*

Αποστολέας Θέμα: 48 οι θέσεις στον ΑΣΕΠ για τους ΠΕ11  (Αναγνώστηκε 8678 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: 48 οι θέσεις στον ΑΣΕΠ για τους ΠΕ11
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 04:06:13 μμ »

Είσαι εκτός θέματος.

Τα περί ΠΕ-11 και το τι γίνεται στον κλάδο είναι για άλλη συζήτηση. Όμως τώρα τι να πεις; Ξεκίνησες από την ορθογραφία και επειδή εκεί δεν τραβάει χρησιμοποίησες  επιστημονικές ρήσεις τύπου

Σιγά μην σκίσεις το καλσόν 

...που φανερώνουν το υψηλό επίπεδο διαλόγου και χρήσης των λέξεων που κυριαρχεί στην ειδικότητά σου.

Στη συνέχεια...

εγώ τουλάχιστον δεν γράφω δύο λέξεις το λεπτό σε πληκτρολόγιο
Εντάξει giota5?


...έδειξες την ικανότητά σου στην χρήση του υπολογιστή, λες και ενδιαφέρει κανέναν και τελείωσες με την υπογραφή σου, που δείχνει ακόμα μια φορά το υψηλό επίπεδο μόρφωσης που διαθέτεις αποκαλώντας κάποιον που δεν γνωρίζεις giota5. Η ένδεια επιχειρημάτων είναι μονόδρομος στους αδαής για την προσωπική προσβολή.

Εντάξει giota5?

Εσύ λοιπόν είσαι το κομμάτι της κοινωνίας που θα αγκαλιάσει και θα δείξει το σωστό δρόμο στα παιδιά, όταν θα έρθουν στα χέρια σου. Θα τους αποκαλείς giota5 και θα γελάς (με τον εαυτό σου βέβαια).


υγ. Δυστυχώς το Word δεν μπορεί να ξεχωρίσει το ΔΙΚΑΙΟ από το ΔΙΚΙΟ. Και μάλλον κάποιος θα πρέπει να σου μάθει εκτός από χρήση της ορθογραφίας και τη σωστή χρήση των λέξεων.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 48 οι θέσεις στον ΑΣΕΠ για τους ΠΕ11
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:06:06 »

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: 48 οι θέσεις στον ΑΣΕΠ για τους ΠΕ11
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 04:23:44 μμ »
Μπλα μπλα μπλα και για την ταμπακέρα ουδέν

Το επίπεδο του διαλόγου είναι στην ουσία και όχι στο πως τον εκφράζεις αλλά εσύ μάλλον ξέρεις ότι ευγένεια είναι μόνο ο πληθυντικός (δεν μου κάνει εντύπωση)

Αλλά ειναι πιο εύκολο να μιλάμε για στοίχημα,προπό κλπ παρά για την ουσία.


Όσο για τις σχέσεις μου με τα παιδιά (δεν τα υποδέχομαι με τον φραπέ στην αυλή πίστεψέ το) τα αφήνω να τα κρίνουν αυτά τα τελευταία 6 χρόνια που είμαι στην εκπαίδευση.


Συγχαρητήρια για την άριστη γνώση του word (βλέπω ξέρεις πολλές λεπτομέρειες,αν θέλεις στείλε μου την διεύθυνση σου να σου δώσω ένα ECDL)

Προσωπικά δεν έχω μαζί σου αλλά δυστυχώς εσύ το έκανες προσωπικό το ζήτημα
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: 48 οι θέσεις στον ΑΣΕΠ για τους ΠΕ11
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 04:35:33 μμ »
Προσέξτε τις εκφράσεις σας γιατί τα λουκέτα και οι κάδοι είναι προ των πυλών...

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: 48 οι θέσεις στον ΑΣΕΠ για τους ΠΕ11
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 04:39:06 μμ »
Προσωπικό το κάνεις εσύ όταν επειδή για χάρη των απαράδεκτων (μερικών) συναδέλφων ΠΕ-11 γενικεύεις και προσβάλλεις ανθρώπους που δεν έχουν σχέση με αυτά.

Επειδή λοιπόν στο σχολείο μου οι μαθηματικοί είναι για γέλια και οι πλήροφορικάριοι για κλάματα, θα πρέπει εγώ να απαξιώνω το κλάδο τους; Αυτό κάνεις όμως εσύ.

Η ταμπακιέρα δεν είναι αντικείμενο αυτής της συζήτησης, έτσι τουλάχιστον όπως εσύ θέλεις. Για εσένα οι ΠΕ-11 είναι αυτοί που αντί για εσένα παίρνουν άδικα θέσεις αναπλήρωσης και για το λόγο αυτό δεν δουλεύεις. Δεν σε ενδιαφέρουν τα προβλήματα του κλάδου παρά μόνον το δικό σου και της ειδικότητάς σου. Μην περιμένεις λοιπόν να συζητάμε περί αυτών όταν τα κίνητρα είναι άλλα. Άσε που οι παρεμβάσεις μου ήταν καθαρά στο απαξιωτικό κομμάτι των λόγων σου περί ορθογραφίας κλπ που και εσύ ο ίδιος δεν τηρείς. Μην κρίνεις λοιπόν για να μην κριθείς και μείνε στην ουσία.

