*

Αποστολέας Θέμα: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .  (Αναγνώστηκε 115216 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #196 στις: Αύγουστος 28, 2015, 03:51:10 μμ »
Pelarge δε καταλαβαίνεις.Εντάξει τι νά κάνουμε,δεν έχουμε όλοι τα ίδια ταλέντα..Αγόρι μου,όταν ο πτυχιούχος του 09 π.χ έπρεπε να δώσει ΑΣΕΠ το 2010, και το κράτος δε του δώσε τη δυνατότητα, ενώ τότε(το 09 ) ο πτυχιούχος του 12  ήταν πρωτο- δεύτερο έτος, ο ΑΣΕΠ( και ή Διαμαντοπούλου Τηρώντας το νόμο) εφαρμόζει ένα είδος επετηρίδας.Δηλαδή αν ο πρώτος θα μπορούσε να χει διοριστεί με  1 ή 2 ΑΣΕΠ νωρίτερα  από τον δεύτερο,(τον πτυχιούχο του 12),αυτό δεν έγινε με ευθύνη του κρατους. Οπότε για να αποδοθεί δικαιοσύνη έγινε όλο αυτό.Και μάλιστα και τώρα να γινόταν ΑΣΕΠ ,πάλι ο παλιός θαταν ζημιωμενος γιατί θαχει να ανταγωνιστεί πολύ περισσότερους συναδέλφους.Δε λέω ότι φταιει ο νεότερος.Όμως έτσι έγινε,τι να κάνουμε τώρα?Για αυτό και είναι τουλάχιστον ύποπτη ή θέση ορισμένων τρωκτικων με παλιό πτυχίο..





« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2015, 03:55:45 μμ από MIKE_1924 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:25:00 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #197 στις: Αύγουστος 28, 2015, 03:51:27 μμ »
Όποιος δούλεψε την πενταετία 2010-2015 φυσικά και θέλει να ανοίξουν οι πίνακες, δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να είμαι πίσω από άτομα που είχαν αποκτήσει προυπηρεσία και ξαφνικά αποφάσισαν να αράξουν στο σπίτι τους προφασιζόμενοι το νόμο Διαμαντοπούλου , αραχτοί στα 24μηνάκια, στη σειρούλα του πίνακα αναπληρωτών που ήταν σχεδόν στάσιμη, στους ιδιωτικούς που η δική τους προυπηρεσία μετράει, στους ειδικής αγωγής που η προυπηρεσία τους μετράει και στον πίνακα γενικής !!!!!!!!!και όσοι δούλεψαν το 10-15 για εξηγήστε μου γιατί δεν πρέπει να μετρήσει η προυπηρεσία μας γιατί ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω!
Δεν θεωρώ ότι όσοι χρησιμοποίησαν την ασφάλεια που τους παρείχε η διαμαντοπούλου ήταν αραχτοί. Δεν τους βλέπω έτσι. Τείνει να αποδειχθεί ότι ήταν θύματα εξαπάτησης από τους απατεώνες που έφτιαξαν αυτό το νόμο. Πες μου σε ποιόν νόμο θες να στηριχτείς τώρα για να κάνεις οτιδήποτε, που μπορεί σε κανα δυό χρόνια να τον καταργήσει κάποιος ως παράλογο (που έχουμε αρκετούς ακόμα) και να βρεθείς εκτεθειμένος. Δηλαδή από εδώ και πέρα σε όλες μας τις ενέργειες, ατομικά, θα πρέπει να προφυλασσόμαστε από τις νομικές αυθαιρεσίες του Υπουργείου, αφού το κράτος δεν παρέχει αυτή τη συνταγματική προστασία. ΚΑι εκείνοι που εξαπατήθηκαν από την διαμαντοπούλου χρήζουν προστασίας, δεν μπορούμε να τους πούμε ήσασταν αφελείς και άντε γειά, ούτε σε αυτούς που πήγαν στην θέση τους αναπληρωτές ας πρόσεχες το νόμο με τον οποίο υπέγραψες να πας και έλεγε θα μετρήσει η προυπηρεσία μόνο μετά από νέο ΑΣΕΠ.
Αν τολμήσω να πω προσωπικά την αποψή μου για το θέμα, τότε για μένα προτεραιότητα δεν είναι να ικανοποιηθεί καμία από τις δύο παραπάνω πλευρές (και ας μεινω απ΄εξω) ή ας ικανοποιηθούν και οι δύο αν γίνεται. ΘΑ ήμουν ευτυχισμένος αν καθαριζε το υπουργείο από οποιαδήποτε μαφία και επικρατούσε απόλυτη διαφάνεια. Πρόσβαση σε όλες τις απρόσωπες πληροφορίες προς όλους τους πολίτες.... Προσωπικά φετιχ! ::)

