*

Αποστολέας Θέμα: Απαραίτητο Πιστοποιητικό παιδαγωγικής κατάρτισης για τις εξετάσεις ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 25061 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ferari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • __! ! ! Ferari ! ! !__
    • Προφίλ
jampa δεν μπορούσα να ξέρω και γι αυτό δεν απάντησα.
Όμως
σήμερα το πρωί στην εκπομπή "Σαββατοκύριακο στη ΝΕΤ"  είπε πως τα δυο επόμενα χρόνια οι προσλήψεις θα γίνουν ώς έχουν. Μεταβατική περίοδος.
Αλλά απο τον επόμενο ΑΣΕΠ ναι θα χρειάζεται ποιστοποιητικό επάρκειας.
Είναι τα λόγια της.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jampa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Από τα λόγια της διαπιστώνω ότι οι προσλήψεις θα γίνουν με το σύστημα όπως έχει (δηλ με βάση πίνακα, μόρια προυπηρεσίας κλπ) αλλά θα χρειάζεται πιστοποιητικό για τις εξετάσεις ΑΣΕΠ.... Ελπίζω να κάνω λάθος.... Βασικά θα περιμένουμε να μάθουμε νεότερα γιατί επικρατεί ένα ψιλοχάος με το όλο θέμα. Thanks πάντως.

Αποσυνδεδεμένος konrallis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
  • Δηλώνω ό,τι θέλω ... στην Ελλάδα ζω άλλωστε !
    • Προφίλ
Να αρχίσω διάβασμα για εξετάσεις ΑΣΕΠ ή τζάμπα θα πάει? γιατί πιστοποιητικό δεν το κόβω να παίρνω...
Τζάμπα τζάμπα..........εδώ δε το σκεφτόμαστε εμείς που έχουμε παει και φροντιστήρια και έχουμε και παιδαγωγική επάρκεια (προς το παρόν δηλαδή, γιατί προς το μέλλον μάλλον δε θα έχουμε)
Χαμένος κόπος....δε αξίζει τον κόπο και τον χρόνο φίλε μου
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

απλήρωτος ωρομίσθιος 5 σχολείων

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
μην ανησυχειτε για το πιστοποιητικο παιδαγωγικης επαρκειας.ερχεται η ενωση φυσικων να δωσει τη λυση.το διαβασα και τρελαθηκα.ελεος
μεχρι ποτε θα πληρωνουμε και θα καθομαστε σε ενα θρανιο????????

http://www.alfavita.gr/ank_b/ank18_4_10_1840.php

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Για το αν πρέπει να ανήκουν ή όχι οι Αυτοματιστές στον κλάδο ΠΕ20 έχουν γίνει άπειρες διενέξεις στο παρελθόν. Νομίζω ότι δεν βοηθάει κανένα να ξαναμπούμε σε αυτή τη διαδικασία και να προσπαθήσουμε να βρούμε ποιος  την έχει πιο... μεγάλη, την γνώση.  ;)

 Τα πράγματα είναι δύσκολα γενικότερα και η μόνη ηλιαχτίδα που διαφαίνεται, έρχεται από την εγκύκλιο αποσπάσεων και πιο συγκεκριμένα από το κομμάτι που αφορά αποσπάσεις ειδικοτήτων στα νέα ολοήμερα σχολεία
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος konrallis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
  • Δηλώνω ό,τι θέλω ... στην Ελλάδα ζω άλλωστε !
    • Προφίλ
και τι εχεις να πεις επι τούτου geok_salonika?
Δώσε μας τα φώτα σου...τι πιστεύεις, είναι θετικό ή αρνητικό?
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

απλήρωτος ωρομίσθιος 5 σχολείων

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Στρέψτε λοιπόν το βλέμα σας εκεί που πρέπει και όχι στον διπλανό σας.

Αποσυνδεδεμένος konrallis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
  • Δηλώνω ό,τι θέλω ... στην Ελλάδα ζω άλλωστε !
    • Προφίλ
Ναι από διοριμό άλλο τίποτε! Ωρομίσθιος φιλαράκο σε 5 σχολεία φέτος! Άστα....μη μιλάς για διορισμούς!
Όσο για την απόφαση με τους αυτοματιστές, δε φταίτε εσείς, το γαμω-υπουργείο μας φταίει που δημιουργεί από το τίποτα άσχετες σχολές (από την άποψη της μη επαγγελματικής αποκατάστασης των αποφοίτων τους) και μετά δε ξέρει τι να τους κάνει....Γιατί σας δικαίωσε νομίζεις; Επειδή αν σας ακύρωνε θα ζητούσατε δουλειά αλλού....και μετα; Πού θα την βρίσκατε; στην βαριά βιομηχανία της Ελλάδας? θα πέφτατε πανω τους να τους φάτε! Γι αυτό σας δικαίωσε! Μην τρελλαθούμε κι όλας........................άκου οι αυτοματιστές πληροφορικάριοι..........................θα πηδηχτώ απ' το παράθυρο!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

απλήρωτος ωρομίσθιος 5 σχολείων

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
και τι εχεις να πεις επι τούτου geok_salonika?
Δώσε μας τα φώτα σου...τι πιστεύεις, είναι θετικό ή αρνητικό?

