*

Ψηφοφορία

Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;

Ναι
149 (34.7%)
Όχι
281 (65.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 420

Αποστολέας Θέμα: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;  (Αναγνώστηκε 242718 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #966 στις: Ιούλιος 17, 2009, 12:09:52 μμ »
catwoman2 στα ΣΔΕ που είχα κάνει εγώ τα χαρτιά μου,μου το δηλώσανε ευθέως ότι χωρίς μέσο χάνεις τον χρόνο σου να περιμένεις!

κι εμένα έτσι μου είπαν,  ΕΥΘΕΩΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:00:22 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #967 στις: Ιούλιος 17, 2009, 01:28:43 μμ »
ποιος σας το ειπε ευθεως ρε παιδια? λεγεται και ευθεως τωρα? τι να πω?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #968 στις: Ιούλιος 17, 2009, 01:55:47 μμ »
ποιος σας το ειπε ευθεως ρε παιδια? λεγεται και ευθεως τωρα? τι να πω?
μπορεί στο ΣΔΕ που είσαι εσύ και την ειδικότητα την οποία έχεις να γίνονται όλα αξιοκρατικά!
εγώ πάντως σαν μαθηματικός και στα ΣΔΕ τα οποία είχα κάνει τα χαρτιά μου,τα πράγματα δεν ήταν αξιοκρατικά!

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #969 στις: Ιούλιος 18, 2009, 01:13:15 πμ »
ποιος σας το ειπε ευθεως ρε παιδια? λεγεται και ευθεως τωρα? τι να πω?
μπορεί στο ΣΔΕ που είσαι εσύ και την ειδικότητα την οποία έχεις να γίνονται όλα αξιοκρατικά!
εγώ πάντως σαν μαθηματικός και στα ΣΔΕ τα οποία είχα κάνει τα χαρτιά μου,τα πράγματα δεν ήταν αξιοκρατικά!
ισως να γινονται αξιοκρατικα γιατι γενικα αγγλικοι δυσκολα βρισκονται που να θελουν να δουλεψουν απογευμα και ετσι την πρωτη χρονια μονο εγω εκανα χαρτια, την δευτερη βρεθηκε μονιμη που οταν καταλαβε ότι πρεπει να φτιαχνει εκεινη τι υλικο της , εφυγε, την τριτη χρονια ειμασταν 2 ωρομισθιοι, τη τεταρτη βρεθηκε μονιμη και παλι τα παρατησε ... φετος ακομα δεν ξερω αν θα ειμαι τοσο τυχερη!!!
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:00:22 »

Αποσυνδεδεμένος μόριαέχεις;

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #970 στις: Ιούλιος 19, 2009, 02:51:26 μμ »
catwoman2 στα ΣΔΕ που είχα κάνει εγώ τα χαρτιά μου,μου το δηλώσανε ευθέως ότι χωρίς μέσο χάνεις τον χρόνο σου να περιμένεις!

κι εμένα έτσι μου είπαν,  ΕΥΘΕΩΣ

ποιοι ρε παιδιά σας το είπαν; και γω έχω ακούσει κάποιες ιστορίες για συγκεκριμένα σδε.. αλλά  να σας το πει κάποιος ευθέως;;

Αποσυνδεδεμένος ;;;;;;;;;;;

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #971 στις: Ιούλιος 19, 2009, 07:10:37 μμ »
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank19_7_9_1709.php
ΙΔΕΚΕ: Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για την Ένταξη Ωρομισθίων Εκπαιδευτών σε Λίστα Κατάταξης των ΚΕΕ της χώρας - Προθεσμία υποβολής αιτήσεων μέχρι 07/08/2009 ημέρα Παρασκευή

 
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΤΑΞΗ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ ΣΕ ΛΙΣΤΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΤΩΝ ΚΕΕ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ



Το Ινστιτούτο Διαρκούς Εκπαίδευσης Ενηλίκων (Ι.Δ.ΕΚ.Ε.), της Γενικής Γραμματείας Δια Βίου Μάθησης του Υπουργείου Εθνικής Παιδε ίας και Θρησκευμάτων είναι υπεύθυνος φορέας υλοποίησης των Πράξεων «Κέντρα Εκπαίδευσης Ενηλίκων ΑΠ7», «Κέντρα Εκπαίδευσης Ενηλίκων ΑΠ8», «Κέντρα Εκπαίδευσης Ενηλίκων ΑΠ9», σύμφωνα με τις υπ’ αρίθμ 10291/1-7-2009, 10289/1-7-2009 και 10288/1-7-2009 αποφάσεις ένταξης Πράξεων στο Ε.Π. «Εκπαίδευση και δια βίου μάθηση 2007-2013», της Ε.Υ.Δ. του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και δια βίου μάθηση» του ΥΠ.Ε.Π.Θ., το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση και το Ελληνικό Δημόσιο.

