*

Αποστολέας Θέμα: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 146595 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alexpap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια σκέψη γεμίζει την απεραντοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #756 στις: Δεκέμβριος 11, 2011, 10:49:09 μμ »
συνάδελφοι καλησπέρα. Σας παραθέτω επιστολή που θα στειλω αύριο στη ββάθμια του νομού μου με κοινοποίηση στην περιφέρεια. Νομίζω πως είναι καλό να το κάνουμε όλοι μας- τουλάχιστον το β σκέλος που αφορά τη β ανάθεση-.


προσωπικά στοιχεία                                                                                                              προς : Διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Νομού...............
                                                                                                                                             κοινοπ. Περιφερειακή διεύθυνση εκπαίδευσης........................

Θέμα: Αποστολή ονομάτων αναπληρωτών φιλολόγων που εργάζονται στο Νομό .............κ στοιχεία συναδέλφων –μονίμων κ αναπληρωτών- που διδάσκουν ως β ανάθεση φιλολογικά μαθήματα

Παρακαλώ να μου γνωστοποιήσετε εγγράφως τα ονόματα των αναπληρωτών εκπαιδευτικών  φιλολόγων (ΠΕ02) που υπηρετούν στο Νομό ...........,  τα σχολεία στα οποία έχουν τοποθετηθεί ,  τα σχολεία στα οποία διατίθενται κ των αριθμό ωρών  που απασχολούνται σε κάθε σχολείο.

Επιπλέον, παρακαλώ να μου προσκομίσετε τα ονόματα  των μονίμων κ αναπληρωτών εκπαιδευτικών άλλων ειδικοτήτων  που διδάσκουν ως β ανάθεση το μάθημα της ιστορίας, καθώς κ τα σχολεία κ τον αριθμό ωρών που διδάσκουν το μάθημα της β ανάθεσης.


Το αίτημα αυτό υποβάλλεται για να έχω μια εικόνα των ωρών που εργάζονται οι συνάδελφοι αναπληρωτές  κ για να ενημερωθώ για .το κατά πόσο τηρείται το πλαφόν των 7 ωρών στις β αναθέσεις , προκειμένου να προασπίσω τα συμφέροντά μου ως μη κληθείσα , για την ώρα, αναπληρώτρια.


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 11, 2011, 10:52:48 μμ από alexpap »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alexpap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια σκέψη γεμίζει την απεραντοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #757 στις: Δεκέμβριος 11, 2011, 11:00:06 μμ »
επίσης ενημερώνουμε κ ζητάμε να πάρουν θέση σχετικά με την προφορική εντολή που δίνεται από την περιφέρεια στις διευθύνσεις να καλύπτον τα κενά με τους μονίμους ή ακόμα κ άν οι β αναθέσεις ξεπερνούν το όριο των 7 ωρών.
Έχοντας τελειώσει το ιστορικό αρχαιολογικό σε πληροφορώ ότι είχα 2 υποχρεωτικές φιλοσοφίες , το ίδιο και η κλασική φιλολογία.Δεν έχουν όλα τα τμήματα το ίδιο πρόγραμμα σπουδών.Πέρα από αυτό δε φταίτε εσείς που σας δίνουν τα μαθήματα μας να τα διδάξετε αλλά το υπουργείο οπότε...

λάθος παράθεση συνάδελφε!! κ εγώ ιστορικό -αρχαιλογικό έχω τελειώσει!!! :'(

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 808
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #758 στις: Δεκέμβριος 11, 2011, 11:29:29 μμ »
συνάδελφοι καλησπέρα. Σας παραθέτω επιστολή που θα στειλω αύριο στη ββάθμια του νομού μου με κοινοποίηση στην περιφέρεια. Νομίζω πως είναι καλό να το κάνουμε όλοι μας- τουλάχιστον το β σκέλος που αφορά τη β ανάθεση-.


προσωπικά στοιχεία                                                                                                              προς : Διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Νομού...............
                                                                                                                                             κοινοπ. Περιφερειακή διεύθυνση εκπαίδευσης........................

Θέμα: Αποστολή ονομάτων αναπληρωτών φιλολόγων που εργάζονται στο Νομό .............κ στοιχεία συναδέλφων –μονίμων κ αναπληρωτών- που διδάσκουν ως β ανάθεση φιλολογικά μαθήματα

Παρακαλώ να μου γνωστοποιήσετε εγγράφως τα ονόματα των αναπληρωτών εκπαιδευτικών  φιλολόγων (ΠΕ02) που υπηρετούν στο Νομό ...........,  τα σχολεία στα οποία έχουν τοποθετηθεί ,  τα σχολεία στα οποία διατίθενται κ των αριθμό ωρών  που απασχολούνται σε κάθε σχολείο.