Πιστεύω ότι είναι θετικό αφού, όπως λέει, από το 2011-12 θα γίνουν όλα τα δημοτικά ολοήμερα. Βέβαια θα στείλει εκεί τους υπεράριθμους αλλά και πάλι θα υπάρχουν ανάγκες. Βέβαια είναι κακό για τους ωρομίσθιους αλλά αυτό δεν επιζητούσαμε τόσα χρόνια, να μπει η πληροφορική στα δημοτικά και να την κάνουν Πληροφορικοί.

thymiaras και konrallis δεν βοηθούν σε τίποτα οι χαρακτηρισμοί για άτομα που αύριο θα είστε στο ίδιο σχολείο συνάδελφοι  ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
geok_salonica δεν πιστευω τωρα να σε πειράξει που με σεμινάρια θα δίνεται σε όλους η παιδαγωγική κατάρτιση για να δίνουν ασεπ;Πως είχες πει το καλοκαίρι  για τους χιλιαδες συναδέλφους που δεν ειχαν παιδαγωγικό και τους έβαλε το υπουργείο μέσα στο σχολείο;Οτι τους είχε ανάγκη και τωρα που δεν τους έχει τους πετάει στον δρόμο;Τωρα που θα  πάρουν όλοι την περίφημη επάρκεια πάμε ασεπ να γράψουμε...Στην Ελλάδα μεγάλη μπουκια φάε μεγάλη κουβέντα μη λες...Υπουργείο είναι φίλε μου,ότι θέλει κάνει...Απλά όταν είμαστε ευνοημένοι καλα είναι να μην προκαλούμε και να λέμε τα πράγματα όπως έχουν...Τα παραμυθάκια με το παιδαγωγικό κάποιοι να μην τα λετε εδώ μέσα,να τα λέτε σε πολίτες άλλων επαγγελμάτων...Αυτοί δεν ξέρουν...Για το Παπει δεν φωνάζατε,γιατί δεν ήταν πολλοι...
Ολοι παιδαγωγικό και μετά ασεπ.Αυτό είναι το σωστό...Εκεί θα φάνει τι μπορεί να κάνει ο καθένας...Τα παραθυράκια τέλος...&το δούλεμα των συναδέλφων τόσα χρόνια τέλος...
& όσοι θέλατε να παραμείνει το σύστημα όπως έχει ειστε λάθος...Δεν έβγαζε πουθενά η ομηρία της ωρομισθίας και το μάζεμα των ξένων γλωσσών.Καλύτερα να κοπούν.Εκτός και αν θέλατε να διεκδικήσετε την μικρή πιθανότητα να διοριστείτε(0,000001%).Αν άξιζε αυτό πάω πάσο...Αν άξιζε να τρέχουν 1000 συνάδελφοι  και να βλεπει φως 1 τότε τι να πω...
Παλαιότερα επαιρνες μεταπτυχιακό και γλώσσες για να να πλασαριστείς στις 200 θέσεις.Τώρα δεν νομίζω να έχετε την απαίτηση κάποιοι να πανε οι χιλιάδες μη παιδαγωγικα ανεπαρκεις σελετε για να μπορούν να δώσουν ασεπ;;;;Είναι λίγο βαρύ αυτό.8 χρόνια σπουδές για να μπορεις να δώσεις ασεπ δεν λεει...Βρέθηκε η ευκολη λύση των σεμιναρίων...Απλά ειναι τα πράγματα...Για να δώσεις ασεπ θα ναι το σεμινάριο...Οχι για να διοριστείς....Για να δώσεςι ασεπ που μπορει να μην υπάρχουν καν θέσεις...Δεν είναι και τόσα τραγικά....Τραγικά ήταν αυτά που γίνονταν τόσα χρόνια...Το πως κάποιοι έπαιρναν το παιδαγωγικό και διορίζονταν..
Θλεις κύριε να διοριστείς καθηγητής;;;Πήγαινε παρακολούθησε το σεμινάριο(καλό θα ήταν να ήταν δωρεάν αλλα πάλι λιγότερο θα κοστίσει απο την ασπαίτε) για να μάθεις τις περίφημες παιδαγωγικές μεθόδους και μετά έλα να δώσει ασεπ(αφού διαβάσεις το αντικειμενό σου).Ολοι να εχουν ίση πρόσβαση στην παιδαγωγική επάρκεια...Ετσι είναι το δίκαιο...Η ασπαίτε κόστιζε πολλα ξέρετε γιατί;;;Γιατί την έπαιρνα λίγοι!Γιατί όποιος την επαιρνε διορίζονταν...Το σεμινάριο θα κοστίζει λίγα γιατί θα το πάρουν όλοι...& γιατι με αυτό δεν θα διορίζεσαι αλλα θα έχεις απλά το δικαίωμα να δίνεις ασεπ!!!
Οσο για τους νέους απόφοιτους,ούτε τρέξιμο ούτε γλώσσες...Μέσα από το πανεπιστήμιο θα γνωρίζουν αν θα μπορουν να ασχοληθούν με την εκπαιδευση...Οχι όπως εμάς ,που μας έβαλε στο σχολειο κάναμε μαθημα και μετά μας λεει ότι είμαστε παιδαγωγικά ανεπαρκεις...Ουτε θα ταλαιπωρηθούν με το μάζεμα των τίτλων στα 30...

