*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί και το 2023  (Αναγνώστηκε 869237 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3920 στις: Μάιος 02, 2023, 07:57:02 μμ »
Και βέβαια όταν πχ δηλώσεις Α κυκλάδων δεν ξέρεις ότι θα πέσεις Μήλο που έχει αεροδρόμιο (όλα τα υπόλοιπα δεν έχουν). Το ίδιο ισχύσει και για δ δωδεκανήσου. Τη δηλώνεις και κάνεις το σταυρό σου να πέσεις σε νησί με αεροδρόμιο γιατί αλλιώς θα τρως καράβια και αεροπλάνα από Ρόδο. Τα μόρια δυσμενών συνθηκών γι αυτο ονομάζονται έτσι. Αν πχ πάει κάποιος δ δωδεκανήσου και τα θέλει όλα στα πόδια του όχι δεν θα τα βρει…δεν θα έδιναν αλλιώς τόσα μόρια. Κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:32:30 »

Αποσυνδεδεμένος john35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3921 στις: Μάιος 02, 2023, 08:16:14 μμ »
Δεν έχουν αεροδρόμιο:
Β Πειραιά:κανένα
A Κυκλάδων:Σέριφος, Σίφνος, Κίμωλος
Β Κυκλάδων: Ανάφη, Ίος,Σίκινος, Φολέγανδρος
Δ Κυκλάδων: Άνδρος, Αντίπαρος, ΚέΑ, Κύθνος, Τήνος
Κρήτη:Ρέθυμνο (οκ εξυπηρετείται από χανιά και ηράκλειο)
Β Μαγνησίας: Αλλόνησος, Σκόπελος
Νησιά Ιονίου: Παξοί, Ιθάκη
Δ Δωδεκανήσοϋ:Αγαθονήσι, Λειψοί, Νίσυρος, Πάτμος, Σύμη, Τήλος, Χάλκης
Γ Λέσβου: Άγιος Ευστράτιου
Β Σάμου: Φούρνοι
Β Χίου:Οινούσσες
Μπορεί να μου ξεφεύγει και κάποιο. Αλλά και από αυτά που έχουν πχ τα πολύ μικρά λόγω ανέμων έχουν συνέχεια ακύρωση πτήσεων οι οποίες ειναι πανάκριβες

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3922 στις: Μάιος 02, 2023, 08:26:18 μμ »


Σωστή η παρατήρηση για τη Γ Λέσβου
Σε ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4010
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3923 στις: Μάιος 02, 2023, 08:34:22 μμ »
Προσωπικά για μένα, το δίλημμα ανάμεσα σε αεροδρόμιο και 5 χρόνια εγκλωβισμένος και καράβι και 2-3 χρόνια και σπίτι μου, δεν υφίσταται καν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:32:30 »

Αποσυνδεδεμένος Καλίσι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3924 στις: Μάιος 02, 2023, 08:43:53 μμ »
Το θέμα είναι ότι έχει είτε δισ προσιτά, είτε νησιά με καθόλου μόρια και μια πελοπονησσο στα βουνα χωρίς μόρια... Ο καθένας κουβαλάει τα δικά του ζόρια, είμαστε θεωρώ οι "άτυχοι" Διορισμοί με αυτά τα κενά και επισης και εγω μυρίζομαι οργανικές κλπ του χρόνου..

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3925 στις: Μάιος 02, 2023, 08:45:01 μμ »
Προσωπικά για μένα, το δίλημμα ανάμεσα σε αεροδρόμιο και 5 χρόνια εγκλωβισμένος και καράβι και 2-3 χρόνια και σπίτι μου, δεν υφίσταται καν...

Για πολλούς δεν υφίσταται αλλά όταν έχεις οικογένεια και σέρνεις 2-3 κουτσούβελα μαζί και δεν έχει καν παιδίατρο το νησί, ούτε αεροπλάνο αλλάζουν πολλά

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3926 στις: Μάιος 02, 2023, 08:45:54 μμ »
Το θέμα είναι ότι έχει είτε δισ προσιτά, είτε νησιά με καθόλου μόρια και μια πελοπονησσο στα βουνα χωρίς μόρια... Ο καθένας κουβαλάει τα δικά του ζόρια, είμαστε θεωρώ οι "άτυχοι" Διορισμοί με αυτά τα κενά και επισης και εγω μυρίζομαι οργανικές κλπ του χρόνου..

Για μερικές ειδικότητες δεν έχει καν πελοπόννησο …θα ήταν λουκούμι κι ας είχε μεσα στα βουνά

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4010
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3927 στις: Μάιος 02, 2023, 08:59:37 μμ »
Το θέμα είναι ότι έχει είτε δισ προσιτά, είτε νησιά με καθόλου μόρια και μια πελοπονησσο στα βουνα χωρίς μόρια... Ο καθένας κουβαλάει τα δικά του ζόρια, είμαστε θεωρώ οι "άτυχοι" Διορισμοί με αυτά τα κενά και επισης και εγω μυρίζομαι οργανικές κλπ του χρόνου..
Τα δυσπρόσιτα είναι μικρά νησιά με λίγα σχολεία. Δε νομίζω να υπάρχουν 361 οργανικές νηπιαγωγών ή 1032 οργανικές δασκάλων σε δυσπρόσιτα, ακόμη κι αν τα αδειάζαμε εντελώς.