Αποσυνδεδεμένος janeite

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #198 στις: Αύγουστος 28, 2015, 04:00:00 μμ »
Εκπαιδευτικοί είστε ότι είναι νόμιμο ούτε δίκαιο είναι πάντα, ούτε ηθικό, σε μερικές περιπτώσεις ούτε λογικό.

Φυσικό από μία άποψη (που δεν συμμερίζομαι) να θέλουν κάποιοι να χρησιμοποιήσουν ό,τι μπορούν για να διοριστούν, αλλά προφανές ότι δεν μπορούμε να πάρουμε μία μία της περιπτώσεις να δούμε ποιος το αξιζει πιο πολύ, ποιος έβαζε κουτάκι γιατί το είχε ανάγκη, ποιος δεν έκανε καν αίτηση γιατί είχε βρει άλλη δουλειά και δεν μπορούσε να περιμένει κτλ κτλ, χιλιάδες περιπτώσεις, ο καθένας πόνταρε σε κάτι, η κατάσταση είναι κάτι χρόνια τώρα σχετικά ρευστή, και λεφτά δεν υπάρχουν για διορισμούς, ούτε για ασεπ.

Έλεος κάπου...
επειδή απ'ο,τι κατάλαβα όλο αυτό το μπάχαλο δημιουργήθηκε από προσφυγές, ε;

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #199 στις: Αύγουστος 28, 2015, 04:09:32 μμ »
Όποιος δούλεψε την πενταετία 2010-2015 φυσικά και θέλει να ανοίξουν οι πίνακες, δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να είμαι πίσω από άτομα που είχαν αποκτήσει προυπηρεσία και ξαφνικά αποφάσισαν να αράξουν στο σπίτι τους προφασιζόμενοι το νόμο Διαμαντοπούλου , αραχτοί στα 24μηνάκια, στη σειρούλα του πίνακα αναπληρωτών που ήταν σχεδόν στάσιμη, στους ιδιωτικούς που η δική τους προυπηρεσία μετράει, στους ειδικής αγωγής που η προυπηρεσία τους μετράει και στον πίνακα γενικής !!!!!!!!!και όσοι δούλεψαν το 10-15 για εξηγήστε μου γιατί δεν πρέπει να μετρήσει η προυπηρεσία μας γιατί ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω!
Μα ούτε κι αυτό που ζητάς δεν έχει γίνει... :o :oΕίδες να προσμετράται η προυπηρεσία 10-15??Γιατί εγώ τη μισή βλέπω..Εκτός κι αν λες κι ευχαριστώ έστω γι αυτό το μισάνοιγμα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:25:00 »

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #200 στις: Αύγουστος 28, 2015, 04:40:12 μμ »
Όποιος δούλεψε την πενταετία 2010-2015 φυσικά και θέλει να ανοίξουν οι πίνακες,

