*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 334734 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1652 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 09:15:08 πμ »
καλημερα. δλδ να το θεωρησουμε δεδομενο το 20?

ρε παιδια ετσι λενε κ για το δεξιοτητων αλλα ακοα τιποτα καμια ανακοινωση απο ασεπ.....

το καλυτερο απ ολα που θα μπορουσαμε να κανουμε ειναι να μην παμε στις εξετασεις....

πληρης αποχη.......αυτο ομως γινεται?????// νομιζω πως δυστυχως...οχι.....
Α, καλάααααα ! Έχουμε αρχίζει να τα πάιζουμε ! Ψυχραιμίααααααααααααααααααααα ! Ένα παγωμένο ντους είναι ό,τι πρέπει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:04:11 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1653 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 09:23:29 πμ »
Θα ήθελες να συμβεί ό, τι και με τους μουσικούς, να ακυρωθεί ερώτηση μεσούσης της εξέτασης; Πέρα από μία επιστολή της ένωσης τι άλλο μπορούμε να κάνουμε, συνάδελφοι; Να τους πούμε και ευχαριστώ, αν γίνει (πολύ πιθανόν). Πρότεινε και εσύ τρόπους αντίδρασης ή πρέπει επί της διαδικασίας να δεχτούμε αδιαμαρτύρητα τις παραλείψεις τους; Ποια ειναι η δική σου πρόταση; Δε μας ακούνε-δε μιλάμε. Ας φωνάξουμε πιο δυνατά να μας ακούσουν!!!!!!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1654 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 09:31:26 πμ »
βασικα δεν καταλαβαινω τι εννοεις με το "εχουμε αρχισει κ τα παιζουμε" ?

stratilio δεν θεωρω καθολου παραλογο αυτο που ειπα, κ δεν θα αναλυσω τις αποψεις μου περι διαγωνσιμου κτλ,
το θεμα στην προκειμενη φαση ειναι οτι δεν ειναι σωστος τροπος αντιμετωπισης, σε τελικη ειμαστε ο κλαδος με την περισσοτερη υλη και τους περισσοτερους υποψηφιους, και ειναι αδιανοητο αυτο...δεν ξερω, ας εκαναν πρωτα τις αλλε προκηρυξεις.

louiza εγω εννοουσες να προτεινω κατι?

παντως το να τρωγομαστε για μια ακομη φορα μεταξυ μας ειναι αδιανοητο οπως επισης κ το να κριτικαρουμε ο ενας τον αλλον.


Αποσυνδεδεμένος DJSTAVROS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1655 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 09:32:09 πμ »
Το Σαββατοκύριακο 20-21 Δεκεμβρίου θα διεξαχθεί ο γραπτός διαγωνισμός των εκπαιδευτικών για τις κλασικές ειδικότητες. Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του «βρίσκω δουλειά», το ΑΣΕΠ αποφάσισε να «τρέξει» τον πρώτο σημαντικό από τους τέσσερις συνολικά διαγωνισμούς που θα διεξαχθούν για την επιλογή 5.072 δασκάλων και καθηγητών στα σχολεία όλης της χώρας.

Στο αρμόδιο γραφείο του ΑΣΕΠ είχαν πρωτοκολληθεί μέχρι την περασμένη Παρασκευή 60.000 αιτήσεις, οι οποίες αναμένεται να προσεγγίσουν ή και να ξεπεράσουν τις 75.000. Σημειώνεται ότι ο συγκεκριμένος αριθμός αιτήσεων αφορά τους διαγωνισμούς 2Π και 3Π. Για τις τεχνικές ειδικότητες (προκηρύξεις 4Π και 5Π) προβλέπεται ότι θα υποβληθούν περί τις 25.000 αιτήσεις (η σχετική προθεσμία λήγει μεθαύριο, 19 Νοεμβρίου). Aυτό σημαίνει - δεδομένου ότι θα καλυφθούν 5.072 θέσεις - ότι η πιθανότητα επιτυχίας προσεγγίζει το 1:20.