Στο πλαίσιο των παραπάνω Πράξεων, το ΙΔΕΚΕ με τις 3/30-4-2009 και 13/15-7-2009 πράξεις του Δ.Σ. προσκαλεί ωρομίσθιους εκπαιδευτές πολλαπλών ειδικοτήτων, οποίοι θα ενταχθούν στις Λίστες Κατάταξης Εκπαιδευτών των Κέντρων Εκπαίδευσης Ενηλίκων της χώρας και θα αξιοποιηθούν για τη διδασκαλία των ενηλίκων σε Τμήματα Μάθησης.

Οι ειδικότητες και τα πτυχία των εκπαιδευτών, οι αμοιβές, τα προσόντα, τα κριτήρια επιλογής, η έντυπη αίτηση υποψηφιότητας και άλλες πληροφορίες εντάσσονται στην πλήρη προκήρυξη, την οποία οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να προμηθευτούν από την ιστοσελίδα του ΙΔΕΚΕ www.ideke.edu.gr (προκηρύξεις) και τα γραφεία του Ι.Δ.ΕΚ.Ε.

Οι υποψήφιοι υποβάλλουν τις πρωτότυπες έντυπες αιτήσεις ιδιοχείρως ή ταχυδρομικά με επισυναπτόμενα και επικυρωμένα αντίγραφα όλων των τίτλων και βεβαιώσεων τους, στο Ινστιτούτο Διαρκούς Εκπαίδευσης Ενηλίκων, (Αχαρνών 417 και Κοκκινάκη, Αθήνα Τ.Κ. 11143, τηλ. 2131311610, 2ος Όροφος).

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων μέχρι 07/08/2009 ημέρα Παρασκευή, καθημερινά από 10.00 έως 14.00.

Στην περίπτωση ταχυδρομικής αποστολής το εμπρόθεσμο της αιτήσεως κρίνεται από την ημερομηνία της ταχυδρομικής σήμανσης των ΕΛΤΑ που φέρει ο φάκελος αποστολής. Μη εμπρόθεσμη υποβολή της αίτησης επιφέρει την ακυρότητα της ανώτερο υποβαλλόμενης αίτησης.

Δεν γίνονται δεκτές και απορρίπτονται αιτήσεις που αποστέλλονται με FAX ή e-mail καθώς και αιτήσεις χωρίς πλήρη δικαιολογητικά ή αιτήσεις που δεν έχουν χρησιμοποιήσει την προβλεπόμενη από την προκήρυξη έντυπη αίτηση. Τέλος ακυρώνονται αιτήσεις υποψηφίων που δεν έχουν δηλώσει καθόλου ή δηλώνουν πολλαπλές προτιμήσεις σε Κ.Ε.Ε. στην ίδια ή διαφορετική αίτηση.



Πληροφορίες: τηλ. 210-25.30.334, ώρες 10.00-14.00
 
Ο Διευθύνων Σύμβουλος του Ι.Δ.ΕΚ.Ε.