Γίνε εσύ καλύτερος και χρησιμότερος για τη κοινωνία και αυτό θα είναι ένα καλό βήμα.

ECDL , στοίχημα, προ-πο και φραπέ, δεν μπορώ να σου πω. Ως γνώστης θα ξέρεις καλύτερα. Αν όμως θέλεις κάποιο καλό ορθογραφικό ή εννοιολογικό λεξικό, μπορώ να σου προτείνω μερικά.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 48 οι θέσεις στον ΑΣΕΠ για τους ΠΕ11
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:06:06 »

Αποσυνδεδεμένος Dotore

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Αδιόριστοι Ξυπνήστε!!!
    • Προφίλ
Απ: 48 οι θέσεις στον ΑΣΕΠ για τους ΠΕ11
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 04:39:35 μμ »
Μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα.
Ανθρωπέ μου στην ουσία:
Κοιτάξτε πως θα βελτιωθείτε και δεν θα είστε στην θέση που έχετε βρεθεί και ακούστε καμία αντίθετη άποψη.
Όσο για το θέμα των γενικεύσεων διάβασε τα μηνύματά σου και κρίνε τους υπόλοιπους μετά
ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΑΙΟ

ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΦΡΟΥΤΟ ΠΟΥ ΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΤΩΝ ΤΑΔ ΔΕΝ  ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΩΣ ΑΠΛΟΙ ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ αλλά μετά θέλουν με τα μόρια που αποκτούν να διοριστούν ως γυμναστές και όχι ΩΣ  ΤΑΔΙΤΕΣ ειναι λογικό?

Μηπως να διώξουμε και κανένα άλλο εκπαιδευτικό μη ΠΕ11 για να σας βολέψουμε ακόμα περισσότερο.
Δυστυχώς δεν είμαστε όλοι χαζοί,μπορούμε να κρίνουμε και να ΣΑΣ κρινουμε
[
/color](Ξέρω  τον τρόπο του Word αλλά προτιμώ να ξεχνώ τους τόνους από το να ξεχνώ την πραγματικότητα)

Έλεος πια με τους άεργους (διορισμένους ή μη) γυμναστές!!!
Είστε αχρείαστοι στην εκπαίδευση,

ας βρείτε, λοιπόν, κάποια ΑΛΛΗ ΕΡΓΑΣΙΑ!!!


   

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: 48 οι θέσεις στον ΑΣΕΠ για τους ΠΕ11
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 04:41:25 μμ »
Προσέξτε τις εκφράσεις σας γιατί τα λουκέτα και οι κάδοι είναι προ των πυλών...

Δεν έχω τίποτα άλλο να προσθέσω. Νομίζω ότι έγινα κατανοητός.

Αφήνω στη διαχείριση να κλειδώσει αν θέλει το θέμα. Θεωρώ, όμως ότι γράφω σε κόσμιο επίπεδο χωρίς ύβρεις για κανέναν.

Φιλικά.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 48 οι θέσεις στον ΑΣΕΠ για τους ΠΕ11
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 07:55:34 μμ »
?????
Καλέ τι πάθατε;;;
 ??? ???
Εδώ ο κόσμος καίγεται και εσείς τσακώνεστε, γιατί;

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: 48 οι θέσεις στον ΑΣΕΠ για τους ΠΕ11
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 08, 2008, 02:07:47 πμ »
Προσωπικό το κάνεις εσύ όταν επειδή για χάρη των απαράδεκτων (μερικών) συναδέλφων ΠΕ-11 γενικεύεις και προσβάλλεις ανθρώπους που δεν έχουν σχέση με αυτά.

Επειδή λοιπόν στο σχολείο μου οι μαθηματικοί είναι για γέλια και οι πλήροφορικάριοι για κλάματα, θα πρέπει εγώ να απαξιώνω το κλάδο τους; Αυτό κάνεις όμως εσύ.

Η ταμπακιέρα δεν είναι αντικείμενο αυτής της συζήτησης, έτσι τουλάχιστον όπως εσύ θέλεις. Για εσένα οι ΠΕ-11 είναι αυτοί που αντί για εσένα παίρνουν άδικα θέσεις αναπλήρωσης και για το λόγο αυτό δεν δουλεύεις. Δεν σε ενδιαφέρουν τα προβλήματα του κλάδου παρά μόνον το δικό σου και της ειδικότητάς σου. Μην περιμένεις λοιπόν να συζητάμε περί αυτών όταν τα κίνητρα είναι άλλα. Άσε που οι παρεμβάσεις μου ήταν καθαρά στο απαξιωτικό κομμάτι των λόγων σου περί ορθογραφίας κλπ που και εσύ ο ίδιος δεν τηρείς. Μην κρίνεις λοιπόν για να μην κριθείς και μείνε στην ουσία.