Λαθος συναδελφε, εγω δουλεψα κι ανεβαινω θεσεις, αλλα ΔΕΝ θελω ν'ανοιξουν οι πινακες μ'αυτον τον τροπο που επικυρωνει την παρανομια του Λοβερδου!!! Αντι να κοιτανε καποιοι αναπληρωτες κοντοφθαλμα το προσωπικο τους οφελος, που μαλιστα ειναι προσκαιρο (εκτος αν στοχευουν σε καριερα "αναπληρωτης δια βιου"), καλο θα ηταν να κοιτανε τη συνολικη εικονα. Αλλα γι'αυτο η καθε εξουσια αγει και φερει αυτον τον λαο... επειδη καποιοι πολιτες εχουν ακομη τη νοοτροπια της τριακονταετίας Παπανδρεου-Μητσοτακη-Σημιτη-Καραμανλη: βολεψε με εμενα με αδικο τροπο κι ας ειναι εις βαρος του συμπολιτη μου που εχει δικιο.

Kinegiros, το περσινο φθινοπωρο ο Λοβερδος (που ειρωνικα μιλουσε για διεξαγωγη ΑΣΕΠ!!!) εφτιαξε νομοθεσια για το ανοιγμα των πινακων χωρις να μας δινει τη δυνατοτητα να τροποποιησουμε τις δηλωσεις που ειχαμε ηδη κανει! Μας επετρεψε μονο να κανουμε επιπλεον (κι οχι τροποποιητικες!!!) δηλωσεις, οι οποιες αποδειχτηκαν αχρηστες αφου δεν καλεσαν απο αυτες! Ειχα ρωτησει δικηγορο τι μπορουσα να κανω για να τροποποιησω την αρχικη δηλωση, αλλα δυστυχως εχουν φτιαξει ετσι το συστημα που δεν μπορεις να κανεις τιποτα εκεινη την ωρα.

Την επομενη βδομαδα πως θα ξερουμε τι να δηλωσουμε;;; Θα ισχυσουν σιγουρα για του χρονου οι ανοιχτοι πινακες και τα διπλα δυσπροσιτα, και τα απομακρυσμενα δυσπροσιτα οταν ξαναγινει ΑΣΕΠ;;; Θα δηλωσουμε βεβαιως βασει της εγκυκλιου (φετος γραφει για διπλα δυσπροσιτα), αλλα αν μετα ξανακανουν αναδρομικες αλλαγες; Καλυτερα λοιπον ν'αργησουν οι δηλωσεις, προκειμενου να ξερουμε σιγουρα τι θα ισχυσει.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #201 στις: Αύγουστος 28, 2015, 04:52:17 μμ »
Οταν μου πει καποιος απο εσας τον λογο που κλειδωσαν οι πινακες θα ξανακανω διαλογο.
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #202 στις: Αύγουστος 28, 2015, 05:07:18 μμ »
Οταν μου πει καποιος απο εσας τον λογο που κλειδωσαν οι πινακες θα ξανακανω διαλογο.
Τους λόγους μπορείς να τους μάθεις από τη Διαμαντοπούλου και το επιτελείο της!!!
Επίσημα τουλάχιστον λέγεται μεταβατική περίοδος.Έχει τελειώσει ή πρόσφατα πήρε παράταση; Τι λέει λοιπόν ο νόμος της Διαμαντοπούλου για το πάγωμα; Πότε σύμφωνα με το νόμο οι πίνακες ξεκλειδώνουν; Αυτό βέβαια είναι το τυπικό κομμάτι το γιατί δεν πρέπει να ξεκλειδώσουν. Το πιο ισχυρό όμως επιχείρημα, το είπα, και δεν θα κουραστώ να το λέω κι ας με χαρακτηρίζεις γραφικό, είναι ο προγραμματισμός της ζωής μας. Αυτό νομίζω ότι το δικαιούμαστε, το αμφισβητείς; Εκτός αν πράγματι δεν σε ενοχλεί εσένα για παράδειγμα που ενώ σχεδίασες τη ζωή σου και έκανες το προγραμματισμό βρέθηκες στο 24μηνο ήρθε η Διαμαντοπούλου και σου είπε τέλος. Αρμόζει σε πολίτες αυτή η συμπεριφορά; Αν ναι τότε ή εισαι υπέρμαχος του αποφασίζομεν και διατάσσομεν ή μια καθαρά υποτακτική προσωπικότητα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2015, 05:25:54 μμ από mathstavros »