Νικόλαος Κατσακιώρης



Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #972 στις: Ιούλιος 19, 2009, 09:48:01 μμ »
ok αλλα που κολλαέι αυτο με το θεμα της σελίδας?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #973 στις: Ιούλιος 20, 2009, 01:35:30 μμ »
Τηλεφώνησα και σήμερα στο υπεπθ στη δ/νση της πδσ και η απάντηση που πήρα για τα μεν χρήματα ήταν ότι κάτι αρχίζει να κινείτια και ότι από...Σεπτέμβριο (μάλλον) θα αρχίσουν οι πληρωμές, για τη δε εγκύκλιο σήμερα άλλαξε το τροπάριο. Εκεί που μου έλεγαν ότι είναι σχεδόν έτοιμη, κάτι υπογραφές μένουν κα τέτοια παρόμοια, σήμερα μου είπαν ότι δεν είναι τίποτε ακόμη έτοιμο, δεν έχει γραφεί η εγκύκλιος, δεν γνωρίζουν τίποτε συγκεκριμένο και φυσικά δεν ξέρουν και τίποτε για τον τρόπο πρόσληψης.
Να παίρνουμε, λέει, τηλέφωνο και να παρακολουθούμε και την ιστοσελίδα του υπεπθ. Πιστεύουν ότι πρέπει να βγει μέσα στον Ιούλιο αλλά δεν αποκλείουν να βγει και μέσα στον Αύγουστο, όπως πέρσι!
Με "σκλάβωσαν" με τη συνέπεια και συνέχεια των λόγων τους αλλά και με τον προγραμματισμό τους και με τις οδηγίες που μου έδωσαν.
Να είναι καλά οι άνθρωποι. >:(

Αποσυνδεδεμένος xristis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #974 στις: Αύγουστος 08, 2009, 11:30:11 πμ »

   Φίλοι μου,

                 Διαβάστε  στην διεύθυνση :http://www.meafora.gr/?p=2518 σχετική επιστολή για αξιοκρατικές προσλήψεις  στη ΠΔΣ, από 2009-10.
                 καθώς και στο forum  : pde - Διαγωνισμοί ΑΣΕΠ-   http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=13599.0, και στο alfavita.gr    Ανακοινώσεις  ,8-8-09   
                 Όσοι συμφωνείτε  ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΊΤΕ  ΜΑΖΙ ΜΑς ΚΑΙ ΣΤΟ email: epityxontes.asep@gmail.com  για όλα τα περαιτέρω.

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #975 στις: Αύγουστος 12, 2009, 11:18:29 μμ »
στον πίνακα ωρομισθίων κρήτης θριάμβευσε πάλι η αξιοκρατία!!! εύγε!! εύγε!!!
οι πολλοι όχι πάνω απο 4 ώρες πρόσθετη, αλλά οι  λίγοι  και εκλεκτοί συγκεντρωσαν πάλι 4,5 μόρια μέσα σε ένα χρόνο!!!
μια χαρά τα πάμε!!! >:(  >:( αυτο θα πει κράτος κ δημοκρατία!! :P

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #976 στις: Αύγουστος 12, 2009, 11:20:26 μμ »
4.5?
Τα 7 του Βεστάκη στον πίνακα των πε0401 δεν τον είδες ε?

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #977 στις: Αύγουστος 12, 2009, 11:25:18 μμ »
4.5?
Τα 7 του Βεστάκη στον πίνακα των πε0401 δεν τον είδες ε?
όχι μου ξέφυγε το 7!!!!
αλλά στην δική μου ειδικότητα είδα του ίδιου , του μπαμπά δημιουργήματα-το 4 κ μου φτάνει!!! γιατί οι υπολοιποι τα 2 μόρια πρέπει να φτυσουμε αίμα για να τα συγκεντρωσουμε!!!
δε συνηθίζω να βρίζω, αλλά ειλικρινά με όσα έχω τραβήξει εύχομαι να τις βρει μπροστά του τις αδικίες!

Αποσυνδεδεμένος xristis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #978 στις: Αύγουστος 12, 2009, 11:56:10 μμ »

 

                  ΕΞΗΓΉΣΤΕ ΜΑς ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ  ΒΕΣΤΑΚΗ. Είναι από Κρήτη ;

                Έχει μπα(ρ)μπα στη ΄΄Κορώνη ΄΄;;;;

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #979 στις: Αύγουστος 12, 2009, 11:56:53 μμ »
Μπαμπά τον Διευθυντή της ΔΔΕ Χανίων έχει.
Και μου τη σπάει όταν εγώ και η οικογένειά μου κοντεύουμε να γονατίσουμε για να κάνω εγώ πδσ στου διαόλου το κέρατο να με βάζουν στην ίδια κατηγορία με αυτόν.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2009, 12:04:57 πμ από TEM »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160771
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 410
Σύνολο: 431

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.