Αποσυνδεδεμένος mariadrd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3928 στις: Μάιος 02, 2023, 09:06:14 μμ »
Πραγματικά με οικογένεια και ειδικά με παιδιά αλλάζουν πολλά και ενδεχομένως του χρόνου να εμφανιστούν καλύτερες περιοχές.  Ωστόσο, από δω και πέρα αν σκεφτούμε ότι οι διορισμοί θα κινούνται σε τέτοια νούμερα και με το δεδομένο ότι οι πίνακες θα αλλάξουν με απροσδόκητες ανακατατάξεις που κανένας δε γνωρίζει πχ πόσες θέσεις μπορεί να πέσει από διδακτορικά, δεύτερα μεταπτυχιακά, παιδιά κτλ. Τότε ίσως να έχει την ευκαιρία να διοριστεί φέτος και να ζοριστεί 2 χρόνια και να πάει με το καλό στον τόπο του ή να μείνει αναπληρωτής στον τόπο του φέτος και μετά να χάσει τον διορισμό με τους νέους πίνακες. Όλα βέβαια σενάρια είναι, ο καθένας θα φτάσει μέχρι εκεί που αντέχει και μπορεί. Ελπίζω να μην αργήσουν να βγουν...

Αποσυνδεδεμένος Καλίσι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3929 στις: Μάιος 02, 2023, 09:10:58 μμ »
Τα δυσπρόσιτα είναι μικρά νησιά με λίγα σχολεία. Δε νομίζω να υπάρχουν 361 οργανικές νηπιαγωγών ή 1032 οργανικές δασκάλων σε δυσπρόσιτα, ακόμη κι αν τα αδειάζαμε εντελώς.

Δεν εννοώ αυτό.. Εννοώ ότι δεν υπάρχει μεσαια λυση. Είτε δισ προσιτό νησί είτε νησί απλά. Δηλ δυσκολιες και τα δυο.

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3930 στις: Μάιος 02, 2023, 09:15:27 μμ »
Τα δυσπρόσιτα είναι μικρά νησιά με λίγα σχολεία. Δε νομίζω να υπάρχουν 361 οργανικές νηπιαγωγών ή 1032 οργανικές δασκάλων σε δυσπρόσιτα, ακόμη κι αν τα αδειάζαμε εντελώς.
Υπάρχουν καμία 150αρια φιλολόγων όμως. Και βέβαια δεν θεωρώ δυσπρόσιτο την κρήτη που όμως για τον θεσσαλονικιό δεν ειναι απλά δυσπρόσιτο αλλά εξωτερικό. Ή μάλλον στο εξωτερικό φτάνει ευκολότερα. Στην κρήτη και αεροπλάνο να πάρει αν το σχολείο ειναι μακρυά απ το αεροδρόμιο….πήγαινε πχ ιεραπετρα από αλεξανδρούπολη…υποτίθεται η ιεραπετρα δεν ειναι δυσπρόσιτη.

Αποσυνδεδεμένος nk25

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3931 στις: Μάιος 02, 2023, 09:25:20 μμ »
Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι ισχύει για τους νεοδιοριστους τρίτεκνους; Έχουν ας πουμε το περιθώριο να είναι στην πόλη ενός νόμου ή σε χωριό; Αν πχ κάποιος διοριστεί στο Λασιθι,  μπορεί να αιτηθεί τον Αγ Νικόλαο λόγω τριτεκνιας ή υπηρετεί αναγκαστικά στο χωριό που θα το στείλουν; Κάτι έχω ακούσει για βελτίωσης θέσης…

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3932 στις: Μάιος 02, 2023, 09:27:34 μμ »
ρε παιδιά μπαίνουμε να διαβάσουμε καμια πληροφορία αν υπάρχει για κατανομή περιοχών ανα κλάδους
φτιάξτε ένα θέμα για περιοχές με αεροδρόμια καράβια βαπόρια ενοίκια και νυχτερινή ζωή.

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3933 στις: Μάιος 02, 2023, 09:38:35 μμ »
ρε παιδιά μπαίνουμε να διαβάσουμε καμια πληροφορία αν υπάρχει για κατανομή περιοχών ανα κλάδους
φτιάξτε ένα θέμα για περιοχές με αεροδρόμια καράβια βαπόρια ενοίκια και νυχτερινή ζωή.
Θεωρώ ότι αυτά ενδιαφέρουν το νήμα διορισμοί και το 2023. Τι να ενδιαφέρει?Η μια μοναδική είδηση όταν βγει περί πρόσκλησης?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159952
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 454
Σύνολο: 461

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.