*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!  (Αναγνώστηκε 50375 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Απάντηση #294 στις: Νοέμβριος 16, 2012, 10:43:22 μμ »
Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά άλλοι με δύο και τρεις επιτυχίες σε ΑΣΕΠ και με κάποια προυπηρεσία τρομάζουν να μπουν αναπληρωτές! Για μόνιμο διορισμό δεν το συζητάμε καν!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:54:48 »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Απάντηση #295 στις: Νοέμβριος 16, 2012, 10:47:19 μμ »
Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά άλλοι με δύο και τρεις επιτυχίες σε ΑΣΕΠ και με κάποια προυπηρεσία τρομάζουν να μπουν αναπληρωτές! Για μόνιμο διορισμό δεν το συζητάμε καν!!
Μα το ξερω!ΑΛΟΙΜΟΝΟ στους ρομαντικους!Αρχιζω να το συνειδητοποιω,πρακτικα δεν ελπιζω διοτι αν δεν πηγαινεις για προυπηρεσια ....δεν φτανει!Τερμα!

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Απάντηση #296 στις: Νοέμβριος 16, 2012, 10:49:27 μμ »
Και το θέμα είναι το πόσο θα μετρήσει η προυπηρεσία στους νέους πίνακες! Ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα!

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Απάντηση #297 στις: Νοέμβριος 16, 2012, 11:02:54 μμ »
Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά άλλοι με δύο και τρεις επιτυχίες σε ΑΣΕΠ και με κάποια προυπηρεσία τρομάζουν να μπουν αναπληρωτές! Για μόνιμο διορισμό δεν το συζητάμε καν!!

Τελος παντων....εγω δεν εχω δουλεψει απο το '09 με εξαιρεση λιγους μηνες περσι,με το ανοιγμα πινακων θα βρεθω αρκετα κατω,αρα   σε τι να ελπιζω;Ποτε τελικα δεν φθανει ενας Ασεπ απο μονος του!Θελει και προυπηρεσια!.
Συμβουλευω λοιπον ,προυπηρεσια!Για μενα ειναι αργα και λογω συνθηκων του κρατους και λογω τ'οτι οι προσληψεις θα μειωθουν πιο πολυ του χρονου και γιατι οταν θα γινει ασεπ δεν εχω διαθεση ,κουραγιο ''ν'αριστευσω '' γιατι;Για να ξαναρχισω το κρυφτουλι με την αναπληρωση(αφου ο πινακας θα γινεται περσσοτερο για τους αναπληρωτες,οι διορισμοι;ελαχιστοι και αγνωστες οι συνθηκες του μονιμου ως τοτε) που ηδη εχω ζησει και στην ουσια εκανα τις επιλογες μου;Δεν πειραζει ,ισως ειναι για καλο!


Απ'οτι βλεπεις εχω ηδη απογοητευτει..... ;) ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:54:48 »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Απάντηση #298 στις: Νοέμβριος 16, 2012, 11:09:20 μμ »
Μην το βάζεις κάτω! Προσπάθησε και δώσε ΑΣΕΠ αλλά παράλληλα ψάξε και για κάτι άλλο! Κάτι θα βρεις! Στο εύχομαι ολόψυχα! Πάντως και γω έχω ήδη απογοητευτεί γιατί του χρόνου είναι σίγουρο ότι δε θα δουλέψω!

