*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 334715 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2016 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 02:15:05 μμ »
η σελιδα του ασεπ μαλλον ειναι φορτωμενη λογω του τεστ δεξιοτητων....
μπαινουν  λογικα να δουν ολοι σε ποιο εξεταστικο κεντρο γραφουν.

δεν νομιζω να εχει σχεση με εμας. παντως πριν καταφερα να μπω κ δεν ειχε κατι  για εμας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:27:29 »

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2017 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 02:18:03 μμ »
Κι εγώ μπαίνω συνέχεια, μόλις δώ κάτι θα σας το κοινοποιήσω..
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος SAKIS1971

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2018 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 03:05:41 μμ »
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 20-21/12 ΣΤΑ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΜΠΟΝΙΑ ΕΓΙΝΕ ΧΑΜΟΣ ΔΙΑΛΥΘΥΚΑΝ ΤΜΗΜΑΤΑ ΨΑΞΤΕ ΤΟ..........

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2019 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 03:26:55 μμ »
παντως ας μη τρελαινομαστε...απο τη στιγμη που θα ανακοινωσουν την ημερομηνια μετραμε 30 μερες...σε 30 μερες γινονται θαυματα αν θελουμε.περαν αυτου πιστευω οτι οσοι πραγματικα ειχαν σκοπο να δωσουν θα επρεπε να ειχουν τωρα τελειωσει το μεγαλυτερο μερος της υλης και οχι να τα αφησουν για τελευταια στιγμη...εξ αλλου απο περυσι γνωριζαμε οτι ο διαγωνισμος θα γινοταν τον νοεμβρη,οποτε λογικα το διαβασμα μας επρεπε ηδη να εχει μπει σε σειρα απο το καλοκαιρι...αλλα και πλην ολων αυτων θεωρω οτι οσο χρονο και να χαμε πραπνω παλι θα γκρινιαζαμε και δεν θα νοιωθαμε ετοιμοι λογω της δυσκολιας των εξετασεων...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:27:29 »

erietta

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2020 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 03:45:40 μμ »
Ο Sakis1971 έχε δίκιο. Άλλαξε το πρόγραμμα των μαθημάτων. Τώρα τελειώνουν στις 19.12. Έλεος πια. Πού ζούμε;

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2021 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 04:13:54 μμ »
Ανακοινώνεται στα φροντιστήρια, αλλά όχι σε εμάς; Αυτό που λέγαμε το πρωί, ο κερατάς πάντα τελευταίος. Όσο για το χρόνο συμφωνώ με τη Vania. Το πρόβλημα δεν είναι ο χρόνος, αλλά η περικοπή των θέσεων, το κρυφτούλι που παίζουμε μέρες τώρα, η παρωδία-εξέταση που θα βιώσουμε. Και αν είχαμε 1 μήνα παραπάνω τι θ' αλλαζε, απλώς μια υψηλότερη βάση. Και εγώ περικοπές θα κάνω σε κάποια αντικείμενα και δε διαβάζω όλο το καλοκαίρι. Εμένα δε μου αρέσει όλο αυτό το κρυφτό, αλλά προτιμώ το Δεκέμβρη, γιατί είναι καιρός να προχωρήσουμε και λίγο στη ζωή μας. Ας σταματήσει το μαρτύριο επιτέλους!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος anna4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2022 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 04:23:42 μμ »
παντως ας μη τρελαινομαστε...απο τη στιγμη που θα ανακοινωσουν την ημερομηνια μετραμε 30 μερες...σε 30 μερες γινονται θαυματα αν θελουμε.περαν αυτου πιστευω οτι οσοι πραγματικα ειχαν σκοπο να δωσουν θα επρεπε να ειχουν τωρα τελειωσει το μεγαλυτερο μερος της υλης και οχι να τα αφησουν για τελευταια στιγμη...εξ αλλου απο περυσι γνωριζαμε οτι ο διαγωνισμος θα γινοταν τον νοεμβρη,οποτε λογικα το διαβασμα μας επρεπε ηδη να εχει μπει σε σειρα απο το καλοκαιρι...αλλα και πλην ολων αυτων θεωρω οτι οσο χρονο και να χαμε πραπνω παλι θα γκρινιαζαμε και δεν θα νοιωθαμε ετοιμοι λογω της δυσκολιας των εξετασεων...
Προσωπικά διαβάζω από πέρσυ, και από τον Αυγουστο έχω αρχίσει τα 6ωρα καθημερινές και 14ωρα τα σκ.....και έχω βγάλει ένα πολύ μεγάλο κομμάτι της ύλης....αλλά γκρινιάζω για τη ημερομηνία, όχι γιατί περιμένα σε ένα μήνα να βγάλω την ύλη...αλλά γιατί περίμενα πως και πως τα Χριστούγεννα για να διαβάζω απερίσπαστη 14ώρες τη μέρα και να κάνω μια καλή επανάληψη.....
Τώρα μέχρι τις 20/12 πού θα βρεθούν αυτές οι 14Χ15=210 ώρες διάβασμα?