Πιο αναλυτικά, ο σχεδιασμός του ΑΣΕΠ, που έγινε υπό την πίεση του υπουργείου Παιδείας, προβλέπει τα εξής:

1. Στις 20-21 Δεκεμβρίου στα θρανία των εξετάσεων θα καθίσουν οι υποψήφιοι των εξής ειδικοτήτων: Δασκάλων, Φιλολόγων, Μαθηματικών, Φυσικών, Χημικών, Βιολόγων, Γεωλόγων, Καλλιτεχνικών Μαθημάτων και Οικιακής Οικονομίας.

2. Τον Ιανουάριο, με πιθανότερη ημερομηνία τις 17-18 του μηνός, θα εξεταστούν οι ειδικότητες της προκήρυξης 3Π.

3. Το Φεβρουάριο θα δώσουν εξετάσεις οι υποψήφιοι που κατέθεσαν αιτήσεις για την προκήρυξη 4Π.

4. Το… χορό των εξετάσεων θα κλείσουν, πάλι εντός του Φεβρουαρίου, οι υποψήφιοι της προκήρυξης 5Π.
[/b]

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:04:11 »

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1656 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 09:34:57 πμ »
Θα ήθελες να συμβεί ό, τι και με τους μουσικούς, να ακυρωθεί ερώτηση μεσούσης της εξέτασης; Πέρα από μία επιστολή της ένωσης τι άλλο μπορούμε να κάνουμε, συνάδελφοι; Να τους πούμε και ευχαριστώ, αν γίνει (πολύ πιθανόν). Πρότεινε και εσύ τρόπους αντίδρασης ή πρέπει επί της διαδικασίας να δεχτούμε αδιαμαρτύρητα τις παραλείψεις τους; Ποια ειναι η δική σου πρόταση; Δε μας ακούνε-δε μιλάμε. Ας φωνάξουμε πιο δυνατά να μας ακούσουν!!!!!!
Και να φωνάξουμε τί ρε louiza ; Ούτως ή άλλως συμμετέχουμε σε μια διαδικασία αδιαφανή εν πολλοίς και ξέρουμε τί συμβαίνει. Να γκρινιάζουμε δηλαδή εκ των προτέρων μόνο για να κάνουμε φασαρία ; Την σκασίλα μας και την οργή μας έτσι θα την εκφράσουμε ; Γκρίνια για την γκρίνια ; Δε νομίζω...

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1657 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 09:36:31 πμ »
βασικα δεν καταλαβαινω τι εννοεις με το "εχουμε αρχισει κ τα παιζουμε" ?

stratilio δεν θεωρω καθολου παραλογο αυτο που ειπα, κ δεν θα αναλυσω τις αποψεις μου περι διαγωνσιμου κτλ,
το θεμα στην προκειμενη φαση ειναι οτι δεν ειναι σωστος τροπος αντιμετωπισης, σε τελικη ειμαστε ο κλαδος με την περισσοτερη υλη και τους περισσοτερους υποψηφιους, και ειναι αδιανοητο αυτο...δεν ξερω, ας εκαναν πρωτα τις αλλε προκηρυξεις.

louiza εγω εννοουσες να προτεινω κατι?

παντως το να τρωγομαστε για μια ακομη φορα μεταξυ μας ειναι αδιανοητο οπως επισης κ το να κριτικαρουμε ο ενας τον αλλον.


οκ. Ζητώ συγγνώμη ! Προτού γράψουμε όμως κάτι, ας το σκεφτόμαστε λίγο περισσότερο !

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1658 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 09:37:07 πμ »
βασικα δεν καταλαβαινω τι εννοεις με το "εχουμε αρχισει κ τα παιζουμε" ?

stratilio δεν θεωρω καθολου παραλογο αυτο που ειπα, κ δεν θα αναλυσω τις αποψεις μου περι διαγωνσιμου κτλ,
το θεμα στην προκειμενη φαση ειναι οτι δεν ειναι σωστος τροπος αντιμετωπισης, σε τελικη ειμαστε ο κλαδος με την περισσοτερη υλη και τους περισσοτερους υποψηφιους, και ειναι αδιανοητο αυτο...δεν ξερω, ας εκαναν πρωτα τις αλλε προκηρυξεις.

louiza εγω εννοουσες να προτεινω κατι?