Αποσυνδεδεμένος ignis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #203 στις: Αύγουστος 28, 2015, 05:09:02 μμ »
troktiko, το γεγονός ότι κακώς κλείδωσαν δεν δικαιολογεί το να ανοίξουν τώρα (χωρίς διενέργεια ασεπ) παγιδεύοντας όσους πίστεψαν ότι ο νόμος ισχύει.
Αλήθεια όταν κλείδωσαν έκανες προσφυγή εναντίον του νόμου;

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #204 στις: Αύγουστος 28, 2015, 06:06:55 μμ »
Οταν μου πει καποιος απο εσας τον λογο που κλειδωσαν οι πινακες θα ξανακανω διαλογο.

Συγγνώμη. αλλά μακάρι να έκανες διάλογο. Πετάς βόμβες, σου απαντάμε, και μετά αλλάζεις το θέμα. Ωραίος διάλογος.

Αποσυνδεδεμένος diontsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #205 στις: Αύγουστος 28, 2015, 06:17:34 μμ »
Συγγνώμη. αλλά μακάρι να έκανες διάλογο. Πετάς βόμβες, σου απαντάμε, και μετά αλλάζεις το θέμα. Ωραίος διάλογος.
χαρούμενο 1998!!!!!! πες μας sotiris  ότι δεν θέλεις να; χάσεις τη βολή σου που έχαναν άλλοι τόσα χρόνια
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2015, 06:19:43 μμ από diontsa »

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #206 στις: Αύγουστος 28, 2015, 06:45:39 μμ »
Πείτε μου ότι υπάρχει έστω ενας-μια που έπεσε με το ξεφτιλισμενο άνοιγμα μια θέση έστω,και ασχολείται με το αν περιμένει στην ουρά για να κάνει καινούρια αίτηση..Επαναλαμβάνω,αντί να πάμε για αιτήσεις να πάμε πρώτα υπουργειο, να τους στριμωξουμε και να απαιτησουμε άμεση αναστολή τους ανοίγματος των πινάκων.Δε θα αφήσουμε σε τυχαρπαστους,και αφισοκολλητες να μας καταστρέψουν .Ακόμα και τον αρχιεγκληματια λοβερδο αυτοί τον επηρέασαν.

Αποσυνδεδεμένος panpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 428
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #207 στις: Αύγουστος 28, 2015, 06:48:34 μμ »
Πείτε μου ότι υπάρχει έστω ενας-μια που έπεσε με το ξεφτιλισμενο άνοιγμα μια θέση έστω,και ασχολείται με το αν περιμένει στην ουρά για να κάνει καινούρια αίτηση..Επαναλαμβάνω,αντί να πάμε για αιτήσεις να πάμε πρώτα υπουργειο, να τους στριμωξουμε και να απαιτησουμε άμεση αναστολή τους ανοίγματος των πινάκων.Δε θα αφήσουμε σε τυχαρπαστους,και αφισοκολλητες να μας καταστρέψουν .Ακόμα και τον αρχιεγκληματια λοβερδο αυτοί τον επηρέασαν.
Φτάνει ρε μας κούρασες.......άνοιξε νεο θέμα για προσφυγές και λεγε εκεί οτι θέλεις........τελείωνε....

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #208 στις: Αύγουστος 28, 2015, 06:51:19 μμ »
Σου Μίλησα?

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #209 στις: Αύγουστος 28, 2015, 08:56:50 μμ »
Απντηση στο ερωτημα μου ακομα δεν εχω παρει......γατακια......
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32303
  • Τελευταία: RISA
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160372
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 535
Σύνολο: 551

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.