Αποσυνδεδεμένος anna4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2023 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 04:28:04 μμ »
Ανακοινώνεται στα φροντιστήρια, αλλά όχι σε εμάς; Αυτό που λέγαμε το πρωί, ο κερατάς πάντα τελευταίος. Όσο για το χρόνο συμφωνώ με τη Vania. Το πρόβλημα δεν είναι ο χρόνος, αλλά η περικοπή των θέσεων, το κρυφτούλι που παίζουμε μέρες τώρα, η παρωδία-εξέταση που θα βιώσουμε. Και αν είχαμε 1 μήνα παραπάνω τι θ' αλλαζε, απλώς μια υψηλότερη βάση. Και εγώ περικοπές θα κάνω σε κάποια αντικείμενα και δε διαβάζω όλο το καλοκαίρι. Εμένα δε μου αρέσει όλο αυτό το κρυφτό, αλλά προτιμώ το Δεκέμβρη, γιατί είναι καιρός να προχωρήσουμε και λίγο στη ζωή μας. Ας σταματήσει το μαρτύριο επιτέλους!

Για κάποιον που έχει σύστημα, πρόγραμμα και έχει έχει αποκοπεί από τους πάντες και τα πάντα προκειμένου να είναι σίγουρος ότι θα ξεμπερδεύει αυτή τη φορά και δε θα είναι για μία ακόμη φόρα απλώς "επιτυχων" έχει νόημα και μία βδομάδα παραπάνω...να μη σου πω και μία μέρα.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2024 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 04:47:47 μμ »
παντως ας μη τρελαινομαστε...απο τη στιγμη που θα ανακοινωσουν την ημερομηνια μετραμε 30 μερες...σε 30 μερες γινονται θαυματα αν θελουμε.περαν αυτου πιστευω οτι οσοι πραγματικα ειχαν σκοπο να δωσουν θα επρεπε να ειχουν τωρα τελειωσει το μεγαλυτερο μερος της υλης και οχι να τα αφησουν για τελευταια στιγμη...εξ αλλου απο περυσι γνωριζαμε οτι ο διαγωνισμος θα γινοταν τον νοεμβρη,οποτε λογικα το διαβασμα μας επρεπε ηδη να εχει μπει σε σειρα απο το καλοκαιρι...αλλα και πλην ολων αυτων θεωρω οτι οσο χρονο και να χαμε πραπνω παλι θα γκρινιαζαμε και δεν θα νοιωθαμε ετοιμοι λογω της δυσκολιας των εξετασεων...
Προσωπικά διαβάζω από πέρσυ, και από τον Αυγουστο έχω αρχίσει τα 6ωρα καθημερινές και 14ωρα τα σκ.....και έχω βγάλει ένα πολύ μεγάλο κομμάτι της ύλης....αλλά γκρινιάζω για τη ημερομηνία, όχι γιατί περιμένα σε ένα μήνα να βγάλω την ύλη...αλλά γιατί περίμενα πως και πως τα Χριστούγεννα για να διαβάζω απερίσπαστη 14ώρες τη μέρα και να κάνω μια καλή επανάληψη.....
Τώρα μέχρι τις 20/12 πού θα βρεθούν αυτές οι 14Χ15=210 ώρες διάβασμα?