& τι διαφορά είχε η επετηρίδα που υπήρχε παλαιότερα με το σημερινό ψευτοσύστημα; Γιατί καταργήθηκε το έτος κτήσης πτυχίου;Για να εφευρεθούν τα παιδαγωγικά και οι ενισχυτικές και να σκαρφαλωνουν κάποιοι σε μια χρονια 1000 θέσεις.1 να σκαρφαλώνει και οι υπολοιποι 999 να πέφτουν κάθε χρόνο...Κατα τα άλλα καλύτερη ήταν η επετηρίδα αν το σκεφτείτε...Δεν έπεφτες κάθε χρόνο,δεν σε εκμεταλευόταν το κρατος με το τυράκι της ωρομισθίας ουτε σε έβαζαν στο λουκι των εξόδων με το μάζεμα των πτυχίων...Αφου λίγοι θα διορίζονται κάθε χρόνο γιατί βρε υπουργείο ταλαιπωρείς τον κόσμο με τα παραθυρα,το μέσο και τα πτυχία;
Ολοι ασεπ,εκεί θα φανεί τι έμαθε ό καθένας στην σχολή του...Εκεί θα φανεί η γυμνια των σχολών πληροφορικής με 5 μόλις μαθήματα αντικείμενου...Εγώ θέλω καθηγητή να ξερει το αντικείμενό του,όχι καθηγητη να ξέρει γαλλικά...
&Μην αρχίσετε πάλι κάποιοι να φωνάζετε για το πόσο αδιάβλυτος  ειναι ο γραπτός διαγωνισμός..Χειρότερα απο ότι ήταν τα πραγματα δεν θα είναι...Στην τελική στην επιτροπή του ασέπ θα έχουν πρόσβαση ελάχιστοι(αν έχουν) ενώ στον διευθυντή δευτεροβάθμιας(με την ενισχυτική) είχε ο καθένας μας πολύ εύκολα..& το κυριότερο;δεν θα μας κοροιδευουν όπως έκαναν τόσα χρόνια με το τυράκι της ωρομισθίας και τα χαρτιά...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 22, 2010, 02:03:32 πμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
"Αποστόλη" τι παίρνεις και δεν μας δίνεις?  :)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
"Αποστόλη" τι παίρνεις και δεν μας δίνεις?  :)
Αμα επαιρνες αυτό που παίρνω εγώ  τότε θα χες αξιοπρέπεια και δεν θα χόρευες στον ρυθμό που σου βάραγε τόσα χρόνια το υπουργείο... Φίλε μου έκανες 4 χρόνια σπουδές επιπλέον για να χεις δικαίωμα να δώσεις ασεπ και να διεκδικήσεις την 0,00001 πιθανότητα να διοριστείς...Περαστικά σου...Ετσι είναι η ζωή...Ρόδα... Μην αγχώνεσαι για τα σεμινάρια ,ειναι για να δώσουμε όλοι ασεπ...Εσύ από την ασπαίτε έμαθες τόσα πολλα που θα γράψεις καλύτερα από εμάς που θα πληρώσουμε...Δεν πιστευω να χεις πρόβλημα...Είπαμε,όπως ειναι το ίδιο ενας πληροφορικός με 5 μαθηματα πληροφορικής με έναν άλλον που έχει κάνει 50 μαθήματα έτσι θα ειναι το ίδιο και η ασπαίτε με το σεμινάριο...Χαρτάκια είναι για να περάσεις την πόρτα του εξεταστικού κέντρου...Εκει θα δούμε τι  ψάρια ξέρει ο καθένας...Ετσι είναι το δίκαιο...Δεν χρειαζεται αναλυση για το πιο πτυχιο πληροφορικής και πιο παιδαγωγικό θεωρείται καλύτερο...Στο θρανίο όλοι...
& αν τελικά δεν διοριστείς να ξέρεις ότι στον ιδιωτικό τομέα δεν μετραει η εκπαιδευτική σου προυπηρεσία ούτε το παιδαγωγικό που έχεις...Στα λέω γιατί όλα ειναι πιθανά...Αυτή η περίφημη ασπαίτε που εκθείαζες τόσο καιρό έξω δεν υπάρχει καν...
Εγώ το γνώριζα ότι όποιος δεν έχει παιδαγωγικό ειναι αναλώσιμος για το υπουργείο...ΕΣΥ όμως δεν γνώριζες ότι και εσύ με το παιδαγωγικό είσαι το ίδιο αναλώσιμος...Δεν περίμενες ότι θα αυξηθουν οι ώρες των μονίμων...Δεν περίμενες ότι θα κοπούν οι αποσπασεις & τα γραφεία...Δεν περίμενες ότι οι μόνιμοι θα κάνουν 30 ώρες μάθημα...Να σου κάνω και μια πρόβλεψη για να μαθαίνεις;Οι καθηγητες το καλοκαίρι έτσι όπως πανε τα πράγματα ή δεν θα πληρώνονται ή θα χρησιμοποιουνται σε άλλες δημόσιες υπηρεσίες...Πίστεψες ότι λύθηκε το προβλημα σου...Φίλε μου ούτε εμένα με έχει ανάγκη το υπουργείο ουτε εσένα...Από την στιγμη που υπαρχουν υπεράριθμοι μόνιμοι...Δεν μετράει το παιδαγωγικό που έχεις γιατί πολύ απλά δεν σε χρειάζεται πλέον ουτε και εσένα το σύστημα...
Για να σε βοήθησω να σου πω ότι τα 2 επόμενα μέτρα θα είναι:
α)άνοιγμα των κλειστώ επαγγελμάτων(ταξι κλπ)
β)άρση μονιμότητας
Στα λέω για να ξέρεις τι σε περιμένει...
Εγώ φίλε μου προσπαθώ σε κάποιους εδώ μέσα να δουν την πραγματικότητα...Εσύ πες πως θα αποκτησουν το παιδαγωγκο μεσω των μεταπτυχιακων της ειδικής αγωγής...
Το τελευταίο πράγμα που με νοιάζει είναι να διοριστώ...& να ξέρεις και κάτι άλλο που δεν σου έμαθαν στην μεγάλη ασπαίτε:η εκπαίδευση δεν ειναι ΔΟΥΛΕΙΑ!& να στο εξηγήσω δεν θα καταλάβεις.... Σε δικαιολογώ όμως για΄τι εκεί που πήγες αυτό σου είπαν πρωτα πρωτα....Οτι εδώ θα σου δώσουμε το πολυπόθητο τίτλο διορισμού...Εσυ το είδες σαν δουλειά γι αυτό μάζεψες τα χαρτάκια που σου είπαν και χόρεψες στον ρυθμό τους...
Το παιδαγωγικο που λιβανίζεις τόσο καιρό εγώ αν το ειχα τόσο καημο θα το παιρνα από την βουλγαρια...Πολυ ευκολα φίλε μου...Πηγαινοντας 3 φορές εκδρομή...Αλλα στο ξαναλέω...Οταν πουλιόμαστε δεν είμαστε μετα άξιοι να μπούμε στην τάξη να κάνουμε μάθημα και να κοιτάξουμε στα μάτια τους μαθητές....Καποιοι έχουν τόσο πολυ ανάγκη τα 1000 ευρώ στην Λέρο και το κάνουν...Εγω δεν μπορώ να το κάνω...Αν είχα αυτοσκοπο έναν διορισμο θα είχα διοριστεί απο τα 18....
Εχουμε ενα κοινό:γνωρίζουμε και οι 2 καλά τις τρύπες του συστηματος μονο που εσυ τις έμαθες για να τις χρησιμοποιήσεις και εγω τις έμαθα για να τις αποφύγω...