Επιπλέον, παρακαλώ να μου προσκομίσετε τα ονόματα  των μονίμων κ αναπληρωτών εκπαιδευτικών άλλων ειδικοτήτων  που διδάσκουν ως β ανάθεση το μάθημα της ιστορίας, καθώς κ τα σχολεία κ τον αριθμό ωρών που διδάσκουν το μάθημα της β ανάθεσης.


Το αίτημα αυτό υποβάλλεται για να έχω μια εικόνα των ωρών που εργάζονται οι συνάδελφοι αναπληρωτές  κ για να ενημερωθώ για .το κατά πόσο τηρείται το πλαφόν των 7 ωρών στις β αναθέσεις , προκειμένου να προασπίσω τα συμφέροντά μου ως μη κληθείσα , για την ώρα, αναπληρώτρια.


ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #759 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 02:42:15 μμ »
Συνάδελφοι ενημερωθείτε από το φόρουμ των φιλολόγων για τη συνάντηση του τρελαμένου  με το υπουργείο.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #760 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 02:46:18 μμ »
συνάδελφοι καλησπέρα. Σας παραθέτω επιστολή που θα στειλω αύριο στη ββάθμια του νομού μου με κοινοποίηση στην περιφέρεια. Νομίζω πως είναι καλό να το κάνουμε όλοι μας- τουλάχιστον το β σκέλος που αφορά τη β ανάθεση-.


προσωπικά στοιχεία                                                                                                              προς : Διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Νομού...............
                                                                                                                                             κοινοπ. Περιφερειακή διεύθυνση εκπαίδευσης........................

Θέμα: Αποστολή ονομάτων αναπληρωτών φιλολόγων που εργάζονται στο Νομό .............κ στοιχεία συναδέλφων –μονίμων κ αναπληρωτών- που διδάσκουν ως β ανάθεση φιλολογικά μαθήματα

Παρακαλώ να μου γνωστοποιήσετε εγγράφως τα ονόματα των αναπληρωτών εκπαιδευτικών  φιλολόγων (ΠΕ02) που υπηρετούν στο Νομό ...........,  τα σχολεία στα οποία έχουν τοποθετηθεί ,  τα σχολεία στα οποία διατίθενται κ των αριθμό ωρών  που απασχολούνται σε κάθε σχολείο.

Επιπλέον, παρακαλώ να μου προσκομίσετε τα ονόματα  των μονίμων κ αναπληρωτών εκπαιδευτικών άλλων ειδικοτήτων  που διδάσκουν ως β ανάθεση το μάθημα της ιστορίας, καθώς κ τα σχολεία κ τον αριθμό ωρών που διδάσκουν το μάθημα της β ανάθεσης.


Το αίτημα αυτό υποβάλλεται για να έχω μια εικόνα των ωρών που εργάζονται οι συνάδελφοι αναπληρωτές  κ για να ενημερωθώ για .το κατά πόσο τηρείται το πλαφόν των 7 ωρών στις β αναθέσεις , προκειμένου να προασπίσω τα συμφέροντά μου ως μη κληθείσα , για την ώρα, αναπληρώτρια.
Aλεξία τι θα έλεγες να στέλναμε την επιστολή σου ως σύλλογος? Ο σύλλογος μας θα είναι σε ισχύ με τη δημιουργία προσωρινού προεδρείου...

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #761 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 04:30:23 μμ »
για τα αποτελεσματα της συναΝΤΗΣΗς ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ εχει αναρτηθει περιληπτικη ανακοινωση στο site των φιλολογων.ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΠΕΡΙΤΗΣ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #762 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 04:54:22 μμ »
Συνάδερφε, που ακριβώς βρίσκεται η σχετική ανακοίνωση, γιατί δε μπορώ να τη βρω. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #763 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 04:57:06 μμ »
Συνάδερφε, που ακριβώς βρίσκεται η σχετική ανακοίνωση, γιατί δε μπορώ να τη βρω. Ευχαριστώ!
Και εγω επισης....