Συμφωνώ απόλυτα με anna4. Όταν προγραμματίζεις να τελειώσεις το Δεκέμβρη την ύλη για να γίνει ο διαγωνισμός το 2009 και ξαφνικά σου λένε όχι θα δώσεις 20 Δεκέμβρη, πρέπει τώρα άμεσα να αρχίσεις επανάληψη σημαίνει ότι μέχρι εκεί που έφτασες την ύλη. Οπότε αυτά περί είχαμε χρόνο μου φαίνονται παιδιάστικα, σαν να νομίζεις ότι εσύ τέλειωσες την ύλη και θα διαπρέψεις, ενώ οι άλλοι αιφνιδιάστηκαν και θα αποτύχουν. λυπητερό είναι στην οργή του αιφνιδιασμού να σου λένε 'ας το προγραμμάτιζες καλύτερα'. Εγώ προσωπικά έχω χρόνο, άλλοι όμως που δουλεύουν πολλές ώρες και έχουν οικογένειες βασίζονταν στα Χριστούγεννα. Ας λάβουμε επίσης και έναν παράγοντα ακόμη: με τέτοιο αιφνιδιασμό, ο καθένας περικόπτει διαφορετικά πράγματα, οπότε ο παράγοντας τύχη θα παίξει πολύ μεγαλύτερο ρόλο, να μην πετύχει ο ασεπ τις δικές σου περικοπές, αλλά αυτές των άλλων.

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2025 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 04:49:22 μμ »
Ο επόμενος Διαγωνισμός του Α.Σ.Ε.Π. για την πρόσληψη Εκπαιδευτικών θα διεξαχθεί με τον ίδιο ακριβώς τρόπο (Παιδαγωγικά - Γενική Διδακτική, Γνωστικό Αντικείμενο, Ειδική Διδακτική) στο τέλος του 2008.
Τάδε έφη το φροντιστήριο Καρφή στην ιστοσελίδα του...

 

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2026 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 04:56:17 μμ »
Είμαι από αυτούς που τρέχουν σαν το Βέγγο όλη τη μέρα για να τα προλάβουν (δουλειά, παιδί, δεύτερο πανεπιστήμιο). Το καλοκαίρι, μόλις τέλειωσα την εξεταστική μπήκα στο νοσοκομείο. Άρχισα να διαβάζω από τα τέλη Αυγούστου. Φυσικά, και θα πήγαινα καλύτερα προετοιμασμένη αν δίναμε Ιανουάριο, όπως και άλλες 20000 υποψήφιοι! Δηλαδή, προσπαθώ να πω ότι τα ίδια αποτελέσματα θα έχουμε όποτε και να δώσουμε. Αλλού είναι το πρόβλημα. Είμαι από αυτούς που σκίστηκαν για να προλάβουν και δε δίνω για την πλάκα μου, γιατί θυσιάσα σημαντικά πράγματα στη ζωή μου, για να πάω να δώσω. Δε νομίζω όμως ότι 1 μήνας παραπάνω με εξασφαλίζει. Το θέμα είναι ότι ανταγωνιζόμαστε όχι τον εαυτό μας, αλλά τους άλλους.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2027 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 05:01:29 μμ »
Οι 480 θέσεις είναι το πρόβλημα! Άν διόριζαν σύμφωνα με τις πραγματικές ανάγκες των σχολείων, δεν θα είμαστε τώρα σε αυτή τη κατάσταση...
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2028 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 05:08:14 μμ »
Έτσι είναι, Νίκη. Πώς μπορείς να συναγωνιστείς έναν που δε δουλεύει και διαβάζει από πέρυσι. Μπράβο του κατα τ' άλλα. Μπράβο και σε εμάς τους χιλιάδες που τρέχουμε καθημερινά και κόβουμε από τον ύπνο μας για να διαβάσουμε. Ένας μήνας παραπάνω δεν αλλάζει τίποτα. Κάναμε την προσπάθεια μας, ας κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί ο καθένας μας και τέλος. Διαφωνώ όμως στο πώς μας χειρίζονται και μας εμπαίζουν.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2029 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 05:15:47 μμ »
Κοιτούσα τις προσλήψεις αναπληρωτών των δασκάλων. Ο τελευταίος αναπληρωτής πήρε πτυχίο πρίν ένα μήνα! Πιστεύετε ότι θα μας ένοιαζε ό,τι αφορά ασέπ και ημερομηνίες, αν είμαστε στη θέση των δασκάλων? Αυτό με εξοργίζει!
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160464
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 837
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 711
Σύνολο: 717

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.