Γίνε εσύ καλύτερος και χρησιμότερος για τη κοινωνία και αυτό θα είναι ένα καλό βήμα.

ECDL , στοίχημα, προ-πο και φραπέ, δεν μπορώ να σου πω. Ως γνώστης θα ξέρεις καλύτερα. Αν όμως θέλεις κάποιο καλό ορθογραφικό ή εννοιολογικό λεξικό, μπορώ να σου προτείνω μερικά.
Δυστυχώς δεν μπορεις να σταματήσεις,το συνδρομο Νικος Ξανθόπουλος σε κυνηγάει.
Η ταμπακιέρα γιατι να μην ειναι?δεν ξεκίνησε με απαξίωση για τον αριθμό των διορισμών μέσω ασεπ?
Φαντάσου ότι δεν εχεις καταλάβει ότι εχω κάποια χρόνια διορισμένος αλλά με τις παρωπίδες σου συνεχίζεις.
Και όσο να θελεις να πεισεις για το αντίθετο,εγω ζω καθημερινά με τους γυμναστες (είμαι φέτος σε 2 σχολεια) και μπρω ευθαρσώς να πώ ότι η εξαίρεση ειναι οι σωστοί.
Αν θέλετε να κλειδώσετε το νημα καντε το αλλά αν κάποιος έχει να μου προσάψει ανακρίβειες στα γραφόμενά μου.Αλλιως καλό ειναι να υπάρχει για να μαθαίνουν και όσοι διαβάζουν μόνο τους αποπροσανατολισμους που εκφέρει η διαμαρτυρία του κάθε βολεμένου γυμναστή.-
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: 48 οι θέσεις στον ΑΣΕΠ για τους ΠΕ11
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 08, 2008, 09:25:02 πμ »
O μόνος που έχει παρωπίδες εδώ είσαι εσύ και φυσικά το κόμπλεξ που έχεις για τους γυμναστές.

Τα σχόλιά μου είναι επάνω στο κείμενο που παραθέτεις και προσπαθείς μάταια να απαξιώσεις έναν κλάδο για κάποια ορθογραφικά λάθη, που όπως σου απέδειξα εσύ κάνεις χειρότερα.

Δεν με απασχολεί το τι κάνει ο κάθε ένας απαράδεκτος εκπαιδευτικός και πίστεψέ με έχω δει πάρα πολλούς την τελευταία δεκαετία που είμαι στην εκπαίδευση. Πόσο μάλλον την αδιαφορία του κάθε ένα που έχω συναντήσει και τις πελατειακές σχέσεις που πολλοί έχουν με τους μαθητές τους. Αυτό το εκλαμβάνω ως ατομικό πρόβλημα και όχι συλλογικό. Είναι 100% λάθος, επειδή κάποιος πληροφορικάριος δεν ξέρει την ορθή χρήση και ερμηνεία των λέξεων να είναι αυτό η αφορμή για να λέμε ότι όλοι οι συνάδελφοι της πληροφορικής ή κάποιας άλλης ειδικότητας είναι αγράμματοι. Έστω και αν κάποιοι είναι.

Αυτή είναι η ταμπακιέρα και σε αυτά σου απάντησα. Όλα τα άλλα είναι άσχετα με αυτά που σου έγραψα και εκτός θέματος.

υγ. Ο μόνος βολεμένος εδώ είσαι εσύ.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: 48 οι θέσεις στον ΑΣΕΠ για τους ΠΕ11
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 08, 2008, 09:30:31 πμ »
Προσέξτε τις εκφράσεις σας γιατί τα λουκέτα και οι κάδοι είναι προ των πυλών...

Δεν έχω τίποτα άλλο να προσθέσω. Νομίζω ότι έγινα κατανοητός.

Αφήνω στη διαχείριση να κλειδώσει αν θέλει το θέμα. Θεωρώ, όμως ότι γράφω σε κόσμιο επίπεδο χωρίς ύβρεις για κανέναν.

Φιλικά.

Και επειδή δεν θέλω άλλα να λέω και άλλα να κάνω, νομίζω ότι είναι αρκετά όσα γράφτηκαν. Δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω από εμένα, θεωρώ ότι είμαι απόλυτα κατανοητός σε αυτά που έγραψα και στο σημείο που τοποθετήθηκα.

Από εδώ και πέρα...μόνοι σας.

Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160747
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 392
Σύνολο: 407

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.