Αποσυνδεδεμένος gard

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #764 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 05:02:31 μμ »
Η ανακοινωση ειναι μεσα στο φορουμ ...http://filologoi02.forumgreek.com/
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 12, 2011, 05:29:40 μμ από gard »

Αποσυνδεδεμένος kazanant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #765 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 12:10:16 πμ »
Η ανακοινωση ειναι μεσα στο φορουμ ...http://filologoi02.forumgreek.com/
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ
 ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΙΩΠΗΡΑ ΕΔΩΣΕ ΕΝΤΟΛΗ ΣΤΙΣ ΔΙΔΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ ΤΩΝ 7 ΩΡΩΝ ΣΤΟΥΣ ΞΕΝΟΓΛΩΣΣΟΥΣ
Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΝΑ ΣΤΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΕΦ ΣΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟ  ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ Κ ΡΑΚΙΝΤΖΗ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ.ΑΥΤΟΣ ΜΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΚΑΛΕΣΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ Κ ΤΙΣ ΔΙΔΕ
http://www.gedd.gr/index.php?action=mission
Ο Γενικός Επιθεωρητής Δημόσιας Διοίκησης έχει ως αποστολή τη διασφάλιση της εύρυθμης και αποτελεσματικής λειτουργίας της δημόσιας διοίκησης, την παρακολούθηση και αξιολόγηση του έργου του Σώματος Επιθεωρητών -Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης και όλων των ιδιαίτερων Σωμάτων και Υπηρεσιών Επιθεώρησης και Ελέγχου της δημόσιας διοίκησης, καθώς και τον εντοπισμό φαινομένων διαφθοράς και κακοδιοίκησης.

Σύμφωνα με το άρθρο 1 του Ν.3074/2002 ο Γενικός Επιθεωρητής Δημόσιας Διοίκησης :

 

    Διατάσσει αυτεπαγγέλτως τη διενέργεια επιθεωρήσεων, ελέγχων και ερευνών από:

        το ΣΕΕΔΔ

        τα ιδιαίτερα Σώματα και τις Υπηρεσίες Επιθεώρησης και Ελέγχου :

            των Υπουργείων,

            των Περιφερειών,

            των οργανισμών τοπικής αυτοδιοίκησης πρώτου και δεύτερου βαθμού,

            των επιχειρήσεών τους,


Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #766 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 11:59:19 πμ »
ενημερωθειτε απο το φορουμ των φιλολογων και στο τοπικ εκπαιδευση πολιτισμος για το κλιμα που επικρατησε στη χθεσινη συναντηση στο υπουργειο.ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #767 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 12:16:27 μμ »
προκειται για νεο κειμενο που μολις συνεταξα περαν του χθεσινου.

Αποσυνδεδεμένος G7 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #768 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 09:58:14 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι!
Έλαβα απάντηση (.../30/11/2011) από την περιφερειακή Διεύθυνση Δυτ. Μακεδονίας για την αίτησή μου (.../3-11-2011) να ελέγξουν το αν και κατά πόσο τίθεται θέμα  παραβίασης σχετικά με τη β' ανάθεση στα σχολεία των τεσσάρων νομών της περιφέρειας.

Σας παραθέτω την απάντηση:

.......σας πληροφορούμε ότι μπορείτε να απευθυνθείτε στις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης, Καστοριάς, Γρεβενών και Φλώρινας, οι οποίες είναι αρμόδιες να σας απαντήσουν.

...
(τέλεια!!! ευχαριστώ πολύ για την απάντηση)   :-X
Φώφη, κάνε το καλό και ρίξ' την στο γυαλό....


http://filologoi02.forumgreek.com/

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κίνηση για δημιουργία Συλλόγου Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #769 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 10:04:50 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι!
Έλαβα απάντηση (.../30/11/2011) από την περιφερειακή Διεύθυνση Δυτ. Μακεδονίας για την αίτησή μου (.../3-11-2011) να ελέγξουν το αν και κατά πόσο τίθεται θέμα  παραβίασης σχετικά με τη β' ανάθεση στα σχολεία των τεσσάρων νομών της περιφέρειας.

Σας παραθέτω την απάντηση:

.......σας πληροφορούμε ότι μπορείτε να απευθυνθείτε στις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης, Καστοριάς, Γρεβενών και Φλώρινας, οι οποίες είναι αρμόδιες να σας απαντήσουν.

...
(τέλεια!!! ευχαριστώ πολύ για την απάντηση)   :-X

Kαλημέρα! Στις συγκεκριμένες δευτεροβάθμιες είχε κατατεθεί η επιστολή; Απάντησαν; Γιατί η περιφέρεια μας υποχρέωσε!!!
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32303
  • Τελευταία: RISA
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160370
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 398
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.