Αποσυνδεδεμένος woman3

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 529
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Απάντηση #299 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 09:26:25 μμ »
Κάπου παραπάνω λέγεται ότι όπου δεν τελείωσε το 60-40 δεν θα γίνει Ασεπ και ότι όσοι δεν έχουν επιτυχία δεν έχουν καμμιά τύχη, για αναπλήρωση .Ξέρει κανείς κάτι γι αυτά/ (σελίδα 20 troktiko)

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Απάντηση #300 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 10:16:33 μμ »
Woman θεωρώ ότι σε κάποιες ειδικότητες θα πάει σε ένα σύστημα σαν τον 38438 η θα γίνει διαγωνισμός. Όπου δεν έχουν τελειώσει εκκρεμότητες και μεταβατικές ή αναμενονται αποφάσεις δικαιοσύνης,  θα παραμένει στη περίφημη μεταβατική. Άπλα θεωρώ ότι με όλα αυτά που λέγονται γράφονται και ακούγονται,  ότι κάποιος που έχει ΑΣΕΠ σαφώς  και περισσότερες πιθανότητες. 
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Απάντηση #301 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 10:24:30 μμ »
Μα εδώ λένε ότι με το κλείσιμο των 1500 σχολείων και με την αύξηση του ωραρίου ότι θα περισσέψουν καθηγητές! Είναι σίγουρο ότι θα γίνουν μόνιμοι διορισμοί του χρόνου;

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Απάντηση #302 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 10:46:23 μμ »
KONSTANTINOS30

3  χρόνια περισσεύω  << συμφώνα με τις ανάγκες>>,  οι δάσκαλοι κάνουν το μάθημα μου ( γυμναστική).  Η αναπλήρωση πέθανε όποιος το κατάλαβε κατάλαβε. Οι ανάγκες οφείλονται να καλύπτονται με μόνιμους διορισμούς. Δεν μπορεί εγώ να μην εργάζομαι όντας κατηγορία διορισμού (24 +ασεπ) και στην ειδικότητα μου να καλούνται 300 αναπληρωτές ! Έλεος πια με το προσωπικό βόλεμα ορισμένων….!  Μετά από 40 μήνες προϋπηρεσία και 2 ΑΣΕΠ πίστεψε με έχω άποψη!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Απάντηση #303 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 10:47:51 μμ »
Έχεις απόλυτο δίκιο αρκεί όμως να συμφωνήσει και ο υπουργός και να βρει τα χρήματα!

Αποσυνδεδεμένος SOFI1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Απάντηση #304 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 11:02:38 μμ »
KONSTANTINOS30

3  χρόνια περισσεύω  << συμφώνα με τις ανάγκες>>,  οι δάσκαλοι κάνουν το μάθημα μου ( γυμναστική).  Η αναπλήρωση πέθανε όποιος το κατάλαβε κατάλαβε. Οι ανάγκες οφείλονται να καλύπτονται με μόνιμους διορισμούς. Δεν μπορεί εγώ να μην εργάζομαι όντας κατηγορία διορισμού (24 +ασεπ) και στην ειδικότητα μου να καλούνται 300 αναπληρωτές ! Έλεος πια με το προσωπικό βόλεμα ορισμένων….!  Μετά από 40 μήνες προϋπηρεσία και 2 ΑΣΕΠ πίστεψε με έχω άποψη!
Πόσο δίκιο έχεις troktiko!!!!!!!!!!!!!Ούσα και εγώ για 3η χρονιά αδιόριστη, ενώ έχουν πάρει 1400 περίπου αναπληρωτες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΔΙΚΟ!!!!!!!!!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!!!!!Ας διορίσουν επιτέλους τους ανθρώπους που πρέπει και έπειτα ας καλύψουν τα όποια κενά με αναπληρωτές!!!!!!!!Ας τελειώσει πια αυτή η κοροιδία!!!!!!!!! >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Απάντηση #305 στις: Νοέμβριος 18, 2012, 09:28:45 πμ »
KONSTANTINOS30

