*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1795671 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1694 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:18:33 μμ »
koritsaki_PE20, άμα ψάξεις καλά σε κάθε κλάδο, θα δεις παντού διαφωνίες και «αδικίες». Σ' εμάς δεν είναι η παιδαγωγική επάρκεια΄, είναι κάτι άλλο! Δεν έχει νόημα ν' αναφερθώ. Το θέμα είναι η νοοτροπία!!! Ας αφήσουμε πια την κατσίκα του γείτονα να βγάζει γάλα κι ας προσπαθήσουμε κι εμείς για τη δική μας να είναι παραγωγική-όχι να θέλουμε να εξοντώσουμε την άλλη!!!
Χριστίνα, συγγνώμη! Απάντησα εδώ για να διαβαστεί σίγουρα η απάντησή μου. Αν θέλεις, μπορείς να διαγράψεις αργότερα το μήνυμα. Και πάλι ευχαριστώ!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:12:58 »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1695 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:22:36 μμ »
Λοιπόν για να γυρίσουμε στο θέμα μας. Αν τα κενά αυτά ισχύον είναι κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον τραγική κατάσταση. Μέχρι όμως να έχουμε πληροφορίες απο επίσημη πηγή ας μην βγάζουμε συμπεράσματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2011, 02:34:27 μμ από Χριστίνα »

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1696 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:23:16 μμ »
Χριστίνα βάλε τάξη!!!Εδώ μέσα μπαίνουμε να ενημερωνόμαστε και να ανταλλάσσουμε απόψεις!!
Οποιαδήποτε άλλη αντιπαράθεση μέσω pm.. :)

Αποσυνδεδεμένος stasa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1697 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:23:37 μμ »
Κάλεσα πριν από λίγο στο Υπουργείο Παιδείας...Ένας κύριος βγήκε στο τηλέφωνο και μου είπε ότι τα κενά έχουν συγκεντρωθεί και έχουν δοθεί στην πολιτική ηγεσία... Τον ρώτησα αν μπορεί να μου πει πόσα είναι στο περίπου και αυτός μου είπε ότι απαγορεύεται να το κάνει... Επιπλέον μου είπε ότι τα είδε τα κενά από τις διάφορες διευθύνσεις αλλά δεν τα συγκέντρωσε να δει πόσα είναι συνολικά για να μην πει σε κανέναν και τον αριθμό κατα λαθος..... Αυτά... Άντε να δούμε αν θα μας ενημερώσει κανείς...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:12:58 »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1698 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:27:40 μμ »
Να πάρουμε τηλ κανέναν αιρετό; Αυτοί δεν το σηκώνουνε και ποτέ...Πάντως ο Μπράτης που είχε πει οτι θα δώσει τα κενά αν είχαν συγκεντρωθεί δεν θα το είχε κάνει;; Εκτός αν παίζονται άλλα παιχνίδια...πχ. να μην πάρουν στην Α φάση όσους χρειάζονται.

Αποσυνδεδεμένος koritsaki_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1699 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:29:38 μμ »
χριστίνα .... με ρωτας κατι δημόσια και ενω σου απαντώ ... σβήνεις την απάντηση
δεν ειναι σωστο αυτο που κάνεις..... η ερωτηση σου όμως παραμένει εκεί δημόσια και φαίνεται μόνιμα αναπάντητη απο εμένα.... νομίζεις οτι είναι σωστο αυτό από μια διαχειρίστρια? λυπάμαι πραγματικά..... ας μου έκανες την ερώτηση με προσωπικό μήνυμα.... αφήνεις τους πάντες και με προσβάλουν και σβήνεις μόνο τις δικές  μου κόσμιες απαντήσεις.... ΛΥΠΆΜΑΙ
ΠΕ20

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1700 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:30:23 μμ »
Κάλεσα πριν από λίγο στο Υπουργείο Παιδείας...Ένας κύριος βγήκε στο τηλέφωνο και μου είπε ότι τα κενά έχουν συγκεντρωθεί και έχουν δοθεί στην πολιτική ηγεσία... Τον ρώτησα αν μπορεί να μου πει πόσα είναι στο περίπου και αυτός μου είπε ότι απαγορεύεται να το κάνει... Επιπλέον μου είπε ότι τα είδε τα κενά από τις διάφορες διευθύνσεις αλλά δεν τα συγκέντρωσε να δει πόσα είναι συνολικά για να μην πει σε κανέναν και τον αριθμό κατα λαθος..... Αυτά... Άντε να δούμε αν θα μας ενημερώσει κανείς...