παντως το να τρωγομαστε για μια ακομη φορα μεταξυ μας ειναι αδιανοητο οπως επισης κ το να κριτικαρουμε ο ενας τον αλλον.


Όχι, φυσικά. Το ερώτημα απευθυνόταν σε όλους αυτούς που προτείνουν να δεχτούμε μοιρολατρικά την κατάσταση. Εμένα περισσότερο από την ημερομηνία με φοβίζει ο τρόπος διενέργειας των εξετάσεων. Και δε νομίζω ότι τρωγόμαστε. Εγώ πρότεινα κάτι. Θέλω πολύ να ακούσω και την αντιπρόταση των άλλων.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1659 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 09:43:02 πμ »
να σκεφτομαστε λιγο περισσοτερο πριν πουμε τι??? το να μην παει κανεις στις εξετασεις?
νομιζω θα μπορουσε να αποτελεσει εσχατη λυση. αλλα ειμαστε τοσοι πολλοι ,που θα ηταν πραγματικα ανεφικτο για πολλους κ διαφορους λογους.

εσυ δλδ εχεις καποια αλλη λυση????

λες οχι γκρινια για την γκρινια, ωραια μαζι σου.. αλλα να κανουμε τι???

louiza μου ο τροπος διεξαγωγης των εξετασεων...αστο....παει μαζι με τους υπολοιπους διαγωνισμους...γραπτους κ μη....

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1660 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 09:48:23 πμ »
να σκεφτομαστε λιγο περισσοτερο πριν πουμε τι??? το να μην παει κανεις στις εξετασεις?
νομιζω θα μπορουσε να αποτελεσει εσχατη λυση. αλλα ειμαστε τοσοι πολλοι ,που θα ηταν πραγματικα ανεφικτο για πολλους κ διαφορους λογους.

εσυ δλδ εχεις καποια αλλη λυση????

λες οχι γκρινια για την γκρινια, ωραια μαζι σου.. αλλα να κανουμε τι???

louiza μου ο τροπος διεξαγωγης των εξετασεων...αστο....παει μαζι με τους υπολοιπους διαγωνισμους...γραπτους κ μη....

Τί να κάνουμε ; Ή να πάμε να δώσουμε όσο γίνεται αξιοπρεπέστερα (και αυτό εξαρτάται κυρίως από την προετοιμασία μας) γνωρίζοντας και αποδεχόμενοι όλα τα προβλήματα και τις παραλείψεις του Διαγωνισμού ή να μην πάμε καθόλου και να ηρεμήσουμε . Τα υπόλοιπα είναι για να συζητάμε και να το παίζουμε επαναστάτες . Η αλήθεια είναι σκληρή,αλλά πρέπει να λέγεται...

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1661 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 09:53:33 πμ »
Θα ήθελες να συμβεί ό, τι και με τους μουσικούς, να ακυρωθεί ερώτηση μεσούσης της εξέτασης; Πέρα από μία επιστολή της ένωσης τι άλλο μπορούμε να κάνουμε, συνάδελφοι; Να τους πούμε και ευχαριστώ, αν γίνει (πολύ πιθανόν). Πρότεινε και εσύ τρόπους αντίδρασης ή πρέπει επί της διαδικασίας να δεχτούμε αδιαμαρτύρητα τις παραλείψεις τους; Ποια ειναι η δική σου πρόταση; Δε μας ακούνε-δε μιλάμε. Ας φωνάξουμε πιο δυνατά να μας ακούσουν!!!!!!
Και να φωνάξουμε τί ρε louiza ; Ούτως ή άλλως συμμετέχουμε σε μια διαδικασία αδιαφανή εν πολλοίς και ξέρουμε τί συμβαίνει. Να γκρινιάζουμε δηλαδή εκ των προτέρων μόνο για να κάνουμε φασαρία ; Την σκασίλα μας και την οργή μας έτσι θα την εκφράσουμε ; Γκρίνια για την γκρίνια ; Δε νομίζω...
Όταν οι άλλοι λένε γιατί, εγώ λέω γιατί όχι, είχε πει ο Κέννεντυ. Γιατί να μη στείλει η ένωση επιστολή με τα πρόσφατα ατοπήματά τους και να επιδιώξει να δημοσιοποιηθεί επίσης. Και να μην ακουστεί, τουλάχιστον, δε θα αισθανθούμε εντελώς μ....... όταν θα συμβεί το μοιραίο

