διαγράμματα γιατί δεν θυμάμαι να ζήτησε πουθενά ο καθηγητής άσχετα αν το βιβλίο έχει και διαγράμματα. Όσον αφορά τους πίνακες εγώ έκανα 4 συνολικά 2 για το μέρος β του ερωτηματολογίου και 2 για το μέρος γ και σχολίασα 2 δηλώσεις από κάθε πίνακα. Πήρα αυτές με το μεγαλύτερο μέσο όρο. Μπορείς να διαλέξεις όποιες θέλεις για να τις σχολιάσεις αλλά δεν χρειάζεται να τις σχολιάσεις όλες. Κάνεις ένα μικρό σχόλιο γιατί πολλά θα πεις στα συμπεράσματα. Ομαδοποιείς τα δεδομένα σου ανάλογα με το αν οι απαντήσεις έχουν την ίδια κλίμακα ή ανάλογα με το θέμα δηλαδή κάθε πίνακας να περιλαμβάνει ερωτήσεις που να σχετίζονται με τον τίτλο που θα δώσεις στον πίνακα. Για τα δημογραφικά στοιχεία και για όποιες άλλες ερωτήσεις που κρίνεις ότι δεν χρειάζεται πίνακας κάνεις απλή παράθεση των αποτελεσμάτων με ένα μικρο σχόλιο. Γενικά μη παραφορτώσεις με πίνακες. Αυτά κατάλαβα αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου γιατί δεν είμαι και τόσο σίγουρη απλά εγώ αυτό έκανα :P :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3305 στις: Δεκέμβριος 31, 2014, 01:30:23 μμ »
Καλημέρα και χρόνια πολλά :)Εγώ δεν έκανα πουθενά διαγράμματα γιατί δεν θυμάμαι να ζήτησε πουθενά ο καθηγητής άσχετα αν το βιβλίο έχει και διαγράμματα. Όσον αφορά τους πίνακες εγώ έκανα 4 συνολικά 2 για το μέρος β του ερωτηματολογίου και 2 για το μέρος γ και σχολίασα 2 δηλώσεις από κάθε πίνακα. Πήρα αυτές με το μεγαλύτερο μέσο όρο. Μπορείς να διαλέξεις όποιες θέλεις για να τις σχολιάσεις αλλά δεν χρειάζεται να τις σχολιάσεις όλες. Κάνεις ένα μικρό σχόλιο γιατί πολλά θα πεις στα συμπεράσματα. Ομαδοποιείς τα δεδομένα σου ανάλογα με το αν οι απαντήσεις έχουν την ίδια κλίμακα ή ανάλογα με το θέμα δηλαδή κάθε πίνακας να περιλαμβάνει ερωτήσεις που να σχετίζονται με τον τίτλο που θα δώσεις στον πίνακα. Για τα δημογραφικά στοιχεία και για όποιες άλλες ερωτήσεις που κρίνεις ότι δεν χρειάζεται πίνακας κάνεις απλή παράθεση των αποτελεσμάτων με ένα μικρο σχόλιο. Γενικά μη παραφορτώσεις με πίνακες. Αυτά κατάλαβα αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου γιατί δεν είμαι και τόσο σίγουρη απλά εγώ αυτό έκανα :P :P

Χρόνια πολλά!!!Μήπως θυμάσαι παλιά θέματα του 510??

Αποσυνδεδεμένος despw89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3306 στις: Δεκέμβριος 31, 2014, 01:50:46 μμ »
Καλημέρα και χρόνια πολλά :)Εγώ δεν έκανα πουθενά διαγράμματα γιατί δεν θυμάμαι να ζήτησε πουθενά ο καθηγητής άσχετα αν το βιβλίο έχει και διαγράμματα. Όσον αφορά τους πίνακες εγώ έκανα 4 συνολικά 2 για το μέρος β του ερωτηματολογίου και 2 για το μέρος γ και σχολίασα 2 δηλώσεις από κάθε πίνακα. Πήρα αυτές με το μεγαλύτερο μέσο όρο. Μπορείς να διαλέξεις όποιες θέλεις για να τις σχολιάσεις αλλά δεν χρειάζεται να τις σχολιάσεις όλες. Κάνεις ένα μικρό σχόλιο γιατί πολλά θα πεις στα συμπεράσματα. Ομαδοποιείς τα δεδομένα σου ανάλογα με το αν οι απαντήσεις έχουν την ίδια κλίμακα ή ανάλογα με το θέμα δηλαδή κάθε πίνακας να περιλαμβάνει ερωτήσεις που να σχετίζονται με τον τίτλο που θα δώσεις στον πίνακα. Για τα δημογραφικά στοιχεία και για όποιες άλλες ερωτήσεις που κρίνεις ότι δεν χρειάζεται πίνακας κάνεις απλή παράθεση των αποτελεσμάτων με ένα μικρο σχόλιο. Γενικά μη παραφορτώσεις με πίνακες. Αυτά κατάλαβα αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου γιατί δεν είμαι και τόσο σίγουρη απλά εγώ αυτό έκανα :P :Pu
Σε ευχαριστώ πολύ Μαριέττα :) τώρα κατάλαβα τι πρέπει να κάνω...καλή μας επιτυχία :)