3  χρόνια περισσεύω  << συμφώνα με τις ανάγκες>>,  οι δάσκαλοι κάνουν το μάθημα μου ( γυμναστική).  Η αναπλήρωση πέθανε όποιος το κατάλαβε κατάλαβε. Οι ανάγκες οφείλονται να καλύπτονται με μόνιμους διορισμούς. Δεν μπορεί εγώ να μην εργάζομαι όντας κατηγορία διορισμού (24 +ασεπ) και στην ειδικότητα μου να καλούνται 300 αναπληρωτές ! Έλεος πια με το προσωπικό βόλεμα ορισμένων….!  Μετά από 40 μήνες προϋπηρεσία και 2 ΑΣΕΠ πίστεψε με έχω άποψη!
Πόσο δίκιο έχεις troktiko!!!!!!!!!!!!!Ούσα και εγώ για 3η χρονιά αδιόριστη, ενώ έχουν πάρει 1400 περίπου αναπληρωτες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΔΙΚΟ!!!!!!!!!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!!!!!Ας διορίσουν επιτέλους τους ανθρώπους που πρέπει και έπειτα ας καλύψουν τα όποια κενά με αναπληρωτές!!!!!!!!Ας τελειώσει πια αυτή η κοροιδία!!!!!!!!! >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:!!!!!!!!!
+1
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Απάντηση #306 στις: Νοέμβριος 18, 2012, 09:58:39 πμ »
Παιδια δεν περισσευουμε καθολου. Τα κουκουλωνουν με δασκαλους και με αλλους μονιμους συναδελφους τα κενα οπως λετε, και οι ελλειψεις φαινονται, ειδικα οσο δε διοριζει και τα κενα με τις συνταξιοδοτησεις θα ναι αδυνατο να καλυφθουν με υπερωριες μονιμων και μεταθεσεις, αντε να καλυφθει ενα 30%. Εκτος κι αν αφησουν τα περισσοτερα κλασικα δημοτικα τουλαχιστον χωρις ειδικοτητες οπως γινεται φετος. Αλλο αυτο. Οσο γι αυτο το "συμφωνα με τις αναγκες" που κατηντησε εμετικο πια και εννοειται πως αναγκες υπαρχουν , ας βγουν να ανακοινωσουν τα πραγματικα κενα τα οργανικα και να ειναι και η πραγματικοτητα και μετα αν πραγματικα δω τον κλαδο μου γεματο τοτε θα πω οκ θα περιμενω.

Αποσυνδεδεμένος woman3

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 529
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ κάθε 3 χρόνια!
« Απάντηση #307 στις: Νοέμβριος 18, 2012, 02:55:40 μμ »
Woman θεωρώ ότι σε κάποιες ειδικότητες θα πάει σε ένα σύστημα σαν τον 38438 η θα γίνει διαγωνισμός. Όπου δεν έχουν τελειώσει εκκρεμότητες και μεταβατικές ή αναμενονται αποφάσεις δικαιοσύνης,  θα παραμένει στη περίφημη μεταβατική. Άπλα θεωρώ ότι με όλα αυτά που λέγονται γράφονται και ακούγονται,  ότι κάποιος που έχει ΑΣΕΠ σαφώς  και περισσότερες πιθανότητες.  (troktiko

Μα και πάλι θα ρωτήσω τροκτικό και ας έπρεπε να το έχω ηδη καταλάβει. Και οι δύο περιπτώσεις που μου λές (κάτι σαν 3848 ή διαγωνισμός) για τις ειδικότητες που τελείωσε το 60-40 , όπως στην δική μου ΠΕΟ2 , ύπάρχει υποχρεωτικά ο Ασέπ. Άρα για όσους δεν έχουν Ασεπ και δεν γίνει ο διαγωνισμός, πώς θα εφαρμοστεί το κάτι σαν 3848 αφού έχει την υποχρεωτική ρήτρα του Ασεπ? Και αν κάποιος δεν καταφέρει να είναι επιτυχών αλλά έχει πάνω από 30 και 35 μήνες αναπλήτωσης, μένει εκτός αναπλήρωσης για μια τριετία , μέχρι τον επόμενο Ασεπ, οπότε όσους ΄μήνες εργάστηκαν τους πετάμε? Εσεις το θεωρείται λογικό αυτό<

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160591
  • Σύνολο θεμάτων: 19221
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 669
Σύνολο: 689

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.185 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.