Σε βλέπω να φωνάζεις σε κανα μήνα για τοπόσο ευκολο θα ναι για κάποιον να αποκτήσει το παιδαγωγικό!!!!!!Αλλα στο ξαναλέω,μην φοβάσαι...Αφησε και έμας να δώσουμε ασεπ...Εσυ απο την ασπαίτε με τις πολλες γνώσεις που σου έδωσαν δεν θα πρέπει να φοβάσαι...
Να σε ρωτήσω:αν είχες καφετέρια και χρειαζόσουν 2 υπαλληλους θα πλήρωνες 5;;;;ΟΧΙ!Αρα μην έχεις απαίτηση για διορισμό όταν υπάρχουν τόσοι μόνιμοι και κάθονται...Εγω δεν έχω απαίτηση...Δεχομαι ότι είναι καλυμένοι...Τωρα για το τι γινόταν τόσα χρόνια;;;Αν δεν γινόταν αυτα τα αίσχη τόσα χρόνια δεν θα φταναμε στο σημείο να σου φορολογει το κρατος και τον αέρα που αναπνεεις...Διαλέξε τι θέλεις...
Τωρα μπορείς να συνεχίσεις να βοηθάς εδώ μέσα τους νέους συναδέλφους στα περί εκπαίδευσης...Μαθε και κανα αλλο μεταπτυχιακό που δινει παιδαγωγικό να μας το πεις  για να πάμε να κάνουμε αίτηση...