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1662 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 09:53:54 πμ »
καλημερα! απλα σκεφτομουν κ συνειδητοποιησα το εξης: επιμενουν να κανουμε το διαγωνισμο 20 δεκεμβρη για να βγουν πιο γρηγορα τα αποτελεσματα. κ με το φτωχο μου μυαλο εχω την εξης απορια: θα διορθωσει κανεις μεσα στα χριστουγεννα? το αν διναμε για παραδειγμα 15 γεναρη κ δε  μιλαω για αργοτερα γιατι υποτιθεται οτι εχουν τελειωσει οι γιορτες, θα αλλαζε κατι? θα εχουν διορθωσει δλδ κατι μεχρι τοτε? δε νομιζω. οποτε ο λογος που βιαζονται τοσο πολυ ειναι αλλος κ αυτος ειναι να ειναι περισσοτερες οι αποτυχιες. καλο διαβασμα σε ολους σας κ καλη σας μερα

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1663 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 09:58:01 πμ »
κανεις δεν το παιζει επαναστατης !!!

και δεν εχεις κανενα δικαιωμα να μιλας ετσι για ανθρωπους που δεν ξερεις
ουτε τους ιδιους αλλα ουτε τις συνθηκες της ζωης τους, ουτε τα προβληματα τους κτλ.

εσυ εχεις διαβασει, εχεις προετοιμαστει, κ μπραβο σου κ συγχαρητηρια κ καλη σου επιτυχια.
 καλως η κακως καποιοι ανθρωποι, ειχαν προγραμμασει αλλιως τα πραγματα κ ειχαν επενδυσει εστω κ στις λιγες μερες των γιορτων. κ δεν νομιζω οτι ειμαι η μονη....κ σαφως δεν ειναι θεμα γκρινιας..

η αληθεια σου λυπαμαι αλλα απλα δεν ειναι αληθεια, ειναι η προσωπικη σου αποψη,σεβαστη μεν αλλα δεν καταλαβαινω προς τι η κριτικη κ η επιθεση ποσο μαλλον οταν σχετιζεται με θεματα προσωπικα του καθενος.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1664 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 09:59:02 πμ »
Ο λόγος που βιάζονται είναι μάλλον οι επερχόμενες εκλογές. Εγώ φίλε Stratillio έχω ένα παιδί που έχει μήνε να δει τη μαμά του. Έχω μήνε να κοιμηθώ περισσότερες από 6 ώρες και σε μισή ώρα φεύγω για το Χαροκόπειο, γιατί έχω εργαστήριο. Α, ξέχασα, το απόγευμα δουλεύω. Εγώ θέλω να εξεταστώ με αξιοπρεπή διαδικασία και να μην πω: μα γιατί διάβαζα, εδώ είναι πάμε στοίχημα. Στην Τήνο έπρεπε να πάω, αντί να διαβάζω, να κάνω κανένα τάμα, μήπως και αποκτήσω κληρονομικό χάρισμα

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1665 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 10:01:42 πμ »
louiza να σου ζησει...και να το χαιρεσαι. :)..αν πατε Τηνο ερχομαι κ γω ..  ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160474
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 752
Σύνολο: 765

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.