Ποιος έχει κανένα cone με την πολιτική ηγεσία???  ;D
Ναι σιγά μη σου έλεγε..Για να μπεις μετά στο pde να τα πεις όλα  ;D
Τα κενά πάνω κάτω τα γνωρίζουμε..Ο καθένας που ενδιαφέρεται για κάποιες περιοχές έχει δει τι αποσπάσεις έχουν γίνει κτλ κτλ.
Λοιπόν, συνοψίζοντας φέτος θα πάρει χονδρικά τους μισούς από πέρυσι (και αν)..
Τα λεφτά θα είναι κατά πολύ μειωμένα
Κάποιοι που ήταν στις πόλεις τους πέρυσι και έβαλαν κουτάκι ας ετοιμαστούν σιγά σιγά
Όσοι πάλι δεν το έβαλαν ας είναι έτοιμοι για όλα
Α' φάση θα βγει τώρα λογικά από βδομάδα
Υπομονή..Φάγαμε το γάιδαρο..Και το κυριότερο..Ψυχραιμία!!!

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1701 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:32:54 μμ »
Να πάρουμε τηλ κανέναν αιρετό; Αυτοί δεν το σηκώνουνε και ποτέ...Πάντως ο Μπράτης που είχε πει οτι θα δώσει τα κενά αν είχαν συγκεντρωθεί δεν θα το είχε κάνει;; Εκτός αν παίζονται άλλα παιχνίδια...πχ. να μην πάρουν στην Α φάση όσους χρειάζονται.

Καλά αυτό σίγουρο..Ε και πέρυσι 800 πιλοτικά και Α' φάση πήρε περίπου 300..Τα κάλυψε όλα στην Α' φάση?
Φυσικά και όχι..Μέχρι και μετά το Πάσχα κάλυβε με ΑΜΩ..

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1702 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:33:51 μμ »
Όλα τα εκτός θέματος μηνύματα θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση απο εδώ και στο εξής στο θέμα αυτό. Προσπαθούμε να ενημερωθούμε για την Α φάση αναπληρωτών. Μπορείς να διαβάσεις τους όρους χρήσης που έχεις αποδεχθεί κατά την εγγραφή σου http://www.pde.gr/index.php?topic=13.Ελπίζω να γίνει κατανοητό και σεβαστό.

Ευχαριστώ πολυ

ΥΓ: Οποιοδήποτε πρόβλημα υπάρχει σχετικά με τον συντονισμό μπορεί πάντα να αναφέρεται στους διαχειριστές του forum

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1703 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:36:29 μμ »
Να πάρουμε τηλ κανέναν αιρετό; Αυτοί δεν το σηκώνουνε και ποτέ...Πάντως ο Μπράτης που είχε πει οτι θα δώσει τα κενά αν είχαν συγκεντρωθεί δεν θα το είχε κάνει;; Εκτός αν παίζονται άλλα παιχνίδια...πχ. να μην πάρουν στην Α φάση όσους χρειάζονται.

Καλά αυτό σίγουρο..Ε και πέρυσι 800 πιλοτικά και Α' φάση πήρε περίπου 300..Τα κάλυψε όλα στην Α' φάση?
Φυσικά και όχι..Μέχρι και μετά το Πάσχα κάλυβε με ΑΜΩ..

Ναι αλλά πχ αμα σου πουν 300 κενά και μετά δεις φάση με 150 άτομα ΑΚΩ θα υπάρξει πρόβλημα. Δεν ξέρω εμένα με προβλημάτισε που είπε ο Μπράτης οτι απο Δευτέρα μάλλον η Β φάση Βθμιας! Όχι οτι του δίνω το αλάθητο...Αλλά είναι η μόνη ενημέρωση. Εμείς που είμαστε;;

Αποσυνδεδεμένος maGe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1704 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:37:38 μμ »
Να πάρουμε τηλ κανέναν αιρετό; Αυτοί δεν το σηκώνουνε και ποτέ...Πάντως ο Μπράτης που είχε πει οτι θα δώσει τα κενά αν είχαν συγκεντρωθεί δεν θα το είχε κάνει;; Εκτός αν παίζονται άλλα παιχνίδια...πχ. να μην πάρουν στην Α φάση όσους χρειάζονται.

