*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 765528 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #882 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 05:07:13 μμ »
Μήπως έχει κανείς τα class audio cds από World Wonders 3 New Editions? Ή μήπως ξέρει που μπορώ να τα βρω? Έχω τρελαθεί, γιατί εδώ και ένα μήνα τα ψάχνω και δε τα βρίσκω πουθενά, τη μια μου λεν δεν υπάρχουν την άλλη υπάρχουν περιμένετε και μετά από 20 μέρες τίποτα! Πραγματικά αν το ήξερα δε θα έκανα αυτή την επιλογή. Τώρα έχω εκτεθεί στη μαθήτρια και δε ξέρω τι να κάνω

τα έχω.... παραλίγο να πάθω το ίδιο!!!!!
στειλε μηνυμα αν ενδιαφέρεσαι ακόμη και δεν έχεις καταφέρει να τα βρεις!!!!!!!!!!
Βρε παιδιά τι συμβαίνει με τη New Editions; Και γω ψάχνω τα Cosmic Kids και δε βρίσκω τα teacher's. Μου λένε ότι επειδή είναι καινούρια σειρά ή δεν κυκλοφορούν ακόμη ή τέλειωσαν. Τώρα η αποθήκη στην οποία απευθύνθηκα τα ψάχνει. Μπήκα ακόμη και σε amazon αλλά δεν τα βρήκα. Και δε με νοιάζει για τα teacher's workbook, testbook κλπ αλλά για το βασικό teacher's που πρέπει να έχει μέσα και έξτρα υλικό. Καλά, πώς μια εταιρεία "ρίχνει" στην αγορά μια σειρά ημιπλήρη; ???

Tα Cosmic Kids είναι της Pearson-Longman. Πράγματι είναι προς το παρόν μη διαθέσιμα και η εταιρία έχει βγάλει ανακοίνωση ότι υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας. Σε αναμονή είμαστε όλοι και τα ψάχνω κι εγώ, μιας και θέλω να τα δουλέψω από του χρόνου, αλλά θέλω να τα έχω από πιο νωρίς για να τα ρίξω μια ματιά και να προετοιμάζομαι κι εγώ σιγά σιγά. Εν τω μεταξύ, παρατήρησα ότι είναι πιο φτηνή σειρά σε σχέση με την παλιότερη Top Secret. Υπάρχει κάποιος που να τα έχει δουλέψει και τα 2 για να μας εξηγήσει την απόκλιση στην τιμή;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:30:57 »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #883 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 06:16:25 μμ »
Oops!!! :-[ Πράγματι, μπερδεύτηκα όταν είδα το μήνυμα της συναδέλφου. Δεν ήξερα για την ανακοίνωση.....

Αποσυνδεδεμένος daphne4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #884 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 06:52:43 μμ »
Με 4 βιβλία practice tests, παίρνω proficiency??
Ποιά βιβλία  με τεστ επέλεξες?

λοιπόν, κάνω ένα πράσινο του γρίβα και τα tests της virginia evans. είναι καλά?

Αποσυνδεδεμένος Eva Iwannakh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #885 στις: Νοέμβριος 11, 2012, 08:41:32 πμ »
τι αποψη εχετε γι αυτα τα βιβλια του Γριβα? Τα εχει καποιος? ειναι χρησιμα? http://www.grivas.gr/en/main/catalogue/special-books-for-teachers-only/correct-english-usage-1-and-2-book.html

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:30:57 »

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #886 στις: Νοέμβριος 11, 2012, 06:47:49 μμ »
 Τα έχω εγώ, στη βιβλιοθήκη...με σκοπό κάποια στιγμή να ξεκινήσω να διαβάζω...έχουν τη δομή λεξικού όμως, κάτι που δεν σε ελκύει να ξεκινήσεις τη μελέτη.Εκφράσεις που συνήθως γίνονται λάθος, αλφαβητικά.Αξίζουν.Αρκεί να βρεις το χρόνο να τους αφιερώσεις.
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος Eva Iwannakh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #887 στις: Νοέμβριος 11, 2012, 07:42:10 μμ »
Τα έχω εγώ, στη βιβλιοθήκη...με σκοπό κάποια στιγμή να ξεκινήσω να διαβάζω...έχουν τη δομή λεξικού όμως, κάτι που δεν σε ελκύει να ξεκινήσεις τη μελέτη.Εκφράσεις που συνήθως γίνονται λάθος, αλφαβητικά.Αξίζουν.Αρκεί να βρεις το χρόνο να τους αφιερώσεις.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση....και εμένα μου άρεσαν αλλά όντως είναι πολύ μεγάλα και δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να τα διαβασεις...απο καποιες σελίδες που είδα...φαίνεται πολύ ενδιαφέρον αλλά διαβάζεται??? σκέφτομαι να τα αγοράσω τώρα που προσπαθώ να φτιάξω την βιβλιοθήκη μου...!