Σε ρωτάω τοσο καιρό ένα απλό πραγμα και δεν μου έχεις απαντησει!!!Γνωρίζεις κάποιον που μπήκε στην ασπαίτε και δεν πήρε την παιδαγωγική επάρκεια;;;Να κρίθηκε ακατάλληλος βρε παιδί μου!!!Ολοι όσοι μπαίνουν είναι κατάλληλοι να κάνουν μάθημα στα παιδιά μας;;;;Περίεργο μου φαίνεται αυτό...Τι σόι παιδαγωγικο είναι αυτο που θεωρείται τόσο σημαντικο αλλα όποιος μπαίνει το παίρνει;;;Οποιος ξέρει γαλλικά θα πρέπει να τον κάνουμε εκπαιδευτικό;;;Για να μαθω και εγώ αν αξίζει με αυτό να έχετε το προβάδισμα έναντι των υπολοίπων...ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΔΕΝ ΚΡΙΘΗΚΕ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ;;;
Εγώ είμαι από τους τυχερούς που θα φύγω απο την εκπαίδευση χωρις να έχω χάσει την αξιοπρεπειά μου...Σε αντίθεση με κάποιους άλλους...Που την πουλησαν και αυτή και τελικα διορισμό δεν θα δουν...Τσάμπα οι βοήθειες(ξερετε....)
geok πως έλεγες το καλοκαίρι;;;Δεν γίνεται όλοι να αποκτήσουν παιδαγωγική επάρκεια;;;Γιατί φίλε μου;Γιατί η ασπαίτε έπαιρνε επίτηδες λίγους κάθε χρόνο για να έχει τους υπόλοιπους να κυνηγάνε χαρτιά;Σε 1 χρονιά γίνεται πολύ ευκολα να αποκτησουν όλοι παιδαγωγικο.Οπως αποκτούσαν και κάποιοι μόνιμοι που μόλις διορίζονταν τους περνούσε το υπουργείο ΠΕΚ!!!Γίνεται όλοι με τα σεμινάρια...Το ξέρω σε πονάει αλλα δεν είναι σωστο σαν παιδαγωγός που είσαι να μην επιθυμείς και οι άλλοι συναδελφοί σου να μάθουν τις συγχρονες παιδαγωγικές μεθόδους που έμαθες εσυ...Πρέπει όλοι να επιμορφωθούμε,έτσι δεν είναι;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 22, 2010, 02:13:29 πμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Εσυ τι αγχώνεσαι? Αφού έχεις δουλειά...  ;D ;D ;D ;D ;D

Κι επιμένω... τι παίρνεις και δεν μας δίνεις!!!  :P :P :P :P
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος konrallis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
  • Δηλώνω ό,τι θέλω ... στην Ελλάδα ζω άλλωστε !
    • Προφίλ
Έλα μου ντε! τι πίνει και δε μας δίνει!!!!
Το έχουμε ανάγκη φίλε μου....δώσε και σε μας, μπας και ξεχαστούμε!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

απλήρωτος ωρομίσθιος 5 σχολείων

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32318
  • Τελευταία: Meg4
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161360
  • Σύνολο θεμάτων: 19230
  • Σε σύνδεση σήμερα: 464
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 386
Σύνολο: 400

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.