Αποσυνδεδεμένος surreal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3307 στις: Δεκέμβριος 31, 2014, 02:01:54 μμ »
Καλησπέρα παιδιά έχει κάνει κανείς την εργασία της βιβλιογραφικής ανασκόπησης στην ψυχοπαθολογία;Ρωτάω γιατί ακόμα δεν μου έχει διορθώσει την εργασία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3308 στις: Δεκέμβριος 31, 2014, 03:10:46 μμ »



Τώρα θα το δώσω και εγώ το μάθημα δεν ξέρω παλιά θέματα :)

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3309 στις: Ιανουάριος 01, 2015, 09:48:45 πμ »
Καλημέρα και από μένα και χρόνια πολλά!
θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τις απαντήσεις του moodle στο δεύτερο τεστ στο μάθημα 610...επειδή δε μας δίνουν τις σωστές απαντήσεις και κάποιες από αυτές θα πέσουν αν κάποιος έχει όρεξη να ανταλλάξουμε απαντήσεις ας μου στείλει ένα μήνυμα γιατί θα με βοηθήσει αρκετά...

επίσης αν ξέρει κανένα πιθανό θέμα ανάπτυξης για το μάθημα αυτό;;;
Αν δεν το βρήκες ακόμα το τέστ στο 610.. στείλε μου μνμ με το mail σου να στα στείλω.. ανάπτυξης δε γνωρίζω.. γιατί πέρσι ήταν μόνο πολλαπλής 60 ερωτήσεις και άθλιες ερωτήσεις...

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3310 στις: Ιανουάριος 01, 2015, 09:52:16 πμ »
Καλημέρα :). Εννοείς ότι είναι εύκολο? Χρήσιμο για τη μετέπειτα πορεία μας? Γνωρίζεις τι απαιτήσεις έχει?Αν και με τον τρόπο σου με έχεις πείσει :) :) :)
Σε σχέση με το 552.. φυσικά είναι πιο χρήσιμο.. έχει διάφορες παθήσεις (ψυχό) περισσότερες....πρέπει να ανεβάσεις 5 σε όλο το τετράμηνο...αρχεία που βρίσκεις στο ίντερνετ απλά... και μια μεγάλη εργασία ..πορτφόλιο μελέτη περίπτωσης ή βιβλιογραφική ανασκόπηση.. και νομίζω εξετάσεις με ανοιχτά τα πάντα όλα.. στο επόμενο τετράμηνο θα το πάρω και εγώ..

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3311 στις: Ιανουάριος 02, 2015, 04:42:56 μμ »
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά κι από μένα. Γνωρίζει κανείς αν οι αναπληρωτές δικαιούμαστε την άδεια εξετάσεων;;Κι αν ναι πόσες μέρες;Εχει πάρει κανείς την άδεια  τα προηγούμενα εξάμηνα ;ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος doraK

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3312 στις: Ιανουάριος 04, 2015, 12:25:28 μμ »
Καλημέρα και Καλή Χρονιά!!!! Μήπως θα μπορούσε να μου πει κάποιος από τους παλιούς τι θέματα εξετάσεων βάζουν συνήθως στα μαθήματα 523 και 529;

Αποσυνδεδεμένος gellis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3313 στις: Ιανουάριος 04, 2015, 02:26:46 μμ »
Γεια σε όλους και καλή χρονιά!
Μήπως γνωρίζει κανένας θέματα που έπεσαν στο 621 και στο 510 σε προηγούμενα τετράμηνα;
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος ntinaf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3314 στις: Ιανουάριος 04, 2015, 07:17:01 μμ »
Καλησπέρα παιδιά! Έχει ολοκληρώσει κανείς την εργασία για το μάθημα 523;

Αποσυνδεδεμένος AngMar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3315 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 01:11:19 μμ »
Καλή Χρονιά σε όλους!
Καλή μας δύναμη για τις επερχόμενες εξετάσεις!
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος θυμάται κάποιο θέμα εξετάσεων από το 501: ψυχολογικές διαστάσεις

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3316 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 09:05:52 μμ »
Καλησπέρα :) Πόσο πρέπει να έχεις στα 100 για να περάσεις ένα μάθημα???????

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3317 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 09:10:02 μμ »
60 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160461
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 698
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 704
Σύνολο: 717

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.128 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.