Αποσυνδεδεμένος Pantelis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #888 στις: Νοέμβριος 19, 2012, 12:46:57 πμ »
Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο φορουμ οποτε συγχωρεστε τυχον λαθη.
Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια εχω αναλαβει 2 πιτσιρικια να κανω ιδιαιτερα δεν ξεκινισαμε μαζι απο την αρχη. και εχουν κανει το 1ο (13 ετων): τα βιβλια Tom Toby & Lola [1 & 2] και το 2ο(11 ετων) μονο το Toby Tom & Lola 1.
ΜΕ ΠΟΙΑ ΒΙΒΛΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ? ο πιτσιρικας που εχει κανει μονο τα πρωτα βιβλια{Tom Toby & Lola} εχει αρκετα κενα και εχει ηδη αγορασμενα τα βιβλια acces 1 για να συνεχισει.Ειναι καλα?
Τωρα το 2ο πιτσιρικι ειναι σε αρκετα καλη κατασταση αλλα εχει κι αυτο λιγα κενα.
αν ειναι ευκολο θα ηθελα τα βιβλια να εχουν ελληνικη επεξηγηση στην γραμματικη
Ευχαριστω εκ των προτερων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 19, 2012, 01:00:10 πμ από Pantelis »

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #889 στις: Νοέμβριος 19, 2012, 11:19:20 πμ »
Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο φορουμ οποτε συγχωρεστε τυχον λαθη.
Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια εχω αναλαβει 2 πιτσιρικια να κανω ιδιαιτερα δεν ξεκινισαμε μαζι απο την αρχη. και εχουν κανει το 1ο (13 ετων): τα βιβλια Tom Toby & Lola [1 & 2] και το 2ο(11 ετων) μονο το Toby Tom & Lola 1.
ΜΕ ΠΟΙΑ ΒΙΒΛΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ? ο πιτσιρικας που εχει κανει μονο τα πρωτα βιβλια{Tom Toby & Lola} εχει αρκετα κενα και εχει ηδη αγορασμενα τα βιβλια acces 1 για να συνεχισει.Ειναι καλα?
Τωρα το 2ο πιτσιρικι ειναι σε αρκετα καλη κατασταση αλλα εχει κι αυτο λιγα κενα.
αν ειναι ευκολο θα ηθελα τα βιβλια να εχουν ελληνικη επεξηγηση στην γραμματικη
Ευχαριστω εκ των προτερων

Είναι καλό το βιβλίο (απαιτητικό θα έλεγα, σε σχέση με σειρές άλλων εκδοτικών οίκων), μπορείς να το κάνεις και με τα 2 (αφού τελειώσεις την junior b με το δεύτερο). Απλά αν δεις ότι τα κενά είναι μεγάλα, θα το πηγαίνεις χαλαρά και θα δώσεις βάση στο να καλύψεις τα κενά τώρα που είναι νωρίς. Οι περισσότερες σειρές έχουν ξεχωριστό βιβλίο γραμματικής και συνήθως ένα στα ελληνικά και ένα στα αγγλικά, οπότε εσείς θα επιλέξετε αυτή που είναι γραμμένη στα ελληνικά.

Αποσυνδεδεμένος Pantelis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #890 στις: Νοέμβριος 19, 2012, 03:39:11 μμ »
Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο φορουμ οποτε συγχωρεστε τυχον λαθη.
Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια εχω αναλαβει 2 πιτσιρικια να κανω ιδιαιτερα δεν ξεκινισαμε μαζι απο την αρχη. και εχουν κανει το 1ο (13 ετων): τα βιβλια Tom Toby & Lola [1 & 2] και το 2ο(11 ετων) μονο το Toby Tom & Lola 1.
ΜΕ ΠΟΙΑ ΒΙΒΛΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ? ο πιτσιρικας που εχει κανει μονο τα πρωτα βιβλια{Tom Toby & Lola} εχει αρκετα κενα και εχει ηδη αγορασμενα τα βιβλια acces 1 για να συνεχισει.Ειναι καλα?
Τωρα το 2ο πιτσιρικι ειναι σε αρκετα καλη κατασταση αλλα εχει κι αυτο λιγα κενα.
αν ειναι ευκολο θα ηθελα τα βιβλια να εχουν ελληνικη επεξηγηση στην γραμματικη
Ευχαριστω εκ των προτερων