Καλά αυτό σίγουρο..Ε και πέρυσι 800 πιλοτικά και Α' φάση πήρε περίπου 300..Τα κάλυψε όλα στην Α' φάση?
Φυσικά και όχι..Μέχρι και μετά το Πάσχα κάλυβε με ΑΜΩ..
Τα Καλυβε μονο με ΑΜΩ;

Αποσυνδεδεμένος koritsaki_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1705 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:38:34 μμ »
πολύ ωραία ............ και τα μηνύματα που στην πρώτη παράγραφο επιτίθενται σε άλλα μέλη του φόρουμ προσωπικά και με τον χειρότερο τρόπο ενώ στην δεύτερη παράγραφο ειναι εντός θέματος να παραμένουν ..... ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΩΣΤΟ

και οταν ρωτάς κατι και σου απαντώ, γιατι σβήνεις την απάντηση??? ειναι και αυτή εκτός θέματος.... μου έκανες μια προσωπική ερώτηση δημόσια (κακώς υπάρχουν και τα προσωπικά μηνύματα για αυτά) και ενω είχα την καλοσύνη και την ευγένεια να σου απαντήσω, διέγραψες την απάντηση, όμως η ερώτηση σου παρέμεινε εκεί να δημιουργεί εντυπώσεις.......
ΛΥΠΑΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ 
ΠΕ20

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1706 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:40:11 μμ »
Δεν έχει παραμείνει καμία ερώτηση που φαίνεται...αν είχες την ψυχραιμία θα το είχες δει :-)

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1707 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 02:50:25 μμ »
Καλησπέρα σε όλου τους ταλαίπωρους συναδέλφους και σίγουρα εξαντλημένους από υπομονή. Αυτό το οποίο έχω να πω είναι ότι για την περιφέρεια Αν. Μακ. & Θράκης στη Πρωτοβάθμια σε Δράμα 2-3 ΑΚΩ 3 ΑΜΩ, σε Ξάνθη 7-8 ΑΚΩ 1-2 ΑΜΩ, Καβάλα 3 ΑΚΩ 1 ΑΜΩ και Ροδόπη άγνωστο (μάλλον στην ίδια λογική των λίγων κενών).

1ο: Η ενημέρωση που είχα είναι από φίλους συναδέλφους που πήγανε ή τηλεφώνησαν στα γραφεία των Πρωτοβάθμιων.

2ο: Πραγματικά δε ξέρω πώς γίνεται να δουλεύουνε 6-7 άτομα σε ένα νομό που πέρσι δουλεύανε 14-15 (ΑΜΩ+ΑΚΩ).
Αυτό το λέω γιατί γνωρίζω ότι δε γίνανε και τόσες αποσπάσεις.


Κουράγιο και ας ελπίσουμε ότι σήμερα θα έχουμε νέα γιατί αλλιώς πάει πάλι από Δευτέρα και το ΣΚ θα είναι αγωνιώδες και αγχωτικό για άλλη μία φορά. 

ΥΓ. Αν κάποιος συνάδελφος γνωρίζει και για άλλους νομούς και έχει συγκεντρώσει κενά που έχουν αναφερθεί κατά καιρούς στο forum παρακαλώ πολύ ας μας ενημερώσει με μια συγκεντρωτική λίστα.

Όχι και πάλι ότι θα ξέρουμε. Αυτό το λέω γιατί οι κατά τόπους διευθύνσεις δηλώνουν κενά ωρών. Πχ. 48 ώρες = 2ΑΚΩ άλλά είναι και 3ΑΜΩ απο 14 ωρες και 1 με 6 ώρες.

Μπορεί να πει κάποιος με σιγουριά αν το υπουργείο θα προτιμήσει μόνο ΑΜΩ;
Εγώ πάντως δεν είμαι σίγουρος για τίποτα.
"Let's get together and feel all right" ΠΕ86.ΕΑΕ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160723
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 348
Σύνολο: 352

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.