Είναι καλό το βιβλίο (απαιτητικό θα έλεγα, σε σχέση με σειρές άλλων εκδοτικών οίκων), μπορείς να το κάνεις και με τα 2 (αφού τελειώσεις την junior b με το δεύτερο). Απλά αν δεις ότι τα κενά είναι μεγάλα, θα το πηγαίνεις χαλαρά και θα δώσεις βάση στο να καλύψεις τα κενά τώρα που είναι νωρίς. Οι περισσότερες σειρές έχουν ξεχωριστό βιβλίο γραμματικής και συνήθως ένα στα ελληνικά και ένα στα αγγλικά, οπότε εσείς θα επιλέξετε αυτή που είναι γραμμένη στα ελληνικά.
το acces 1 ειναι αρκετα δυσκολο και για τα 2 πιτσιρικια και
ειναι αρκετα απαιτητικο οπως ειπες..
με το 2ο(13 ετων) ποια βιβλια θα ηταν καλα να ξεκινησω?το acces ειναι αρκετα δυσνοητο και δεν εχει ελληνικα στην γραμματικη. πρεπει να παρω και ξεχωριστο βιβλιο γραμματικης?αν ναι ποιο θα προτεινατε? καποιες αλλες επιλογες?καθε γνωμη δεκτη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 19, 2012, 03:53:17 μμ από Pantelis »

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #891 στις: Νοέμβριος 19, 2012, 10:38:03 μμ »
Το access έχει και ελληνική έκδοση γραμματικής.Αν έχει αγοράσει όμως ήδη την Αγγλική, είναι περιττό έξοδο να αγοράσουν είτε το αντίστοιχο ελληνικό εκ νέου είτε κάποιο άλλο ίδιου επιπέδου με θεωρία στα Ελληνικά.Εγώ θα τα εξηγούσα, και θα γράφαμε σημειώσεις επάνω στο βιβλίο ή στο τετράδιο.
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος Pantelis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #892 στις: Νοέμβριος 20, 2012, 05:57:26 μμ »
ειμαι αναμεσα σε 3 βιβλια για senior a
1.here we go
2.heroes
3.spark
τα βιβλια που θα πρεπει να παρω ειναι workbook companion student's k grammar σωστα?
να προτημισω την γραμματικη της καθε σειρας?
τωρα λεω να κανω ενα 3ωρο 1,5ωρα 2 φορες την εβδομαδα ειμαι καλα?
την γραμματικη να την διδαξω ξεχωριστη μερα και ωρα η ολα μαζι?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2012, 06:02:47 μμ από Pantelis »

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #893 στις: Νοέμβριος 20, 2012, 08:25:46 μμ »
Την γνώμη μου για τα βιβλία την ξέρεις από pm.Μιάμιση ώρα x2 είναι το ιδανικό.Τη γραμματική δεν θα τη διδάσκεις σε ξεχωριστή ώρα, αλλά στο κομμάτι του unit όπου υπάρχει νέο φαινόμενο εξηγείς από το grammar book της σειράς, κάνετε 1-2 ασκήσεις, και έπειτα πας στο student's όπου κατά κανόνα δεν παρουσιάζεται η γραμματική το ίδιο διεξοδικά, και οι ασκήσεις είναι ευκολότερες.Ας απαντήσει και κάποιος άλλος όμως.
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #894 στις: Νοέμβριος 20, 2012, 09:14:22 μμ »
ειμαι αναμεσα σε 3 βιβλια για senior a
1.here we go
2.heroes
3.spark
τα βιβλια που θα πρεπει να παρω ειναι workbook companion student's k grammar σωστα?
να προτημισω την γραμματικη της καθε σειρας?
τωρα λεω να κανω ενα 3ωρο 1,5ωρα 2 φορες την εβδομαδα ειμαι καλα?
την γραμματικη να την διδαξω ξεχωριστη μερα και ωρα η ολα μαζι?
εγώ πάντως κάνω το πρώτο και είμαι αρκετά ευχαριστημένη....χωρίς βέβαια να έχα δουλεψει τα άλλα δύο που αναφέρεις.
Εγω τη γραμματική την ξεκίνησα παράλληλα αλλά στην πορεία προχωρησα λίγο πιο γρηγορα απο το students book οποτε τώρα που συναντάμε το αντίστοιχο φαινόμενο στο students ,κναουμε τις ασκησεις του (και του workbook) και ειναι σαν επαναληψη.

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #895 στις: Νοέμβριος 20, 2012, 10:21:56 μμ »
Μεταξύ access και spark για το πρώτο παιδί, καλύτερα το access, γιατί στο άλλο θα χαθεί, μιας και είναι για πάρα πολύ καλούς μαθητές και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσει να τραβήξει με παιδί που έχει κενά. Κι εγώ σου είπα τις προτάσεις μου με πμ, μπορείς να πας σε ένα βιβλιοπωλείο και να τα ρίξεις μια ματιά και να επιλέξεις μια σειρά που να καλύπτει τις ανάγκες σας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160627
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 321
Σύνολο: 328

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.